Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT(11HAFTALIK KALBİ DURDU BAŞARISIZ

(nergis60) PAI 4G /5G MTFHR677 HETEZİGOT..............ELEVİT+FOLBİOL hamile kalınca Fraxiparin 0.3

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

(özpor) 677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

evet canım ya!hani yenilen pehlivan dövüşe doymazmış bende kendimi biran öyle gördüm...

Çiçeklara dualarımız seninle canım..
allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah..
ay ne güzell tek tek başarıyoruz..hepimiz başarıcaz inşallah bebişlerimize kavuşucaz..

Çiçeklara,Allah bebişini hayırlısıyla,sağlıkla kucağına almayı nasip etsin,Allah bebişinizi size ,sizide bebişinize bağışlasın,darısı bizlerin başına. :).

Kızlar ctesi günü hafif lekelenmiştim,progestanı ve iğnemi kesmiştim adet oluyorum diye.Fakat ctesiden beri lekelenme dışında birşey yoktu hatta son3 gündür lekelenmede yoktu. Acaba kistmi oldu diye düşünürken dr um sen yinede bi tahlil yaptır dedi ve sonuç:
beta hcg:128,9
e2(östrojen):302,2
Acayip şaşkınım.umarım iğneyi ve progestanı bırakmam sıkıntı oluşturmaz. Allah ım inşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin. Kızlarrrrrrrrrr lütfennnnnnnn çok dua edin,darısı sizlerin başına inşallah.Allah ın sen yardım et ,yalvarıyorum .

Kızlar kaç günlüktür sizce,kimse yok mu benimle sevincimi paylaşacak,3 düşüğüm olduğu ve tekrar kimseyi üzmek istemediğim için kimselere söylemiyorum.

Kızlar kaç günlüktür sizce,kimse yok mu benimle sevincimi paylaşacak,3 düşüğüm olduğu ve tekrar kimseyi üzmek istemediğim için kimselere söylemiyorum.

canım çok sevindim allah tamamına erdirsin inşallah,ay tahmin edebiliyorum şimdi heyecanını,bende 2 ay önce aynı şeyleri yaşadım

Kızlar çok teşekkür ediyorum,Lütfen dua edin yine sevincim kursağımda kalmasın.Allah ım sen bebişimi koru yarabbim.

Kızlar ctesi günü hafif lekelenmiştim,progestanı ve iğnemi kesmiştim adet oluyorum diye.Fakat ctesiden beri lekelenme dışında birşey yoktu hatta son3 gündür lekelenmede yoktu. Acaba kistmi oldu diye düşünürken dr um sen yinede bi tahlil yaptır dedi ve sonuç:
beta hcg:128,9
e2(östrojen):302,2
Acayip şaşkınım.umarım iğneyi ve progestanı bırakmam sıkıntı oluşturmaz. Allah ım inşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin. Kızlarrrrrrrrrr lütfennnnnnnn çok dua edin,darısı sizlerin başına inşallah.Allah ın sen yardım et ,yalvarıyorum .

dualarımız seninle allah seni ve bebeğini korusun.kendine çok dikkat et canım ve mutlaka araştırma hastanesinde kontrollerini yaptır.DARISI BAŞIMIZAopuyorumnanaktan

kızlar bakın cevizle ilgili bir yazı buldum,aşağıya kopyalıyorum.

CEVıZıN insan sağlığı üzerindeki etkilerine ilişkin çalışmalar yürüten Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Aycan Yiğit, fonksiyonel gıdaların, temel besin gereksinimini karşılamanın yanı sıra vücutta özel fizyolojik etki sağlayan, hastalıklardan korunma ve tedavide etkinlik gösteren gıdalar olarak tanımlandıklarını belirtti. Cevizin de fonksiyonel gıdaların başında geldiğini ifade eden Yiğit, etkili bir kalori, protein, lif, vitamin ve mineral kaynağı olduğu bilinen cevizin, yeşil kabuğu ve yapraklarının, yüzyıllar boyunca birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını vurguladı. Yiğit, şunları söyledi: "Bilimsel çalışmalar sonucunda cevizin damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik, antifungal, antiviral, tümör engelleyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir. Ceviz kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler, kan pıhtılarını bozar, antialerjik özellik gösterir, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, protein sentezini teşvik eder, serum kolesterolünün azalmasını sağlar, bağışıklık fonksiyonları korur ve anormal antikor oluşumunun engeller. Yapılan son epidemiyolojik çalışmalar, sert kabuklu meyvelerin kalp-damar hastalıklarının neden olduğu ölüm oranlarını azalttığını ve bu etkinin, yaş, egzersiz, sigara, alkol, diyetteki yağ oranı, lif, meyve, sebze ve vitamin E ile ilişkili olduğunu göstermektedir."

Aslıhan tebrikler canım, inşallah hamileliğin sağlıkla geçer ve bebeğin kollarına sağlıkla gelir:Saruboceq:

meryemmeryem
Dinamis ; canım benim ismi de hazır ne güzel sağlıcakla gelsin Deniz.

Canım çok teşekkürler:))

Sen de Hakan ı öpmeye bile kıyamıyorum demişsin ama bizim için bolca bi kokla o zaman opuyorumnanaktan

ınşallah sağlıkla kolaylıkla büyütürsün tatlım:)

Deniz'mi olucakmış fıstığımızın ismiii amanda amannnn isimler falan hazır çok güzel ya maşallah maşalahhhhhhh:nazar::nazar::nazar:

bu kadar su içmeye şimdi senin kız denizde yüzüyodur gülümmmmmkaydirigubbakcemile3 burdaki mecaz-ı mürsele dikkat edelimkaydirigubbakcemile3 deniz kızı denizde yüzüyooooookaydirigubbakcemile3ayy kız saçmaladımmı ne-tatlicadiarzu-

ne güzel bir duygudur kimbilidir dimi içinde kıpır kıpır hissetmek:emir_bebek::kedi:ay bizde görecekmiyiz acaba o günleri:uhm:

gülüm sonuçlar yarın valla şurdan fışırdıya fışırdıya versem keşke size sonuçlarıa.s

Evet tatlım bizim ismimiz taaa sevgili olduğumuz zamandan belliydi, aramızda hep birgün çocuğumuz olursa kız ya da erkek fark etmez adı Deniz olacak derdik. Bu nedenle hiç isim arama derdimiz olmadı bizim, aramızda bile hiç bebek demedik, Deniz diyoruz ilk günden beri:))

Canım hissetmek gerçekten güzelmiş yaşayınca anladım, emin ol sen de yaşayacaksın bu güzel duyguyu. İnşallah önce test sonuçlarını vereceksin sonra da müjdeli haberleri ve hep birlikte kutlayacağız:1hug:

X