Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Limburg, kahvelokum çok teşekkür ederim kızlar :)

Limburgcum dediğim gibi doktorum çok üstünde durmadı, şu an için tehlikeli bi durum yok ama 10 gün sonra bi kontrol edelim bakalım ne durumda dedi.
Bu nedenle bilmiyorum ben de tam olarak, ama aklımı bulandırdı tabii ki.. İşte sigara içiyor musun yoksa dedi, ya da yanında çok mu içiliyor dedi. Ama bunlarda etken olamaz çünkü içmiyorum ve yanımda da içilmiyor. Zaten suyu çok tüketen bir insanım.
Ama hayırlısı inşallah bir daha ki kontrole kadar düzelecektir:Saruboceq:
Limburg tatlım sen de oğluşun da iyisiniz değil mi? Maşallah diyeyim :nazar:

Kahvelokum
canım tekrar teşekkürler bizi pembiş pembiş boyadığın içinhihoyyyt
Evet canım bu 10 gün merak içinde geçecek ama netten biraz araştırdım, bu durumu yaşayanlar içinde günde 5-6 litre su içip, meyvelerden de özellikle armut tüketip normale döndüğünü söyleyenler var. İşte ben de 10 gün boyunca bunları çokça tüketmeye çalışıp sonucu göreceğim bakalım.
Kahvelokum tatlım allahım inşallah sana da en kısa zamanda muradını versin, sağlıkla hiç sorun yaşamadan bebeğini kolların alasın:Saruboceq:

Kızlar bir de aranızda Eyüp Ekici'ye giden oldu mu? Doktorum ayrıntılı ultrasonu istersem hastanede de yaptırabileceğimi istersem Eyüp Ekici'ye gidebileceğimi söyledi. Ben bir de bu su durumunu duyunca Eyüp Ekiciye karar verdim ama bu konuda fikri olan varsa sevinirim? Sanırım iyidir değil mi? Herkes onun adını verdi gidin dedi ama sizlere de danışmak istedim.

canım ben 20.haftamda gittim eyüp ekiciye dr umada bişey demedi ayrıntılı ultrason için ama ben yinede içimde kalmasın diye gittim 20.dk falan sürüyo muaynesi herşeyine bakıyo ayrıntılı olarak bana %90 sağlıklı bi bebeğin olcak dedi yani ank.da herkes eyüp ekiciyi öneriyo onun için bende gittim ücretide 260 tl düzen de ayrıntılı ultrson varmış ücreti 240 tl bilgin olsun kendine ii bak canım

kızlar bende anne olabillirmiyim daha birhafta oldu düşük yapalı dördüncü bebeğimi kaybettim ama.allah izin verirse yine denycem inanıyorum bigün bizde anne olucaz

aranızda ankaralı olan varmı ben iğne kullanmama rağmen bebeğimi kaybettim iğnemin derecesinin çok düşük olduğu için düştüğünü söylediler.şimdi doktorumu değiştiricem keçiören araştırma hastanesin de osman aksu diye doktor varmış o doktora giden varmı varsa nsıl bi doktor bana yardım edin ne olur.

Limburg, kahvelokum çok teşekkür ederim kızlar :)

Limburgcum dediğim gibi doktorum çok üstünde durmadı, şu an için tehlikeli bi durum yok ama 10 gün sonra bi kontrol edelim bakalım ne durumda dedi.
Bu nedenle bilmiyorum ben de tam olarak, ama aklımı bulandırdı tabii ki.. İşte sigara içiyor musun yoksa dedi, ya da yanında çok mu içiliyor dedi. Ama bunlarda etken olamaz çünkü içmiyorum ve yanımda da içilmiyor. Zaten suyu çok tüketen bir insanım.
Ama hayırlısı inşallah bir daha ki kontrole kadar düzelecektir:Saruboceq:
Limburg tatlım sen de oğluşun da iyisiniz değil mi? Maşallah diyeyim :nazar:

Kahvelokum
canım tekrar teşekkürler bizi pembiş pembiş boyadığın içinhihoyyyt
Evet canım bu 10 gün merak içinde geçecek ama netten biraz araştırdım, bu durumu yaşayanlar içinde günde 5-6 litre su içip, meyvelerden de özellikle armut tüketip normale döndüğünü söyleyenler var. İşte ben de 10 gün boyunca bunları çokça tüketmeye çalışıp sonucu göreceğim bakalım.
Kahvelokum tatlım allahım inşallah sana da en kısa zamanda muradını versin, sağlıkla hiç sorun yaşamadan bebeğini kolların alasın:Saruboceq:

Kızlar bir de aranızda Eyüp Ekici'ye giden oldu mu? Doktorum ayrıntılı ultrasonu istersem hastanede de yaptırabileceğimi istersem Eyüp Ekici'ye gidebileceğimi söyledi. Ben bir de bu su durumunu duyunca Eyüp Ekiciye karar verdim ama bu konuda fikri olan varsa sevinirim? Sanırım iyidir değil mi? Herkes onun adını verdi gidin dedi ama sizlere de danışmak istedim.

cok sukur canim bildigim kadariyla iyiyiz simdilik ve bende artik diyebiliorum o hareketler oglumun diye daha fazla hissetmeye basladim insallah tekmelerinide hisseder sonunda da saglikla kucagimiza aliriz insallah bende su carsambayi atlatsam icim daha bi rahat olucak sende sikma canini su artacak insallah canim

canım ben 20.haftamda gittim eyüp ekiciye dr umada bişey demedi ayrıntılı ultrason için ama ben yinede içimde kalmasın diye gittim 20.dk falan sürüyo muaynesi herşeyine bakıyo ayrıntılı olarak bana %90 sağlıklı bi bebeğin olcak dedi yani ank.da herkes eyüp ekiciyi öneriyo onun için bende gittim ücretide 260 tl düzen de ayrıntılı ultrson varmış ücreti 240 tl bilgin olsun kendine ii bak canım

Sağol canım ben de karar verdim gideceğim.
Hele bir de şu suyumun biraz da olsa az olduğunu duyduktan sonra bakalım o ne diyecek diye kesin olarak gitmeye karar verdim.
Ben de 20. haftama yeni girdim, doktorum 20 yi bitir git dedi, işte bi 10 gün sonra giderim ben de.
İnşallah bana da güzel, iyi şeyler söyler. Umarım hepimiz sağlıkla, kolaylıkla kucaklarız bebeklerimizi.

cok sukur canim bildigim kadariyla iyiyiz simdilik ve bende artik diyebiliorum o hareketler oglumun diye daha fazla hissetmeye basladim insallah tekmelerinide hisseder sonunda da saglikla kucagimiza aliriz insallah bende su carsambayi atlatsam icim daha bi rahat olucak sende sikma canini su artacak insallah canim

Çok güzel di mi limburg cum, ben de artık sürekli hissediyorum bebeğimi:)
Gerçekten de muhteşemmiş onu hissetmek..
İnşallah sen de ben de tüm arkadaşlarımız da sağlıkla bitiririz bu süreci.
Allahım isteyen kimseyi evlatsız bırakmasın:Saruboceq:

Amin canim, sanada tabikii:Saruboceq:

Canim ben suan hamile degilim yani tüp bebek tedavisine basladik.
Canim belirtisi uzun süre hamile kalamamak, üsütmekten bile yumurta kanallari kapanabiliyormus. Bende gecen sene miyom ameliyati olmustum demekki ondan sonra kapandi.Normalde hemen hamile kalabiliyordum birkac ay kalamayinca 4 defa asilam denendi yine olmadi. Bende süpelendim birseylerin oldugunu ve doktora beni hastaneye yönlendirmesini söyledim laparaskopi icin ve tahmin ettigim gibide kapali cikti.
Tekrar ameliyatla acilabilirmis ama acaba tekrar yumurta yollari calisirmi diye doktorda vakit kaybetmemek icin tüp bebegi denetiyo bize

hımm canım ben seni hep hamile olarak biliyodm inan.Kusura bakmaa belkide allah söyletiyordurda hamilesindir :CüvCüv:
bende dr.um değiştirecem 1 yıldan beri gebelik bekliyorum dr.umda da bekle demekten başka bişi yapmıyorr bekle demesi klyyyy tabiiii
yeni dr a gideceğim için herşeyden bilgim olsun istiyorumm canım her tetkiki istiicemm çünküü ama senin dediğinden korktum biraz acıkcasııı akannehir
o yüzden tedayli olarak anlatmanı istedim.sen ne önerirsin canım bi araştırma hastenesine gidip bütn tetkikleri yaptırimmi yoksa özel bi dr mı gidim sen daha deneyimlisin bilirsin.
beni böle uğraştırıo işte eşşek sıpası hele bi gelsin toşini ısracam onunnn gamyoncuiremsu
yeni bi dr gideceğim için her şeyden bilgim olsun istiyorumm

arkadaşlar slm.
dinamiss kızın olcakmış çok sevindim.
zeynom yaramaz kız:))ee noldu soora nişanlıken hamile kalınca.aldırdın mı düştümü.
hepimiz yaramazlık yapmışızdır canım yeri zamanında...:kedi:

selam kızlar topiğe giremiyorum fazla... beni soran arkadaşlara teşekkürler...

hamile olamayan arkadaşlara üzülmeyin önümüzdeki ay kesin hamile kalacaksınız diyorum veeeee tabiki sonuna da inşallahı ekliyorum herşey allahtan çünki..
benim reglime iki gün var ve hala gelen giden birşey yok bakalım hakkımızda hayırlısı..... rabbim sağlıklı bir bebek verir inşallah ve isteyen sizin gibi güzel kalpli insanlara...

dinamiscim ne kadar prensesin olucakmış rabbim ömürlü kılsın ve anneli babalı büyütsün.
meryemcim oğluşunla sana mutluluklar dilerim rabbim korusun
canderya üzülme senden umutluyum bu ay inşallah rabbim nasip edicek sana..
limburgcum segiler canım
fundacım geçmişi pek okuyamasamda gördüm mesajını benden iyi haberler beklediğini söylemişsin inşallah canım o güzel haberleri verebilirim ve bu güzel haberlerden 9 ay konuşabilirim... lütfen duanı eksik etme canımmmmm
lidyacım canımsın bu ay senin de ayın olucak ilk seferde 12den vuruş yapmanı bekliyorum inşallah
çalıkuşucum canım bakalım ikizler bize merhaba diycek inşallah
esracım sana yazdım açtığın yokki msn :eek:lmaz:

yeni hamileler varmı okuyamadım ama varsa rabbim sağlık versin inşallah

a.s. iyiyim canım sende iyisindir inşallah

saol canım bende iyiyim sizleri takip ediyorum işallah hepinizden hayırlı haberleri alıcaz demek 2 günün var belirtin falan varmı test yaptınmı canım işallah hamişsindir yüce rabbim hepimizin yüzünü güldürsün:Saruboceq::Saruboceq:

saol canım bende iyiyim sizleri takip ediyorum işallah hepinizden hayırlı haberleri alıcaz demek 2 günün var belirtin falan varmı test yaptınmı canım işallah hamişsindir yüce rabbim hepimizin yüzünü güldürsün:Saruboceq::Saruboceq:

canım şu an için ne gebelik belirtisi ne de regl belirtisi yok bakalım hayırlısı.... olursa benimle kalması kalbini duymam ve güzel bir 9 ay geçirmem için dua edin lütfen ihtiyacım var...

iyi akşamlar..
Benim bugün kontrolüm vardı kızlar.
Doktorum yüzde doksandokuz kızım olacağını söyledi:)
Maşallah gelişimi falan da güzel.
Yalnız bir şey takıldı aklıma doktorum amniyo sıvısının biraz az olduğunu söyledi, ama şu an için tehlikeli durumda değil dedi. Sıvı alımına dikkat et dedi.
Ben zaten günde en az 3 litre su içiyorum, bundan sonra daha da içmeye çalışırım ama direk olarak içilen su ile de ilgili değilmiş de gene de içtiğin suya da dikkat et dedi.
Şu an tehlikeli değil dedi, ama 10 gün sonra tekrar çağırdı, kontrol edelim dedi.
10 gün sonra zaten Eyüp Ekici'ye anomali taraması na gidip onun sonuçlarını da kendi doktoruma götüreceğim.
İnşallah bu azalma devam etmez:Saruboceq:
Aranızda hiç bunu yaşayan oldu mu kızlar, suyun böyle biraz az olması çok tehlikeli bir durum değil sanırım, öyle olsa doktorum derdi değil mi?

Canim Insallah kizini saglikli bir sekilde kucagina alirsin.:Saruboceq:
Su kaybina gelince benim görümcem ve bir arkadasimda ayni sey oldu ve arkadasiminki fazla kayip olmadigindan doktor onada bol bol su ic demis ama görümcemde nerdeyse hic su kalmayinca mecburen doktor serun terapisine baslatti ve simdi Masallah ikisininde saglikli bebisleri var.
Üzme kendini canim hemen hemen her hamilede oluyor bu sadece devamli kontrolde olman lazim. Kiz kardesimdede oldu o burda Almanyada ve doktor ona bazi testler vermis evde günde bir defa tuvalete ciktiginda o test kagit parcalarinla siliniyormus ve kagidin rengi degisirse su kaybediyor anlamindaymis ve oda hamileligini bu testlerle devam ettirdi.
Sor istersen bir doktoruna yada eczaneye tam olarak ismini bilmiyorum ama Internete bak bir , en azindan icin rahat eder canim gecmis olsun

kızlar bende anne olabillirmiyim daha birhafta oldu düşük yapalı dördüncü bebeğimi kaybettim ama.allah izin verirse yine denycem inanıyorum bigün bizde anne olucaz
Canim neden olmayasin tabiki olursun yeterki Rabbim ol desin. Bende 4 bebegimi kaybettim.:nazar:
Biraz daha sabir Rabbim dileklerimizi yerine getirir Insallah.:teselli:
Ankarada Önderoglu diye bir Prof var bazi arkadaslar ona gidiyo istersen birde ona git.
Riskli gebelikler uzmaniymis canim.:uhm:
Ya aslinda doktor ilac bahane tabiki, kaydirigubbakcemile2 biz tedbirimizi alacagiz ama inanin Allah izin vermesse istersek bebislei pamuklara saralim yine hersey olacagina variyor, kismette varsa olur mutlaka birgün.opuyorumnanaktan Dünya Cocuk üzerine kurulmadi.
Bizim sinavimizda buymus demekki. Ümitlerimizi kaybetmeyip , sabretip , sükretmekten baska birsey gelmiyor elimizden

hımm canım ben seni hep hamile olarak biliyodm inan.Kusura bakmaa belkide allah söyletiyordurda hamilesindir :CüvCüv:
bende dr.um değiştirecem 1 yıldan beri gebelik bekliyorum dr.umda da bekle demekten başka bişi yapmıyorr bekle demesi klyyyy tabiiii
yeni dr a gideceğim için herşeyden bilgim olsun istiyorumm canım her tetkiki istiicemm çünküü ama senin dediğinden korktum biraz acıkcasııı akannehir
o yüzden tedayli olarak anlatmanı istedim.sen ne önerirsin canım bi araştırma hastenesine gidip bütn tetkikleri yaptırimmi yoksa özel bi dr mı gidim sen daha deneyimlisin bilirsin.
beni böle uğraştırıo işte eşşek sıpası hele bi gelsin toşini ısracam onunnn gamyoncuiremsu
yeni bi dr gideceğim için her şeyden bilgim olsun istiyorumm

Valla zeynom dedimya ben normalde kendi kendime hamile kalabiliyordum, doktorlara kalsaydi oooo 1 sene kalamamak normalmis ama ben 8 -9 ay sonra direttim laparaskopi ile bakin bu benim halim normal degil diye. Üstelikte 4 defa asilama yapilmasina ragmen yine hamile kalamayinca yaptirdim laparaskopiyi ama dedimya bilseydim mikro cerrahli bir hastaneye gider eger kapaliysa actirmak icin yatardim o ameliyat masasina.
Bunu bilemedim uyandigimda doktorlar baykus gibi evet kapali ve sen artik asla kendi kendine hamile kalamassin deyince dünyam yikildi basima.
Ama bunada sükür en azindan benim tüp bebekle hamile kalma sansim var ya hic olamayanlar ne yapsin demi. Beterin beteri var.
Ben asilamayi tavsiye etmiyom canim zaman ve para kaybindan baska birsey degil.
Eger esin spermleri zayifsa tamam yapila bilir ama inan o yöntem normal iliskiye girmekten fazla bir farki yok. Spermleri alip senin rahmine SIKIYORLAR eee, onu ben evdede yapardim.
Bende asilama falan deyince ciddi birsey sanmistim.
Konus mutlaka doktorunla canim 1 sene saglikli bir kadin ve erkek icin hamile kalma süresi yeterli. Esinede baktir eger sperm kalitesi düsük yada azsa o zaman vakit kaybetmeden asilamaya baslarsiniz.
Nacizane bir fikrim canim, yanlis anlama ben bunlari yasadigim icin yardim olmaya calisiyorum. Gözüm okadar korktuki herseyden adimlarimi daha bilinci atiyorum artik.
Üsütmekten , infeksiyon hastaligindan bile yumurta yollarinin kapanabilecegini duyunca inan vakit kaybetme derim.

X