Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

inan canım gözümüzden kaçmıştır bazen eski sayfalarıda okuyoruz sayfalar biriktikce okumadan geçtiğimizde oluyor.durumuna çok üzüldüm büyük geçmiş olsun bende dört bebek kaybettim.en azından başımdan geçenleri yazayım sana ben mthfr heterozigot hastasıyım bide aktif protein c rezinsansı düşük.ankarada oturuyorum.2 kimyasal düşük yaşadım diğer iki bebeğiminde kalp atımları durdu.üçüncü bebeğim de bu hastalık teşhisi kondu.enson bebeğimi kaybedeli daha biray oldu.bu bebeğimde clexene 0,2 iğne kullandım.buna rağmen bebeğimin kalbi durdu.bende de hatalar vardı normal polikilinikte kontrol oluyodum.riskli gebelik doktoruna gitmedim.ama şimdi çok araştırdım.ve burdaki arkadaşların çoğu da lütfü önderoğluna gidiyor.kendisi ankarada ve prof.riskli gebelik doktoru.2 ay sonra bende ona gidicem.bakalım ne diyecek canım benim yazacaklarım bunlar.öğrenmek istediğin herşeyi yazabilirsin elimden geldiği kadarıyla yanıtlarız.allah bir daha yaşatmasın..:Saruboceq::Saruboceq:

cevabın ıcın sagol ben de homozıgot mutantım son gebelıgım 11.haftada bıttı kalp atımlarımız durdu.hem hemotologla hem tup bebek uzmanlarıyla konusunca aspırıne de devam etmem gerekırkenben sadece ıgne kullanıyordum kanamam olunca da bırakmıstım doktorumun ıhmalı var yanı.ben dıkkat ettıgım halde devam etmedı.nasıb belkı de.
ılgın ıcın sagol..

eminecigim sogan kürünü ben uyguluyorum susiralar canim.
Benim iki tüpümde kapali cikinca bende Saracogluyla görüstüm oda bana bu Kür tarifini ve bitki cayi gönderdi.
Simdilik sogan küründeyim sonra 21 gün cayi icecekmisim sonra tekrar 15 gün sogan kürü.
Saracoglunun dedigine göre 50 % sansim varmis tekrar acilmasina[/QUOT

allahın izniyle acılır arkadaşım.hep acılacak diye kendini şartla.beyin gücü çok önemli.tarifi özelden atarmısın.

Nergıscım emınecım sızlerde ıyısınız dımı kızlar

sağol canım iyidir .iş güç uğraşıyom.haftaya doktora gidecem simdiden heyecan sardı.bakalım hayırlısı.allah kimsenin cabasını boşa cıkarmasın.

arkadaşlar hepinizin duası için teşekkür ederim hepinizden allah razı olsun
ama minik meleğim kızımı yağmurumu kaybettim yüce rabbim onu benden aldı şu an benim kollarımda değil kara toprakta yatıyor koklayamadım doyasıya öpemedim yavrumu tabuta koyup memlekete abisinin yanına götürdük iki kardeş yan yana yatıyor böle bi acıyı yüce rabbim kimseye yaşatmasın meleğimin ölümünden sonra bende yaşamıyorum allahım bana sabır ver dayanma gücü ver kızımı teneşire koydular yıkadılar kefenlediler canımın canını tabuta koydular bu acıyı anlatamam namazını kıldılar mezarını kazdılar kara toprağa koydular kızım 10 gündür kara toprakta bu acıyı anlatamam canımın canını kara toprağa koydum geldim allahım hepinizin yavrusunu korusun uzun ömür versin

allahım ne yazacağımı bile bilemiyorum.gözümden yaşlar süzülüyor tutamıyorum.allah sana ve eşine sabırlar versin.

suleyuksel
aramıza hosgeldin
bende izmirde olduğum içi isim öneremedim.cok gecmiş olsun.
ravzanın durumuna cok üzüldüm.ağlamaktan zor yazıyom.

sagolun arkadasım ınanın bu sayfaya defalarca yazdım temmuzda da yazdım kurtaj olmak uzereydım bebegımın kalbı durmustu. anlıyorum sayfalar hızla ılerlıyor okunmuyor ama defalarca yazdıgım oldu suan ıcın cok acıl dr arayısındayım.
bazı arkadaslar sert tepkı vermıs ama benım gozumle bakmadan vermısler kendılerınce haklılar.ben bu sayfayı cok arkadasıma onerdım .temmuzdan bu yana regl olamadım.ılac kullandım hala bır gelısme yok.gergınım belkı o yuzden gergın yazmısımdır.kımse kusura bakmasın.
ama her defasında aynısıyla karsılasınca yazma geregı duydum.

neyse ben de ravza ıcın cok uzuldum dunyanın en zor seyını yasamıs rabbım yavrularını sefaatcı kılsın.en buyuk tesellımız cennettekı yavrularımız.dıyecek kelıme yok baska.

dılerım kımse bu acıyı yasamasın yasayanlar ıcın de son acı bıtmıs olsun...

arkadaşlar acımı paylaştığınız bana destek olduğunuz için çok saolun denecek çok fazla bişey yok yüce rabbim meleğime 6 gün ömür vermiş buda benim sınavım oysaki o kadar umutlu o kadar mutlu bekliyordumki yolunu bir an önce ayağa kalkıp iyileşmek için durmadan yürüyordum sütümü sağıyordum kızım için kesilmesin diye anne sütü önenli durmadan sağki kesilmesin kızın çabucak toplansın dediler salı günü görüş günüydü nasıl mutlu gidiyordum izmire anlatamam çünkü ben sadece sesini duymuştum yüzünü görememiştim babası yüzünü görmüştü ilk defa yavrumu görecektim doktorunun yanına girdik dedik yağmur bebeği görecez annesi ve babasıyız yüzümüze baktı melesf yağmur bebeği kaybettik başınız sağ olsun dedi o an hastane başıma yıkıldı eşimle birlikte başbaşa verip hastane önünde ağladık ağladık biraz aklımız başımıza gelince morga gittik yağmurumu aldık ordan doğru memlekete o yollar nasıl bitti biz nasıl gittik hatırlamıyorum yavrum tabutta tabut arabanın bagajında daha sonra gördüm yavrumu simsiyah saçlar uzun bacakları tombul yüzleri vardı meleğimi teneşirin üstünde gördüm ilk bu acının tarifi yok yavrun cansız orda yatıyor ve sen hiç bişey yapamıyorsun ne gücün yetiyor ne elin yavrum orda ölece yatıyor ve ben sadece ağlıyorum elimden başka bişey gelmiyor sonrası kara toprak yavrum buz gibi toprakta gömdüğümüz gün öle bi yağmur yağdıki sanki gök delindi adı gibi yağdı gitti şimdi evdeyim yeni geldim nereye baksam hamilelik anısı kızımın hatırası allahım bana yardım et dayanma gücü verben kollarıma alıp geleceğim günü hayal ederken kızımı toprağa koydumda geldim yüce rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın benim yüzüm gülmedi 5 yavrumu toprağa koydum işallah sizin yüzünüz güler allaha emanet olun
mafoldumbencanim cok kötü oldum allahim bolbol sabir vesin sana söylenecekte fazlabisey yok bu bi sinav cok aci ama sabret cnm benim allahim baska acilar vermesin birdaha yasatmasin mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

sagolun arkadasım ınanın bu sayfaya defalarca yazdım temmuzda da yazdım kurtaj olmak uzereydım bebegımın kalbı durmustu. anlıyorum sayfalar hızla ılerlıyor okunmuyor ama defalarca yazdıgım oldu suan ıcın cok acıl dr arayısındayım.
bazı arkadaslar sert tepkı vermıs ama benım gozumle bakmadan vermısler kendılerınce haklılar.ben bu sayfayı cok arkadasıma onerdım .temmuzdan bu yana regl olamadım.ılac kullandım hala bır gelısme yok.gergınım belkı o yuzden gergın yazmısımdır.kımse kusura bakmasın.

neyse ben de ravza ıcın cok uzuldum dunyanın en zor seyını yasamıs rabbım yavrularını sefaatcı kılsın.en buyuk tesellımız cennettekı yavrularımız.dıyecek kelıme yok baska.

amin canım allah kimseye yasatmasın.
senin durumun araştırılmıştır mutlaka.ne cıktı canım.sonuclar nasıl.
bende kürtajdan 52 gün sonra adet oldum ama seninki cok gecikmiş.rahimde yapışıklık olabilir.bence hemen bir dr git.

suleyüksek merhaba,
acını paylaşıyorum.. umarım istanbulda bu işte uzman birini bulursun ve en hayırlı zamanda yavruna kavuşursun...

canım bkalenin ki yalancı sancıymış, en son yazdığında hala evdeydi....

ravza, o kadar üzüldüm ki anlatamam.... canım Allah güç versin.. ne diyeceğimi bilemiyorum...
kahvelokum evet yalanci sanciymis okudum simdi sagol cnm allahim onuda tüm hamileleride korktuklarina ugratmasin saglikli dogumlar nasip etsin bebeklerinede saglik versin ins :Saruboceq:

sulecim hosgeldin cnm gecmis olsun ben okumamistim gecmisi yardim istemissin simdi göz attim olabiliyor bazilarimiz gecmisi okumadigimiz icinde bilgimiz olmuyor cnm normal sen simdi tekrar hamile kalmakmi istiyorsun cnm ?

canım tarif kolaymış.tüpler tıkalı değil ama kürtajdan 2 ay sonra adet oldum zaten o da 4 gün sürdü.normalde 6 gün olurdum.temizlenme amacıyla yapsam olurmu acaba.zararı falan yoktur heralde.

Canim yok ya ne zarari.
Ben esimede iciriyom. Her Cuma Esra Ceyhanda PRof Saracoglu var TRT 1 de onu izle adam baska bitkilerin yararindanda bahsediyor bende yaziyorum hepsini.
Bir arastir icinin rahat olmasi acisindan istersen canim

ravzacım canım benim inan yazını okuyunca içimde çok kötü bi sızı oldu :gitme::gitme:
Allahım sabır versin başka ne denirki böyle bir durumda
canım arkadaşım bu son olur inşallah allahım sana bir daha böyle bir acı yaşatmasın

ama minik meleğim kızımı yağmurumu kaybettim yüce rabbim onu benden aldı şu an benim kollarımda değil kara toprakta yatıyor koklayamadım doyasıya öpemedim yavrumu tabuta koyup memlekete abisinin yanına götürdük iki kardeş yan yana yatıyor böle bi acıyı yüce rabbim kimseye yaşatmasın meleğimin ölümünden sonra bende yaşamıyorum allahım bana sabır ver dayanma gücü ver kızımı teneşire koydular yıkadılar kefenlediler canımın canını tabuta koydular bu acıyı anlatamam namazını kıldılar mezarını kazdılar kara toprağa koydular kızım 10 gündür kara toprakta bu acıyı anlatamam canımın canını kara toprağa koydum geldim allahım hepinizin yavrusunu korusun uzun ömür versin
of of offffff mafoldumben :1no2: hiç beklemediğim bir haberdi bu be ravzacım mafoldumben ne desem ne söylesem allahım sabır versin bitanem sabrınında karsılığını versin :Saruboceq: boğazım yumruk yumruk gözlerim dolu mafoldumben dünyanın en buyuk acısı bu olsa gerek mafoldumben rabbim sen kimseyi evladıyla sınama :Saruboceq: sen ravza kuluna sabırların en bbuyuğunu ver :Saruboceq:
ALLAHım ne büyük bir sınav bu....... ALLAHım hiç kimseyi evlat acısıyla imtihan etme...
amiinnnn :Saruboceq:
arkadaşlar acımı paylaştığınız bana destek olduğunuz için çok saolun denecek çok fazla bişey yok yüce rabbim meleğime 6 gün ömür vermiş buda benim sınavım oysaki o kadar umutlu o kadar mutlu bekliyordumki yolunu bir an önce ayağa kalkıp iyileşmek için durmadan yürüyordum sütümü sağıyordum kızım için kesilmesin diye anne sütü önenli durmadan sağki kesilmesin kızın çabucak toplansın dediler salı günü görüş günüydü nasıl mutlu gidiyordum izmire anlatamam çünkü ben sadece sesini duymuştum yüzünü görememiştim babası yüzünü görmüştü ilk defa yavrumu görecektim doktorunun yanına girdik dedik yağmur bebeği görecez annesi ve babasıyız yüzümüze baktı melesf yağmur bebeği kaybettik başınız sağ olsun dedi o an hastane başıma yıkıldı eşimle birlikte başbaşa verip hastane önünde ağladık ağladık biraz aklımız başımıza gelince morga gittik yağmurumu aldık ordan doğru memlekete o yollar nasıl bitti biz nasıl gittik hatırlamıyorum yavrum tabutta tabut arabanın bagajında daha sonra gördüm yavrumu simsiyah saçlar uzun bacakları tombul yüzleri vardı meleğimi teneşirin üstünde gördüm ilk bu acının tarifi yok yavrun cansız orda yatıyor ve sen hiç bişey yapamıyorsun ne gücün yetiyor ne elin yavrum orda ölece yatıyor ve ben sadece ağlıyorum elimden başka bişey gelmiyor sonrası kara toprak yavrum buz gibi toprakta gömdüğümüz gün öle bi yağmur yağdıki sanki gök delindi adı gibi yağdı gitti şimdi evdeyim yeni geldim nereye baksam hamilelik anısı kızımın hatırası allahım bana yardım et dayanma gücü verben kollarıma alıp geleceğim günü hayal ederken kızımı toprağa koydumda geldim yüce rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın benim yüzüm gülmedi 5 yavrumu toprağa koydum işallah sizin yüzünüz güler allaha emanet olun
bitanem sabır dile allahtan :Saruboceq: bizimde limizden bunu dilemekten baska bir sey gelmiyor ne yazık ki :1no2: rabbim sabır versin sabrınnda karsılığını versin :Saruboceq:
meleğin yağmurun şefaatcin olsun :Saruboceq:
mafoldumben mafoldumbenkurban olayım rabbim ravzaya sonsuz sabırlar ver rabbim dayanma gücü ver allahım
amin...:Saruboceq:
kızlar ravzanın pıhtılaşma değerlerine baktım mthfr heterezigot yani çok yüksek bir değer değil neden oluyorki böyle anlayamıyorum yaaa kafayı yiycem isyan etmiyoruz ama etmemekte elde değil işte

geleveracım yanlıs olmasın ama bunun pıhtılasmayla alakası yok sanırım.cunku bebek doğdu.bu hastalığın bebek anne karnındayken rsiki var.:çok üzgünüm:

mafoldumbenmafoldumben
canım allahım sabır versin sana .çok kötü oldum okuyunca .senden güzel haber almak istiyoduk .offf çok zor rabbim güç versin canım daha fazla bişey yazamıyorum inan .gözlerim yaşlı sadece senin için dua ediyorum .allahım sana ve eşine sabır versin...

Son düzenleme:

canım çok geçmiş olsun bende yeni okudum inan yoksa daha önce cevap yazardım sana .bilirim doktor arayışı zordur .bende istanbuldayım ve baya araştırmadan sonra doktorumu buldum marmara eğitim ve araştırma hastanesinde prof.dr. MAHMUT BAYIK ..
ben özel muayenehanesine gittim ama tahlillerimi marmarada yaptırdım .çok ümitsiz birandaydım beni çok rahatlattı .işinde çok iyi ve çok başarılı .eğer anadolu yakasındaysan tavsiye ederim .ve eğer düşünürsen numarasını filan veririm .
buarada benimde 3 kaybım var ve benim gittiğim doktorlar çok korkutmuştu .ama saolsun mahmut hoca inanılmaz rahatlattı .inşallah yardımcı olabilmişimdir ..

Son düzenleme:

canım ya diyecek kelime bulamıyorum gözlerimden yaşlar akıyor şuanda acını çok iyi anlıyorum cennette bir meleğin daha var o hep senin yanında olacak hep seni izleyecek canım Allahım başka acı göstermesin

X