Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, hepinize iyi bayramlar, inşallah en kısa sürede bebeklerimiz kucağımızda olur, sevgilerle...

canım öncelikle geçmiş olsun
çok doğru bir sayfada bulunuyorsun,geçmişi okuma fırsatın olursa çok faydasını göreceksin
hatta hepimizin değerlerinin ve tedavi şekillerinin bulunduğu bir liste var onuda inceler kıyaslama yapabilirsin..
öncelikle endişelenme canım..bak burada hepimiz aynı sorunları acıları paylaşıyoruz
bende kan pıh.yüzünden bebeğimi kaybettim,(( 3 değerim heterozigot)sonrasında hamile kalana kadar bebe aspirini ve folik asit kullandım,(yaklaşık 5 ay sürdü)hamnile kalınca
aspirini bıraktım clexane 0,4 lük kullandım..çok şükür herşey yolunda gitti ve dün son iğnemi kullandım kısmetse haftaya doğum yapacam..
bunları sana moral olsun diye anlattım..
bak burada bir sürü arkadaşımız bebeklerine kavuştu bile
umarım sende en kısa zamanda sağlıklı bir gebelik geçirirsin

iyi yolculuklar ,iyi ve güzel bayramlar canım

fundacım ne güzel hazırlıklar allah güle güle giydirmeyide nasip etsin..
ne güzel bir duygu değilmi,o minik minik şeyleri yıkayp ütülemek yerleştirip düzlemek,
hepsinde ayrı bir tat var
geçen hafta en son bebek bezi aldık,allahım anlatamam minicik inanki saatlerce sevdik eşimle
bezin bi tanesi günlerce koltuğun üstünde kaldı ara sıra elimize alıp sevdik ..çok güzel yaa
allahım herkese nasip etsin

ay ay ay ne güzel yaa canım benim,allahım sağlıklı büyümelerini ve doğmalarınıda nasip etsin..

evet canım çok tatlı çok şekerler hepisini tek tek sevgidim ... küçükler allahım hepimizin yavrusunu bağışlasın hayırlısıyla kullanmayı nasip etsin ... ne güzel ende bir hafta sonra doğum yapacaksın ... allaha acısız ağrısız senin ve oğluşun için hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah güzel haberleri bekliyoruz... çok öptüm ikinizideopuyorumnanaktan

kızlar dün akşam son iğnemi yaptık artık yapmayacağız,
doktorumun başının etini yedim nerdeyse bişey olmaz dimi dedim,
oda kesinlikle rahat ol bi sorun olmaz bebek için eğer bırakmazsan senin için tehlikeli kanama sorunun olabilir dedi durdu
şimdi ben bugün hiç rahat edemem iğne yapmayınca,şu geriye kalan bir hafta sorun olmaz inşallah yaa
istemesemde ne kadar kendimi rahat tutmaya çalışsamda aklımdan çıkmıyor
inşallah bebeğime bişey olmaz..

oda kesinlikle rahat ol bi sorun olmaz bebek için eğer bırakmazsan senin için tehlikeli kanama sorunun olabilir dedi durdu
şimdi ben bugün hiç rahat edemem iğne yapmayınca,şu geriye kalan bir hafta sorun olmaz inşallah yaa

canım benim birşey olmaz stres yapıpta bebeğinide üzme biliyosun celen bile 2 hafta önce bıraktı bak küçük cemremiz sağlıklı sıhhatli karşımızda ... bu yüzden hiçbirşeyi kafana takma bebeğine kavuştuğun anları düşünüp mutlu ol ... :1hug:

burdayım canım sabahtan beri oku oku bitmedi eski sayfalar,şimdide çık mak zorundayım.biz iyiyiyiz şükür.herkese mutlu bayramlar.bayram sonrası görüşmek dileğiyle,hepinizi öptüm

kelebek01 sen de ne zamandır hiçbirşey yazmadan suskun suskun okuyorsun herhalde.Hiç sesin çıkmıyor.Sen ne durumdasın canım

canım ben konturol ediyorum ve morarmalarım bitti ilk başlarda hemşirelerin vurdugu yerler bile morarıyordu şimdi şükür ya ben ögrendim yada göbegim alıştı bu iyneye :lepi:

canım oncelerıde benımde morarmıyodu kendıma nazarım degdı heralde sagol canım bı tek sen cvp vermıssın kustum arkadslarlaaa........

kızlar bugün bebeklerimi görmeye gittim maşallah salıdan buyana baya büyümüşler çok heycanlanıyorum onları görünce biri 6 haftalık biri 6hafta 1günlükmüş

masallah canım ıkız heyacanı bı baska olur dımı bı kerede 2 tane bebek rabbım kucagına almayıda nasıp etsın opt

hadı sımddıden gecmıs olsun canım dıger arkadslarda bı haftalıkken bıraktılar bısey olmadı emınım sana boyle soylerken rabbım ogunlerı gosterrırse son bı hafta kala bende yazacam bısey olurmu dıyeeee:) rabbım saglıcakla kucagına almayıda nasıp etsınnn...
[

merhaba arkadaşlar
Bütün herkesin ramazan bayramını şimdiden kutluyorum.Allah tekrarını nasip etsin.Allahın izniyle de inşallah isteyen herkesin sağlıklı,sıhhatli hayırlı evlatlerı olur.Bu mübarek ramazan ve cuma gününde dularınız kabul olur.Hayırlı Bayramlar.:))))

MERYEMCıM , öncelikle sağlıcakla oğluna kavuşmanı diliyorum canım. Az bi zamanın kaldı.ınşallah herşey çok güzel olacak..

Meryemcim sana daha önce yazmıştım , ama sanırım okuma fırsatın olmadı. ılkin iğneyi 20 gün önce bırakacağını yazmıştın ya , bana biraz uzun bi zaman gibi gelmişti , doktorunla konuş ikna et daha geç bırakmak için diye yazmıştım.

ığneyi bırakma konusunda benim canım doktorum kaydirigubbakcemile3 2 gün önce bırakacağımızı söyledi.alkisalkisalkis Ben de çok rahatladım tabii. Hoş daha uzun süre verseydi de dinlemeyi düşünmüyordum gene 1-2 gün önce bırakacaktım. ığneyi bırakma zamanı konusunda Adanada Lal in doktoruyla da görüştüm ben.Biliyorsun Prof. Cüneyt Evrüke , iyi bi perinatolog , bizim gibi çok hastası var. O da 2 gün önce bırakılacak iğne dedi. Hatta eşim , Allah korusun iğneyi bırakamadan aniden doğuma girersek ne olacak dedi , hoca hiç sorun olmaz kanamayı durdurmak hiç merak etmeyin dedi. En son da doğumumu yaptıracak doktorla görüştüm , o da 2 gün önce bırakacağımızı söyledi.Eşim gene aynı şeyi sordu , doktor bi iğneden bahsetti , onu uygulayarak kanamayı durdurmak hiç sorun olmaz dedi. Bir de doğumdan önce aynı kan grubundan kan temin edeceğimizi , hazırlıklı olacağımızı söyledi. Doğumdan önce eşim kan verecek bana.

Kaldı ki biliyorsun ŞEN , iğneyi bırakamadan doğum yapmıştı. Allaha şükür bişey de olmadı. Doktoruna güveniyorsan ona göre hareket et tabii ki canım ama bi fikir sahibi olursun belki diye benim gittiğim doktorların görüşlerini yazmak istedim. Stres yapma ama doktorunla bi görüş istersen , karar senin tabii ki. Çok öpüyorum..

Son düzenleme:
gelevera canim cok gecmis olsun annecigine

ESERizmir canim gözün aydin. Allah anali babli büyütmeyi nasip etsin

ACİLLLLL
arkadaşlar herkese selam,benim bademciklerim iltihaplanmış ve kulağımın arkasında nohut büyüklüğünde şişme var.Doktor antibiyotik (AMOKSİLAV 1000) , VE NUROFEN FLU VERDİ .bu ay korunmuyoruz ,kullansam mı antibiyotiği ???çok ağrım var birşey yiyemiyorum.
CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİMMa.s.
canim benim gecmis olsun. Bende hastalanmistim canim doktora gittigimde bebek calismalari var deyince doktor ancak adetin gelmeyince yani hamile kaldigini bildigin o günden itibaren dikkat etmen lazim dedi ondan öncesinde ilac almak serbestmis

kızllaarrr bu ne şikayet böle kocalardan cok ayııppp:eek:lmaz:
bu konuda size hiç katılamıycam maalesef benım kocacım kendı soyler hadı calısmaya baslayalım dıye o benı kovalıyor valla bende hayır dıyemıyorum
gecen hamılelıgımde bana cok yardımcı olmustu ev işlerimizı yemeklerımızı bulasıkları herseyı o yaptı bana hıcbırsey yaptırmamıstı kocacım benım kendımı cok sanslı hıssedıyorumzemuszemus
calısmalarada devam edıyoruz bakalım nolcak benım yumurtlama gunlerım normalde 16. 17. gunlerde oluıyo 14. gun calsııtk bıde 16. gun calısıtık olmusumudur acaba merak edıyorum?
Sana aynen katiliyorum canim vereliniortak bizimkide böyle hakkini ödeyemem opuyorumnanaktan , ama gecen bana ne dese beginirsin karicim ben gidip tibete papazliga basvuracagim zaten bir ise yaramiyorum :roflol:

kızlar hepinizi bayramını şimdiden kutluyorum .... hepinizi çok seviyorum
canim seninde bayramin kutlu olsun opuyorumnanaktan

kızlar bugün bebeklerimi görmeye gittim maşallah salıdan buyana baya büyümüşler çok heycanlanıyorum onları görünce biri 6 haftalık biri 6hafta 1günlükmüş

Ayyy canim benim yaaa ne tatliiii :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

sevgili arkadaşlar ilk hamileliğimde 7. haftada bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım, daha sonra ısrarlarımla pıhtılaşma için test yaptırdım, sonucum dün çıktı mthfr a 1298c homozigot mutasyon çıktı, henüz doktorumla konuşmadım, ama çok endişeliyim, sonucu bu şekilde çıkan arkadaşların yardımına ihtiyacım var...
Filizşafak ben seninle aynı değerde sorunluyum.Düşük düzey bi pıhtılaşma sorunumuz varmış hematoloğun söylediğine göre . Aspirin ve iğneyle hamileliğimiz devam ediyor. Ben 100 lük Coraspin ve 0,6 lık Fraksiparin kullanıyorum.İğne dozuna karar vermeden hematoloğa gitmen iyi olur. Herşey gönlünce olsun..

Arkadaşlar bişey daha sorcam.Benim kan pıhtılaşma testimde herhangi bir sorun çıkmadı.Yanlız siz burda bir sürü değer yazmışsınız testler de bende sadece 4 tane sonuç vardı.Hepsinde de normal yazıyordu.Şimdi sonucum yanımda olmadığı için yazamıyorum.Daha sonra detaylı yazarım.Lütfü hocaya gitmeye karar verdim.Düşüklerimin nedeni genetik te değil pıhtılaşma da değil şuanki duruma göre.Gerçi gene de corasprin kullanacam.Acaba Lütfü Hoca Kan pıhtılaşması hariç diğer konularda da bu kadar uzman mı.Belki o bana farklı bir yol gösterrir.yardımcı olursanız sevinirim.

tatlım benimde 3 düşüğüm var. ilki 2,5 aylıktı kalbi durmuş ve kürtaj oldum. 2. 6 haftalıktı ama kese 4 haftalık görünüyodu ondada düşük yaptım son hamilelikte ise son adet tarihine göre 6 haftalıktım ama ne kese ne bebek hiç birşey göremedim büyük ihtimalle kimyasal gebelikti. onda iğne kullandım kan akışına baktırdım herşey normaldi. sonra ankarada lütfü hocayı buldum. bir sürü test tahlil yapıldı. histereskopi oldum tanı amaçlı. onda rahimde septum tespit edildi ve kesildi. mthfr677 dışında diğer değerler normal. onun için hamile kalıncaya kadar aspirin ve folbiol hamile kalıncada duruma göre hoca 0,3lük veya 0,4lük iğne kullanıcaz dedi. ama senin diğer kan pıhtılaşma testlerindede birşey çıkmadıysa bence sen bir lütfü hocaya bu duruma mail at derim ben sana. hemen cevap yazıyo. mailin başına hastanız olmak istiyorum diye de yaz. daha çabuk gelir:)))

bazen düşüklerin tek sebebi kan pıhtılaşması olmuyo.seninki gibi herşey normalken ve bir sorun yokken şansızlık olabiliyo ve peş peşe kimsayal gebelikler, boş gebelikler yaşanabiliyo. büyük ihtimalle son iki düşüğümde bunlar gibi birşeydi benimde.ve belkide senin öyleydi büyük ihtimalle. tabiki düşük yaşamak çok kolay değil ama allahım sabrını veriyo canım. sabret ve hayırlısı dile allahım zamanını biliyodur mutlaka sağlıklı sıhhatli versinde geç olsun temiz olsun dimi:)) birde herşeyde bir hayır aramak gerekiyo insan böyle dahada rahatlıyo. ve şükret güzelim nice beter hastalıklar var sakat doğan bir sürü bebekler var. allahım onları bize göstermesininşallah. sonuçta 3.de olmaz belki 4. de olur dimi ondada olmazsa 5. de yakalarız bacımmmmmm biraz relax ol herşey olucağına variyo kaderimizi yaşıyoruz canım

canım ben ilk düşüğümden sonra lütfü hocaya gittim onun hastasıydım ama o tahlillerimde birşey çıkmadığı için hiç bir tedaviye gerek duymadı ..ilk düşüğüm 8. hafta kanamayla , ikinci düşüğüm 18. hafta su kesesi erken boşaldı., üçüncü düşüğüm 7. haftalıkken kalp atışı durmuş tesadüfen kontrole gittiğimde 9. haftadaydım kalp atışı yok dediler alındı. 1 ve3. düşüklerimde kalp atışı durdu. ikinci düşüğüm 4,5 aylıktı artık birden suyum boşaldı. yani hepsi birbirinden farklı Burada gitmediğim doktor kalmadı şimdi önlem amaçlı 0.4 iğne diyorlar ama karar veremiyorum çünkü bende pıhtılaşma sorunu yokken iğne çokta mantıklı gelmiyor başka bir yerde sorun var gibi ama onuda bulan doktor yok henüz..bazen tıp benim gibi düşük yapanları açıklayamıyormuş. sebep yok tedavide yok.. anlayacağın ne zaman tutarsa deneyip göreceğim.. benim yaşadığım acıları Allah kimseye yaşatmasın çok zorrrrr...

kızlar fazla detayı daha sonraya bırakıyorum. bebişim dünyaya geldi.... normal doğum maalesef yapamadım suni sancı verildi öğlene kadar ama açılmam olmadı sonra sezeryana çevirdik. dr.um doğumdan sonra ii ki normal yapmamışız dedi... zor olacakmış normal olsaymış... bebişim ve ben ii yiz sadece anesteziden sonra ben biraz korkuttum dr.ları sağ ayağım açılmadı ertesi güne kadar hissetmedim ve yürüyemedim ertesi gün kendime geldim nedenlerinden biri kullandığım kan sulandırıcıymış... daha sonra yazacağım detaylar var bebişim beni bekliyor ağlaya zırlaya :) hepiniz kendinize ii bakın dualarım hep sizin içindi ... öptüm :)

gözün aydın.. Allah analı babalı büyütsün.. acısını göstermesin...

opuyorumnanaktankızlar hepinize günaydın dün kontrolümüz vardı maşallah oğluşum kocaman olmuş artık doğsada bir sorun olmaz dedi doktorumuz normal gününden 2 hafta falan büyük çıkıyor maşallah:nazar: doktorum 3 kg nun üstünde dedi allahıma şükürler olsun ntsye girdik herşey normal 2 hafta sonra tekrar gideceğiz .....

funda gözün aydın.. ne güzel haberler bunlar.. çok sevindim.. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin..

fundam biliyomusun canım burda sizinle tanıştıktan sonra beni dış dünyayla pek bağlantım kalmadı iş yerinde hiç bir arkadaşın yanına gitmiyorum sohbet için burda sizinle bilgisayar başında sohbet etmek bana daha iyi geliyor. dediğin gibi bizi bizden başkası anlamıyo ve biz gerçekten birbirimiz için en iyisini isteyip gönülden dualar ediyoruz. dışarıdaki insanların tepkileri bana biraz yapmacık geliyo. o yüzden kimseyle birşey paylaşmak istemiyorum normalde konuşmayı çok seven bir insanım ama art niyetli ve sırf meraktan soran insanlara sinir oluyorum. bu yüzden burayı ve sizleri çok seviyorum:1hug:a.s.

muckkk.....

gelevera canim cok gecmis olsun annecigine

canim benim gecmis olsun. Bende hastalanmistim canim doktora gittigimde bebek calismalari var deyince doktor ancak adetin gelmeyince yani hamile kaldigini bildigin o günden itibaren dikkat etmen lazim dedi ondan öncesinde ilac almak serbestmis

canım çok geçmiş olsun. annene acil şifalar dilerim. umarım sonuçlar iyi çıkar bir sorun yaşamazsınız. öptüm.

canım bir gebelik sitesinde okumuştum. dr diyorki size işaret gelmediği sürece yani adet gecikmesi olmadan yaptığınız ya da kullandığınız hiçbirşey zararlı olmaz. çünkü daha organları bile oluşmaya başlamadıki eğer varsa (inşallah vardır) hem papatya nın dediği gibi gebelikte bile kullandırıyorlar antibiyotik. ama yine de dr una tekrar danış istersen.

esraben canım geçmiş olsun .. nasıl bir tavsiyede bulunayım bilmiyorum arkadaşlar antibiyotiğin ağır olduğunu söylüyor keşke doktorundan biraz daha hafif olan bir antibiyotik isteseydin ... intihapta antibiyotiksiz geçmez .... çalışmalarda başlamışsın inşallah bir şey olmaz ... çok öptüm allaha emanet ol

calıkuşucumm,cherrycimm,fundam teşekkür ederima.s.ağrılarım biraz dindi ,yutkunabiliyorum artık antibiyotiğe şimdilik başlamıycam,kötüleşirsem başlarım..desteğiniz için teşekkürler..
GELEVERAMM canımm çokk geçmiş olsun..
GÜLAYYY yerim ikizleri ben kaydirigubbakcemile2 demek biri 6 biri 6+1 :1hug:3 çocuk annesi olcan he :)) ne mutlu sana darısı çalıkuşumun başına delikafadulden
herkesin şimdiden bayramın kutluyorum,bayramda şehir dışında olcam görüşmek üzere hoşçakalın

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 18 Eylül)
(celen35)........ cemre...........11 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........9 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 8 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............5 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............4 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............1 aylık (maaşallah)
güneş5............selin ............4 aylık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....3 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (10 eylül)
sido ......................Doruk bey annesinin kollarında..(dünyaya hoşgeldin Doruk.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (11 eylül)
eserizmir................Taha bey de katıldı aramıza... hoşgeldin Taha...

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
meryemmeryem...........37 haftalık (erkek) (25 eylül)
çiçeklara......................36 haftalık (kız)
funda1980....................35 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................34 haftalık (kız)
sılaya..........................33 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............29 haftalık (kız)
ravza1818(feride)...........26 haftalık (kız)
smmm06.....................25 haftalık (erkek)
Dinamiss.....................17 haftalık
limburg1985.[arzu]........16 haftalık
umutsevgim.[sibel]........15 haftalık
nilüfersahh....................14 haftalık
kardelen86.....................10 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
gulsummm....................9 haftalık
_beray_.........................7 haftalık
göbete.........................7 haftalık
umutluyuz ....................7 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
melek76.......................5 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!) (kalp tışları duyuldu bebişimizin..)
hatice0666...................4 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim.
canderya200..........2 haftalık (bende şöle ilişiverdim:))..) ........(çookkk çalışmalısın....)

kızlar hepinize teşekkür ederim,
YENı HAMıŞleri tebrik ediyorum.
MERYEMMERYEM dr.una bu zamana kadar güvendiysen bu zamandan sonrada güven. bana iğneyi 2 gün önce bırakırmıştı coraspirinide aynen öleee... ama bıraktırma planını kan tahlili yaptırmıştı şimdi hatırlamıyorum ne olduklarını ama 4 tane kan tahliliydi. sonra doğum tarihini belirledi ve 2 gün önce bırakmamı söledi.

neyse şimdi bebişime gidip bakayım :) öptüm kızlar ii haberlerinizi bekliyorum... doğumu bekleyenlere hayırlı doğumlar...

CANLARIM...yazamıyorum su ara..ama aklımdasınız..doruk bebek bana hıc zaman bırakmıyor:))) oglumuz sarılık oldu.hastaneye yattık.fototerapı aldık.sımdı evdeyız.duzelıcek ınsallah...dogum yapanları tebrık edıyorum...hamısler kendınıze ıyı bakın...hepınıze dualar ettım bol bol...

X