Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

KIZLAR BEN BıŞEY SORUCAM.
YUMURTLAMA DÖNEMıNı NASIL ANLARIZ.
ATEŞ ÖLÇME METODU FALAN VAR BıLGıSı OLAN VARSA ACıL GEREKLı:dance:

DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) mthfr1298,677:heterozigot-----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük günde 1 folıc plus günde 1 şimdilik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane (bebek aspirini kanama olduğu için 7. haftada kesildi)

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

Canderya200 PROTEİN C eksikliği ..............0.4 kleksan coraspirin100(BAŞARISIZ:KK43:()

(özpor) 677mthfr heterozigot aktif protein c rezisansı 89 tedavi=clexene 0,2 iğne haftanın dört günü coraspin diğer günler folbiol ve bemiks malesef on önce bebeğimin kalbi durdu.tedavi başarısız...:nazar:

KIZLAR BEN BİŞEY SORUCAM.
YUMURTLAMA DÖNEMİNİ NASIL ANLARIZ.
ATEŞ ÖLÇME METODU FALAN VAR BİLGİSİ OLAN VARSA ACİL GEREKLİ:dance:

güzelim genelde adetin ilk gününden başlayarak 15.güne kadar say zaten o sıralar yumurta kıvamında akıntılar geliyo o senin o sıralarda yumurtlamayla ilgili bi durumun olduğunun habercisidir.o sıralar mutlaka ilişkiye gir eminim hamile kalırsın.:teytey:

teşekür ederim
benim tronbositlerim yüksek olduğu için cleksan 0.6 başladım
ilk hamileliğim gen tahlili falan yaptırmadık

canım sana mutasyon testi yapıldımı genelde o test te çıkıyo senin trombosit problemin var. genelde burdaki arkadaşlarda genimizde var pıhtılaşma faktörü yani biz taşıyıcıyız.bu bozuk genleri ailemizden almışık.senin kendi hastalığın sanırım sen taşıyıcı değilsin.

KIZLAR BEN BİŞEY SORUCAM.
YUMURTLAMA DÖNEMİNİ NASIL ANLARIZ.
ATEŞ ÖLÇME METODU FALAN VAR BİLGİSİ OLAN VARSA ACİL GEREKLİ:dance:

canım bak ben gecen hamıllelıgımde yumurtlama donemını takıp ettım ve ılk aydan hamıle kalmıstım ates ölçme yontemını ve vajınal akıntıyı takıp ederek anlamıstım anlatıyım sana adetım bıttıkten sonra hergun sabah kalkarken atesmı olctum ve bır kagıda not aldım yumurtlamadan bır gun once vucud ısısı dusuyo yumurtladıgın gun ıse artıyor ben o gun ılıskıye gırmsııtım ve vajınal akıntımda yumurta akı kıvamındaydı ve eger hamıleysen vucud ısın adete kadar dusmuyo hep yuksek kalıoyr ama hamıle degılsen adetten oncekı gunler vucud ısın dusmeye baslıyo veee benımde o ılk aydan hamıle kalmıstım ama bu ay hıc ates falan olcesım gelmedı yapmadım onun ıcın bu ay da yapmam heralde sadece bu ay 2 gune bı calısma yapcaz okadar sonraası beklemek.

ya! kızlar bazen diyorum ki bu hastalığı olanlar yani bizler biyerde buluşalım bi gece kutlaması yapalım doğum yapanlar bebekleriyle gelsin,hamileler gelsin,bebek düşünenler gelsin daha doğrusu bu hastalığı olan herkes gelsin felekten bi gece çalsak hepimiz tanışsak oooo bi moral gecesi.nedersiniz?

canım sana mutasyon testi yapıldımı genelde o test te çıkıyo senin trombosit problemin var. genelde burdaki arkadaşlarda genimizde var pıhtılaşma faktörü yani biz taşıyıcıyız.bu bozuk genleri ailemizden almışık.senin kendi hastalığın sanırım sen taşıyıcı değilsin.

yıllardır ban kemik iliğinden enice kantestine kadar herşey yapılıyor ama tronbositlerin neden yüksek olduğu bulunamıyor
şimdiye kadar yapılan testlerdede hiç heterezigot veya homozigot diye birşey duymadım
birde bu iğneyi kullananlar norma doğum yapamıyormu

genelde sezaryanla doğum yapılıyo çünkü sürekli kan cıvıltıcı ilaçlar kullanıldığı için doğum sezaryan oluyo düşünsene normal doğumu kan durmazki allah muhafaza düşünemiyorum.canım biz hele sağlıklı bi bebeğe hamile kalalımda onu doktorlarımız karar versin.:roflol:

Herkese merabaaa...
Hamile kalmayı düşünen arkadaşlar , gün filan hesaplamayın ...Biliyosunuz ben adetin 8,10,12,14,16,18,20 ve 22. günler çalışdım , bebişim geldi çok şükür...Gün aşırı olmasıda önemliymiş...Her gün olunca , sperm azaldığı için olmayabiliyomuş...Zaten spermler 3 gün yaşayabiliyormuş...
Bence denemeye değer :) Hadi bu ayyy herkes hamile haberini verir inşaallah :)
( Bu arada ultrason hesaplarına göre bebişim 12. günde gelmiş :) Sonraki çalışmalar boşunaymış yani ) Ki normalda benim yumurtlamam 18. gün oluyordu...

ya! kızlar bazen diyorum ki bu hastalığı olanlar yani bizler biyerde buluşalım bi gece kutlaması yapalım doğum yapanlar bebekleriyle gelsin,hamileler gelsin,bebek düşünenler gelsin daha doğrusu bu hastalığı olan herkes gelsin felekten bi gece çalsak hepimiz tanışsak oooo bi moral gecesi.nedersiniz?

Eveeeeeett çok güzel bir fikir :) Hadi hemen ayarlayalımmm :)

Herkese merabaaa...
Hamile kalmayı düşünen arkadaşlar , gün filan hesaplamayın ...Biliyosunuz ben adetin 8,10,12,14,16,18,20 ve 22. günler çalışdım , bebişim geldi çok şükür...Gün aşırı olmasıda önemliymiş...Her gün olunca , sperm azaldığı için olmayabiliyomuş...Zaten spermler 3 gün yaşayabiliyormuş...
Bence denemeye değer :) Hadi bu ayyy herkes hamile haberini verir inşaallah :)
( Bu arada ultrason hesaplarına göre bebişim 12. günde gelmiş :) Sonraki çalışmalar boşunaymış yani ) Ki normalda benim yumurtlamam 18. gün oluyordu...

ay kız yeni kürtaj olasam hemen deniycem hiçsbrım yokbeklemeye.ama mecburum önceden ilaçları kullanmam lazım ya heveslendirmeyin beni.hihoyyyt

genelde sezaryanla doğum yapılıyo çünkü sürekli kan cıvıltıcı ilaçlar kullanıldığı için doğum sezaryan oluyo düşünsene normal doğumu kan durmazki allah muhafaza düşünemiyorum.canım biz hele sağlıklı bi bebeğe hamile kalalımda onu doktorlarımız karar versin.:roflol:

umarım en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde hamile kalıp bebeğine kavuşursun

umarım en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde hamile kalıp bebeğine kavuşursun

canım allah hepimize en kısa zaman da bu duyguyu yaşatsın ben acı çeke çeke duygularım öldü.bazen gereksiz yere gülüyorum bazende hiç olmadık yere ağlıyorum.kimse üstüme gelmiyo.yaşadıklarım hiç kolay değil düşünsene tam dört bebek kaybettim.allah bir daha yaşatmasın ama eminim bir gün bende anne olacam...:teytey:

Arkadaşlar listenin son hali buydu sanırım...yeni gelen arkadaşlarımız buradan eklesinler olmazsa ...

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu-----------------???

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A--------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek-------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ---------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot.................... ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot protein C düşük....... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) mthfrC677T heterozigot ----------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot...........0,2 fraxparine

(ARUB) 677t hetorozigot 1298 hetorozigot.................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,45 innohep

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot.............0,4 fraxiparin

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(sido)mtfhr 677 heterozigot ...............0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot........0,4 iğne

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT(11HAFTALIK KALBİ DURDU BAŞARISIZ

(nergis60) PAI 4G /5G MTFHR677 HETEZİGOT..............ELEVİT+FOLBİOL hamile kalınca Fraxiparin 0.3

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

Aslıhancım ekledim seni...

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)---------------------0.3fraxiparine

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k------------0.2 clexan

(bkale) mthfr:heterozigot------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot-------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot-------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------0.3 fraxiparine,folik orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot----------------------------------0.6 cexane (yağızımıza kavuştuk)

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot--------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek-------coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot----------------------------Coraspin+fo lbiol+0,3 fraxparine

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot----------- bebek asprini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot-------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-ibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot---------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok……………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G-------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı)

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10............günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............???

(smmm06 )protrombin heterozigot --------- 0.6 fraxparine coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(guzin75 )b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20) mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot--------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(lal 82) mtfhr homozigot .............0,4 cexane yarım coraspin (bebişimize kavuştuk)

(lidya79)PAI, MTHFR 1298,677 heterozigot, FOLBIOL, Coraspin 100, elevit, clexane 0,4

(canderya200 ) Protein C EKSİKLİĞİ..........CORASPİRİN100,CL EKSAN 0.4,FOLBİOL0.5 BEMİKSC,ELEVİT(11HAFTALIK KALBİ DURDU BAŞARISIZ

(nergis60) PAI 4G /5G MTFHR677 HETEZİGOT..............ELEVİT+FOLBİOL hamile kalınca Fraxiparin 0.3

(alarahan) ....haşimato troidi- MTHFR 677 heterozigot .......FOLİK+CORASPİN hamile kalınca iğne (dozu belli değil)

(kelebek01) Faktör V: heterozigot .............. Folbiol, Coraspin Bemiks B12... hamile kalınca Coraspin

(aslihan1806) mthfr: homozigot.................. 100 mg corasprin,folbiol,elevit,fragmin 5000

Arkadaşlar listenin son hali buydu sanırım...yeni gelen arkadaşlarımız buradan eklesinler olmazsa ...

(özpor)677mthfr heterozigot...........0,2 clexene folbiol,bemiks coraspin hamile kalınca iğne

ay kız yeni kürtaj olasam hemen deniycem hiçsbrım yokbeklemeye.ama mecburum önceden ilaçları kullanmam lazım ya heveslendirmeyin beni.hihoyyyt

Canım ilaçlarını kullan , öyle başla gerçekten...Önlemimizi alalımda biz...Sağlıkla gelir bebişin inşaallah...

X