Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Çalıkuşum , umarım daha iyisindir...
Bugün hep aklımdaydın...
Bir gün bebeğinin olacağına inanıyorum ben...Sende anne olacaksın inan buna...Hemde bebeğine çok iyi bakan , örnek bir anne...
Sadece zamanını bilmiyoruz işte...
Umut_sevgimin anlattığı hikaye beni çok etkiledi...Düşünsene canım , hiç çocuğu olmayacak birine , dua etmekten ve ümit etmekten vazgeçmediği için Allah ona bebek veriyor...
Ben bebeğimi kaybettiğim zaman dünya başıma yıkılmıştı sanki...9 ay karnımda büyüttüğüm bebeğimi göremedim , kucağıma alamadım , koklayamadım...Bebeğinin kalp atışları yok dediler ve anında beni kıyafetlerimle ameliyat masasına yatırdılar...Masada kıyafetlerimi doktorlar çıkardı...O kadar acele ettilerki , beni kaybetmekten korkular belkide...Beni ameliyata götürürlerken eşimin arkamdan bakmasını unutaman hiç...Uyandığımda hiç bir şeyin önemi yoktu artık...Bebeğim yoktu...Allah razı olsun eşimden , onun desteğiyle ayağa kalktım ben...Neyse bu konuyu anlat anlat bitmez zaten...İçimdeki yangını anlatmak çok zor gerçekten...
Toparlanmak ve güçlü olmak zorundaydım...Gece gündüz dua ettim...Namaz kılmaya başladım , önceden 1 yıl kadar süre kılmıştım ama sonra bırakmıştım...Her gün yasin suresi okuyorum bebeğime...
Duayı eksik etmedim , Allaha hep dua ettim en kısa zamanda bana bebek ver diye , ümüdimi hiç yitirmedim...Ve sezeryandan 5 ay sonra da hamile kaldım...İnşaallah şimdi bebeğimi kucağıma alacağım...
Canım inanıyorum ki seninde bebeğin olacak...Lütfen buna inan ve duanı sakın ihmal etme...Ben duanın gücüne inanıyorum...Allah hayırlı zamanda sana bebeğini versin diye dua edicem senin için de...Öpüyorum canım...
Melekcigim canim benim senin durumun tabiki benden cok daha kötüymüs hatirladigim kadariyla doguma az bi zaman kala kaybetmistin bebegini.
Sizler bunlari bana hatirlattikca ben kendime geliyorum bitanem ve sükrediyorum.
Ama iste Sabah cok kötü oldum, telefonda öyle kala kaldim sanki o an hersey bitmisti.
Bir aydan beri vurulmadigim igne kalmamisti. Ama tabi senin cektiklerin yaninda benimki hic birsey kalir.
Allahim bebegini saglicakla kucagina almayi nasip eder.
Aspirin konusuna gelince bende gecen hamileligimde normal 100 mg aspirin kullanmistim burda doktorlar onu veriyo yani korkmana gerek yok ikiside ayni canim.

cnm kendini bence hemen toparla bu alman doktorlari ben yeterince tanidim bunlarin biseyden anladigi yok bence eger imkanin varsa türkiyede bir doktora git bende burda bir türk doktor buldum 5 düsügümün hic birinde ben detayli bir testten gecmedin bu herseyi denemliyiz diyor alman doktorlar ne yapti hamile kal gel bitti bence sende doktorunu degistir bizim bence tedavi edilmeyecek bir yanimiz yok teshis koyamiyorlar bak sende söyledigin halde yapmadiklarini söylüyorsun sanirim türkiyede cok kaliteli tüp bebek merkezleri var umudunu yitirme nolur rabbim yar ve yardimcin olsun gercekten cok üzüldüm:Saruboceq:
Saol canim bakalim biraz toparlayayim kendimi esimi razi edersem türkiyede denemek istiyorum, gercektende türkiye burdan bu konuda cok daha ilerde.

Canım ÇALIKUŞUM , hayalkırıklığı yaşamana çok üzüldüm tatlım. Gönül isterdi ki ilk denemede olsaydı. Ama pes etmek için erken değil mi canım ? Yok hemen öyle pes etmek. Hem zaten kendin de yazmışsın , yanlış bi yöntem uygulanmış. Biliyorum maddi-manevi yıprandın ama bi dahaki denemede istediğin yöntem uygulansın. Hem tüp bebek denemesinde de hamile kalma şansı aynen normal yolla denendiği gibi değil mi ? Bu daha ilk denemen . Lütfen biraz daha şans tanı kendine. Bak Celen tam 7 düşük yaşadığı halde pes etmemiş , 4 ü de dış gebelikmiş üstelik. Dış gebeliği atlatmak da hiç kolay değil , normal düşükten çok daha ağır. Bak Celenin mükafatı ne güzel oldu , sonunda kavuştu kızına.

Canım bak doktorun da bi daha deneyelim demiş . Biraz güç toplayıp yeniden dene nolur . Bu defa o söylediğin yöntemle yaptır. Allahım sabrının karşılığını versin inşallah , çektiğin tüm acıları unuttursun inşallah. Tüm kalbimle dua ediyorum. Bir an önce moralin düzelir inşallah , Allahım güç versin. Kendine iyi bak canım , çok öpüyorum..
Paptyacigim bitanem cok tesekkür ederim , evet aslinda pes etmemek lazim ama zaman herseyin ilaci biraz zaman gecsin bakalim dualarimda yine hayirlisiyla bir bebek olacak.
Demekki vakti henüz gelmemis bundada var bir hayir.
Rabbim hic kimseyi bu yolda caresiz birakmasin. Sen nasilsin canim az kaldi doguma. Insallah saglicakla alirsin kucagina

canım inan yazdıklarını gözyaşları için de okudum ve kadın olmak ne zor bişey bunu anladım.eşimizin mutluluğu için evliliğimizden bile fedakarlık ediyoruz.bende dört düşük yaşadım.ve defalarca eşime benden ayrıl dedim.ama eşim şiddetle kabul etmedi.ilk başlarda benim de ümidim yoktu.artık denemem diyordum.ama herşeye rağmen allah güç verdiği müddetce deniycem yılma güzelim ne olur.bak ben bu yazıyı yazdıkca bilgisayarın klevyesi gözyaşlarımla doldu.ben namaz kılıyorum hepimiz için dua ediyorum inanıyorum bizde bigün anne olucaz hergün bu umutla yaşıyorum.ne olur allahtan ümidimizi kesmeyelim.:Saruboceq:
Sen ne güzel kiliyorsun namazlarini bende cok istiyorum yeniden baslamak.
Kildigim zamanlar icimde derin bir huzur vardi. Insallah Allahim banada kilmayi nasip eder.

çalıkuşum sakın sıkma canını... sen küllerinden yeniden doğacak kadar güçlüsün. ve bizelere moral deposusun.ben sana çok güveniyorum çok kısa sürede toparlanıp yeniden başlıycaksın.Allahım bu kadar emeği bu kadar istek ve arzuyu eminim biliyor ve görüyor..sadece zaman ....

çalıkuşum sakın sıkma canını... sen küllerinden yeniden doğacak kadar güçlüsün. ve bizelere moral deposusun.ben sana çok güveniyorum çok kısa sürede toparlanıp yeniden başlıycaksın.Allahım bu kadar emeği bu kadar istek ve arzuyu eminim biliyor ve görüyor..sadece zaman ....
Nergiscigim Insallah canim Insallah kisa zamanda toparlanirim.
Sizlerin sicak dostlugu oldugu sürece birkac günde gelirim kendime Insallah.

opuyorumnanaktan
limburgcum yarınki duanı allah kabul etsin tatlım, bizleri de unutmamışsın sağol allah razı olsunn canım :Saruboceq:

çalıkuşum bitanem benim gerçekten üzüldüm ne desem boş. ama bildiğim birşey varsa o da herşey insan için, ümidin kırıldığı anlar da olacaktır elbet...ama ümid etmeden yaşanmaz. hem bizler ne eksik ne de yarım kadınız, hiç de boynun bükük değil ve olmamalı. dimdik durmaya çalış. biliyorum zor ama sen inadına dik duracaksın. emin ol eşinin de boynu bükük falan değil, o sadece sana üzülüyor çok seviyor seni çünkü. eşin ailenin tek erkeği varsın olsun sen de onun BİRİCİK hanımısın. hem onu üzüyorum ne demek...siz karı kocasınız.karı koca arasına gölge bile giremez, siz allah şahit bir yastıkta uyuyansınız.canım benim...biraz zaman sadece...sonra başla yeniden çalışmalara lütfen çok genciz daha. insanlar 40 lardan sonra bile peş peşe tüp bebişle doğuruyor yeri heliyor. hamdolsun daha bizim yaşımzı ne ki tatlım benim.küçük de olsa bir umudun filzilenmesine izin ver yeter..gerisi kendi gelecek bitanem...

Melekciğim birşey olmaz allahın izniyle içini ferah tut canım :Saruboceq:

Canderyacım allahın izniyle hamiş gibisin sen yaaaaww sositososito allaha emanet ol, hakkında hayırlısı inşallah :Saruboceq:

allah hepimizin ve herkeslerin tez zamanda muradını versin inşallah :Saruboceq: bebiş sesleri dolsun evlerimize allahın izniyle tez zamanda :Saruboceq:

SENDEN DE ALLAH RAZI OLSUN CANIM RABBIM HEPIMIZIN DUALARINI KABUL ETSIN HEPIMIZIN YUZUNU GULDURSUN INSALLAH NASILSIN CANIM NELER YAPIORSUNopuyorumnanaktan

LİMBURGCUM , canım teşekkür ederim iyi dileklerin için. Darısı da başına olsun tatlım. Allahım seni de yaklaştırıyor o telaşlı heyecanlı güzel anlara. Hep güzel haberleri paylaşırız inşallah.Çok öpüyorum...

COK TESEKUR EDERIM CANIM ALLAH HEPIMIZE GOSTERSIN INSALLAH O GUZEL GUNLERIopuyorumnanaktan

papatyacım canım benim senin bebişin gelmesine az kalmış... hadi bakalım sende bize katılacaksın çok az bir süre sonra. evet canım o kadar yoğunki günler yazmak pek mümkün olmuyor. oğlandan zaman yok sürekli ilgi istiyor.eee biz zaten onu sevmek için doğurduk. onun için hiççç şikayetçi değilim. raporluyum şimdi ama rapor bitince ne yaparım bilmiyorum. sen nasılsın geçmişe pek bakamıyorum. kendine çok ii bak. öpüyorum seni güzel kızını:))

calıkusu sabah yazdıklarını su an okuyabıldım.Ama inan bana gözyaslarıyla okudum bastan sona yazdıklarını.sana tesellı sozleri sıralamayacagım.cok sık duyuyorsundur o sözleri.Beni düşündüren umudunu yıtirmen.lutfen pes etme.umudunu yıtıren herseyını yıtırır.umut ınsanın yasam suyudur.suyunu elınden bırakma.toparlan ve yenıden hayatın ucundan tutun.bu cekilenlerin bır mukafatı mutlaka olacak.ve rabbım senıde guldurecek bır gun emınım.daha ıyı yazılarını okumak dılegıyle..KENDINE IYI BAK

bu meret yüzünden şuan düşük yapıyorum yine ve 4.defa ama süpriz hamilelik olduğu için mani olamadım tedavi şansım olmadı kızıma hamileyken aşılama ile hamile kalmıştım 9 ay clexane iğne kullanmıştım ilk 3 ay ise rahimden crinone jel almıştım bide bir hap vardı ilk 10 gün kullanmıştım adını hatırlayamadım ama bir tane daha çocuk istiyorum seneye dr gidip ön hazırlık yapmadan asla hamile kalmayacağımbir daha

Canım sana katılıyorum , bir gün içmesem daha iyi olurdu galiba :KK43: Çünkü burda asprin kullanmayıp sadece iğne kullanalar da var...Nasıl göz yanılgısı yaşadım bilmiyorum...Asprin yazısını coraspin diye okudum...
Şu an için iyiyim ama...Bir problem yok...asprin ve coraspin aynı maddeden yapılıyomuş ama evham işte...
İnşaallah doktorum yarın içimi rahatlatır ...

bende ilk ay hem iğne hem aspirin kullanıyordum babyprin yani sonra babyprin kalktı dediler coraspin vermişti dr bana canım merak etme sorun olmaz inşallah

parça kaldığını sanmıyorum çunkü 12 haftalık olduğum için dr önce ilaçlarla bebeğin düşmesini bekledi.(bebek düştü hatta kafası hariç ben heryerini gördüm böyle bir üzüntü olamaz)daha sonra temizleme kürtajı oldum .7 gün kanamam oldu ardından 10 dun kahverengi akıntım oldu .dr.pıhtılar atılsın diye ilaçta kullandırdı ama bilemiyorum işte.cumaya kadar bekliyeyim olmazsa gidecem.birde başıma bunlar cıktı dert azmış gibi.

canım yaa içim fena oldu rabbim bidaha yaşatmasın kimselere böyle bir şey allah sana sabır vermiş ben öyle bişey yaşasaydım ömrü billah kendime gelemezdim herhalde rabbim herşeyi gönlüne göre versin bunlarda bizler için birer sınav işte ama elbet sonu gelecek ve bu sınavlardan geçip dileklerimize kavuşacağız benim 2 kızım var allaha şükür 2.si zor geldi 14 yıl aradan sonra 3 yıl uğraştım tedaviydi düşüklerdi vss ama geldi sağlıkla nihayet :Saruboceq::nazar:

Son düzenleme:
Melek 76
Canım bana 11+3 de randevu vermıslerdı.Tarama gununu doktor gıtdıgımde vermıstı.Ense kalınlıgına hıc bakmadım.Hocanın verdıgı kagıt tarama ıcın gıtdıgım kan merkezı aldı.Kan sonucuyla bırlıkte Lütfü hocaya gıdecek.Ben sonra bı gıtdıgımde alacam.Ama sonucu telefonla ögrenecem.Cınsıyetını söylemedı.Ellerı.ayakları oynuyodu.Bende sormaya cekındım.Bır dahakı sefer Allahın ıznıyle bellı olur herhalde.

Melek76
Ya canım sen taramaya gıdınce cekınmezsen senınkının cınsıyetını sorarmısın?Senınkı bellıyse benımkıde bellıdır.Hoca sormadan söylememıs olabılır.Bak sımdı pışman oldum keske sorsaydım.

Lımburgcum beni sormuşsun tatlım sağol.
ıyiyim hamdolsun canım. ışe geliyorum, eve gidiyorum, bazen spor yapıyorum. haftasonu gezmeydi eşti dosttu alışverişti geçiyor zaman, bi yaramazlık yok. Ekim bitince de çalışmalara başlıyoruz allahın izniyle. tek eksiğim bir bebek. içim bebk hasretiyle yandı tutuştu bu sıralar. kurban olduğum yarabbim dualarımızı kabul eder her isteyene tez zamanda nasip eder inşallah :Saruboceq:

bugünkü duanızda bizim gönlümüzün muradı için de dua edileceği için allah razı olsun tekrar tatlım.

bebişle dualarımdasınız siz de :Saruboceq:

Dinamisscim günaydın. umarım herşey yolundadır tatlım. bebişle size öpücükler iyi haftalar.

kızlar malum ofisteyim çok giremiyorum. arasıra okuyabiliyorum ancak. akşama yakalarım sizi kocişin halı saha maçı var, o arada damlarım :-)))

hepinizi çok seviyorum, iyi ki varsınız canlarım.

Iste bu benim yikildigim an.
Az önce doktor aradi yarin gelmenize gerek yok 5 yumurtanin hic birisi döllenmedi dedi.
Ben yikildim ama dün gece gördügüm rüya ve birder icim ürpererek uyanmam bu yüzdenmis demek.
Esimde bende artik pes ettik cektigim onca aci bosubosunaymis.
Korktugum basima geldi. O adi doktora söylemistim ICSI yapin yani spermi yumurtaya siz yerlestirin IVF bazen sperm yumurtalar ile birlesmeyebilir diye okumustum beni dinlemedi yok önce böyle deneyelim olmassa ikincide öyle yapariz dedi.
Artik ne ikinci nede ücüncüyü denemek istemiyom.
Esimle sabah aglayarak bir karar verdik artik bitti yeter her gittigimiz yolu Rabbim kapatiyor.
Hakkinizi helal edin kizlar dilerim benim cektigim acilari kimse cekmez.
Bizim kismetimiz buraya kadarmis olmayacagini bile bile bazi seylerin üzerine gitmemek lazimmis demek. Önce kist sonra 4 düsük sonra miyom sonrada kanallarim tamamen kapanmasi bize artik ugrasmayin vermeyince vermiyorum mesajini verdi Rabbimden.
Ya zaten döllense bile ne olacaktiki kesin bende bu sans olduktan sonra oda igneye ragmen düserdi.
Isyan etmiyorum ama artik yoruldum bende pes ediyorum.
Ne yapalim ilk cocuksuz cift biz degiliz.
Ben inanin kendim icin zerre kadar üzülmüyom benim icin ha olmus ha olmamis ama ne yazikki esiminde kaderini ben bagladim onu baba yapamadim.
Ama oda istedigi zaman beni birakmakla serbest, kendi kaderimi baskasina cektirtmem.
Yolun sonuna geldim ben.
Icimdeki o kücücük ümit isigi bugün söndü. Olmuyor iste zorlamanin anlami ne 5 yumurtaninda biri bilemi tutmaz ya sordum spermin kalitesi ve yumurtalarin kalitesi iyiymis eee sorun ne bilmiyoruz dedi doktor. Döllenmedi tekrar gelin ikincisini planlayalim.
Yoooo yeter artik benden bu kadar.
Hadi kendiligimden hamile kalabilsem neyse yine bebek tutana kadar denerim ama dedimya o ümidimde bitti benim hadi ameliyatla kanallari actirsam ama bu seferde o kanallarin calisip calismadigi soru isareti.
Yada kisa bir süre sonra tekrar kapanabilir diye o yolumuda kapatti doktorlar yani benim icin son care tüp bebekti ve oda daha bebekler Rahime yerlestirilmeden sona erdi.
Dedimya demekki olmuyo kismette yok elimizden geleni yaptik artik biryerde yeter demenin zamani geldi oda bügünmüs.

canımm ya nasıl üzüldüğümü anlatamam okurken cok duygulandım ama bı yandan da kzııdm neden hemen pes ediyosun tamam yoruldun ama zaten bu cocuk meselesınıın ne kadar hassas ne kadar yorucu kırıcı oldugunu artık hepımız bılıyoruz ama hemen pes edersek bu ımtıhanı nasıl kazancaz? ben ınanıyorumkı hepımız anne olcaz ama allah sadece bunları bıze sabrımızı sınamak ıcın yasatıyor.bende hep düşünürüm esım benım yuzuumden baba olamıycak acaba dıye ama sonra derımkı onun kaderıyle benım kaderımı bırlestırdı allah onuda bu yolda ımtıhan edıyo ben hayatıma bakıyorum elhamdulıllah hıcbır sorunum sıkyaetım yok esımden aılemdem maddı manevıı eee dıyorum allah bana nerden dert sıkıntı vercek benım bu dunyada hangı konuda ımtıhan etcek demekkı buymus dıyorum baska sıkıntılarmz hastalıklarımız olmasın sevdıklerımız yanımızda olsunda ınsallah cocugumuzda olur. benım teyzemın cocugu olmadı 50 yasında ve hep derkı allahım bana hayırlı cocuk ver dedım der.demekkı bak allahım teyzeme belkıde hayırsız bı cocuk nasıp etcektı teyzemın bır o duasıyla cocuk vermedı dualarımızda cok onemlı belkı sende bılmeden hayırlı bı dua etmısındır canım bılemeyız ama pes etmek yok maddı ımkanlarınız el verıse bırde turkıyede denesenız ınsallah bır dahakı sefere olur dedım ya bu cocuk konusu hakkında hıcbır fıkrım yoktu ama sımdı anladımkı cok hassas bı konuymus ve bızde ınsallah allahın bu ımtıhanına layık olmaya calıscaz sabırlı olcaz sende fazla kendını yıpratma uzme yazık bak sonra esın senı gordukce o dahada uzulur sen guclu ol kı esınde guclu olsun.opuyorum canım senı uzme kendını kendıne ıyı bak.

Çalıkuşu canım benim, tahmin edebiliyorum üzüntünü. Sıkıldın, çektiğim acıya değmedi dedin haklısın ama inan bu son denemen olmamalı.
Biraz daha kendine gelince sen de anlayacaksın ki bu olay seni yıkamaz.
Sen güçlü, kararlı bir insansın..
Sadece bu denemen başarısız oldu lütfen böyle bak bu olaya.
Hem senin dediğin yöntemle de mutlaka bir kez daha denemelisin.
ınatçılığını bırakma güzelim, inşallah sen uğraştıkça da allahım da görecek emeklerini ve en güzel hediyesini verecek sana.
Bak limburg a o kadar denemede tutmamış da kendiliğinden hamile kalmış, ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. Umarım tedaviye bile gerek kalmadan süpriz yapar sana bebişin:Saruboceq:
Bir de sakın sakın eşini de daha çok üzme canım benim..
Ya eşinde bir sorun olsaydı sen onu bırakıp gidip başkasıyla mı evlenecektin...Elbetteki bunu yapmayacaktın yapamazdın değil mi?
Lütfen böyle düşün, aşk da sevgi de iyi gün de birlikte yaşanır kötü günde...
En önemlisi ikinizin sevgisi, bence bebekten bile önemli bu..
Lütfen evliliğinin, sevginin kıymetini bil..Önce siz sağlam, sağlıklı ve birbirinize bağlı olun, bunlar olmadıktan sonra bebek olsa bile mutlu olunamaz ki..
Dualarım seninle canım, inşallah güzel haberlerini de okuyacağız buradan.

Dinamisscim günaydın. umarım herşey yolundadır tatlım. bebişle size öpücükler iyi haftalar.

kızlar malum ofisteyim çok giremiyorum. arasıra okuyabiliyorum ancak. akşama yakalarım sizi kocişin halı saha maçı var, o arada damlarım :-)))

hepinizi çok seviyorum, iyi ki varsınız canlarım.

Herşey yolunda Lidya cım, allah şükür 22. haftanız içindeyiz:))

Ekim'in bitmesine de az kaldı, inşallah en kısa zamanda müjdeli haberler verirsin sen de bize:)

Reisdevrim canım bugün bekliyoruz seni:)

Geçen hafta doktorda olacaktın, neler oldu merak ediyoruz seni teyzesi :))
ınşallah güzel haberlerle dönmüşsündür opuyorumnanaktan

Kızlar günaydın çooook uzun bir aradan sonra yine hamileyim herkesin bilgisi olsun diye yazıyorum belki işe yarayabilir son düşüğüm 0,4 lük clexane iğneye rağmen gerçekleşmişti şimdi bu gebeliğimde özellikle gebelik süresince artan tiroid hormonum için ilaç alıyorum ve artık 0,8 lik clexane vuruluyorum ve folbiol tabiki bu arada boyum 1,70 ve kilom 73 bu kiloya ve değerlerime göre ki değerim mthfr c677t ve ve fatkör V heterezigot herkesi çook öpüyorum ara sıra kasıklarımda hafif batmalar dışında bi şikayetim yok şimdilik çok şükür Allah hepimizin yardımcı olsun

X