Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bkale canım tebrikler, allah sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin. ınşallah darısı başımıza:Saruboceq:

Limburg
canım benim..ınşallah aramıza güzel haberlerle dönersin tatlım..Ne diyeceğimi bilemiyorum, allah yardımcın olsun..Dualarım seninle, inşalah atlatacaksın bu tehlikeyi.

Gelevera çok geçmiş olsun canım, allah bir dahakini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Açıkçası ben sebep üzerine bir fikir söyleyemeyeceğim, bilmiyorum ki aklıma da hiçbirşey gelmiyor, ama inşallah gereken tüm araştırmalar yapılır ve sebep bulunur tatlım.

Kahvelokum cum umarım kimyasal değildir de yarın mutlu haberler verirsin bize:)

Melek canım merak etme, bebişinin önde olması bence hiç bir sorun yaratmaz. Benim kızım da ikili test te de, ayrıntılı ultrasonda da, doktorumuzun rutin kontrollerinde de hep 1 hafta kadar ileride çıkıyor. Doktorumuz boyu uzun olacak diyor her defasında..Allah korusun gelişimi geriden geleceğine önden gitsin bence de:))

Lidya cım anneciğine de çok geçmiş olsun, dilerim bir an önce atlatır.

Çalıkuşu, Ravza ve adını sayamadığım tüm arkadaşlar hepinize de iyi akşamlar diliyorum :)
Site öyle yavaşki geçmişi zor okudum vallahi, umarım bu sıkıntı da bir an önce giderilir, görüşmek üzere:)

Bu arada Reisdevrimcim sen de hep aklımdasın, umarım kontrollerin güzel sonuçlanmıştır. Haberlerini merakla bekliyorum: )

Kızlar , bu arada ikili testimin sonucunu aldım...Lütfü bey Ankara dışındaymış , gösteremedim ama düşük risk grubunda çıkmış...Sonuçlar güzel çıkmış anladığım kadarıyla...
Yalnız , testimi 11+0 da yaptırmıştım , sonuçlara göre ve ultrasona göre 12+2 çıkmışım...Not düşmüşler sonuna , sat ile ultrason bilgileri arasında 9 günlük bir fark olduğu dikkat çekmektedir diye...Bişey olmaz heralde dimi...
Melek canim sonuclarin iyi olduguna sevindim, Insallah hep böyle devam eder ve sana dünyalar tatlisi bir kiz nasip eder Rabbim.

aslında anneciğim çok hastaydı, grip olmuş, hali yok, sesi çıkmıyor...onu öyle bırakıp gelmek çok koydu bana çook mafoldumben demin de kayınvalidem aramış aman ateşi yoksa iyi iyi falan diyor, yaw ne farkeder ben onu öylece bırakıp gelmişim içim yanıyor, ateşi olmuuş olmamış ne farkeder kadın hasta işte.tabii onlara bişey olsa hemen kızları pervane ne anlar ki o mafoldumben
Lidyacigim canim annecigine gecmis olsun :teselli:, benim Annemde gecen hafta gripdimafoldumben. Seni okadar iyi anliyorumki, Annecigim hastalandiginda hemen doktora götürdüm ilaclarini aldim, elimden geldigi kadar rahati icin cabaladim.
Kendim hasta olsam zar zor gidiyom doktora ama annem hasta olunca aninda doktora götürdüm. Inan düzelene kadar icim rahat degildi.
Insallah senin Anneciginde kisa sürede hemen düzelir canim.a.s.

calikusum banada senin gibi kesinlikle igneyi önermiyorlar bu alman doktorlarin elinde nereye ilerleyebiliriz bilmiyorum allah yardimcimiz olsun ins herseyin hayirlisi
Amin canimm:Saruboceq:

Çalıkuşu, Ravza ve adını sayamadığım tüm arkadaşlar hepinize de iyi akşamlar diliyorum :)
Site öyle yavaşki geçmişi zor okudum vallahi, umarım bu sıkıntı da bir an önce giderilir, görüşmek üzere:)

Bu arada Reisdevrimcim sen de hep aklımdasın, umarım kontrollerin güzel sonuçlanmıştır. Haberlerini merakla bekliyorum: )
Canim sanada iyi aksamlar opuyorumnanaktan

ay kızlar bugün annem aradı bir tanıdığımızın bebek mevlüdüne gitmiş.beni aradı mevlüdü anlattı."inşallah senin de bebeğin olurda ona da mevlüd yaparız" dedi.içim öyle bir hoş oldu ki anlatamam.telefonu kapattıktan sonra bayağı ağladım.meleklerim gitmeseydi bende çoktan bebek mevlüdü yapmış olurdum diye geçirdim içimdem.sonra kendi kendimi sabır emine diye teselli ettim.allahım kimseyi evlatsız bırakmasın diye dua ettim.
rabbim birdaha böyle acı yaşatmaz inşallah.

Kızlar , bu arada ikili testimin sonucunu aldım...Lütfü bey Ankara dışındaymış , gösteremedim ama düşük risk grubunda çıkmış...Sonuçlar güzel çıkmış anladığım kadarıyla...
Yalnız , testimi 11+0 da yaptırmıştım , sonuçlara göre ve ultrasona göre 12+2 çıkmışım...Not düşmüşler sonuna , sat ile ultrason bilgileri arasında 9 günlük bir fark olduğu dikkat çekmektedir diye...Bişey olmaz heralde dimi...

sonuçlarının iyi olmasına çok sevindim.hep iyi haberler ver ki bizde moral bulalım.

kızlar ben geldim. 1.5 saat önce geldik kocişle şehirdışındaydık annemi ziyarete gitmiştik. bu sefer çok zor ayrıldım annemden. bütün yol boyunca dönüşte ağladım durdum :-(( neyse, buna da şükür, gördüm ya hasret giderdik az da olsa...şimdi ben geçmişi okuyup hemen gelicem geri, umarım herkesler iyidir canlarım.

geçmiş cumhuriyet bayramınız kutlu ve mutlu olsun turkbayragi

canım yaa.ne zor oluyor değil mi ayrılmak.yine sen gidebildiğine göre yakınsın heralde.ben napim aramız 12 saat.senede 3 kere görebiliyorum.

selam kızlar nasılsınız?.....

nergisss.
iyidir.geçmişi okuyom.birazdan ütü yapacam.biraz takılım dedim.
senden ne haber?

celencim özelden mesaj yollamistim acaba okudunmu?evet cnm cok tatlilar allah isteyen herkese nasip etsin
seydamcım msjını okur okumaz yazdım cvbını fisfisfisbdu bbi daha gönderiyim :nazar:
ay kızlar bugün annem aradı bir tanıdığımızın bebek mevlüdüne gitmiş.beni aradı mevlüdü anlattı."inşallah senin de bebeğin olurda ona da mevlüd yaparız" dedi.içim öyle bir hoş oldu ki anlatamam.telefonu kapattıktan sonra bayağı ağladım.meleklerim gitmeseydi bende çoktan bebek mevlüdü yapmış olurdum diye geçirdim içimdem.sonra kendi kendimi sabır emine diye teselli ettim.allahım kimseyi evlatsız bırakmasın diye dua ettim.
rabbim birdaha böyle acı yaşatmaz inşallah.

mafoldumben ah eminecim böyle msjlar gelince hep gecmiş günlerim aklıma gelio mafoldumben rabbim sabır versin canım..sabrınında karsılığını versin..rabbim öyle büyükki hiç beklemediğin bir anda dünyalar güzeli bir bebek gönderiveriyor :Saruboceq:

kahvecim lokumum naptın aklım sende.sırf senin için girdim ama yoksun :Saruboceq::gitme:

kızlar merhaba,bende 3 düşük yaptım ve tekrar hamıleyım benımde neredeyse bütün testlerim yapıldı ve dr önlem olarak claxane igne baslayalım dedı progestan ve ecoprın verdı bu kan pıhtılasması nasıl anlasılıyor yardımcı olursanız cok sevınırım allah tüm isteyenlere saglıkla yavrularını kucagına almayı nasıp eder insallah

KAVELOKUM canım hemen kötü düşünme belki yeni döllenmedir daha miniciktir belki meleğin 24 saatde bi bakıtsan belki bi artış olur canımya işallah hamişsindir sana dua ediyorum

tşk ederim ravza..inş canım.. yarın sabah tekrar test yaptıracağım.. pek bi beklentim yok ama olsun.. :) hayırlısı...

canım adetın kac gun gecıyokı boyle bı karara vardın ıns degıldır rabbım haklkında hayırlısını ve saglıklısını nasıp etsın....

canım bugün 4. gün..

Kahvelokum , meraba canımm...
Canım inşaallah kimyasal gebelik değildi...Beta hcg nin idrarda çıkabilmesi için bir sınırı vardı , testlerin üzerindede yazıyor...50 değilmiydi...Yaptırdığın kan tahlilinde bir problem olabilirmi acaba...İnşaallah yanlışlık vardır ve bebişin göbüşündedir canımm...

inş dediğin gibidir :)

gözün aydın melek, hep böyle güzel haberler vermen dileğiyle...ultrason uyuşmazlığının problem olacağını sanmıyorum canım ya...

kahvelokum canım, dur bakalım bacım hiç belli olmaz. öyleyse de canın sağolsun, bu bir başlangıç olsun devamı daha daha yüksek betalarla gelsin inşallah.

hayırlısı canım ya.. bekleyip görcez...

kahvecim lokumum naptın aklım sende.sırf senin için girdim ama yoksun :Saruboceq::gitme:

ay canım benim.. teşekkür ederim... bi şey yapmadım canım ya.. yarının olmasını bekliyorum.. sabah bi test daha yaptım, dünkinden biraz daha belirgin ama yinede silik bir çizgi çıktı... banyoda duruyo test çubuğu gidip gidip bakıyorum... valla o görüntüyü 1 yıldır beklediğimden kıyamıyorum atmaya :kedi: kafamçokkarıştı

canlarım, hepinize çok teşekkür ederim.. insanın hiç kaygı duymadan sıkıntısını paylaşabilmesi ne kadar güzel.. iyi ki varsınız..merak etmeyin yarın sonuç alır almaz haber vereceğim... hepinşzş öpüyorum... sevgiler...a.s.

kahvelokum canım iyiyiz biz şükür. doktora tezimi vercem bu hafta onun telaşı var işte. oğlum uyuyo şimdi annesine kıyak geçiyo:))) senden güzel haberler almamıza az kaldı içime doğuyo:CüvCüv: hayırlısı canım sen böyle umutlu ve dirençli ol bak bebişin nasıl gelcek..çok öptüm

kızlar merhaba,bende 3 düşük yaptım ve tekrar hamıleyım benımde neredeyse bütün testlerim yapıldı ve dr önlem olarak claxane igne baslayalım dedı progestan ve ecoprın verdı bu kan pıhtılasması nasıl anlasılıyor yardımcı olursanız cok sevınırım allah tüm isteyenlere saglıkla yavrularını kucagına almayı nasıp eder insallah

hoşgeldin canım..pıhtılaşma testeri kan tahlilleriyle bakılıyor.sonucuna göre pıhtılaşma oranı belirlenip ona göre iğne dozu( bazılarına göre kilo-boy orantısıyla) ayarlanıyor...
inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın...opuyorumnanaktan
kahvelokum yarın beta hcg eminm yüksek çıkacaktır. ama sen her zaman serinkanlı ol.çünkü biliyosun biz ne acılar ne hayal kırıklıkları yaşadık...kaydirigubbakcemile2 eğerki zamanı gelmişse sağlıklı bir melek gelip konmuştur belkide göbüşüne....zemuszemus

günaydın arkadaşlar
ben de kalp atışları duyulmadı diye kürtaj oldum gelişim göstermedi 5.5 haftadan sonra 10 haftalıkken kürtaj oldum boş gebelik teşhisi kondu klomenle hamile kalmıştım dr düşüğün sebebini araştralım dedi ve ben de mtfr 677 homozigot mutant çıktı ne olduğunu tamanlamadım ama düşüğe sebeb buymuş şimdi coraspin 100mg hamile kalınca iğne olacağım ben sizleri okuyordum ama demek kısmette yazmak da varmış

Canım çok teşekkür ederim , ben de Celen i Şen i , Lal i , Nazlıyı diğer arkadaşları takip ederek moral buluyordum. Ben de sana moral olabildiysem ne mutlu. Hiçbir zaman umudunu kaybetme , sabırlı ol , Allahım gönlüne göre versin , darısı başına olsun inşallah.

Canım bu arada Adanadan doktor ismi sormuşsun. Ben de Mersindeyim. Ben 5. ayda bir de 6. ayda ayrıntılı organ taraması için Prof. Cüneyt Evrüke ye gitmiştim. Takip ettiysen LAL arkadaşımızın doktoruydu ve çok memnun kalmıştı. Ben de çok beğendim. Bi kere çok pozitif , esprili biri. Uzmanlık alanı perinatoloji yani bebeğin organsal gelişimini ultrasondan takip etmek üzerine sanırım. Ayrıca çok sayıda pıhtılaşma hastası var bizim gibi. Bilgili bi hoca. Mersinden de çok gidip gelen hastası var. Önerebilirim. Çok sevgiler , görüşmek üzere..

papatyacım ben de cüneyt beyin hastasıyım çok seviyorum onu bir defa hamile kaldım hemen kontol etti neden oldu diye kan pıhtılaşması var dedi hamileyken anlamıştı kese bozuk dedi bizde sağlıksız sperm ve yumurtadan mı yoksa ben yanlış bişey yaptım hayır dedi şekil farklı olur dedi ve dediği çıktı coraspin ve folik asit kullanıyorum şimdi hamile kalınca iğne olacAKdelikafaduldendelikafadulden

Gelevera canim, burdaki benim cok kizdigim alman doktorlari bana senin bu MTHFR hetereyzgot bir hastalik degil sadece genlerinde olan bir bozukluk oda genetik dediler ve insanlarin 40 % bu var dediler. Sen sadece yüksek dozda folik asit al buna senin vücüdün ihtiyaci var hamile kalinca baskada birseye ihtiyacin yok dediler.
Ben Türkiyeye bu sonuclarimla gittigimde Türkiyedeki doktorlardan ögrendim bu gibi durumlarda igne verdiklerini.
Buraya geldim ve bana bu igneyi hicbir doktor yazmadi sende pihtilasma problemi yok dediler bende sehir sehir doktor aradim.
Bazilari e cok istiyorsan önlem olarak kullanabilirsin bazilarida buna hic gerek yok dediler bende sirf icim rahat etsin , ilerde bunuda kullandim demek icin nihayetinde simdiki doktorumu buldum , adamda bana ben üstüne cok gittigim icin, madem bu senin piskolojini rahatlatacak yazayim sana dedi ama oda ancak 23 . haftaya kadar kullanbilirsin sonradan hic gerek yok dedi.
Yani anlayacagin bu düsüklerin 90 % niye oldugunu burda bulamuyorlar.
Bunun milyonlarca sebebi olabilir dediler bana. Tip bunu bulacak kadar henüz yeterli degil.
Siz bebek tutana kadar deneyin dediler doktorlar.
Yani kismetten ötesi olmuyor. Onun icin hicbirsey icin kendimizi ve eslerimizi üzmeyelim.
Dünya cocuk üzerine kurulmadi belirlli biryasa kadar deneriz gücümüzün yettigi yere kadar.
Kendine iyi bak canim nesenden hicbirsey kaybetme.opuyorumnanaktan
offfffffffffffff çalıkuşucm yaa işte böyle belirsizlikler varya felaket şeyler bunlar.... :umursamaz: belirli yaşa kadar deniycez diyorsunda... ben eşimle konuştum nisan ayında 28 yaşına gircem en fazla 30 yaşına kadaar denerim dedim... 40 yaşında çocuk sahibi olmak istemem çünkü ben herşeyden daha kıymetliyim... akannehir
testlerinin güzel çıkmasına sevindim darısı herkesin başına kaydirigubbakcemile5
geleveracım , nasılsın canım ? Sana özelden bu sabah mesaj yazmıştım , geldi değilmi?KK da problem varya , gönderdiğim mesajlar gidiyormu , gitmiyormu hiç anlayamıyorum...
canım mesajını aldım ama bu ara yoğun bir araştırma içinde olduğum için cvp yazmamışımdır... öncedende herşeyi araştırmıştım ama şimdi birşeylerin eksik kaldığını öğrenince daha bir ayrıntılı araştırıyorum... yaaaaa ağlamıycam dedim ağlamamaya çalıştım üzülmemeye çalıştım ama stresten sıkıntıdan 48 saattir uyuyamıyorum yastıkları ısırmaktan mahfoldummmmm.... kürtaj olup bir an önce kurtulmak istiyorum yarın olcam... içimde durdukça çıldırıyorum... senağlama
gelevera çok geçmiş olsun tatlım, bir dahakine inşallah güzel allahın izniyle tatlım...
.
inşallah teşekkürler lidya....
[
Gelevera çok geçmiş olsun canım, allah bir dahakini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Açıkçası ben sebep üzerine bir fikir söyleyemeyeceğim, bilmiyorum ki aklıma da hiçbirşey gelmiyor, ama inşallah gereken tüm araştırmalar yapılır ve sebep bulunur tatlım.

)
teşekkürler dinamiscim ahhhhhhh inşallah birsebep ve kesin tedavi şekli bulunur artık yeter 4 tane bebeğimi kaybettim...
günaydın arkadaşlar
ben de kalp atışları duyulmadı diye kürtaj oldum gelişim göstermedi 5.5 haftadan sonra 10 haftalıkken kürtaj oldum boş gebelik teşhisi kondu klomenle hamile kalmıştım dr düşüğün sebebini araştralım dedi ve ben de mtfr 677 homozigot mutant çıktı ne olduğunu tamanlamadım ama düşüğe sebeb buymuş şimdi coraspin 100mg hamile kalınca iğne olacağım ben sizleri okuyordum ama demek kısmette yazmak da varmış

hoşgeldin... çok geçmiş olsun.. evet coraspirinin yanısıra folbiol kullanmalısın folbiol yüksek doz folikasit... burada herkes kullanıyor... ayrıca gebelikle birlikte dozunu dr nun belirliyeceği iğne dozunu kullanmalısın canım sende az çok bilgi edinmişsin ama zorlu bir süreç senide bekliyor dikkatli ol ve tedavini kesinlikle ihmal etme... allah kolaylık versin..

kızlar varya artık araştıra arıştıra prof olcam yahu yakında sizlerin tedavi şeklini de ben belirlerim herhalde... kiloya göre iğne dozu şöyleymiş canlar... yani özetle söyliyeyim her 10 kiloya 01 mg iğne düşüyor... yani 50 iya 60 kg arası bir bayan 06 lık iğne kullancak... benim kilom 68 olduğu için bana 08 başlanması gerekirken 04 ile başlandı ve sonra 06 ya geçildi burada bir eksiklik var yani... kızlar bu arada bu iğne dozları pıhtılaşma eğilimi yüksek olan değerler için geçerli mesela bir mthfr heterezigot için geçerli değil... benim pıhtılaşma eğilimli değerlerim protrombin heterezigot ve fibrinojen heterezigot .....

bu arada bir şey daha söyliyeyim kızlar benim bebeğimin kalbi durdu ama düşük sözkonusu değil en ufak bir kanamam yok... bu durumda şu çıkıyor düşük bambaşka birşey düşecekse düşüyor herhalukarda ama kalp durması denince oda tedavi devreye giriyor yani burada gerekli herşeyi yapmak çok önemli... kabızlık olmasına ve ıkınmama rağmen kanamam olmuyor istiyorumki kürtaja kadar biraz kanama olsun en azından yerinden oynasın kese ama yokk...

günaydın herkese
geleveracım canım cok uuzldum gecmıs olsun ama senı cok ıyı gordum guclu duruyosun bu cok guzel bısey hep byle olabılsek canım dusuklerı sadece ıgneye baglamamak gerekıyor kan pıhtılasmasından baska her turlu sebebpten dusuk yapıyo olabılırz mesela o ay kı saglıklsız bır yumurta veya saglıksız bır sperm bırlesmesı olabılır veya bılmedıgın bı nedenden dolayıda olabılır bız ıgne konusunda tedbırımızı alcaz yeter veya yetmez zaten yetecekse allah onun ıgnenın dozuna falan bakmaz 0.2 lıkle bıle olur boyle dusun bırde 68 kılo ıcın 8 lık ıgne dıyosun bende 67 kılodayım ama benım son hamılelıgımde doktorum bana cok dusuk vermıs ozaman ben 2 lık kullandım olmadı lutfu bey soyle benı bı suzdı kıloma baktı 3 luk veya 4luk baslarız dedı acaba onlardamı az gelırkı baksımdı kafam karıstıCADIARZU

kahvelokumcum canım ya uzuldum ama ınsallah tersıne donerde yukselıverırı ınsallah bakalım bızler hayatımızda kac kere kımyasak gebelık gecırdık normal bısey galıba bak bu ay kımyasalı oldu ınsallah gelecekay gercegı oluryerimseniben

bkale canım hayırlı ugurlu olsun:nazar: allah bebegıne hayırlı uzun saglıklı sıhhatlı omurler nasıp etsın bızım ıcın bebısını bol bol kokla allah bızede o gunlerı gormeyı nasıp etsın.

krizantem20, kumral, reisdevrim günaydın kızlar nasılsınız?
reisdevrim canım sonuçların nasıl çıktı herşey yolundadır inş.
geçmişi okuyayım dedim ama çok fazla bugünde biraz yoğunum malesef okuyamayacağım.görüşürüz opuyorumnanaktan

kahvelokum canım iyiyiz biz şükür. doktora tezimi vercem bu hafta onun telaşı var işte. oğlum uyuyo şimdi annesine kıyak geçiyo:))) senden güzel haberler almamıza az kaldı içime doğuyo:CüvCüv: hayırlısı canım sen böyle umutlu ve dirençli ol bak bebişin nasıl gelcek..çok öptüm

ay canım kolay gelsin.. sana çok önce özel mesaj yazmıştım doktora alanının ne olduğuyla ilgili ama sanırım yoğunuktan görmedin.. başarılar diliyorum canım.. kolay gelsin..

kahvelokum yarın beta hcg eminm yüksek çıkacaktır. ama sen her zaman serinkanlı ol.çünkü biliyosun biz ne acılar ne hayal kırıklıkları yaşadık...kaydirigubbakcemile2 eğerki zamanı gelmişse sağlıklı bir melek gelip konmuştur belkide göbüşüne....zemuszemus

saol tatlım, umut her zaman var tabi ama ben pek de sanmıyorum..

şu sevkimi almayı becerebilirsem gidip test yaptıracağım ama yazıcı inatla vermiyor tek sayfada... herhalde gitmem istenmiyor :)
arkadaşlar gelir gelmez yazacağım sonucu ama dediğim gb hiç sanmıyorum olumlu bir haberle geleceğimi.. o yüzden üzülmek yok :)

X