Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

selam kızlar
ravzacım ınsallah bebegın cabucak toparlanır saglıklı sıhhatlı bı bebek olur ınsallah dualarımız senınle ve kızınla.

kızzzzzzzzlaaaaaarrrrr

benım 15 gundur kasık agrım vardı dun doktora gıttım ıltıhap ve yara varmıs ılac vermedı korunmuyoruz

dıye bırde hormon testı ıstedı yaptırdım prolaktın hormonum(süt hormonu) yüksek cıkmıs en yuksek

degerı 25 benımkı 33 cıktı.ama bende bı belırtı yokkı adetlerım duzenlı goguslerımden suttu gelmıyo

neden yuksek cıktı cok merak edıyorum aklıma takıladı doktora pazartesı gostercem bu konuda bı

bılgısı olan veya boyle bı sey yasayanınız oldumu???

meraba arkadaşlar ,
uykum kaçtı , bende sizlere bir bakayım dedimm...
reisdevrim , canım sonuçlarının iyi çıkmasına çoookk sevindim :)
kahvelokum , canım geçen reisdevrimle yumurta ve poaçadan bahsetdinizya , canımı istettiniz valla , doğru mutfağa gittim ve yumurta kırıp afiyetle yedim :) yumurtaya aşeren tek hamile benimdir heralde :)
gelevera , canım nerelerdesin ? Nasılsın? Merak ettim , epeydir girmiyorsun...
çalıkuşum , inşaallah ilk denemeden bebişlerin gelir canım yaaa , dualarım seninle...4yumurtam var demişsinyaaa , olsun canımm , dört yumurtayla dördüz bile olur :)
limburgcum , sen neler yapıyosun ? Oğluşunla iyisinizdir umarım...
lidyacım , osman hoca , iğnenin yan etkisi olup olmadığına bakmak için tahlilleri istiyor demişsinya...ben söylemeyi unutmuşum bu ayrıntıyı...iğnenin bir yan etkiside pıhtılaşmaya neden olmasıymış , iğne kendisiyle çelişiyo yani...bana 15 günde bir istediği kan tahlilleri için , hem iğnenin yan etkisi için bakarız , hemde duruma göre iğnenin dozunu artırır yada düşürürüz dedi...ilk kan tahlilini cuma günü yaptırdım ben...sonuçlar iyi gibi , osman hocaya ulaşamadım .umarım problem yoktur...sadece 2 değer normal aralığın biraz üzerinde , bakalım ne diyecek...
ravzacım , umarım şu an çok iyisindir...dularım seninle , aklımdasın canım...
canderya , krizantem çalışmalar başladı mı :) hadi hayırlısı inşaallahhhh...sağlıkla gelsin bebişlerimiz...
esraben , canım umarım sen de çok iyisindir ? Seninde güzel haberlerini bekliyoruz...

sayımız ne kadar çok :) yazamadığım diğer arkadaşlarım , sizlerde dualarımdasınız , hepinizi öpüyorummm....

saol canım benım ıyıyız ok sukur sız nasılsınız annesı ve tatlı bebısı optum canım

ya kızlar bu arada ben salı günü için randevumu aldım, ayrıntılı ultrasona gidiyorum eyüp ekici'ye. Merak ettim de daha önce ayrıntılıya giden arkadaşlar bilir belki..acaba ayrıntılı aynı zamanda üç boyutlu mu oluyor, yani bebişin üç boyutlu resmini falan da veriyorlar mı yoksa sadece taramamı yapılıyor?

Benim doktorda üç boyutlu yok da, ama bir tane olsun öyle resmi olsun istiyorum, ayrıntılıda da yoksa başka yer bulacağım üç boyutlu için ama nasıl yapacağım bilmiyorum.
Yani bi doktora gidip ben aslında başka doktorun hastasıyım, ama sadece cihazınız için size geldim denir mi:KK43:(
denmez di mi?

Olmadı kendi doktoruma sormayı düşünüyorum gerçi, madem kendinde yok beni bi yere yönlendirsin di mi:))

bu arada nedense içim bi rahat rahat bu suyun az lafını bile takmıyorum nedense, içimde bir ses ayrıntılıda ortaya çıkacak suyun falan normale döndü diyor ama hadi hayırlısı..
Sizler de dualarınızı eksik etmeyin de kızımın suyu az falan olmasın bu kez inşallah:)

canım hıc endıse etme suyunda normal olacak bebısınde herseyı normal ben ınanıyorum bu kez saglıkla nasıp edıcek mevlam bıze emın ol

slm arkadaşlar bi size bakayım dedim sezeryanla doğum yaptım çarşamba gecesi saat 2.30 doğdu kızım ama çok zor oldu kanamayı durduramadılar kızım doğar doğmaz küveze girdi küçük olduğu için hemen solunum cihazına bağladılar babası kızımı görmüş ben daha göremedim sadece doğduğunda sesini duydum bana göstermediler bu gün kızım doğalı 3 gün oldu kızım şu an izmir tepecik hastenesinde ben izmir ege doğum evinde doğum oldu şimdilik i,yi çok fazla bilgi vermiyolar salı günü görüş varmış salı gününü iple çekiyorum arkadaşlarım kızıma dua edin duaya çok ihtiyacımız var bizden esirgemeyin kızımın adı yağmur bu arada
beni soran merak eden benim ve kızım için dua eden kardeşlerim hepinize çok teşekkür ederim kızımdan haber aldıkça bende size yazıcam şimdilik böle işte hepiniz allaha emanet olun ve hepinizde iyiki varsınız bende sizin için dua ediyorum

CANIM BENIM YA OKURKEN TUYLERIM DIKEN DIKEN OLDU COK DEGISIK OLDUM YAAAAA:gitme:CANIM AKLIMA BIRDE NE GELDI BILIOMUSUN DUN OKUYUNCA ANNEN BILMIORDU DIMI CANIM SENIN HAMILELIGINI 7.5 OLSUN SOYLIYCEM DIYORDUN YANLIS HATIRLAMIORSAM SIMDI KADINCAGIZDA SOK OLUCAK DUSUNSENE ANNE BIR KIZIM OLDU CANIM YA HEP DUA EDIORUM HAYILISIYLA AL KOKLA KUCAGINA DOYA DOYA AZMI BEKLEDIK OBLARI INSALLAH E KISA ZAMNDA CIKAR KUVEZDEN SAGLIKLI SIHHATLI BI SEKILDE TEKRAR GOZUN AYDIN CANIMopuyorumnanaktan

slm arkadaşlar bi size bakayım dedim sezeryanla doğum yaptım çarşamba gecesi saat 2.30 doğdu kızım ama çok zor oldu kanamayı durduramadılar kızım doğar doğmaz küveze girdi küçük olduğu için hemen solunum cihazına bağladılar babası kızımı görmüş ben daha göremedim sadece doğduğunda sesini duydum bana göstermediler bu gün kızım doğalı 3 gün oldu kızım şu an izmir tepecik hastenesinde ben izmir ege doğum evinde doğum oldu şimdilik i,yi çok fazla bilgi vermiyolar salı günü görüş varmış salı gününü iple çekiyorum arkadaşlarım kızıma dua edin duaya çok ihtiyacımız var bizden esirgemeyin kızımın adı yağmur bu arada
beni soran merak eden benim ve kızım için dua eden kardeşlerim hepinize çok teşekkür ederim kızımdan haber aldıkça bende size yazıcam şimdilik böle işte hepiniz allaha emanet olun ve hepinizde iyiki varsınız bende sizin için dua ediyorum

canım hayırlı olsun bebişin ,,,,bebişin en kısa zamanda küvezden çıkar da annesinin kollarına gelir inşallah

kızzzzzzzzlaaaaaarrrrr

benım 15 gundur kasık agrım vardı dun doktora gıttım ıltıhap ve yara varmıs ılac vermedı korunmuyoruz

dıye bırde hormon testı ıstedı yaptırdım prolaktın hormonum(süt hormonu) yüksek cıkmıs en yuksek

degerı 25 benımkı 33 cıktı.ama bende bı belırtı yokkı adetlerım duzenlı goguslerımden suttu gelmıyo

neden yuksek cıktı cok merak edıyorum aklıma takıladı doktora pazartesı gostercem bu konuda bı

selam canım benimde 5 gün önce prolaktinim yüksek çıkmıştı.en üst değer 490 olması gerekirken benimki 2004 yani çoook yüksek çıktı. hiç bir şikayetim yoktu süt gelmesi falan yoktu sadece ölesine rutinlerimi yaptırıken onlarıda yaptırdım.sadece adetim 5 gün geç olmuştu.sonra beyin cerrahına gittim. hipofiz mr çektirdik.prolaktinoma varmış bende.hipofiz bezinde adenom armış 3 mm. hiç önemli bişey değil beyin cerrahı.doktor çocuğun varmı dedi. bende 3 kez düşük yaptım dedim.sebebi bu olabilir diyo.prolaktinoma bebeğin erken dönemde düşmesine sebep olurmuş benimde hep 5-6 haftalarda düşüyo.
neden daha önce baktırmadın diye kızdı(aynı hastanede çalıştığımız için tanışıyoruz)kadın doğumcular anlamıyo direk ilaç veriyo sakın ha yanlış bişey yapma dedi.seni ben takip edecem dedi.
ama seninki benden daha düşük sanırım. aslında önemsiz bişey ama ihmal etmemeliyiz çünkü biz bebiş istiyoruz. senin düşüklerin nasıl oldu tedavi görürkede düşürdünmü bilmiyorum ama bu gibi şeylere dikkat etmeliyiz..:hulya:

kızzzzzzzzlaaaaaarrrrr

canımm daha önce knşmuştuk hani bende böle bi problem cıktı demiştim sende bende olabilirmi demiştin bende belirtilerini söylemiştim demekki sendede cıkmış canım olabiliyo herkestee hap verdimi ben şuan parlodel die bi ilaç kullanıyorum benimkisi 46 dı 23 düştü benimde kasıklarımda sancı vardı canımm iltihap vardır dedi ama banada hiç bi ilaç vermedi ee biz bu ilhapla nasıl hamile kalbilcezzzzzzzz:çok üzgünüm:

krizantemcim doğum günün kutlu olsun ben giremiyorum pek o yüzden geç oldu kusura bakma canım...gelecek doğum gününde bebişin de olur kucagında inş...hep beraber...

selam canım benimde 5 gün önce prolaktinim yüksek çıkmıştı.en üst değer 490 olması gerekirken benimki 2004 yani çoook yüksek çıktı. hiç bir şikayetim yoktu süt gelmesi falan yoktu sadece ölesine rutinlerimi yaptırıken onlarıda yaptırdım.sadece adetim 5 gün geç olmuştu.sonra beyin cerrahına gittim. hipofiz mr çektirdik.prolaktinoma varmış bende.hipofiz bezinde adenom armış 3 mm. hiç önemli bişey değil beyin cerrahı.doktor çocuğun varmı dedi. bende 3 kez düşük yaptım dedim.sebebi bu olabilir diyo.prolaktinoma bebeğin erken dönemde düşmesine sebep olurmuş benimde hep 5-6 haftalarda düşüyo.
neden daha önce baktırmadın diye kızdı(aynı hastanede çalıştığımız için tanışıyoruz)kadın doğumcular anlamıyo direk ilaç veriyo sakın ha yanlış bişey yapma dedi.seni ben takip edecem dedi.
ama seninki benden daha düşük sanırım. aslında önemsiz bişey ama ihmal etmemeliyiz çünkü biz bebiş istiyoruz. senin düşüklerin nasıl oldu tedavi görürkede düşürdünmü bilmiyorum ama bu gibi şeylere dikkat etmeliyiz..:hulya:

canımm en yüksek değer hamilelerde öleydi yanılmıyosam benim 46 cıkmıştı dr cok yükselmiş demiştii zaten raporun en alt sağ köşesin gebelikte olması gerekn değeri gebelik yokken olması gereken değeri yazıo oda 23 fln olması gerekioo seninkini duyunca ben cok şaşırdımm doğrusuuu peki bizi neden beyin cerahlarına yönlendirmedilerrr nergiscim kafamı karıştırdın canım yaaaa tdirgin oldum şimdi:1shok:

canımm en yüksek değer hamilelerde öleydi yanılmıyosam benim 46 cıkmıştı dr cok yükselmiş demiştii zaten raporun en alt sağ köşesin gebelikte olması gerekn değeri gebelik yokken olması gereken değeri yazıo oda 23 fln olması gerekioo seninkini duyunca ben cok şaşırdımm doğrusuuu peki bizi neden beyin cerahlarına yönlendirmedilerrr nergiscim kafamı karıştırdın canım yaaaa tdirgin oldum şimdi:1shok:

canım laboratuar referans değerleri farklı sanırım. ama benim değerim gerçekten çok yüksek. canım ben hastanede çalışıyorum. tahlillerimin çıktısını alırken genel cerrahi uzmanı yanımdaydı. o baktı bu sonuçları beyin cerrahımızada göster dedi.mr ı çekinip gittim zaten beyin cerrahına. beni doktor yönlendirmeseydi sanırım bende bi kadın doğumcuya giderdim. ama dedim ya beyin cerrahımız çok bilgili çok dikkatli bir adam.seni ben takip edecem deyince bende tamam dedim.:kedi:

Canım benimde dualarımda hayırlı olsun RABBİM seni ve bebeğini esirgesin.İNŞALLAH en kısa zamanda sağlıkla kucağına alırsın kavuşursun yavruna.

kızzzzzzzzlaaaaaarrrrr

canım 33 çokta yüksek değil,benim bir ara 60 a çıkmıştı bir ilaç kullandım tekrar düştü,33 de korkulacak hiçbirşey yok aşırı bebek isteyincede yükselebiliyor annelik iç güdüsüyle yani ama düşürülürse iyi olur yoksa doğal yolla korunmuş olrsun,hani hamile kalmam sütüm beni korur derler ya aslında prolaktin korur.

ravzacım bacım dualarımdasın canımın içi, allaha esirgeyecektir kızını, içini ferah tut.

Büşracım, canımm.seni çok iyi anlıyoruz hepimiz ama direndikçe herşey daha da zorlaşıyor. metanetli olmaya çalış çok zor bilirim. ama bu iş moral işi, geleceğe bak. daha gençsin, ya ilerki aylarda olsaydı..onun bile sabrı var gerçi.herşey bizler için. nolur canım harab etme kendini, dua et bol bol, allaha sığın.

selam lidyacım çoktandır karşılaşamadık hiç nasılsın canım?çalışmalara ne zaman başlıycan?

slm tuğçe yazdıklarını dün okudum kendimi tutamadım inan bu gün o yazdıkların hep aklımdaydı.biliyomusun herkes bana ve eşime acıyan gözlerle bakıyorlar.sanki artık anne olamayacağım gözüyle bakanlar var.kimse hiçbirşeyin allahtan olduğuna inanmıyor.geçmiş olsuna geliyorlar ama.bir ton laf sokupta gidiyorlar şu insanları anlamıyorum....

nergiscim merhaba canım. iyiyim hamdolsun canıms en nasılsın ne yapıyorsun?

ben 2. reglimi daha yeni oldum, lütfü hoca ekimden sonra dedi, folbiol corsapin depolamaya çalışıyorum.

vallahi tatlım yavaş yavaş başlarız biz de herhalde, günleri falan saymıyorum ben, kociş de ben de daha rahat oluyoruz, geleceği zamanı bilir minik melek diyoruz :-)) kendimizi mümkün olduğunca rahat ve relax tutmaya gayret ediyoruz canımcım, hayırlısı aşşahten herbirimize :Saruboceq:

slm tuğçe yazdıklarını dün okudum kendimi tutamadım inan bu gün o yazdıkların hep aklımdaydı.biliyomusun herkes bana ve eşime acıyan gözlerle bakıyorlar.sanki artık anne olamayacağım gözüyle bakanlar var.kimse hiçbirşeyin allahtan olduğuna inanmıyor.geçmiş olsuna geliyorlar ama.bir ton laf sokupta gidiyorlar şu insanları anlamıyorum....

canım benim yaa ne takıyorsun sen onları,İNŞALLAH birgün çocuğunuz olacak o zaman onlar farklı gündem arayacaklar,kimse sana acıyamaz öyle düşünme acımak insan oğlunun haddi değil ancak ALLAH kullarına acır,yoksa birgün acınacak hale düşerler,sen dua et ve sabırla tedavini sürdür bizim dönemdeki herkes ya hamile yada bebişini kucağına aldı geçmişi oku bizler neler konuşmuşuz nelere üzülmüşüz ama gün gele devran döne inan senin içinde ogün gelecek moralini hep yüksek tut olurmuŞeniz

ozporcum canım benim, onlara kafa yorduğun 1 saniyeye bile deymez.
vallahi ben annem dışında kimseye de birşey söylemedim, 2. hamişliğimi düşüğümü kan pıhtılaşması iğne falan fişmekan kimse bilmiyor. hoş, bilse ne olur, ağızlarını payını veririm, bir daha konuşan olursa da girmem aynı ortama, kalkar giderim. sen de biraz katı ol, de ki çocuk işi çok özeldir, 2 kişinin özelidir, kusura bakmayın ama ben hayret ediyorum nasıl böyle rahat yorum yapıyorsunuz de, soru soranlara da bunu de ki anlasınlar münasebetsizliklerini. hayır cidden bu özel bir olay, bu kadar kolay değil sormak falan allah allah yaaaaaaa

X