Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Reisdevrim canım bugün bekliyoruz seni:)

Geçen hafta doktorda olacaktın, neler oldu merak ediyoruz seni teyzesi :))
İnşallah güzel haberlerle dönmüşsündür opuyorumnanaktan

güzelim günaydın. ya biraz okuyayım dedim ÇALIKUŞUNA üzüldüm şimdi:sinifsinif:valla gülüm neler olmadıkikafamçokkarıştıönce lütfühocaya gittik tahliller iyi dedi kasımda korunmayı bırakınmirmirmirmirneyse ankaraya kadar gitmişken birde şu meşhur osman hocaya gidiiyim dedim. kan pıhtılaşması için. hani kaçlık iğne başlıycaz bir öğrenelim dedik. neyse ben hiç muayene ediceğini düşünmüyodum. adam bir güzel muayene etti beni. bütün vücudumda ur kist gibi birşeyler aradı parmaklarıylaakannehirzaten benim boynumda hemen hemen 6 yıldır beni rahatsız eden bir şey vardı ama doktora gitmeye tırsıyodum. neyse adam dedi boynunun sol tarafında nodül varakannehirya biliyorum birşey olduğunu dedim ama korkuyodum sizde yakaladınız dedimakannehirneyseki düşük yapmazmış bu nodül. ama ultrason falan çektirip takip edilmesi gerekiyomuş. şimdi ultrasonu çektirdim bayağı büyük bir nodül çıktı. eee tabi 6 yılda epey büyütmüşümkafamçokkarıştıvalla işte osman hoca ek tahliller istedi onlarla birlikte 2 hafta sonra gidicem yine. ne diycek bilmiyorum. ay kötü birşey çıkmasa bari:1ninca:
eşimde bir problem yok. spermler artmış morfoloji de iyi. tek sorun şuan nodül yani güzelimkafamçokkarıştı

eee siz neler yaptınız geçmişi okuyamadım daha. keyifler iyi dimi

Kızlar günaydın çooook uzun bir aradan sonra yine hamileyim herkesin bilgisi olsun diye yazıyorum belki işe yarayabilir son düşüğüm 0,4 lük clexane iğneye rağmen gerçekleşmişti şimdi bu gebeliğimde özellikle gebelik süresince artan tiroid hormonum için ilaç alıyorum ve artık 0,8 lik clexane vuruluyorum ve folbiol tabiki bu arada boyum 1,70 ve kilom 73 bu kiloya ve değerlerime göre ki değerim mthfr c677t ve ve fatkör V heterezigot herkesi çook öpüyorum ara sıra kasıklarımda hafif batmalar dışında bi şikayetim yok şimdilik çok şükür Allah hepimizin yardımcı olsun

canım sendedemi tiroid var yaakannehirbendede çıktı birşeyler. hoş kandaki tiroid hormonları normal ama trioid ultrasonunda nodül çıktı bendede. tırsıyom vallaakannehir. bu arada hayırlı uğurlu olsun allah tamamına erdirsin canım benim. bende son düşüğümde 0,4 lük kullanmıştım. ama bizim kilodakiler için yetersizmiş sanırım. bende 1.70 boy 73 kiloyum canım. benimde sadece pa-1 heterozigot. bu değerlere göre 0,6 lık kullanman gerekiyo dedi osman hoca. bilgin olsun. seninde demekki 0,8 kullanman gerekiyomuş baksana.

malasef benimde tiroidim var ve normalde gebe olmadan önce yapılan testlerde tiroid sorunum belirgin değil değerim düşük ama hamile kalınca hızla artıyor :KK43: ve evet 0,8 lik kullanıyorum bende de çok düşündüler 0,6 lıkmı 0,8 likmi diye hematoloğum ama anti föktör xa die bi test var iğneyi vurulduktan dört saat sonra baktırıyorsun ve baktırdım değerimin normal olduğunu gerekli sulanma düzeyine anca ulaştıklarını söylediler artık risk istemiyorlarmış bu dördüncü gebeliğim :KK43: bakalım Allahım bu seferkini hayırlısıyla sağlıkla bana bize bağışlasın inşallah . Senin nodülüne gelince tatlım sıcak yada soğuk nodül mü önce onu öğren sonraısndada sıcak olan türü sanırım zamanla kaybolabiliyor annemin ki öyle olmuştu telaşlanma yani :) güzelg düşün güzel olsun

Reis canım çok sevindim, sonuçlarına. Bak ne güzel ekstradan kötü bişe çıkmamış, bu nodül de düşük yapmaya sebep olmuyormuş ya ne güzel işte :))

Eminimki ek tahlilllerde de kötü bişi çımayacak, Kasım da bebeğin geliverecek sana inşallahzemuszemus

Bak ben demiştim sana sen bana yetişeceksin, bizim bebişler yaşıt olacak inşallah:)

Reis canım çok sevindim, sonuçlarına. Bak ne güzel ekstradan kötü bişe çıkmamış, bu nodül de düşük yapmaya sebep olmuyormuş ya ne güzel işte :))

Eminimki ek tahlilllerde de kötü bişi çımayacak, Kasım da bebeğin geliverecek sana inşallahzemuszemus

Bak ben demiştim sana sen bana yetişeceksin, bizim bebişler yaşıt olacak inşallah:)

güzelim düşük yapmıyomuşta işte ne biliyim tırstım benbiraz ya nodül falan ismi garipkafamçokkarıştı ne diyelim hayırlısı inşallah temiz çıkar bir sıkıntı olmaz.

Çalıkuşu canım çok geçmiş olsun. rabbim bir daha yaşatmasın ama dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor. arkadaşların dediği gibi pes etme ve türkiyede dene canım. inşallah hayırlısıyla rabbim verir evlatlarımızı.

Kahvelokum canım liste için cevap yazmışsın çok sağol inşallah hepimiz senin listene sırayla gireceğiz.

Melek76 canım rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Listeye eklediğin için sağol. Aspirin konusunda bişey bilmiyorum ama allahın izniyle bişey olmaz.

reiscim hosgeldın tatlımm:smiley-cool: cok sevındım haberlerın ıyı olmasına o nodulde ınsallah onemlı bısey degıldır bazen oluyo ama haberımız bıle olmuyo olabılecek bısey kafana takma fazla ınsallah sendende kasımda guzel haberler alcaz:CüvCüv:.ankaradan buraya atlasaydın da mısafırım olsaydın:1hug::eek:

reiscim hosgeldın tatlımm:smiley-cool: cok sevındım haberlerın ıyı olmasına o nodulde ınsallah onemlı bısey degıldır bazen oluyo ama haberımız bıle olmuyo olabılecek bısey kafana takma fazla ınsallah sendende kasımda guzel haberler alcaz:CüvCüv:.ankaradan buraya atlasaydın da mısafırım olsaydın:1hug::eek:

canım merhabalar.yerimsenibenhoşbuldukkkzemuszemusvalla özledim sizleri yaaakaydirigubbakcemile5 valla işte doktor doktor gezdik ankarada. hemetoloji uzmanı kiloma göre bana ancak 0,6lık yeteceğini söyledikafamçokkarıştıama geçen sene gazide yaptırdığım pıhtılaşma testlerinde mthfr677 heterozigot çıkmışken hacettepedeki testte normal çıktı doktorda bende birşey anlamadık şimdiki testte pa-1 heterozigotakannehirneyse işte osman hoca kilona göre koruyucu olarak 0,6lık yapıcaz dedi. ona kafayı takmıyorumda bu nodül nerden çıktı şimdiyaaakafamçokkarıştıhoş zaten biliyodum boynumda birşey olduğunu 6 yıldırda nodül ismi falan insana korkunç geliyoakannehir6 yıldır var bu bende. kız kötü birşey olsam ölür giderdim dimi şimdiye kadar. kafamçokkarıştı

krizantem gülüm bu arada kendi derdimden seni sormayı unuttum. nasılsın neler yaptın görüşmeyeli çalışmalar ne alemde bakalım:ecrin_bebek::hulya:

ya kızlar geçmişi şöyle azıcık bir okudumda celenim ile canderyam arasında soğuk rüzgarlarmı esmiş nedir:eek:lmaz:yapmayın kızlar herkes birbirinin görüşüne neden bu kadar tahammülsüz ya valla bizi bu düşükler gergin hatunlar yaptı söyleyeyimCADIARZU

biz burda hep canım cicim konuşmalara alıştık birbirimize moral vermeye destek olmaya alıştık. en yakınımız olduk kimseyle paylaşmadıklarımızı paylaştık burda. ben bunlara alışkınım. birbirimizi kırmaya, birbirimize küsmeye alışkın değilim. ne olur böyle şeyler yaşamayalım kızlar. zaten günlük hayatımızda hep hır gür yaşıyoruz. burda olsun güzel şeyler yaşayalım. birbirimizden çokkk zıt kutuplarda olsakta aykırı fikirlerede sahip olsak bu arkadaşlığın güzel büyüsünü bozmayalım olurmukaydirigubbakcemile5

krizantem gülüm bu arada kendi derdimden seni sormayı unuttum. nasılsın neler yaptın görüşmeyeli çalışmalar ne alemde bakalım:ecrin_bebek::hulya:

amann canım benım durumlar karısık ıyıce sınırlenmeye basladım yanıÇok üzgünüm çoook gecenlerde doktora gıttım kasıklarım agrıyodu gecmemıstı baktı kadın ıltıhap ve yara var dedı uzuldum bıde hormonlarına bakalım dedı baktık oda prolaktınım yuksek cıktı cok degıl ama cıktı ıste bu ay korunun dedı ılac fıtıl bır suru ılac verdı almadım bende:1no2: kullanmak ıstemedım bu arada korunduk bızde tam bugunlerde yumurtlama gunlerım benımde ıcımdede acayıp bı cocuk sevgısı basladı bu ara gecenlerde bı arkadasıma gıttım yenı bebegı oldu onu goruncede cok uzuldum dunden berı korunmayı bıraktık acaba yanlısmı yaptım dıyede ıcım ıcımı yıyo ama napıyım ıstıyorummmmmm bugun kendı ozel doktoruma gıtcem bıde o baksın ne dıycek hormondu ıltıhaptı dedım ne guzel korunmayı bıraktık bu seferde bunlar cıktı allah ta benıı ımtıhan edıyo ama hayırlıs artık.boyle ıste guzelım aksam bellı olcak ya ılaca baslıycam yada hamıle kalamazsa obur ay ılaca baslıycam sankı benımde onume sureklı engeller cıkyo yaaamafoldumben

Melekcigim canim benim senin durumun tabiki benden cok daha kötüymüs hatirladigim kadariyla doguma az bi zaman kala kaybetmistin bebegini.
Sizler bunlari bana hatirlattikca ben kendime geliyorum bitanem ve sükrediyorum.
Ama iste Sabah cok kötü oldum, telefonda öyle kala kaldim sanki o an hersey bitmisti.
Bir aydan beri vurulmadigim igne kalmamisti. Ama tabi senin cektiklerin yaninda benimki hic birsey kalir.
Allahim bebegini saglicakla kucagina almayi nasip eder.
Aspirin konusuna gelince bende gecen hamileligimde normal 100 mg aspirin kullanmistim burda doktorlar onu veriyo yani korkmana gerek yok ikiside ayni canim.

Saol canim bakalim biraz toparlayayim kendimi esimi razi edersem türkiyede denemek istiyorum, gercektende türkiye burdan bu konuda cok daha ilerde.

Paptyacigim bitanem cok tesekkür ederim , evet aslinda pes etmemek lazim ama zaman herseyin ilaci biraz zaman gecsin bakalim dualarimda yine hayirlisiyla bir bebek olacak.
Demekki vakti henüz gelmemis bundada var bir hayir.
Rabbim hic kimseyi bu yolda caresiz birakmasin. Sen nasilsin canim az kaldi doguma. Insallah saglicakla alirsin kucagina

Sen ne güzel kiliyorsun namazlarini bende cok istiyorum yeniden baslamak.
Kildigim zamanlar icimde derin bir huzur vardi. Insallah Allahim banada kilmayi nasip eder.
Hah , böyle ol işte canım Çalıkuşum..Bu ilk denemeyi saymayalım bi şanssızlık olarak görelim. Birazcık daha zamanı vardı demek ki . Hamile duası kabul olur derler , inşallah ikinci denemede olur canım , Allahım fazla bekletmesin üzmesin seni inşallah. İlk üzüntüyü atlatır atlatmaz toparlanacağına inanıyorum. Çok şükür sevgili eşinin , ailenin , sevdiklerinin , bizlerin desteğiyle , duasıyla olacak bu iş inşallah. Çok öpüyorum canım..

amann canım benım durumlar karısık ıyıce sınırlenmeye basladım yanıÇok üzgünüm çoook gecenlerde doktora gıttım kasıklarım agrıyodu gecmemıstı baktı kadın ıltıhap ve yara var dedı uzuldum bıde hormonlarına bakalım dedı baktık oda prolaktınım yuksek cıktı cok degıl ama cıktı ıste bu ay korunun dedı ılac fıtıl bır suru ılac verdı almadım bende:1no2: kullanmak ıstemedım bu arada korunduk bızde tam bugunlerde yumurtlama gunlerım benımde ıcımdede acayıp bı cocuk sevgısı basladı bu ara gecenlerde bı arkadasıma gıttım yenı bebegı oldu onu goruncede cok uzuldum dunden berı korunmayı bıraktık acaba yanlısmı yaptım dıyede ıcım ıcımı yıyo ama napıyım ıstıyorummmmmm bugun kendı ozel doktoruma gıtcem bıde o baksın ne dıycek hormondu ıltıhaptı dedım ne guzel korunmayı bıraktık bu seferde bunlar cıktı allah ta benıı ımtıhan edıyo ama hayırlıs artık.boyle ıste guzelım aksam bellı olcak ya ılaca baslıycam yada hamıle kalamazsa obur ay ılaca baslıycam sankı benımde onume sureklı engeller cıkyo yaaamafoldumben

bilmiyorumki güzelim ya vardır herhalde herşeyde bir hayır diye düşünüyorum ben artık. tamam bebeklerimizi kucaklarımıza almamız için vakit uzuyo belki ama herşeyde bir hayır vardır. bence önce tedavini yaptır canım. acele etme. bak bu iltihap falanda düşük yaptırabilir. bir ay beklemiycem derken birkaç ayından olabilirsin. benim öyle olmuştu. o yüzden acele etme. önce tedavini yaptır ve sağlıklı bir şekilde başla çalışmalara tamammı.

bilmiyorumki güzelim ya vardır herhalde herşeyde bir hayır diye düşünüyorum ben artık. tamam bebeklerimizi kucaklarımıza almamız için vakit uzuyo belki ama herşeyde bir hayır vardır. bence önce tedavini yaptır canım. acele etme. bak bu iltihap falanda düşük yaptırabilir. bir ay beklemiycem derken birkaç ayından olabilirsin. benim öyle olmuştu. o yüzden acele etme. önce tedavini yaptır ve sağlıklı bir şekilde başla çalışmalara tamammı.

oyle dıyorum da gelde bırde bastırılmıs ıcımdekı duygulara sor sen nasıl ıcım yanıyo bu ara anlatamam arkadasımı bebegıyle gordum ondan sanırım nasıl uzuldum oyle gorunce kımseyede fazla bısey caktıramıyorum gozlerımden degılde sankı kalbımden aglıyo gıbıyım sureklı gececk dıye tesellı edıyorum sureklı baska elımızden bısey gelmıyo ıste napalım beklıycez beklıycez beklıycezzzz...

oyle dıyorum da gelde bırde bastırılmıs ıcımdekı duygulara sor sen nasıl ıcım yanıyo bu ara anlatamam arkadasımı bebegıyle gordum ondan sanırım nasıl uzuldum oyle gorunce kımseyede fazla bısey caktıramıyorum gozlerımden degılde sankı kalbımden aglıyo gıbıyım sureklı gececk dıye tesellı edıyorum sureklı baska elımızden bısey gelmıyo ıste napalım beklıycez beklıycez beklıycezzzz...

ya anlıyorum seni. yani kendi haline kaldığında çok fazla üzmüyo insanda bir başkasının ki bu en yakının olursa daha çok koyuyo insana bebeğini gördüğünde tekrar alevleniyo içindeki istek. seni çok ama çok iyi anlıyorumda biraz kafamızdan bu bebek fikrini silmemiz gerekiyo sanırım. ne kadar çok istersek o kadar gelmekte direniyo bu yaramazlar. allah hakkımızda hayırlı olanını nasip etsin güzelim ne diyim. çok üzme kendini herşey olacağına varmıyomuki hayatta. biz ne kadar kendimizi sıkarsak sıkalım hayatın bize getirdiklerini yaşıyacağız o yüzden biraz relax ol olurmu

Kızlar günaydın çooook uzun bir aradan sonra yine hamileyim herkesin bilgisi olsun diye yazıyorum belki işe yarayabilir son düşüğüm 0,4 lük clexane iğneye rağmen gerçekleşmişti şimdi bu gebeliğimde özellikle gebelik süresince artan tiroid hormonum için ilaç alıyorum ve artık 0,8 lik clexane vuruluyorum ve folbiol tabiki bu arada boyum 1,70 ve kilom 73 bu kiloya ve değerlerime göre ki değerim mthfr c677t ve ve fatkör V heterezigot herkesi çook öpüyorum ara sıra kasıklarımda hafif batmalar dışında bi şikayetim yok şimdilik çok şükür Allah hepimizin yardımcı olsun

tebrikler allah tamamına erdirsin inşallah sağlıcakla kucalklarsın bebeğini:emir_bebek::nazar:a.s.

canım tebrik ederim inşallah sorunsuz bir hamilelik geçirirsin.bebişini sağlıkla kucağına al canım .a.s.

güzelim günaydın. ya biraz okuyayım dedim ÇALIKUŞUNA üzüldüm şimdi:sinifsinif:valla gülüm neler olmadıkikafamçokkarıştıönce lütfühocaya gittik tahliller iyi dedi kasımda korunmayı bırakınmirmirmirmirneyse ankaraya kadar gitmişken birde şu meşhur osman hocaya gidiiyim dedim. kan pıhtılaşması için. hani kaçlık iğne başlıycaz bir öğrenelim dedik. neyse ben hiç muayene ediceğini düşünmüyodum. adam bir güzel muayene etti beni. bütün vücudumda ur kist gibi birşeyler aradı parmaklarıylaakannehirzaten benim boynumda hemen hemen 6 yıldır beni rahatsız eden bir şey vardı ama doktora gitmeye tırsıyodum. neyse adam dedi boynunun sol tarafında nodül varakannehirya biliyorum birşey olduğunu dedim ama korkuyodum sizde yakaladınız dedimakannehirneyseki düşük yapmazmış bu nodül. ama ultrason falan çektirip takip edilmesi gerekiyomuş. şimdi ultrasonu çektirdim bayağı büyük bir nodül çıktı. eee tabi 6 yılda epey büyütmüşümkafamçokkarıştıvalla işte osman hoca ek tahliller istedi onlarla birlikte 2 hafta sonra gidicem yine. ne diycek bilmiyorum. ay kötü birşey çıkmasa bari:1ninca:
eşimde bir problem yok. spermler artmış morfoloji de iyi. tek sorun şuan nodül yani güzelimkafamçokkarıştı

eee siz neler yaptınız geçmişi okuyamadım daha. keyifler iyi dimi

canım hadi gözünaydın sonuçlar iyiymiş .nodülüde takma kafaya çözümü olmuyan bişey değil çoğu kişidede var .şimdi sırada hayırlısıyla bebiş var tatlım.herşey gönlünce olsun.a.s.

bu meret yüzünden şuan düşük yapıyorum yine ve 4.defa ama süpriz hamilelik olduğu için mani olamadım tedavi şansım olmadı kızıma hamileyken aşılama ile hamile kalmıştım 9 ay clexane iğne kullanmıştım ilk 3 ay ise rahimden crinone jel almıştım bide bir hap vardı ilk 10 gün kullanmıştım adını hatırlayamadım ama bir tane daha çocuk istiyorum seneye dr gidip ön hazırlık yapmadan asla hamile kalmayacağımbir daha

canım çok geçmiş olsun rabbim diğer evladını sana bağışlasın inşallah.hepimiz aynı şeyleri yaşadık zor ama yapılcak bişeyde yok .inşallah enkısa zamanda tekrardan sağlıklı bir bebişin olur ..a.s.

X