Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sevgili umutluyuz , geçmiş olsun. Kaçıncı haftadasın bilmiyorum ama , ben 4.- 5. aylarda birkaç kez tansiyon düşüklüğü nedeniyle tam bayılma değil de bayılma gibi kendinden geçme gibi şeyler yaşadım. Tansiyonum sürekli 8/5 , 7/4 tü. Son 3 ayda yavaş yavaş düzeldi. Önce sürekli 10/7 , 10/8 oldu. Şimdilerde 11/6 civarında. Düşük olduğu sıralar bol maden suyu tüketiyordum , faydası oluyor . Bi de ayağını yükseltince hemen geçiyor. Başka da yapacak hiçbişey yok canım. 4. , 5. ayda normal diye biliyorum , endişelenme. Sevgiler.

sağol canım doktorum anlık düşüş yaşamışsındır dedi markette tansiyonumu ölçtüler normaldi birdenbire düşmüş çıkmış tansiyonum....

Arkadaşlar bu arada ben 3,4 gündür yoktum mesajlarınızı yeni gördüm geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim,,iyiki varsınız...

GÜNAYDIN PUSLU SOĞUK BıR CEYHAN HAVASIYLA RADYODA ÇALAN SEN BENDEN GıTTıN GıDELı EŞLıĞıNDE
hayat ne garip bişeyimiz yokken aslında içimizde neler oluyor hala gözyaşlarımı tutamıyorum bebeğimi kaybettim kanım yüzünden ondan çok özür diledim duydumu bilmem amaiçim acıyor aklımdan gitmiyor besleyemedim
durun gözyaşlarım akmayın artık içimin yangını sön artık
kalbim acıma artık dur vücudum toparlan
içimden birşey gelmiyor hiççç
yiyecek ekmeğin yokmuş annem ya anneannen teyzen çok üzüldü ama kimse annen kadar üzülemez
acım depreşti ağlaroım açılırım
sağol geleveracım evet zor çok zor bir süreç hep zor oldu zaten bebeğim zor oldu hiçbirşeyimiz olmamasına rağmen 1 yıl bekledim onu her ay gelecek diye bekldim gelmeyince ağladım gelince ağladım gidince ağladım ağlıyorum hala

Canım ya ne kadar duygusal yazmışssın. Benimde şuan gözlerim doldu. Kaybettiğim 3 tane bebeğime . Ama canım sorumluluğu kendimize yüklersek biz bu yükün altından kalkamayız. Rabbim öyle istedi öyle oldu. Zamanı vardır elbet

loveliyim gecmıs olsun canım hepımız aynı acıları yasıyoruz sabretmeyıde ogrenıyoruz ınsallah allah zaten sabrımızı denıyor sabrın sonu selamettır derler ya ınsallah bızde sabrımızın guzel sonuclarını alcaz ama zamanı gelınce.

merhaba
clexane iğne ya da muadilini kullanıp kanaması olan var mı?
benim hafif kanamam oldu ve doktorum coraspin ve iğne kullanan bazı hastalarda olabilir normal dedi?
tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

şu sevkimi almayı becerebilirsem gidip test yaptıracağım ama yazıcı inatla vermiyor tek sayfada... herhalde gitmem istenmiyor :)
arkadaşlar gelir gelmez yazacağım sonucu ama dediğim gb hiç sanmıyorum olumlu bir haberle geleceğimi.. o yüzden üzülmek yok :)
İnşaallah güzel haberlerle gelirsin canımmmm...

canım mesajını aldım ama bu ara yoğun bir araştırma içinde olduğum için cvp yazmamışımdır... öncedende herşeyi araştırmıştım ama şimdi birşeylerin eksik kaldığını öğrenince daha bir ayrıntılı araştırıyorum... yaaaaa ağlamıycam dedim ağlamamaya çalıştım üzülmemeye çalıştım ama stresten sıkıntıdan 48 saattir uyuyamıyorum yastıkları ısırmaktan mahfoldummmmm.... kürtaj olup bir an önce kurtulmak istiyorum yarın olcam... içimde durdukça çıldırıyorum... senağlama
Tatlım sıkıntıya girmen çok normal...Bir süre sadece kendinle ilgilen bence , psikolojinin iyi olması çok önemli...Spor yap , sinemaya git , eşinle güzel vakit geçirmeye çalış , seni ne mutlu edecekse onu yap...Bir şeylerin üzerine düşdükçe inatla olmuyor sanki...Seninde dediğin gibi her şeyden önemli olan sensin...

sonuçlarının iyi olmasına çok sevindim.hep iyi haberler ver ki bizde moral bulalım.
Sağol canım , inşaallah hep güzel haberler veririm...
gözün aydın melek, hep böyle güzel haberler vermen dileğiyle...ultrason uyuşmazlığının problem olacağını sanmıyorum canım ya...
Çok teşekkür ederim canımmmm...
Melek canım merak etme, bebişinin önde olması bence hiç bir sorun yaratmaz. Benim kızım da ikili test te de, ayrıntılı ultrasonda da, doktorumuzun rutin kontrollerinde de hep 1 hafta kadar ileride çıkıyor. Doktorumuz boyu uzun olacak diyor her defasında..Allah korusun gelişimi geriden geleceğine önden gitsin bence de:))
Demek senin bebişinde önde gidiyor :) Doğru ,gelişiminin önden gitmesi daha iyi :)
Melek canim sonuclarin iyi olduguna sevindim, Insallah hep böyle devam eder ve sana dünyalar tatlisi bir kiz nasip eder Rabbim.
Aminn canım , inşaallah...
Senin kürlerin nasıl gidiyor ? Az kalmıştır bitmesine...Bitkinin gücünü hep birlikte görücez inşaallah...

gobete , canım lütfü beye gitmeden önce buradan mutlaka konuşalım...Haftalarımız yakın , lütfü beye soracağımız soruları karalaştırırız birlikte...
Senin ikili testinin sonuçları elindemi , düzende yaptırdıkların...Benim sonucum elimde,karşılaştırırdık...Orada hcgb değeri var , sende kaç çıkmış mesela...Genelde 50 nin altı erkek , üstü kız bebek oluyormuş...Benimki 67 :)

Evet canım ıyı olur.Bırımızın unutdugunu dıgerı sorar.Benım kontrolum bu ayın 12. de var.Ben ıkılı test sonucumu almadım.Dırek doktora gıdıyor dedıler.Doktorun sekreterı telefon acıp ögrenebılırsınız demıstı.Telefonla ögrendım.Ama bu gıdısımde düzene ugrayıp bı cıktı alcam.Benım bu gıdecegım kontrolde 16. haftaya gırmıs oluyom 3'lü tarama olabılır galıba.Bugün Allahın ıznıyle 15.haftaya baslıyoruz.Benım ıkılı taramada 11+3 de yapılmıstı.Yanı 12 hafta ıcınde oluyoruz.Bu arada sonuclarınnın temız cıkmasına sevındım canım.Allah hepımızı korusun.Dısarı cıkma domuz grıbıne dıkkat et.Hamıleler ıcın agırmıs.

Arkadaşlar geçen ay çatlatma iğnesi oldum. 9 Kasımda adet günüm heyecanla bekliyorum . Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

Canım lütfü bey benden kan testi istemedi hiç...Benim troidlerim normaldi , ama tsh düşmüş bayağı...
Hemotoloğum 15 günde bir kan sayımı yaptırıyor bana , o sırada troidlerimede baktırdım...Tesadüfen öğrendim...
Dün hocanın önerdiği endokrin uzmanına gittim...Hiç memnun kalmadım doğrusu...Şenin önerdiği prof.a gitmek istedim fakat ulaşamadım , muayenehanesini aradım kimse bakmadı telefona...Lütfü hoca cumaya kadar mutlaka git diyincede ,mecbur kaldım önerdiği kişiye gitmeye...
Bana gebelikte tsh ın düşebileceğini söyledi endokrin uzmanı...Haftaya cuma tekrar troidlerine bakalım , sonucuna göre tekrar konuşuruz dedi...Ama önemli bişey değil gibi görünüyor dedi...
Canım yaa belkide bazen gereksiz yere evham yapıyoruz...Ben yoruldum şimdiden doktor peşinde koşmaktan...troidler normal çıkarsa ne hemotoloğa nede başka bir doktora gidicem , sadece lütfü beye gidicem...
Canım öpüyorum seni , kendine iyi bak...

melekcim günaydınnn. canım öncelikle herşeyi çok kafaya takmamak gerekiyo sanırım. inan bende bıktım artık doktor doktor dolaşmaktan:KK43: canım sana hangi endokroloji uzmanın önerdi hoca. biliyosun benimde nodül çıkmıştı bayağıda büyükmüş osman hoca banada endokroloji uzmanı önerdi. adı prof. alper gürlek. istersen birde onu deneyebilirsin. bana osman hoca buraya git cerrahiye gidersen hemen ameliyat yaparlar. burda bir biyopsi yaptıralım. nodülün bayağı büyük ve tek dedi:KK43:( ama gitmedim geldim kastamonuya tekrar. düşüğe ve bebeğe etkisi yokmuş ama genel sağlık için önemli bir konuda. bende çok bıktım artık hastanelerde uğraşmaktan. biraz ara verdim bakalım. sonuçta bu bende 6 yıldır var. inanbana 6 yıldır hiç bir etkisi yoktu bana. öğrendiğimden bu yana kalbim sıkışıyo boğazım ağrıyo tıkanıyorum resmen:KK43:((

banada bazı hastalarda olabilir normal dedi ama yine de moralim epey bozuldu tabii
şu an 6+4 günlük gebeyim 1 haftadır kanama ya da leke yok ama sürekli kaygılı ve tedirginim elimde değil ne yazık ki

sağolun kızlar öyle rabbim verdi rabbim aldı derdi veren dermanını verir inşallah daha yeni olduğu için belki ya da içten içe suçlu hissediyorum bilsek zaten ona göre davranırdık ama ne bileyim kızlar içimin acusu depreşti bununla birlikte ablam da ben gibi coraspin kullandı ama okalp hastasıydı dr o yüzden coraspin verdi ve her gün kolundan iğne oldu şimdi 3 yaşında yeğenim var meğerse ben de aynı şeyler varmış bilemedikk

Kızlara herkese günaydın güzel ve mutlu birgün geçirmeniz dileğiyle...
bkale canım tebrik ederim allah analı babalı büyütsün uzun güzel mutlu sağlıklı bir ömür versin kuzucuğuna ve tüm ailenize opuyorumnanaktan
Seydam şimdilik iyiyim bakalım çok şükür bebeğimle büyümeyi umut ediyorum :) evet canım kış geldi artık burayaaa bugün sobalar yandı hafif kar yağıyor dışarıda opuyorumnanaktan
Limburrg canım dualarımız seninle, sabırsız yaramaz akıllı uslu yatıyordur inşallah göbüşünde zamanı gelene kadar duruversin inşallah opuyorumnanaktan
Gelevera canım çok geçmiş olsun biliyorum geçmiş olsun diyince geçmiyor ama ne yapalım elimizden başkası gelmiyor banada doktorum aynı seninkini söyledi her 10 kiloya bir 0,1 mg iğne öneriliyor sana 0,8 lik dedi hatta ben acaba çokmu gelir dedim ama gelmez dedi biliyosun 0,4 lükle bende kaybettim miniğimi ayrıca şu dediğimiz testleri unutma benim ve papatyasüreyyanın kızlar bu test çok önemli iğne etkinliği için lütfen yaptırın yaptırılmasını isteyin bakın iğne dozu konusunda çözüm olabilir demeye değer bakalım miğimle biz ne yapacağız ama biliyorum bu sefer olucak allahın izniyle dediklerimi unutma lütfen.
Kahvelokum canım bende lik kez gebelik öğrendiğimde 7,6 idi tekrar baktır belki yükselmiştir hemen karar verme hem belkimmm teyze oluyoruzduropuyorumnanaktan
Yeni gelen arkideşleri öpüyorum bu arada opuyorumnanaktan

elifçim inşallah hamilesindir sağlıkla alırsın bebeğini kucapına
dendencim inşalah sen de sağlıkla alırsısn bebeğini

Evet canım ıyı olur.Bırımızın unutdugunu dıgerı sorar.Benım kontrolum bu ayın 12. de var.Ben ıkılı test sonucumu almadım.Dırek doktora gıdıyor dedıler.Doktorun sekreterı telefon acıp ögrenebılırsınız demıstı.Telefonla ögrendım.Ama bu gıdısımde düzene ugrayıp bı cıktı alcam.Benım bu gıdecegım kontrolde 16. haftaya gırmıs oluyom 3'lü tarama olabılır galıba.Bugün Allahın ıznıyle 15.haftaya baslıyoruz.Benım ıkılı taramada 11+3 de yapılmıstı.Yanı 12 hafta ıcınde oluyoruz.Bu arada sonuclarınnın temız cıkmasına sevındım canım.Allah hepımızı korusun.Dısarı cıkma domuz grıbıne dıkkat et.Hamıleler ıcın agırmıs.
Benim kontrolümde 24 kasımda , 16. haftamda oluyorum o gün...
Canım ben sonuçlarıma düzen lab.ın internet sayfasından baktım...Bana o gün sormuşlardı ama internetten görmek istermisiniz diye , bende evet demiştimm...
Bugün sevk aldım okuldan,5 günlük bir rapor alıcam , grip yüzünden tedirginim bende...Dikkat etmeye çalışıyorum , inşaallah bu salgından kimse etkilenmez artık...

Reis canım çok geçmiş olsun..Biliyorum sıkıldın doktorlardan, testlerden..
Ama lütfen düşüğe etkisi yok deyip savsaklama, senin sağlığın herşeyden daha önemli canım benim.
Hem biliyorsun hamileliğe de tün kontrollerin bitmiş, aklında soru işaretleri yokken başlaman daha iyi olur:)

merhaba
clexane iğne ya da muadilini kullanıp kanaması olan var mı?
benim hafif kanamam oldu ve doktorum coraspin ve iğne kullanan bazı hastalarda olabilir normal dedi?
tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Merhaba denden.
Benim de 7. haftamda kanamam olmuştu, iğne ve bebe aspirini kullanıyordum.
Doktorumun önerisi ile aspirini bırakmış ve istirahat etmişitm. Yaklaşık 45 gün kadar yattım ben..
Allah şükür şimdi 24 haftalık olduk ve aspirine de geri başlamadım ben..Değerlerime göre doktorum iğnenin yeterli olacağını söylemişti.

Umarım kanamayı atlatırsın canım, lütfen kendine dikkat et, mümkün olduğunca ayağa kalkmamaya çalış, bolca dinlen.

teşekkür ederi ve tabii ki gemiş olsun loveli
ben 2 gebelik kaybı yaşadım,Allah kimseye yaşatmasın çok zor
ama geçmişteki kötü anıları unutup geleceğe umutla bakmak gerekiyor
evrende o kadar güzel bir enerji var ki,bunu lehimize kullanabildiğimiz zaman herşeyin istedğimiz gibi olacağına inanmalıyız
bunu yapabilmek benim içinde çok zordu ama başardığıma inanıyorum,bizler elimizden geleni yapıp hayatı akışına bırakmalıyız
büyüklerimizin dediği gibi ''herşeyin hayırlısı olsun''
sevgiler...

X