Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Limburg canım sağolasın, ben de inanıyorum tatlım, benim kızım çok inatçı çıktı diyorum.
ınşallah hepimizin bebişleri sağlıla gelecek bizlere:)

ığne saatlerini sormuşsunuz bir de arkadaşlar benim doktorum da aynı saattler de yapmamı söylemişti. Ama 1 saatlik falan gecikmeden de bişey olmaz demişti. Ben de hep aynı saatte yaptım, bugüne dek sadece bir kez 2 saat kadar geciktirmiştik, o gün de çektiğim vicdan azabını anlatamam, allahtan bir daha olmadı.

Herkese iyi geceler kızlar:)

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 6 Ekim)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........10 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........2 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........2 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........2 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 1 haftalık (25 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
çiçeklara......................38 haftalık (kız) (7/8 Ekim'de aramızda olacak kızımız inş.)
funda1980....................37 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................36 haftalık (kız)
sılaya..........................35 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............31 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........28 haftalık (kız)
smmm06.....................27 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................19 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........18 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........17 haftalık (kız)
nilüfersahh....................16 haftalık (erkek)
kardelen86.....................12 haftalık
simge............................11 haftalık
aslghh...........................11 haftalık
gulsummm....................11 haftalık
_beray_.........................10 haftalık
göbete.........................9 haftalık
umutluyuz ....................9 haftalık
gülay30........................8 haftalık
büşra44........................8 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................8 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................7 haftalık
kelebek01.....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................4 haftalık
hummu85......................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 2 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

canım ya sen ankarda mı oturuyosun merak ettim takiplerin hangi hastanede oldu doktorun kimdi bizede önerirmisin çünkü ben iyi bi doktor bulamıyorum.ayrıca hastalığınıda yazarsan sevinirim.

canım evet ankaradayım. lütfü beyin hastasıyım duymuşsundur hacettepe de prof. ben 677 mthfr heterezigotum. hamile kalmadan folik asit becozym c fort ve coraspirin kullandım hamile kalır kalmazda 0.2lik clexane iğneye başladım. çok şükür bugüne kadar sorunsuz devam etti hamileliğim. şuanda 37 haftalık hamileyim. sana da geçmiş olsun canım okudumama bişey yazamamıştım. inşallah en kısa zamanda iyi bir doktor bulup sağlıklı bir hamilelik geçirip bebişine kavuşursun. allah gönlüne göre versin.

:nazar:
ayyyy inşallah normal doğum yapabilirsin ben korkudan yapamadım kendimi çok kastım ve stresten açılmam 1 cm.de kaldı halbuki dr.um benden çok ümitliydi ama ben korkak çıktım :) sen kendini kasma ve herşey güzel olucak diye teselli et kendini. ama bebişin normalden kiloluysa ve başı büyükse dr.una söle riske atmasın senide bebişide. ben sezeryan yapmak zorunda olduğuma sonradan sevindim bebiş 3860 gr. doğdu ama kafası normalden büyüktü ve sonradan dr.um ii ki sezeryan yaptık çok zorlanıcaktın ve sezeryana çevirmek zorunda kalabilirsdik dedi...şimdiden hayırlısı olsun ii haberlerini okuruz inşallahhhh

canım inşallah yapabilirim ve güzel haberlerimi sizinle paylaşırım. ama bende de korku ve heyecan var. şimdilik kızım normal olması gereken kiloda doktor 3 3.5 kilo arasında doğabileceğini söyledi kafası falanda normal büyüklükte imiş kuzumun. ama bakalım annesi becerebilecek mi çıkarmayı. aman sağlıklı doğsunlarda doğum şekli çok da önemli değil. maşallah senin oğluşuna da birazcık tosuncukmuş:nazar: ne güzel sen kurtuldun canım şimdi içine çeke çeke kokla bebişini darısı bana ve benim gibi bekleyen tüm kaderdaşlarıma allaha emanet olun öptüm sizia.s.

canım su keseciği oluşuyormuş ama sonra kendi kendine kayboluyormuş dr öle demişti bana ama sonunda 2 olduğu anlaşıldı kürtaj esnasında

canım ilk düşüğümde bende aynı acıyı çektim inan bende yalvardım dr.a yeter artıkk çek şunu içimden diee beni sakinleştirmeye çalıştı kötü davranmadı üstelik üstüne istifra ettim benim midem cok hassastırda:kedi: hmn mideme vurur çekilin dedim ama alnımda tuttu gitmedi biyere olsun sen rahtla önemli diil dedi ama.çektiğim acıyı hatırladıkça bidaha hamile kalmayasım geliooo

iim canım sen nasılsınn

canım bende bu psiklojiyi aşmak için kürtajdan sonra 1 sene bebek düşünmedim...ama merak etme hamile kalınca unutuyorsun yaşadıklarını hiç korkma canım

canım evet ankaradayım. lütfü beyin hastasıyım duymuşsundur hacettepe de prof. ben 677 mthfr heterezigotum. hamile kalmadan folik asit becozym c fort ve coraspirin kullandım hamile kalır kalmazda 0.2lik clexane iğneye başladım. çok şükür bugüne kadar sorunsuz devam etti hamileliğim. şuanda 37 haftalık hamileyim. sana da geçmiş olsun canım okudumama bişey yazamamıştım. inşallah en kısa zamanda iyi bir doktor bulup sağlıklı bir hamilelik geçirip bebişine kavuşursun. allah gönlüne göre versin.

bitanem seni rahatsız ediyorum ama anla beni ben çok tedirginim.bana ev tlf versen sana sormak istediğim çok soru var.hacett.hep paralı kontrolmü oldun.yani hep özel muanesinemi gittin ve ne kadar ücret alıyo.ne olur bana yardım et.:CüvCüv:

selam kızlarr..
Ozpor ; canım geçmişi fazl okuyamadım ama okuduğum kadarıyla bende cvp yazayım sana ;
bak benim bir kez düşüğüm oldu sonra kan pıh.teşhisi kondu..3 değerimde heterozigot...
hamile kalana kadar bebe aspirini kullandım hamile kalınca aspirini bırakıp iğneye başladım
clexane 0.4 kullandım günde 1 kere..
doğumdan 1 hafta önce iğneyi bıraktım..
12 günlük olduk şimdi bende oğlumda gayet sağlıklıyız çok şükür..
seninde herşey yolunda gidecektir canım..rahat ol..
oğlişim ağlıyo yine gelicem ..

günaydın kızlar arka sayfalara baktımda hamilelik sırasında tekrar kan verip iğnenin dozajını ona göre değiştiriyorlarmış bana hiç böyle birşey yapılmadı ben 5000 ünite fragmin kullanıyorum hamileliği sırasında tekrar kan vermeden devam eden varmı birde hematoloji doktorunamı gidip iğnenin dozajını ayarlamak gerekiyor?

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 7 Ekim)
ecesem............Bora ..........3 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........3 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........3 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 2 haftalık (25 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
çiçeklara......................38 haftalık (kız) (7/8 Ekim'de aramızda olacak kızımız inş.)
funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................37 haftalık (kız)
sılaya..........................36 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............32 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........29 haftalık (kız)
smmm06.....................28 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................20 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........19 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........18 haftalık (kız)
nilüfersahh....................17 haftalık (erkek)
kardelen86.....................13 haftalık
simge............................12 haftalık
aslghh...........................12 haftalık
gulsummm....................12 haftalık
_beray_.........................11 haftalık
göbete.........................10 haftalık
umutluyuz ....................10 haftalık
gülay30........................9 haftalık
büşra44........................9 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................9 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................8 haftalık
kelebek01.....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-4 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

günaydın kızlar arka sayfalara baktımda hamilelik sırasında tekrar kan verip iğnenin dozajını ona göre değiştiriyorlarmış bana hiç böyle birşey yapılmadı ben 5000 ünite fragmin kullanıyorum hamileliği sırasında tekrar kan vermeden devam eden varmı birde hematoloji doktorunamı gidip iğnenin dozajını ayarlamak gerekiyor?

canım benim hamileliğimde hiç böyle bişey yapılmadı ara ara sürekli kan ve idrar tahlillerim yapıldı doktorum herşeyi takip etti ama pıhtılaşma düzeyi vb için bir tahlil yapılmadı bana..
iğne başlangıçtan sona kadar hep aynı dozdaydı..benim 2 doktorum vardı biri kadın doğum uzmanı diğeri de prof. ama ikiside bende böyle bişey istememişti..

bir arkadaş bebeğin gelişimine göre iğne durumunda değişiklik yapılabileceğini yazmıştı..hamilelik sürecinde bebeğin gelişimi kontrol ediliyor ya ona göre sanırım değişiklik yapılabiliyormuş ama çok bilgim yok,eski sayfalarda yazıyordu..

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 7 Ekim)
ecesem............Bora ..........3 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........3 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Poyraz ..........3 haftalık (15 Eylül)
meryemmeryem......Hakan .... 2 haftalık (25 eylül)

funda1980....................38 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................37 haftalık (kız)
sılaya..........................36 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............32 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........29 haftalık (kız)
smmm06.....................28 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................20 haftalık (kız)
limburg1985.[arzu]........19 haftalık (erkek)
umutsevgim.[sibel]........18 haftalık (kız)
nilüfersahh....................17 haftalık (erkek)
kardelen86.....................13 haftalık
simge............................12 haftalık
aslghh...........................12 haftalık
gulsummm....................12 haftalık
_beray_.........................11 haftalık
göbete.........................10 haftalık
umutluyuz ....................10 haftalık
gülay30........................9 haftalık
büşra44........................9 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
melek76.......................9 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................8 haftalık
kelebek01.....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu )
Cherry76.........................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 1 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-4 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

aman aman ne güzel bir liste allahım tüm arkadaşları bu listeye koysun..
en kısa zamanda da sıra sıra büyüsün bebişlerimiz.
allah herkese sağlıklı gebelik,sağlıklı doğum ve sağlıklı bebekler nasip etsin

canım benim hamileliğimde hiç böyle bişey yapılmadı ara ara sürekli kan ve idrar tahlillerim yapıldı doktorum herşeyi takip etti ama pıhtılaşma düzeyi vb için bir tahlil yapılmadı bana..
iğne başlangıçtan sona kadar hep aynı dozdaydı..benim 2 doktorum vardı biri kadın doğum uzmanı diğeri de prof. ama ikiside bende böyle bişey istememişti..

bir arkadaş bebeğin gelişimine göre iğne durumunda değişiklik yapılabileceğini yazmıştı..hamilelik sürecinde bebeğin gelişimi kontrol ediliyor ya ona göre sanırım değişiklik yapılabiliyormuş ama çok bilgim yok,eski sayfalarda yazıyordu..

teşekkür ederim bebeğimin gelişimi gayet güzel ikili testtede bir sorun gözükmedi sadece bebeğime çok zor kavuştum ve kaybetmek istemiyorum o yüzden sürekli tedirginim......maşallah bebeğinde çok tatlı yüce rabbim hayırlı ve sağlıklı bir ömür verir inşallah:nazar:

teşekkür ederim bebeğimin gelişimi gayet güzel ikili testtede bir sorun gözükmedi sadece bebeğime çok zor kavuştum ve kaybetmek istemiyorum o yüzden sürekli tedirginim......maşallah bebeğinde çok tatlı yüce rabbim hayırlı ve sağlıklı bir ömür verir inşallah:nazar:

canım benim seni çok iyi anlıyorum..
bizlerde hep tedirginlik korkular yaşadık,doğuma girmeden önce bile vardı bir takım korku ve tedirginliklerim..
allah korusun bebeklerimizi sende rahat olmaya çalış inşallah sağlıcakla kucağına alıcaksın..

:nazar:

canım inşallah yapabilirim ve güzel haberlerimi sizinle paylaşırım. ama bende de korku ve heyecan var. şimdilik kızım normal olması gereken kiloda doktor 3 3.5 kilo arasında doğabileceğini söyledi kafası falanda normal büyüklükte imiş kuzumun. ama bakalım annesi becerebilecek mi çıkarmayı. aman sağlıklı doğsunlarda doğum şekli çok da önemli değil. maşallah senin oğluşuna da birazcık tosuncukmuş:nazar: ne güzel sen kurtuldun canım şimdi içine çeke çeke kokla bebişini darısı bana ve benim gibi bekleyen tüm kaderdaşlarıma allaha emanet olun öptüm sizia.s.

canım lütfü hocayı aradım.konuştum.adettim bitince gidicem tşkler.

ozpor şimdi bende arayacam yarın bende lütfi hocaya bi görünüyüm diyom normal hastaye muaynesine gitcen demi

ya ben aradım özeli varmış sadece hastanede hocaymış muayne ücretide 280 tl miş ...ben gidemem ona yarın hacettepeye herhangibi doktora gitcem

X