Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım ameliyatta çok çözüm değil zaten olduktan sonra her zaman tekrar oluşabilme riski var allah korusun tehlikeli bi durumu yoksa kesinlikle ameliyata yaklaşmıyorlar çok büyürse yada allah korusun patalojik açıdan bi sakınca çıkarsa biopside o zaman ameliyat yapıyorlar gebelik açısından hiç bi sakıncası yok nodülünde tirodin var onun içinde ilaç alıyorsundur sanırım annemde de senelerdir var sadece yaş geçince ilerleyen zamanlarda allah korusun sonuçta kitle belirli bir risk taşıyor kontrol altında tutulması gerek

canım ilaç falan almıyorum. yeni öğrendim henüz. yani 6 yıldır hissediyodumda nodül olduğunu yeni öğrendim. daha ultrason sonucunu göstermedim doktora. belki ilaç verir bilmiyorum. gidince ne diycek bakalım bilmiyorum. ameliyattan sonra tekrarladığını duydum bu nodüllerin o yüzden boş yere bıçak altına yatmak istemem açıkcası.
annene biyopsi yapılmışmıydı canım. nasıl bir işlem. biliyomusun.

bu arada dinamiss sanada günaydınlar canım.

Günaydın sülalcim, nasıl gidiyor hamişik:) ınşallah hep sağlıkla devam eder canımcım :)

Reis tatlım çok sevindim gebeliği düşüğü etkileyen bir durum olmadığına. Benim de işten bir arkadaşımın var nodülü..Onunkinin de zararlı bi etkisi yokmuş, aldırmadı ama mutlaka senede 1 kez kontrol edelim demişti doktoru. Çok sorun edilecek bir şey çıkmaz, ama gene de kontrol ettir sen de, ,için rahat etsin canım benim:)

hamişlik yoğun stres altında gitmeye çalışıyor dinamiscim öyle sanıyorum ki bu bir kızçe doğuduğunda saçları dik dik olucak yavrucakın :):) canım herkese biopsi yapmayabilirler sana yapıcaklar diye bişi yok belki benim annemin yaşı ileri diye yapıyor olabilirler biopsi bi çeşit iğne nodülünün olduğu yerden girip ki çok ince uçlu canın acımıyor ordan örnek alıp patalojiye gönderiyorlar

dinamiscimm canım benim vallahi bu nodülün tek sevindiğim taraufı gebeliğe ve düşüğe etki etmemesi. valla bilmiyorum ama biyopsi falan yaptırmayıdüşünmüyorum. allah korusun kötü bir durum olsa 6 yıldır beni şimdiye kadar öbür tarafa götürürdü gibi geliyo:))) her yıl kontrol ettireyim diye düşünüyorum. bakalım hayırlısı olsun.

ee sen ve güzel prensesimiz nasıl bakalım. iyice hissedersin artık hareketlerini dimi. karnın büyüdümü kız ne güzel yaaa:)))

hamişlik yoğun stres altında gitmeye çalışıyor dinamiscim öyle sanıyorum ki bu bir kızçe doğuduğunda saçları dik dik olucak yavrucakın :):) canım herkese biopsi yapmayabilirler sana yapıcaklar diye bişi yok belki benim annemin yaşı ileri diye yapıyor olabilirler biopsi bi çeşit iğne nodülünün olduğu yerden girip ki çok ince uçlu canın acımıyor ordan örnek alıp patalojiye gönderiyorlar

yavrum acısında değilim ben onunda. bu biyopsi sonrası pataloji sonucu gelinceye kadar ben kalpten giderim. yada en iyi ihtimal kalp hastası olurum gibi geliyo. yani sağlığım iyice bozulur kız benim:kedi: offff iyice şişirdim dimi kafanı.kusura bakma gülüm yaaa:kedi:

Canım benim eminim ki kötü birşey yoktur. Benim de neden bilmem çok sık kist çıkar bi yerlerimden. Elalem diyorum stres yapınca sivilce falan çıkarır benim vücut kist çıkartıyo. Bugüne dek 3 kez öyle pataloji sonucu bekledim allah şükür hepsi iyi gelmişti.
Ama gene de göstermek taraftarıyım ben, imkanımız varken ihmal etmemeli bence :)
Hem diyosun ya 6 yıldır var, e haklısın 6 yıldır varsa kötü bişi değildir o nedenle inceleme sonucunu da rahat beklersin:))

Evet artık hareketlerini sürekli hissediyorum, hatta elimi karnımdan çekemediğimden iş performansım yarı yarıya düştü vallahi:kedi:
Karnımda büyüdü biraz ama çok da değil...Benim boyum oldukça uzun, 1.77 bu nedenle sanırım çok belli olmuyor. Aman çok da çıkmasın zaten, bakalım 9 ay sonunda ne hale geleceğiz de eski halimize geri nasıl döneceğiz diye düşünüyorum da bazen. Şimdiden 4 kilo almışım ben, gerçi normalmiş ama ne bileyim insan gene de korkuyor..

Böyle işte durumlar, inşallah senin de şu işlemler bitsin bir an önce de artık alalım güzel haberini..Denizime kardeş geliversin artıkzemuszemus

yavrum acısında değilim ben onunda. bu biyopsi sonrası pataloji sonucu gelinceye kadar ben kalpten giderim. yada en iyi ihtimal kalp hastası olurum gibi geliyo. yani sağlığım iyice bozulur kız benim:kedi: offff iyice şişirdim dimi kafanı.kusura bakma gülüm yaaa:kedi:

yok bitanem yaaa hiiiç bişicik olmadı bana da sen yinede kesin kararlar verme ben eminim bişicik çıkmaz zaten ama kontrol her zaman iyidir canım benim :1hug:

:nazar:
Canım benim eminim ki kötü birşey yoktur. Benim de neden bilmem çok sık kist çıkar bi yerlerimden. Elalem diyorum stres yapınca sivilce falan çıkarır benim vücut kist çıkartıyo. Bugüne dek 3 kez öyle pataloji sonucu bekledim allah şükür hepsi iyi gelmişti.
Ama gene de göstermek taraftarıyım ben, imkanımız varken ihmal etmemeli bence :)
Hem diyosun ya 6 yıldır var, e haklısın 6 yıldır varsa kötü bişi değildir o nedenle inceleme sonucunu da rahat beklersin:))

Evet artık hareketlerini sürekli hissediyorum, hatta elimi karnımdan çekemediğimden iş performansım yarı yarıya düştü vallahi:kedi:
Karnımda büyüdü biraz ama çok da değil...Benim boyum oldukça uzun, 1.77 bu nedenle sanırım çok belli olmuyor. Aman çok da çıkmasın zaten, bakalım 9 ay sonunda ne hale geleceğiz de eski halimize geri nasıl döneceğiz diye düşünüyorum da bazen. Şimdiden 4 kilo almışım ben, gerçi normalmiş ama ne bileyim insan gene de korkuyor..

Böyle işte durumlar, inşallah senin de şu işlemler bitsin bir an önce de artık alalım güzel haberini..Denizime kardeş geliversin artıkzemuszemus

ay maşallah dinamiscim :nazar: ne güzell darısı başımıza denizini sevsinler senin ne güzel ismi var opuyorumnanaktan

merhabalar
ben uzun zamandır takip ediyordum bu siteyi fakat yeni üye oldum :) bende de kan pıhtılaşması var. ayy ilk defa yazıyorum ne yazacağımı tam bilemedim. tekrar merhaba herkese

Sağol Sülalcim :)
ınşallah hepimiz kucağımıza sağlıkla alır, sevdiklerimizle sağlıkla büyütürüz :Saruboceq:

Hoşgeldin Shak80 :)

Dinamısssssss maşallah 1,77 boy kaç kiloydun hamile kaldığında ve kaçlık iğne vuruluyorsun bide pıhtılaşma değerin neydi yazarmısın canım ya merak ettim şimdik :)

Dinamısssssss maşallah 1,77 boy kaç kiloydun hamile kaldığında ve kaçlık iğne vuruluyorsun bide pıhtılaşma değerin neydi yazarmısın canım ya merak ettim şimdik :)

Canım hamile kaldığımda 66 kiloydum, şimdi 23. haftaya girdik 70-71 arası gidip geliyor kilom.
Değerlerim de şöyle: protein s, protein c nin normal, Faktör V leiden analizinin normal, protrombin gen mutasyonu normal.
MTFHR gen mutasyonu Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot.

Bu değerlere göre doktorum hamile kalmadan 3 ay önce folik asit ve bebe aspirini kullandırttı. Hamilelikte 0.2 clexane kullanıyorum. Aspirini de 7. haftada kanama geçirmiştim ben, kanama olunca kestik sadece iğne ile devam ediyoruz.

hımmms tşk ederim dimamis canım ben şimdiden 73 kiloyum üstelik boyumda 1,70 :kedi: düşünemiyorum ilerisini danacık olurum artıkın bu pıhtılaşma işine bi türlü aklım ermiyor kesin bi çözümde yok bence 0,8 lik vuruluyorum ben ama tedirginim çokmu gelicek acaba die 0,4 lük vuruldum ama maselesef yetmedi düştü meleğim 0,6 lıkmı 0,8 likmi hala telaşlardayım inşallah kanamam filan olmaz rabbim yardım etsin

ınşallah olmaz canım benim.
Gerçekten zor bir süreçti benim için o günler..Yaklaşık 40-45 gün kadar raporluydum, doktorum tuvalet dışında kalkmayacaksın demişti.
Allaha şükür atlattık bitti.
Allahım kimseye yaşatmasın, yaşatırsa da atlattırsın diyorum.

Ama tüm düşükleri de iğne dozuna bağlamamak gerek, belki başka sebepden düşmüştür meleğin. Kilo ile tam ilgisi nedir dozun ben de anlamıyorum açıkçası.

Aklına kötü tecrübeleri de getirme, olumlu düşünmeye çalış hep konuş meleğinle inşallah tutunacaktır sana..

ay canım ya demek seninde başına geldi bu kistler:kedi:hay allah ya vallahi iyi beklemişsin sonuçları tebrik ederim yanikaydirigubbakcemile5bakalım güzelim bir osman hocaya gösteriyim ne diycek. maşallah güzelim bu ne boy böyle. kız manken gibisindir sen şimdi:lepi:benim boy senin yanında kısa kaldı bu durumda 1.73:bbo: bırak güzelim ya sağlıcakla doğsunda kilo falan önemli değil verirsin. hem bu kadar zamanda 4 kilo aldıysan çok iyi bence. bakalım güzelim inşallah kısa sürede güzel haberler verebilirimsize. bu arada biz bu ay adetin 10. ve 12. günlerinde korunmasız birşeyler yaptık:kedi:yani korunmamız lazımdı aslında ama ben yumurtlamadığımı düşündüm nedense. yani yumurtlama belirtisi olan akıntı falan yoktu. hamile kalmış olamam dimi ya:kedi:hoca kasımda dedi çünkü. bide bu nodül çıktığı için sonuç almadanda birşey düşünmek istemiyorum gibi ne dersin olmamıştır dimi ya:bbo:

X