Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ayrıca tuğçeye katılıyorum kimse kimseye acıyamaz, hayat uzun onlar biliyorlar mı acaba kendi kızları yeğenleri kardeşleri neler yaşayacak bu hayatta. hayır allah düşmanıma vermesin tabii ama şu hayatta büyük konuşmamayı öğrendim, ayıplamamayı öğrendim....herşey insan için ve hayat çok uzun. ne oldum değil ne olacağım diyeceğiz....

ozporcum canım benim, onlara kafa yorduğun 1 saniyeye bile deymez.
vallahi ben annem dışında kimseye de birşey söylemedim, 2. hamişliğimi düşüğümü kan pıhtılaşması iğne falan fişmekan kimse bilmiyor. hoş, bilse ne olur, ağızlarını payını veririm, bir daha konuşan olursa da girmem aynı ortama, kalkar giderim. sen de biraz katı ol, de ki çocuk işi çok özeldir, 2 kişinin özelidir, kusura bakmayın ama ben hayret ediyorum nasıl böyle rahat yorum yapıyorsunuz de, soru soranlara da bunu de ki anlasınlar münasebetsizliklerini. hayır cidden bu özel bir olay, bu kadar kolay değil sormak falan allah allah yaaaaaaa

lidyacım ben 22 yaşındayım 1 yıl 4 aylık evliyim.geçenlerde iş yerinde biri gelmiş.arkadaş beni ona şöyle tanıştırıyo: bak bununda senin gibi çocuğu olmuyo.....:1shok: nasıl sinirlendim anlatamam yaaa

ayyyy nergisciimm ben de tam bir sene 3 aylık, yakın tarihte evlenmişiz :-))

bir kere insanlar 10 sene çocuk deniyor haberleri var mı acaba, bizim daha evleneli 1 sene olmuş pes diyorum onlara gerçekten pes yanii hatta yuh diyorum :-))

allah herkesin gönlüne göre verir, onun sabrı da sevgisi de cezası da bizimkinden büyük, ona sığın sin,rlenme bacım çok haklısın.

canım benim yaa ne takıyorsun sen onları,İNŞALLAH birgün çocuğunuz olacak o zaman onlar farklı gündem arayacaklar,kimse sana acıyamaz öyle düşünme acımak insan oğlunun haddi değil ancak ALLAH kullarına acır,yoksa birgün acınacak hale düşerler,sen dua et ve sabırla tedavini sürdür bizim dönemdeki herkes ya hamile yada bebişini kucağına aldı geçmişi oku bizler neler konuşmuşuz nelere üzülmüşüz ama gün gele devran döne inan senin içinde ogün gelecek moralini hep yüksek tut olurmuŞeniz

aslında kafaya takmıyorum.cahil insanla devlet bile uğraşamamış,aslında ben her bebek kaybettiğimde arkamda vah vah demeleri canımı sıkıyo.biz eşimle bi rbütün olduk bunu atlatıyoruz.ve kapılarım kapanmıyo geçmiş olsun diye gelenler için aslında hepside meraktan geliyo ne kadar üzülsem zevk duyuyorlar ama busefer yanıldılar dimdik ayaktayım çok şükür allahım ve eşim sayesinde atlattım.namazlarıma da başladım çok şükür artık kim tutar beni gece gündüz ibadet edrim.allah sevdiği kuluna acı çektirirmiş zaten sabredenede mükafatını verirmiş.ben sabredenler den olacağım arkadaşım .ne olur hepimize dua et...:Saruboceq::Saruboceq:

ozporcum canım benim, onlara kafa yorduğun 1 saniyeye bile deymez.
vallahi ben annem dışında kimseye de birşey söylemedim, 2. hamişliğimi düşüğümü kan pıhtılaşması iğne falan fişmekan kimse bilmiyor. hoş, bilse ne olur, ağızlarını payını veririm, bir daha konuşan olursa da girmem aynı ortama, kalkar giderim. sen de biraz katı ol, de ki çocuk işi çok özeldir, 2 kişinin özelidir, kusura bakmayın ama ben hayret ediyorum nasıl böyle rahat yorum yapıyorsunuz de, soru soranlara da bunu de ki anlasınlar münasebetsizliklerini. hayır cidden bu özel bir olay, bu kadar kolay değil sormak falan allah allah yaaaaaaa

güzelim ben acı çeker hep gözyaşı dökerken eltim,bana laf gönderdi.allah onu cezalandırdığı için bunlar başına geliyo dedi.sadece duyduğumda şunu dedim onun da kızı var gün ola harman ola sadece sabrediyorum...kötükedihüso

lafım o ki,insanlar kendilerinin başlarına hiç birşeyin gelmeyeceklerini sanıyorlar.ve bu hastalığın allahtan geldiğine inanmıyorlar.bizlerin nelerle mücadele ettiklerini bilmiyorlar.sabredecem vede biliyorum bi gün hepimizde ANNE olucaz..

ayrıca tuğçeye katılıyorum kimse kimseye acıyamaz, hayat uzun onlar biliyorlar mı acaba kendi kızları yeğenleri kardeşleri neler yaşayacak bu hayatta. hayır allah düşmanıma vermesin tabii ama şu hayatta büyük konuşmamayı öğrendim, ayıplamamayı öğrendim....herşey insan için ve hayat çok uzun. ne oldum değil ne olacağım diyeceğiz....

aslında kafaya takmıyorum.cahil insanla devlet bile uğraşamamış,aslında ben her bebek kaybettiğimde arkamda vah vah demeleri canımı sıkıyo.biz eşimle bi rbütün olduk bunu atlatıyoruz.ve kapılarım kapanmıyo geçmiş olsun diye gelenler için aslında hepside meraktan geliyo ne kadar üzülsem zevk duyuyorlar ama busefer yanıldılar dimdik ayaktayım çok şükür allahım ve eşim sayesinde atlattım.namazlarıma da başladım çok şükür artık kim tutar beni gece gündüz ibadet edrim.allah sevdiği kuluna acı çektirirmiş zaten sabredenede mükafatını verirmiş.ben sabredenler den olacağım arkadaşım .ne olur hepimize dua et...:Saruboceq::Saruboceq:
doğru kızlar aynılarını yaşıyor herkes demek ALLAH ım yaaa bana kendilerini geçtim 5 yaşındaki çocukları bile soruyordu sizinnnn neden çocuğunuz olmuyoooo kocaman insan olmuşşsunuzz neden çocuğunuz yok????siz olsanız nedersiniz bu çocuk nerden biliyor ben gündemdi herkes laf diye konuşurdu şimdi ne oldu???yüzlerine tokat gibi cvp kim verdi tabikide RABBıM verdi HERŞEYıN BıR ZAMANI SIRASI VARMIŞ BENıM KADERıM BAŞTAN BELLıYDı ama ne ben nede çevremdeki bazı soytarılar bunu bilmiyorlardı bide önce sorarlar sonraa olur olur daha gençsiniz derler ya GÜYYA teselli aman boşverin ya salla pati bana bunu soranın kendisi ailesi çokmu mükemmel,boş insanların boş laflarına kafanızı takarsanız hayat geçmez bebiş olur yine birşey sorarlar yine çarpacak bir laf bulurlar ben orada cvp veririm ama kafaya takmam sıkıyosa konuşsun birdaha:1closedeyes:

Son düzenleme:
merhabalar.ilk gebelikte 8. haftada ikinci gebelikte 12.haftada bebeğimizin kalbi durdu ve tahliye işlemi uygulandı.yaptırdğımız testlerde FAKTÖR XIII V34L HETEROZıGOT, B FıBRıNOJEN-455G-A HETEROZıGOT VE GPIIIaL33P HETEROZıGOT mutasyon saptanmıştır yazıyor.bebeğimizi kaybetmemizin sebepleri bunlar mı acaba.sonucu boyle çıkan var mı?

mrh 6 haftalık gebeyım ve bır haftadır kanamam var dr gıttım dınlen dedı ama sinirlerim o kadar bozukku oncelıkle kotu gun dostum hiç yokmuş bır allahın kulu yardım etmeye gelmiyor bunu bırak aramaya korkuyorlar beş yaşında da bı kızım var halıyle dınlenmem bıraz zor iyice umutsuzluga kapıldım sankı bu gebelık sona erecekmış gıbı gelııyor Allahtan hayırlısını dılıyorum nesse nıe yazdım bunları onuda bılmıyorum ... sevgiyle kalın

canım bende memleketten uzak olduğum için düşük yaptığımda çok yıpranmıştım.sıkma canını eşin olabildiği kadar yardımcı olur.bol bol dua et allaha emanet ol

merhabalar.ilk gebelikte 8. haftada ikinci gebelikte 12.haftada bebeğimizin kalbi durdu ve tahliye işlemi uygulandı.yaptırdğımız testlerde FAKTÖR XIII V34L HETEROZİGOT, B FİBRİNOJEN-455G-A HETEROZİGOT VE GPIIIaL33P HETEROZİGOT mutasyon saptanmıştır yazıyor.bebeğimizi kaybetmemizin sebepleri bunlar mı acaba.sonucu boyle çıkan var mı?

Öncelikle çok geçmiş, allahım bir daha yaşatmasın.

Canım anlaşılan o ki sende de kanda pıhtılaşma var, ve maalesef haklısın bu bebeği kaybetmeye sebep olabiliyor.
Ama madem tespit edilmiş, olaya iyi yönünden bakmaya çalış, en azından çaresi var.
Doktorun bu değerlere göre kullanman gereken iğneyi ayarlayacaktır ve sen de bir daha ki gebeliğinde kan sulandırıcı iğne kullanarak inşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun.
Hamilelik öncesinde de genelde 3 ay süre ile bebe aspirini ve folic asit kullanmamız öneriliyor bizim duumumuzdakilere, ama doktorun en sağlıklı bilgiyi verecektir.

mrh 6 haftalık gebeyım ve bır haftadır kanamam var dr gıttım dınlen dedı ama sinirlerim o kadar bozukku oncelıkle kotu gun dostum hiç yokmuş bır allahın kulu yardım etmeye gelmiyor bunu bırak aramaya korkuyorlar beş yaşında da bı kızım var halıyle dınlenmem bıraz zor iyice umutsuzluga kapıldım sankı bu gebelık sona erecekmış gıbı gelııyor Allahtan hayırlısını dılıyorum nesse nıe yazdım bunları onuda bılmıyorum ... sevgiyle kalın

Canım lütfen umutsuz olma, benim de 7 haftalıkken kanamam olmuştu, arkasından 40-45 gün kadar yattım. Eşim ilgilendi baktı sağolsun. Atlattım şimdi 21. haftadayız.
Moral çok önemli böyle durumlarda, pozitif düşünmeye çalış, inşallah sen de atlatırsın :Saruboceq:

bebeğimin kalbi durmadan önce bende aynı sıkıntıları yaşadım.dr 1 hafta hiç kıpırdamadan yatacan dedi yanımda benimde kimse yoktu stres oldum ama yattım.hos yattım ama 3 hafta sonra kalbi durdu.yani sen ne yaparsan yap herşeyin hayırlısı.ama yinede kendini yorma kafayada cok takma.bunlarda gececek diye düşün.

Öncelikle çok geçmiş, allahım bir daha yaşatmasın.

Canım anlaşılan o ki sende de kanda pıhtılaşma var, ve maalesef haklısın bu bebeği kaybetmeye sebep olabiliyor.
Ama madem tespit edilmiş, olaya iyi yönünden bakmaya çalış, en azından çaresi var.
Doktorun bu değerlere göre kullanman gereken iğneyi ayarlayacaktır ve sen de bir daha ki gebeliğinde kan sulandırıcı iğne kullanarak inşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun.
Hamilelik öncesinde de genelde 3 ay süre ile bebe aspirini ve folic asit kullanmamız öneriliyor bizim duumumuzdakilere, ama doktorun en sağlıklı bilgiyi verecektir.

amin canım allah kimseye yaşatmasın.daha doktora gidemedik karyotipin sonucunu bekliyoz.o da çıkınca gideceğiz ama meraktan uyuyamaz oldum.senin hamile olman umut oldu bana .allah tamamını erdirsin inş.darısıda bizlere inş.

kızlar benim çalışmalr fulll devam-tatlicadiarzu-
artık cuma ya kadar yapcaz napalımm:roflol:

bu ay kesinlikle umutluyum senden maşallah yağmur demeden çamur demeden çalışıyosunsositososito inşallah bu ay kırmızılar değilde bir melek gelecek haaa

X