Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

tatlım benimde 3 düşüğüm var. ilki 2,5 aylıktı kalbi durmuş ve kürtaj oldum. 2. 6 haftalıktı ama kese 4 haftalık görünüyodu ondada düşük yaptım son hamilelikte ise son adet tarihine göre 6 haftalıktım ama ne kese ne bebek hiç birşey göremedim büyük ihtimalle kimyasal gebelikti. onda iğne kullandım kan akışına baktırdım herşey normaldi. sonra ankarada lütfü hocayı buldum. bir sürü test tahlil yapıldı. histereskopi oldum tanı amaçlı. onda rahimde septum tespit edildi ve kesildi. mthfr677 dışında diğer değerler normal. onun için hamile kalıncaya kadar aspirin ve folbiol hamile kalıncada duruma göre hoca 0,3lük veya 0,4lük iğne kullanıcaz dedi. ama senin diğer kan pıhtılaşma testlerindede birşey çıkmadıysa bence sen bir lütfü hocaya bu duruma mail at derim ben sana. hemen cevap yazıyo. mailin başına hastanız olmak istiyorum diye de yaz. daha çabuk gelir:)))

bazen düşüklerin tek sebebi kan pıhtılaşması olmuyo.seninki gibi herşey normalken ve bir sorun yokken şansızlık olabiliyo ve peş peşe kimsayal gebelikler, boş gebelikler yaşanabiliyo. büyük ihtimalle son iki düşüğümde bunlar gibi birşeydi benimde.ve belkide senin öyleydi büyük ihtimalle. tabiki düşük yaşamak çok kolay değil ama allahım sabrını veriyo canım. sabret ve hayırlısı dile allahım zamanını biliyodur mutlaka sağlıklı sıhhatli versinde geç olsun temiz olsun dimi:)) birde herşeyde bir hayır aramak gerekiyo insan böyle dahada rahatlıyo. ve şükret güzelim nice beter hastalıklar var sakat doğan bir sürü bebekler var. allahım onları bize göstermesininşallah. sonuçta 3.de olmaz belki 4. de olur dimi ondada olmazsa 5. de yakalarız bacımmmmmm biraz relax ol herşey olucağına variyo kaderimizi yaşıyoruz canım

çalıkuşu sen geçen arti orthofol femin adında bir vitaminden bahsetmişsin.Onu internetten araştırayım dedim ama hiçbirşey bulamadım.Sen o vitamini eczaneden mi alıyorsun.

VALLAHİ AYNI BAK BENİMKİDE.BAŞLICAM ONUN PİSKOLOJİSİNE.
AMA BEN İNATÇIYIM ZAFER BENİM OLACAK kötükedihüso

Papatyam iyi olduguna cok sevindim canim.
yanlis hatirlamiyorsam ben sana sormustum testi nasil yaptilar diye cünkü bendede bir defasinda hemsire yanlislikla 1 saat sonra gel tok karnina yine ölcecegiz dedi ve haliyle cok yüksek cikinca doktor ögrendikten sonra hemsireye kizmisti iki saat sonra ölcülüyor diye.
Ama Allahdan bunu ögrendinde icin rahatladi canim benim , hem senin zaten sinirdaydi benim babamdada seker oldugu icin bir aralar bayagi yüksek cikinca diyetle indirmistim , simdide tabiki dikkat ediyom. Ama doktor eger hamile kalirsan kesin igne yapmak zorunda kalirsin dedi cünkü hamilelikte yükseliyormus.

çalıkuşu sen geçen arti orthofol femin adında bir vitaminden bahsetmişsin.Onu internetten araştırayım dedim ama hiçbirşey bulamadım.Sen o vitamini eczaneden mi alıyorsun.

canim evet eczaneden aliyom ismini eve gidince tam yazarim istersen icinde soya varmis doktor önerdi

ÇALIKUŞU canım sen çok cazibeli bir hatunsun demekki ki adam peşinden ayrılamıyo ne diyim gülüm :))))))

yok kisss nirdeeee bende o cazibeakannehir, adama senede bir baktigim icin haliyle horoz olup dolasiyo garibim.kaydirigubbakcemile3
Ama neye yalan söyliyim bana hic yapmayalim dese pek aramam :dilcikar: ohhhh kafam rahat oluyo böylezemuszemus

REİSDEVRİMCİM YA NE GÜZEL DEMİSİN,DİLE GETİRMİŞSİNyerimseniben
VALLA KATILIOM SANA SAKAT ÖZÜRLÜ OLCANA HİÇ OLMASIN BENCEDE.DÜŞÜKLERİN ACISINI BİRKAÇ HAFTADA ATIYORUZ ARTIK 3. DÜŞÜKTEN SONRA HELE İNSAN KADERCİ OLUYOR DEDİĞİN GİBİ.
BİRDE SEN KAN AKIŞ HIZINA VE PIHTILAŞMA ZAMANINA NASIL BAKTIRIYODUN:uhm: BENİM DOKTOR BUNLARI HİÇ İSTEMEDİ:1shok:
AMA BU SEFER HEPSİNİ KENDİM DİCEM YAPSIN.BİRDE İĞNEMİN DOZAJINI İKİ KATINA ÇIKARTMASINI İSTİCEM
BAKALIM NE DİCEK.0.4LÜK KLEKSAN KULLANDIM İŞE YARAMADI BU SEFER İKİ DOZ İSTİCEM:Saruboceq: AYRICA PROGESTANIDA HEMEN BAŞLIYCAM İĞNEMEDE HEMEN BAŞLIYCAMÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook HAMİLELİĞE HAZIRIM:içelim:

selam kızlarr..
doktordan geldik şimdi,herşey yolundaymış çok şükür oğlişim 3300 kg olmuş...
çatı muayenesi yaptı,çatı durumu ne iyi ne kötü dedi..
ama normal doğumda zorlanabilirsin bebek biraz büyük dedi..
veeee bugün son iğneyi kullan ve bırak artık dedi..
çok çok büyük ihtimalle herhangi bir sorun olmazsa haftaya cuma günü(25 eylül) doğum olacak dedi..
bu durumda doğumdan 1 hafta öncesinde iğneyi bırakmış olacam..
haftaya çarşamba günü yine son bir kontrolden geçicem..

şimdilik bizde durumlar böyle kızlar...ayy haftayı düşündükçe elim ayağıma dolaşır oldu..

allahım herkese yaşatsın bu duyguları tüm isteyenlere sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin..

Kizlar dün bir karton dolusu ilaclarimi aldim akannehir buzdolabina yerlestirdim .Allah izin verirse yarin igenemin birine basliyom.zemuszemus Dualarinizi benden eksik etmeyin ne oluuuuurrrr .opuyorumnanaktan

:uhm:

Meryemmeryem, canim hayirlisiyla kucagina almayi nasip eder Rabbim Insallah.
Ne güzel Mutlu sona az kaldi demek, Insallah bu güzel duygulari bizlerde yasariz Insallah

dediğin gibi 3 düşükten sonra insan yaşaya yaşaya alışıyo ve kaderci oluyokafamçokkarıştı valla merak etme benim burdaki doktorda istemedi ben acilde betahcg verdiğim zaman madem kan alınıyo tam kan sayimı istiyorum ayrıca bende pıhtılaşma var dedim kanama-pıhtılaşma zamanı diye bir test var onu duymuştum ondan yaptırmak istiyorum dedim. bence iğne dozajını iki katına çıkartma canım. sonuçta düşük iğnedende olmayabilir sadece. çok fazla sulanınca kan bu seferde düşük yapıyomuş. ben bir sonraki hamileliğimde kullanırmıyım bilmiyorum ama progestonın düşüğü engellediğine inanmıyorum artık sonuçta sağlıklı bir hamilelikte her şartta bebek yaşıyo ama bebek sağlıksızsa ne kullanırsan kullan düşüyo. hatta yatak istirahati bile bana saçma geliyo artık. sağlıklıysa her türlü durur canım bence. bana gazideki hoca progestanın düşüğü engellediğine dair bir bulgunun henüz olmadığını sadece kadın doğum doktorlarının birşey yapmamış olmamak için bu tür şeyler verdiğini söyledi. ama tabi bebek sağlıklı olabilir ve tutunmada problem yaşıyosa belki faydası olur. ayyyyyy karıştı kafam yine hayırlısı be gülüm ben sanırım yine yutucam hamile kalınca progestanları-tatlicadiarzu-

[COLOR="Red"çalıkuşu[/COLOR] canım al bendende o kadar valla ayda bir bile olsa bana yeterde artar bile:)))))))) yaşlandıkmı nedir kız gözümüzde büyüyo artık herşey. benimde hiç işim olmuyo adamla. ama sırnaşınca da dayanamıyommm:))))

gidiyonmu :gitme: bende cikiyom eve gidiyom. :a015:

MELEK76Kız beden eğitimi öğretmeni değilmisin , merak etme , kocişin senin elinden kaçamaz :lepi:Hadi bekliyoruz iyi haberlerini...
haberlerini bekliyoruz tatlım....

KAÇAMIYO ZATENkötükedihüso
8.9. GÜNLER TAMAMDIR 10.GÜN PAS GEÇTıK ZORLAMADIM TEMELLı AMA BU AKŞAM 11. GÜN ARTIK RıSKE ATAMAM BAYRAM SONUNA KADAR BENDEN KAÇAMAZ.MUHAAHHAHAHAHkötükedihüso

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…