Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar herkese merhabalarrrrrrrrrrrrrrr geçmiş bayramınız mübarek olsunnnn:)) buralar çok sessiz duruyo yaa hala herkes tatilde galiba:))

Karizantem20 , canım hiç sorma ,doğum yaklaştı evde duramıyorum uyuyamıyorum içim kıpır kıpır anlatamayacağım duygular yaşıyorum,allahım herkese nasip etsin...sizleride okuyacağız tabiki doğumu bebişlerinizi inşallah için ferah olsun..
doktorum hep 25 eylül dedi doğum için,bugün akşam son kontrol var bakalım son durum ne olacak,aksi bi durum olmazsa inşallah cuma günü doğum olacak

Simge
; canım benim iğnelerimi hep eşim yaptı hep havasını alırdı ve pamuğu alkola batırıp önce iğne yapılacak yeri silerdi iğneden sonra yine hafif pamukla tutardım çok şükür bak 9 ay boyunca hiç beze felan olmadı bende,sadece sürekli aynı bölgeye yapınca ağrı oluyordu bende..farklı bölgeleri deneyerek yani kol bacak göbek dönüşümlü yapman daha iyi olacaktır..sağlıklı gebelikler canım

Reisdevrim,büşra; nasılsınız canlarım

aslında tüm kızlar hepinize genel yazıyorum (şimdi burda olanları özellikle sordum) umarım herkesin keyfi yerindedir..

kızlar aklıma gelmişken söyleyeyim; ben iğneyi bıraktım ya artık,
iğneyi bıraktıktan sonra kollarımda bacaklarımda sanki birşeye karşı alerji olmuş gibi kaşıntı oldu ama ne kaşıntı anlatamam nerdeyse tırnaklarımla yırtıcam derimi inanılmaz bişey,
doktora tlf da sordum gebeliğin son haftasında bazı kişilerde kaşıntı olabiliyor normal dedi bir losyon verdi ama çok faydasını görmedim..
akşama kadar evde her kaşındığımda soğuk duş alıyorum öyle rahatlıyorum ama havalarda soğudu,gün boyu soğuk duş hasta edecek beni diye korkar oldum yaa..
inşallah hiçbirtiniz yaşamazsınız ama aklınızda bulunsuz hani..
bende böyle oldu işte

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 23 Eylül)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........9 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 aylık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem............Bora ..........1 haftalık (10 eylül)
sido .................Doruk ........1 haftalık (11 eylül)
eserizmir.......... Taha ..........1 haftalık

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
meryemmeryem...........38 haftalık (erkek) (25 eylül)
çiçeklara......................37 haftalık (kız)
funda1980....................36 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................35 haftalık (kız)
sılaya..........................34 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............30 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........27 haftalık (kız)
smmm06.....................26 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................18 haftalık
limburg1985.[arzu]........17 haftalık
umutsevgim.[sibel]........16 haftalık
nilüfersahh....................15 haftalık
kardelen86.....................11 haftalık
simge............................10 haftalık
aslghh...........................10 haftalık
gulsummm....................10 haftalık
_beray_.........................8 haftalık
göbete.........................8 haftalık
umutluyuz ....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................7 haftalık
büşra44........................6 haftalık
melek76.......................6 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................5 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 3 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........-1 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

Meryemcim , na kadar heyecanlı olduğun buradan bile hissedilebiliyor . Benim doğumgünümde kavuşacaksın bebeğine ne güzel..Allahın yardımı , şefaati üstünüzde olsun.Her ikiniz de sağlıklı bi şekilde kucaklaşın inşallah. Darısı da hepimizin başına..Çok öpüyorum canım...

Kahvelokumcum , eline-koluna sağlık canım yaa. Sen bi de işyerinde işlerinin öğrencilerinin arasından vakit ayırıp düzenliyorsun listeyi.Valla ben okumaya bile yetişemiyorum artık..Teşekkür ederiz sana canım..Çok öpüyorum...:1hug:

Kahvelokumcum , eline-koluna sağlık canım yaa. Sen bi de işyerinde işlerinin öğrencilerinin arasından vakit ayırıp düzenliyorsun listeyi.Valla ben okumaya bile yetişemiyorum artık..Teşekkür ederiz sana canım..Çok öpüyorum...:1hug:

canım, büyük zevkle güncelliyorum listeyi.. hep böyle sorunsuz gitsin hamilelikleriniz, tek sıkıntı benim haftaları güncellemem olsun alkisalkisalkis bugün, senin haftanı düzeltirken seninle konuştum içimden.. maşallah dedim, 30 hafta oldu.. inş bebişlerimiz listesine yazacağım 7-8 hafta sonra dedim, çok mutlu oldum.. Rabbim o günleri de göstersin.. az kaldı canım ya.. bugünlere şükürler olsun...

ne güzel hamişlrimiz çoğalmış
biz beklemedeyiz bir müddet korunmaya başladım zaten kendimde
bir tane doktor tavsiye edildi şişlide ondan randevu alıp gidicez bakalım şifası Allahtan
burdan da bakındım o doktora giden hiç olmamş ama baya tavsiye edildi
memnun kalırsam bende tavsiye ederim

kızlar birde doğum kontrol hapıyla ilgili bir sorunum var
kullanıp bilgi sahibi olan var mı
ilk defa kullanıcam hiç bir bilgim yok

Meryemcim , na kadar heyecanlı olduğun buradan bile hissedilebiliyor . Benim doğumgünümde kavuşacaksın bebeğine ne güzel..Allahın yardımı , şefaati üstünüzde olsun.Her ikiniz de sağlıklı bi şekilde kucaklaşın inşallah. Darısı da hepimizin başına..Çok öpüyorum canım...

saol canım iyi dileklerin için..
darısı tüm hamile arkadaşlarımıza olsun
allah herkese sağlıklı gebelik ve doğum nasip etsin

kahvelokum ; canım benim ellerine sağlık hiç yorulmadan üşenmeden liste yapıp güncelliyorsun ..en kısa zamanda tüm arkdaşları o listede görürüz inşallah..
çok tşkler..

canlarım merhabaaa
hepinizi çok özledim

geçmişe bakarken okudum, valla ben de katılıyorum diğer insanlar bizi anlamıyor. ben de ofiste arasıra geçmişi okumaya çalışıyorum, odamdan da çıkmıyorum. işimi yapıyorum, kahvemi çayımı içiyorum. biran önce akşam gelsin de sizlerele dertleşeyim istiyorum. iyi ki varsınız opuyorumnanaktan

benim de yarın lütfü hocada düşükten sonraki kontrolüm var, inşallah herşey yolunda gider kızlar inşallah dua edin. artık jinekolojik muayene beni çok stres yapıyor...ama allah beterinden korusun yarabbim. en azından bir muayene hastalık değil diyorum kendime telkin ediyorum. valla ben de düşükten sonraki ilk reglimi oldum. eğer yarın da herşey yolunda gidip hoca ilk dediği gibi OK verirse ekimde çalışmalara başlıyorum allahın izniyle.

dün kocişle çok gerildik, hiç yoktan kavga ettik. ben de sürekli bu konuyu ona açıp açıp korkularımı dile getiremiyorum, dolayısıyla bazen hiç yoktan dalaşıyoruz. bazen kafam çok karışıyor, yani acaba bebğim olacak mı olacak mı derken diğer herşey boş geliyor. iş, güç...herşey...

o da çok gergin bilemiyorum ekim gelip çalışınca nasıl oacak, sanki aramızda bir soğukluk var.
allahım sabır inanç kuvvet ve huzur versin inşallah diyorum :Saruboceq:

Meryemcim ne güzel doğuma az kaldı o heyecanı yaşamak bile çok güzeldir. Allahım kolay doğumlar nasip etsin. Ben bu ara çok iyi deilim miğdem çok bulanıyor birde çok halsizim kolumu bile kaldıracak halim olmuyor tansyonum çok düşük en yüksek 9a 5 oluyor ama bunada şükür diyorum bebeğim sağlıkla büyüsün doğsunda ben bunlara razıyım

canım ben ilk evlendiğimde doktoruma korunmak için sormuştum;
doktorum hiç önermedi bana
'' hemen isteyince çocuk olmuyor zaten her ayda şansın % 25,hap vücudunu baskı altında tutacaktır,sonra bıraktığında vücudun normal işlevini bi müddet yapamayabilir''
'' eğer çok istiyorsan yasmin adındaki kontrol hapını bir kereye mahsus kullan'' demişti..
bende korktum hiç kullanmadım

şükürler olsun Büşracım
tehdidi atlattın inşallah çünkü bunlar beta hcg nin arttığını gösteriyor
yani midenin bulanması falan, hep güzel işaretler zemuszemus

Karizantem20 , canım hiç sorma ,doğum yaklaştı evde duramıyorum uyuyamıyorum içim kıpır kıpır anlatamayacağım duygular yaşıyorum,allahım herkese nasip etsin...sizleride okuyacağız tabiki doğumu bebişlerinizi inşallah için ferah olsun..
doktorum hep 25 eylül dedi doğum için,bugün akşam son kontrol var bakalım son durum ne olacak,aksi bi durum olmazsa inşallah cuma günü doğum olacak

Simge
; canım benim iğnelerimi hep eşim yaptı hep havasını alırdı ve pamuğu alkola batırıp önce iğne yapılacak yeri silerdi iğneden sonra yine hafif pamukla tutardım çok şükür bak 9 ay boyunca hiç beze felan olmadı bende,sadece sürekli aynı bölgeye yapınca ağrı oluyordu bende..farklı bölgeleri deneyerek yani kol bacak göbek dönüşümlü yapman daha iyi olacaktır..sağlıklı gebelikler canım

Reisdevrim,büşra; nasılsınız canlarım

aslında tüm kızlar hepinize genel yazıyorum (şimdi burda olanları özellikle sordum) umarım herkesin keyfi yerindedir..

meryemcim çokkkkk az kalmış canım bitti bak hayırlısıyla o telaşlı günler:)) allahım inşallah bir çırpıda da kucağına almayı nasip etsin inşallah bir an önce atlatırsın o doğumstresini:)) allah o günleri bizede nasip etsin inşallah ben doğum stresine de acısına da razıyım:KK43:(( dua et canım doğuma girerken bizim içinde kabul olurmuş o anlarda dualar.

ne güzel hamişlrimiz çoğalmış
biz beklemedeyiz bir müddet korunmaya başladım zaten kendimde
bir tane doktor tavsiye edildi şişlide ondan randevu alıp gidicez bakalım şifası Allahtan
burdan da bakındım o doktora giden hiç olmamş ama baya tavsiye edildi
memnun kalırsam bende tavsiye ederim

Fransiyum kendini toparlamana sevindim.Ben de İstanbul'da dr ismi arıyordum.Şişli'de daha önce ben de bir prof.a gitmiştim.İsmini verebilir misin doktorun canım öptüm.Bu arada geçmiş bayramınız da kutlu olsun hepinizin arkadaşlar.

canlarım merhabaaa
hepinizi çok özledim

geçmişe bakarken okudum, valla ben de katılıyorum diğer insanlar bizi anlamıyor. ben de ofiste arasıra geçmişi okumaya çalışıyorum, odamdan da çıkmıyorum. işimi yapıyorum, kahvemi çayımı içiyorum. biran önce akşam gelsin de sizlerele dertleşeyim istiyorum. iyi ki varsınız opuyorumnanaktan

benim de yarın lütfü hocada düşükten sonraki kontrolüm var, inşallah herşey yolunda gider kızlar inşallah dua edin. artık jinekolojik muayene beni çok stres yapıyor...ama allah beterinden korusun yarabbim. en azından bir muayene hastalık değil diyorum kendime telkin ediyorum. valla ben de düşükten sonraki ilk reglimi oldum. eğer yarın da herşey yolunda gidip hoca ilk dediği gibi OK verirse ekimde çalışmalara başlıyorum allahın izniyle.

dün kocişle çok gerildik, hiç yoktan kavga ettik. ben de sürekli bu konuyu ona açıp açıp korkularımı dile getiremiyorum, dolayısıyla bazen hiç yoktan dalaşıyoruz. bazen kafam çok karışıyor, yani acaba bebğim olacak mı olacak mı derken diğer herşey boş geliyor. iş, güç...herşey...

o da çok gergin bilemiyorum ekim gelip çalışınca nasıl oacak, sanki aramızda bir soğukluk var.

Canım inşallah herşey yolunda gider bir sorun çıkmazda hemen çalışmalara başlarsınız:kedi:
Bende senin gibiydim bebeğimi kaybettikten sonra acaba tekrar hamile kalabilecekmiyim ya yine bebeğim ölürse diye sürekli eşimin kafasını şişiriyordum ama erkekler böyle konulardan çabuk sıkılıyorlar onun için canım sende aklına kötü şeyler getirme ve başka şeylere odaklan işine odaklan eşine evine mümkün olduğunca bebek fikrini aklından çıkarmaya bak yoksa sende çok yıpranırsın eşinde

canım ben evliliğim ilk 6 ayında kullandım yasmin adında doğum kontrol hapını. sonra bıraktım 6 ay eşim korundu ve korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım. yalnız senin korunma süren azdır zaten bence hiç hapa başlama hormonlarla oynanıyo çünkü birde bırakınca hemen hamile kalınmadığını duydum. bence en mantıklısı eşinin korunması yani kısa süre için ideal biryöntem. doğum kontrol hapları bence 1-2 yıl bebek düşünmeyenler için ideal gibi geliyo bana.

canlarım merhabaaa
hepinizi çok özledim

canım umarım herşey yolunda gider,
canım bende çok strese girer eşimide stresimle boğardım,sonradan anladım eşleride anlamak lazım.. ben bebek konusuna o kadar takmıştım ki kafamı eşimi çoğu zaman unutmuştum nerdeyse.. sonradan anladım hatamı düzelttim... yani eşleride unutmamak lazım,
evliliğiniz aşkının sevginin keyfini çıkar bence çok stres yapma

Meryemcim ne güzel doğuma az kaldı o heyecanı yaşamak bile çok güzeldir. Allahım kolay doğumlar nasip etsin. Ben bu ara çok iyi deilim miğdem çok bulanıyor birde çok halsizim kolumu bile kaldıracak halim olmuyor tansyonum çok düşük en yüksek 9a 5 oluyor ama bunada şükür diyorum bebeğim sağlıkla büyüsün doğsunda ben bunlara razıyım

saol canım allah tüm hamilelerimize de sonuna kadar sağlıklı gebelikler versin..
hepimiz az çok sıkıntılar yaşadık ne yapalım bebeklerimiz iç,in katlanıyoruz..umarım seninde sıkıntıların azalır da rahat bir gebelik geçirirsin canım..

meryemcim çokkkkk az kalmış canım bitti bak hayırlısıyla o telaşlı günler:)) allahım inşallah bir çırpıda da kucağına almayı nasip etsin inşallah bir an önce atlatırsın o doğumstresini:)) allah o günleri bizede nasip etsin inşallah ben doğum stresine de acısına da razıyım:KK43:(( dua et canım doğuma girerken bizim içinde kabul olurmuş o anlarda dualar.

hiç duaları unuturmuyum canım benim..
kahvelokumun yaptığı listeyi yazıcıdan çıkarttım,orda olmayanlarıda ben ekledim doğum çantama koydum tek tek dua edicem ..

X