Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Arkadaşlar sorun yaşayan herkese çok çok geçmiş olsun.Umarım en kısa zamanda bebeklerinize sağlıklı bir şekilde kavusursunuz.Size riskli gebelikler için bir doktor tavsiye etmek isterim.Kan pıhtılaşması durumundaki gebeliklerde de oldukça iyi bir doktordur..Bizim bir yakınımıza mucize verdi..Pr.Dr.Aydın Arıcı..Gebze ASM ve Suadiye ASM de çalışıyor,kendisi zaten riskli gebelikler doktoru..yazılanları okuyunca ve yakınnımın yaşadıkları aklıma gelince bu bilgiyi vermeyi uygun gördüm sizlere..Allah hepinizin gönlüne göre verir inşallah..Sevgiler..

kızlar varya artık araştıra arıştıra prof olcam yahu yakında sizlerin tedavi şeklini de ben belirlerim herhalde... kiloya göre iğne dozu şöyleymiş canlar... yani özetle söyliyeyim her 10 kiloya 01 mg iğne düşüyor... yani 50 iya 60 kg arası bir bayan 06 lık iğne kullancak... benim kilom 68 olduğu için bana 08 başlanması gerekirken 04 ile başlandı ve sonra 06 ya geçildi burada bir eksiklik var yani... kızlar bu arada bu iğne dozları pıhtılaşma eğilimi yüksek olan değerler için geçerli mesela bir mthfr heterezigot için geçerli değil... benim pıhtılaşma eğilimli değerlerim protrombin heterezigot ve fibrinojen heterezigot .....

andığım kadarıyla heterozigot olanlara pek iğne vermiyorlar aspirin yeterli oluyor heralde.bu arada bende de fibrinojen,faktör 13 gpıııa heterozigot.

canım mrb, öncelikle bende adanadayım. bende burdaki birçok arkadaşımız gibi 2 defa kötü sonuç yaşadım.bende mtfhr 677 heterezigotum.bunun yanında troid var.anlayacağın yok yok.benim dr umda prof.dr. cansun demir oda iyi.ama ben bu formda hiç ismini duymadım şimdi kafamda şüphe oluştu.senin bilgin varmı? şimdi gebelik için uğraşıyorum ama içimde korku var.inş. yine aynı şeyleri yaşamam. allah herkesin gönlüne göre versin....forma yazmasam bile bende alışkanlık oldu hergün boş zamanlarımda girip sizleri takip ediyorum bana moral oluyor.yalnız olmadığımı anlıyorum. hepinizi öpüyorum...inşallah birgün anne olacağız...

canım öncelikle geçmiş olsun.cansun hanımda iyi bir proftur.memnunsan devam et.tatilde gelebilirsem test sonuçlarımı cansun hanıma gösterecem ama cüneyt beyede göstermek istiyorum.bakalım kısmet.içine sinmiyorsa cüneyt beye git.

Arkadaşlar ben yeniyim bu sitede. Ama çok doğru bir yerde olduğuma inanıyorum Herkesin sorunu aynı . Zaten başka kimsede dışarıda seni anlamıyor. Yazılarını okuyoruk yavaş yavaş sizi tanımaya çalışıyorum

hoş geldin.

emine1 nasılsın canım
canım bu gün bayağı yazı yazılmış.onları okurken senin yazdığını görmedim.kusura bakma .ben gelene kadar sen gitmişsin bile.artık akşam görüşürüz.
selamlar herkese,
ben 27+4 günlük hamileyken ilk bebeğimi kaybettim. kalp atışları durdu ve ileri derecede gelişme geriliği vardı. hacettepe hast. sinan hoca tahliller istedi ozaman anlaşıldı kan pıhtılaşması olduğu.
şimdi tekrar hamileyim fakat 6 haftalıkken iğne ve aspirini başlandı ama kalp atışı yok ve kesesi gelişmedi. şu an 9+4 gün ama hiç umut yok.. kürtaj için gün vereceğiz dediler hastaneden... hacettepe hastanesinde kürtaj olan var mı acaba ... genel anestesi istersem uygularlar mı acaba...

cok geçmiş olsun.ağrısız sızısız bir kürtaj geçirirde hemen sağlığına kavuşursun inşallah.

[

arkadaşlar çok teşekkür ederim beni ne çok sormuşsunuz... mutlu oldum.. sizleri merakta bıraktım kusura bakmayın.. ancak gelebildim. hastane deli etti beni..
bir sürü sıra vs.. ay sinir oldun... kendini beğenmiş bir doktor.. adama durumu anlattım.. havasından yanına yaklaşılmıyor zaten.. nefret ediyorum poliklinik doktorlarından.. hem bir şeyden anlamıyorlar hem de kendilerini bir şey sanıyorlar..
testler yanılmaz... kan testinin değeri yanlış çıkmıştır dedi..ee dedim bir daha yaptıralım işte kan testini.. gerek yok ultrasonda bakarım, varsa zaten görünür dedi.. olsa da görünmez ben biliyorum ya neyse... ultrason sırasının gelmesi için bir sürü bekledim.. tabi ultrasonda bir şey görünmedi... kimyasal gebelik olabilir mi dedim.. ukala şey, o ne ben öyle bir şey görmedim de duymadım da dedi salak salak.. ben uyduruyorum sanki.. dış gebelik olabilir dedi.. sinirlerimi bozdu, çok tedirgin oldum ya... kızlar dış gebelik oolmaz de mi.. olmasın lütfen...
yine benim dediğime geldi tabi, yarın kan testi yapılacak... ay sinir oluyorum doktorlara...
hepinize tekrar teşekkür ederim.. iyi ki varsınız kızlar... kimseyle paylaşamamak çok sıkıntı veriyor insana.. burda bunca yüreğinin seni düşündüğünü görmek, hissetmek çok rahatlatıyor insanı... hepinize teşekkür ederim.. sizleri de umutlandırdım, kusura bakmayın artık... çalışmalar devam, telefi edeceğim inş..
hepinizi sevgiyle öpüyorum.. iyi ki varsınız...

kahvelokum canım dur bakalım ne dış gebeliği hemen canını sıkma. zaten değerin çok düşük çıkmıştı senin bildiğim dış gebelikte değer baya artıyor. takma sen yoktur öle bişey

arkadaşlar çok teşekkür ederim beni ne çok sormuşsunuz... mutlu oldum.. sizleri merakta bıraktım kusura bakmayın.. ancak gelebildim. hastane deli etti beni..
bir sürü sıra vs.. ay sinir oldun... kendini beğenmiş bir doktor.. adama durumu anlattım.. havasından yanına yaklaşılmıyor zaten.. nefret ediyorum poliklinik doktorlarından.. hem bir şeyden anlamıyorlar hem de kendilerini bir şey sanıyorlar..
testler yanılmaz... kan testinin değeri yanlış çıkmıştır dedi..ee dedim bir daha yaptıralım işte kan testini.. gerek yok ultrasonda bakarım, varsa zaten görünür dedi.. olsa da görünmez ben biliyorum ya neyse... ultrason sırasının gelmesi için bir sürü bekledim.. tabi ultrasonda bir şey görünmedi... kimyasal gebelik olabilir mi dedim.. ukala şey, o ne ben öyle bir şey görmedim de duymadım da dedi salak salak.. ben uyduruyorum sanki.. dış gebelik olabilir dedi.. sinirlerimi bozdu, çok tedirgin oldum ya... kızlar dış gebelik oolmaz de mi.. olmasın lütfen...
yine benim dediğime geldi tabi, yarın kan testi yapılacak... ay sinir oluyorum doktorlara...
hepinize tekrar teşekkür ederim.. iyi ki varsınız kızlar... kimseyle paylaşamamak çok sıkıntı veriyor insana.. burda bunca yüreğinin seni düşündüğünü görmek, hissetmek çok rahatlatıyor insanı... hepinize teşekkür ederim.. sizleri de umutlandırdım, kusura bakmayın artık... çalışmalar devam, telefi edeceğim inş..
hepinizi sevgiyle öpüyorum.. iyi ki varsınız...

canım üzme kendini ne olur umarım dışgebelik vs değildir içini ferah tut yoksa vallahi bu evham bizi hasta edecek hadi bakalım güzel şeyler düşün

ben geldimmmmmm üzüldüm kahvelokum şimdik du bakalım bundada vardır bi hayır sen yinede bi doktora görün kız bu saate sevk mi kalır getir ben imzalıyıverem ahhh bu amirler kaydirigubbakcemile
kuşum benim sen nerde çalışıyon avrupada tüm gün pc başında ne güzel vallahi şanslısın hem üzülme sen ben eminim siz bu işi bi kıvırın senin kocişle seri üretime geçer açığı kapatırsınız :dance: size o ev dar bile gelir :)

a.s.

evet canım ya!ama bi tek sen gelmedin.sen de gel hadi bekliyorum.çay hazır...delikafadulden

a.s. gelirim tabi..

arkadaşlar hepinize selam umarım iyisinizdir geçmişi okuyamadım sayfalar geçmiyo bitürlü düzelmedi bu kk .:eek:lmaz:
çalıkuşum burdasın galiba nasılsın canım ?daha iyisin inşallah..
buarada kahvelokumdan haber varmı ?inşallah bhcg yükselmiştir .biyakınımdada öyle oldu 6 çıkmıştı hatta doktor değilsin dedi ben dedimki bu test şüpheli sen tekrardan yaptır birhafta sonra 1000 lilerde çıkmıştı ..inşallah hamiş KAHVELOKUMUMUZ ...

a.s.

Ebrarcigim canim saol iyiyim, sen nasilsin.
Kahvelokumum öglenden sonra gidecek galiba ama kanama basladi diye yazdi.

başladı ya :KK43:

kızlar işim yeni bitti.evi temizledim halımı sildim.namazımı kıldım kuranımı okudum.hepinize dua da ettim.nediyeyim allah kabul eder inşlh.

ya sen ne çok çalışıyorsun ya.. bi dur ... azıcık dinlen.. kaydirigubbakcemile3

Bende iyiyim canım,işler yoğun çalışıyorum arada da kaçamak yapıyorum,kahvelokumun durumundan haber var mı?İnşallah yerleşme kanamasıdır.Allah yardımıcısı olsun.

a.s.

Yok aslihancigim henüz belli degil.
Ögleden sonra gidecekti doktora Insallah hayirli haberle gelir.

canım ya... seviyorum seni çokk....

Arkadaşım evet sonuç bu gün kesin belli oldu.İlk deneme gibi bu da biyokimyasal gebelik olarak gerçekleşti canım.Korktuğum başıma geldi yani.Dr'um zaten demişti bu kadar kaliteli embriyo yine tutunamazsa histeroskopi şart dedi.Bugün yarın adet olurum artık.En kısa zamanda histeroskopi olmak istiyorum.Sen nasılsın nasıl gisdiyor soğan kürü?Benim de belki rahimde birşeyler vardır.Çünkü ben 4 kez kendiliğinden hamile kaldığım halde 2 tüp bebek de biyokimyasal gebelik oluştu.Histeroskopi de olayım ben de kürleri deniycem senin gibi en azında birkaç ay.

canım biyokimyasal olduğuna nasıl karar verdiler... çok geçmiş oolsun..

selamlar herkese,
ben 27+4 günlük hamileyken ilk bebeğimi kaybettim. kalp atışları durdu ve ileri derecede gelişme geriliği vardı. hacettepe hast. sinan hoca tahliller istedi ozaman anlaşıldı kan pıhtılaşması olduğu.
şimdi tekrar hamileyim fakat 6 haftalıkken iğne ve aspirini başlandı ama kalp atışı yok ve kesesi gelişmedi. şu an 9+4 gün ama hiç umut yok.. kürtaj için gün vereceğiz dediler hastaneden... hacettepe hastanesinde kürtaj olan var mı acaba ... genel anestesi istersem uygularlar mı acaba...
geçmiş olsun.. ben hacettepede kürtaj oldum.. genel anestezi ile.. sinan hocanın hastasıyım..sinan hoca genel anastezi ile yapıyor...

kızlar lokumlu birşey vardı topikte kahvelokummuydu kimdi ne yaptı tahlil sonucu nasıl... kuşlokumu geliyormu yoksa ne alemde hadi hayırlısı... ama ben ümit vermekten yana değilim... 50 nin altı umutsuz değerlendiriliyor adet günü ve sonrasında... yineeeede kuşlokumu :emir_bebek: gelecekse gelir herhalükarda hemde çifte kavrulmuşundan...

tü sana... lokumlu bir şeymiş... küstük mü kız.. hı? aşkolsun... üzdüm mü yoksa ben seni....

sıkılyom yaa.napim.insan kendi gibi sıkıntıları olan insanlara cok ihtiyaç duyuyor.
evet canım ben de cıkıcam birazdan.yemek yapmam lazım.

kesinlikle çok haklısın çünkü çevrendekilere bazı şeyleri anlatamıyorsun yada anlatsanda anlamıyor olur olur bak bilmem kimin 10 yıldır olmuyodu seninde olur amaannnn neyse
ya sen ne güzel yemek yapacaksın ben daha işten anca 1 saate kadar çıkacağım :KK43:((((

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi:2 Kasım)
(celen35)........ CEMRE'MıZ ... 1 yaşındaaaa..........Rabbim sağlıklı, güzel bir ömür versin.. maşallah...
(şen).............. pelinsu..........11 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............6 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............5 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............5 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 2 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............2 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 aylık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 aylık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........1 aylık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 4haftalık (25 eylül)
çiçeklara...............Ecrin Naz... 3 haftalık (kız) (8 Ekim)
bkale (bahar)..........Doğa aramızda gözümüz aydın..Rabbim güzel bir ömür versin.. (27 Ekim)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
funda1980....................39 haftalık (erkek) (fundadan haberiniz var mı arkadaşlar, meraktayım)
sılaya..........................39 haftalık (erkek) (sılayadan haber var mı?)
papatyasüreyya............35 haftalık (kız)
smmm06.....................31 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................23 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........22 haftalık (erkek) (limburga dua edelim arkadaşlar, hastanede imiş)
umutsevgim.[sibel]........21 haftalık (kız)
nilüfersahh...................20 haftalık (erkek)
kardelen86...................16 haftalık
simge...........................17 haftalık
aslgkh..........................16 haftalık
gulsummm....................15 haftalık
_beray_.........................14 haftalık
göbete...........................13 haftalık
umutluyuz .....................13 haftalık
gülay30..........................12 haftalık
melek76.........................12 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666......................11 haftalık
kelebek01.......................10 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76..........................8 haftalık
hummu85.........................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
sülal.................................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-3 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

Son düzenleme:
Arkadaşlar, listede eksik ya da hata varsa özelime yazarsanız düzeltirim. kkdaki problemden dolayı takip etmek zor oldu.. yalnız eğer bir hafta geri görünüyorsa yazmayın çünkü çarşamba zaten güncellenecek liste :)

X