Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar alemiz valla....bizde de mekan sorunu var..ailemin yanındaydık geçen ay..hadi bişekilde hallediyorsunda iki günlüğüne şehir dışına çıktık ve o iki gündü benim beklediğim günler...gittiğimiz yer köy...ev kalabalık e malum ramazan ayı...of çok yoruldum zaten bu koşturmadan..olmadı haliyle.ıskaladık yine Çok üzgünüm çoook

canderya200 kullanıcısından alıntı
KIZLAR YA BU KOCA BENİ PEŞİNDEN KOŞTURUYOR
GEBERTİCEM ONU.ÖFFF YA
BAYRAMDA TAM 12-14.GÜNLERE DENK GELİYOR.ELİMDEN KAÇIRMAMAM GEREKLİ KOCİŞİ.YAKALADIĞIM YERDE ATLICAM VALLA canderya200 kullanıcısından alıntı

kızlar alemiz valla....bizde de mekan sorunu var..ailemin yanındaydık geçen ay..hadi bişekilde hallediyorsunda iki günlüğüne şehir dışına çıktık ve o iki gündü benim beklediğim günler...gittiğimiz yer köy...ev kalabalık e malum ramazan ayı...of çok yoruldum zaten bu koşturmadan..olmadı haliyle.ıskaladık yine Çok üzgünüm çoook

canım benım gecmıs olsun ınsallah bunuda atlatırsın kendını strese sokma tammamı bıde hıc ıs yapma esın ne yapıyosa yapsın bengurbetteyım valla evımın halını bı gorsen canım sıkılıyor ama ne yapıyımm bebegım saglıklı dogsunda sende yapma canım bıde kanamn ıcın dr ılac verdı dımııı opt....
[

Saol canım benim. Ama ben yapmadan duramıyorum eşim beni bu konuda deli ediyor zaten hiç bişey yapmadığı gibi birde ben yapmayıncada surat yapıyor o yüzden yapıyorum mecbur.
Kanamam için doktor progestan fitil verdi sadece onu kullanıyorum. sen nasılsın bebeiş nasıl canım

kızlar hepinize iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür edrim allah hepinizden razı olsun allahım herkese nasip edr inşallah kızlar benim bu içtigim haplar beni çok kötü yapıyor ekranı bile zor görüyorum başım çok fena dönüyor bu progestan ilacı nekadar zaman kullanılıyor

Canım şu an için iyi gidiyor çok şükür , ben çok memnun kaldım , evet muayene kısa sürüyor ama olsun bence önemli değil...Bebeğimin her şeyine baksın , çok güzel kontrol etsin , önemli değil bana ayrıntı anlatması...Aklıma bişey takılırsa sorarım zaten...Bebeğimin ilk resmini bile almamışım heyecandan biliyomusun...Ben osman hocaya gittim ama lütfü beyin yaptırdığı testlerle aynıymış , bana önce farklı gibi geldi , sonuçlar çıkınca karşılaştırdım da , aynıymış...Bizim pıhtılaşma değerlerimiz aynıydı yanlış hatırlamıyorsam...Mthfr677 heterozigot...Hemotolog 0,2 yada 0,3 ml fraxprin olabilir dedi ama lütfü hocada muayene etsin ,onunla karar verelim , şu an için pıhtılaşma yok ,sonuçların iyi dedi...Lütfü beyde ilk kontrolde rahimdeki kan akışına baktı ultrasondan , haftaya kadar asprin + folbiole devam , her şey iyi dedi...Haftaya iğne konusunda karar verecek canım...Aslında senin durumunda benimle aynıysa hemotoloğa gitmene gerek yok derim , çünkü iğne konusunu lütfü beye bıraktı...Canım benim ilk hamileliğim 38 . haftaya kadar sürmüştüya , o zaman bişey kullanmamıştım ( zaten pıhtılaşmadan kaynaklı olacağını sanmıyorum demişti lütfü bey )...Şimdi asprin kullanıyorum , acaba sadece asprin yetermi ki , Lütfü hoca ne karara varacak çok merak ediyorum , eğer değerlerime göre sakıncası yoksa düşük doz isticem , ya da ravza gün aşırı kullanıyor , hiç vermezse iğneyi gün aşırı olabilir mi diye sorcam ? Bilmiyorum ki canım yaaa herkesin bünyesi farklı , kanım çok sulanırsa problem olur mu diye de korkuyorum...Ahhhh ahhhhh şu konu bi netleşseydi...Reisdevrimcim , bir sordun valla anlat anlat bitmiyo , tam yarama basmışsın...

benimde içime sindi canım lütfü hoca şimdiye kadar gittiklerim arasında en iyisiydi. inan bana bu doktoru buluncaya kadar 6-7 doktora gitmişimdir-tatlicadiarzu-ama artık değiştirmeyi düşünmüyorum önce allah sonra hocanın sayesinde iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. tek derdim çok uzak olmak ankaraya ve hocaya. hamile kalınca devamlı yola çıkmak sıkıntı verirmi diye çekiniyorum.:1shok:eek: yüzden burdan kastamonudanda rutin kontroller için doktor seçicem kendime. ama allah nasip ederse doğumu falan lütfü hocaya yaparım sanırım. tabi o günleri görebilirsek-tatlicadiarzu- dediğin gibi çok konuşan bir doktor değil ama sorunca anlatıyo da tabi insan heyecandan ne soracağını unutuyo mesela bana ultrason yaptığında ben hiç birşey sormamışım heyecandan kendide birşey anlatmadı. birşey olsa söylerdi sanırım dimi. sendede problem görseydi bebekte falan bence söylerdi kafanı takma ama soraccağın soruları biryere yaz hocaya öyle git derim. o zaman herşeyi tek tek anlatıyo. bu arada kaç haftalık oldun güzelim sen:ecrin_bebek:inşallah hayırlısıyla kucağına aldığın günleride görürsün:Saruboceq:
osman hocaya gittiğinde keşke lütfü hocanın yaptırdığı testleride götürseydin boş yere tekrar kan vermezdin gülüm. bende gitmeyi düşünüyorum osman hocaya 3 hafta sonra kontrolüm var lütfü hocada ona gitmişken birde tahllilerimi ona göstersemmi acaba yoksa boş yere 250 ytl bayılmayayımmı-tatlicadiarzu-şakkıdı ne dersin:1ninca:sonuçta seninle değerlerimiz aynı. benim en son sadece mthfr677 heterozigotluk çıkmıştı. daha sonra hoca yapılmayan başka pıhtılaşma testlerini de yaptı. geçenlerde hemşiresi aradı tahlil sonuçlarında sorun olmadığını hamile kalınca hemen aramamı ve 0,3 yada 0,4lük iğneye başlıyacağımızı söyledi. acaba diğer pıhtı testlerinde demi bir sorun çıktı bilmiyorum gidince öğrenicez bakalım.dua et nolur birşey çıkmasın özellikle kromozomlarda:bbo:

canım benim ya daha ilk kontrolde o kadar küçükken rahimdeki kan akışına bakabiliyomu lütfü hoca:sm_confused:bayağı gelişmiş demekki adamın ultrasonu:1shok: bu arada bu hemetolog neden iğne konusunu lütfü hocaya bıraktıki anlamadım gitmesemmiki kız ne dersinşakkıdı canım bazen fazla doz da kanı fazla sulandırdığından kanamanın başlamasına ve düşüge sebep olabiliyormuş. sen baksana 38 haftaya kadar gelmişsin demekki pıhtılaşma ile ilgili bir sorundeğildi. hocaya dinle gülüm ne derse onu yap bakalım. hemetologda sıkıntı yok demiş nasılsa.

zaten benimde son hamileliğimde kanımda pıhtılaşma olduğunu hiç sanmıyorum. çünkü 4 ay aspirin kullanmıştım artı 3 haftalıktan iğneye başladım ve 3 günde bir kanama-pıhtılaşma zamanına baktırıyodum ve kanda hiç bir sorun çıkmıyodu yani pıhtılaşma yoktu. benim perde tespit edildi rahimde büyük ihtimalle o sebep oldu diyorum düşüğe. artık bunlar bir vesile. dünyada yiyecek ekmekleri yokmuş ne diyelim:sinifsinif:canıminşallah birşey olmadan alıcan bebişini kollarına merak etme ve içini ferah tut canım sonuçta emin ellerdeyiz diye düşünüyorum. seni önce allaha sonra lütfü hocama emanet ediyorum:1hug:a.s.:nazar:bak ben sendende uzun yazdım demekki bende çokkkkkkk doluymuşum-tatlicadiarzu-

Canım , tahliller çıktıktan sonra telefonla bilgi alabiliyorsun Osman Beyden , ben öyle yapmıştım. Hatta bi de hamile kaldığında ararsın , iğne dozunu filan tekrar sorarsın , sorun çıkarmıyor , yardımcı oluyor , kendisi sözylemişti , gelemezseniz telefonlaşırız demişti.

canım benim çok teşekkür ederima.s.ya ben burayı ve sizi bunun için seviyorum iştekaydirigubbakcemile5melek arkadaşımıza sorduğum bir soruyu tüm içtenliğiyle yanıtladığın için çok teşekkür ederim tekrar:1hug:melek arkadaşımızda gitmişti osman hocaya bizim onunla değerlerimiz aynı ona lütfü hoca karar versin demiş iğne dozu için. bende gitmeyi düşünüyodum da şimdi acaba gitmesemmi diyorum ne dersin kafam karışırmı acabaa

kızlar hepinize iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür edrim allah hepinizden razı olsun allahım herkese nasip edr inşallah kızlar benim bu içtigim haplar beni çok kötü yapıyor ekranı bile zor görüyorum başım çok fena dönüyor bu progestan ilacı nekadar zaman kullanılıyor

Canım benim evet progestan bende de baş dönmesini, mide bulantısını ve uykumu çokça artırmıştı. Ben 14. hafta bitimine dek kullandım ama sanırım kişiden kişiye değişiyordur kullanma süresi.
İyi yanından düşün canım, bu ilaç bebeklerimizin bizimle kalması için fayda sağlıyor:)

Büşra44 çok geçmiş olsun canım, inşallah atlatırsın bu durumu.
Ama eşinle de konuş ve mutlaka dinlen sürekli olarak hem de. Benim de 7. haftada kanamam olmuştu ve inan sürekli yattığım halde pıhtıların dağılması 40-45 gün sürdü. Üstelik doktorum kesin istirahatin çok önemli olduğunu söylemişti.

Eğer doktor sana da yatman gerektiğini söylediyse bunu eşinin yanında da tekrarlasın bence belki o zaman daha çok yardımcı olur sana.

Yeniden geçmiş olsun güzelim, inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini:Saruboceq:

Büşra44 çok geçmiş olsun canım, inşallah atlatırsın bu durumu.
Ama eşinle de konuş ve mutlaka dinlen sürekli olarak hem de. Benim de 7. haftada kanamam olmuştu ve inan sürekli yattığım halde pıhtıların dağılması 40-45 gün sürdü. Üstelik doktorum kesin istirahatin çok önemli olduğunu söylemişti.

Eğer doktor sana da yatman gerektiğini söylediyse bunu eşinin yanında da tekrarlasın bence belki o zaman daha çok yardımcı olur sana.

Yeniden geçmiş olsun güzelim, inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini:Saruboceq:

Çok saol canım ama eşim benimle doktora gelmediği için bunları doktorun ağzından duyamıyor malesef.
Ama zaten bende çok ağır işler yapmıyorum basit şeyler yapıyorum.
Ya bu arada bugün miğdem bulanmıyor diye çok korkuyorum acaba bebeğimin kalbimi durdu yine diyorum çünkü geçen hamileliğimde bebeğimin kalbinin durduğu gün sabah uyandığımda hiç miğdem bulanmadı ve çok sevinmiştim miğdem bulanmıyor diye ama malesef bebeğimin kalbi durduğu için miğden bulanmamış o gün şimdide bulanmayınca panik yaptım :gitme:
Allahım ne olur sen benim bebeğimi ve burdaki herkesin bebeğini koru

kızlar anti trombin III değeri yüksek çıktığı için kan sulandırıcı iğneye başlayan var mı aranızda?
bu antitrombin III yüksekliği araştırdığım kadarıyla kan akış hızının fazla olması anlamına geliyormuş eksikliğide pıhtılaşma diye okudum şimdi benim doktorum hamile kalırsam pıhtılaşma önleyici iğne başlayacak ama bende pıhtılaşma sorunu yok sadece önlem olarak başlayacağız dedi. iğneye başlayınca benim antitrombim3 değerim yüksek olduğu için kan akışım fazla ... bu iğne pıhtılaşmayı önlüyor kan akış hızını artırıyor... oysa ki benim kan akışım fazla olduğundan iğne bu kan akışı daha da artıracağından benim için tehlikeli olmaz mı tecrübesi olan yazsın lütfen...biraz karışık oldu kusura bakmayın artık :))

Canım , ben de aynen senin gibi düşünüyorum.Gerçekten , tabii ki tedbirli olucaz dikkat edicez ama , sağlıksız gebelik ne yaparsan yap devam etmiyor , istediğin kadar dikkat et , bazen de kanama da geçirsen , bi sürü şey de olsa Allahım isteyince devam ediyor. Bi arkadaşım anlatmıştı , köyde bi kadıncağızın 9. hamileliğiymiş ve doğurmak istemiyormuş , o çocuğu düşürmek için neler yapmış neler , sırtına ağır çuval alıp taşıyormuş , yüksek yerden hoplayıp atlıyormuş , ne yaptıysa düşmemiş , çocuk son derece sağlıklı doğmuş. Al işte Allahımın takdiri. Allah herşeyin zamanını programlamış zaten , herşeyin hayırlısını dileyelim her zaman.Sen inanç olarak da , düşünce olarak da çok güzel karşılıyorsun herşeyi. Üzüntüleri böyle karşılamak çok önemli , ben en son kanama yaşayınca o kadar dua etmiştim dedim , o sözüme bile o kadar pişmanım ki Allahım beni affetsin , eşim sana hiç yakışmıyor böyle konuşmak , herşey Allahtan demişti. Allah sabredenlerle berabermiş , hepimize sabır versin , sabrımızın da karşılığını versin inşallah..

İyi dileklerin , duaların için de çok sağol canım..Sana , bana , hepimize olsun güzel duaların.Ben de seni çok öpüyorum...

canım benim ilk başta bu kadar olumlu karşılayamadım olanları. çoktur neden ben diye günlerce ağladığım isyan derecesine kadar geldim bir ara allah affetsin. senin adını hiç ağzına bile almayan insanlara çocuk veriyosun neden bana vermiyosun allahım diye çok günaha girdim allah affetsin:Saruboceq:şuan çok pişmanım o sözlerimden dolayı. sonra sizlerle tanıştım sabrınızı ve şükretmenizi gördüm. ankarada tedavimle uğraşırken bir sürü sakat çocuk ve annelerinin sıkıntılarını gördüm. ve şükrettim halime. herşeyde bir hayır aramaya başladım.burda okumuştum bir ara o düşürdüğümüz bebeklerimiz bize öbür dünyada şefaatçi olacaklarmış. belki dedim allahın sevgili kuluyuz ve aynı zamanda günahda işliyoruz bilerek veya bilmeyerek. belki dimi papatya belki allahım bizim günahlarımızı bu şekilde bağışladı ve bize şefaatçiler gönderdi:çok üzgünüm:son hamileliğimde zaten değerlerim bir düşüp bir yükseldikçe iyice gerilmiştim bir cuma gecesi namaz kılıp dua ettim allahım dedim hakkımda hayırlısıysa ve sağlıklıysa eğer yarın ultrasonda bebeğimi görmeyi nasip et ama eğer hakkımda hayırlı değilse allahım sen muallakta bırakma beni dedim hayırlısını bir an önce nasip et dedim ve inan bana o gece düşükyaptım hemde hiç bir kanamam ve ağrım olmadan. birden yataktan bir karın ağrısı ve tuvalete gittikten sonra düşürdüm bebeğimi herşey bir anda oldu. allah düşüktede yardım etti bana şükürler olsunki canım bile yanmadı sadece korktum ve panikledim. işte böyle canım çok çenem düşüyo bu konular açılınca ama size yazınca rahatlıyorum çünkü beni en iyi anlayanın sizler olduğunu biliyorum.

Bu arada verdiğin örnek bana hiç yabancı değil. annem bundan 9 sene önce hiç farkına varmadan ve devamlı adet olarak kardeşime hamile kaldı ve hamileliini 4. ayda öğrendi. bu döneme kadar annem şeker hapları tansiyon hapları kullandı. bir kere merdivenden yuvarlandı. gebeliğini öğrenince aldırmak istedi çünkü bizler çok büyüktük ve annemin yaşı vardı. tam masaya yattı kürtaj olucak annemin tansiyon birden aşırı yükseldi. dr. bu tansiyonla zaten bebek yaşamaz şimdi değilde ölünce alalım diye annemi gönderdi. annem evde kaldırmadık halı masa bırakmadı bütün ağır şeyleri kaldırdıki bu arada annemin yoğun kanaması vardı koca koca parçalar düşüyodu. ama bizim inatçı kızımız direndi ve hiçbirşey olmadı artı 8 aylık dünyaya geldi. doktor yaşamaz ciğerleri gelişmemiş dedi. 1hafta küvezde kaldı ve şimdi çok tatlı maviş gözlü sarışın 3. sınıfa geçmiş bir prensesimiz var hemde o kadar akıllıki anlatamam bana bile akıl verir zaman zamankaydirigubbakcemile3benim için dua eder bebek versinallahım diye bir görsen çoktatlı ilk başlarda hiç istememiştim doğmasını. çünkü tekkızdım ve o koca halimle kıskanmıştım ama sşimdi iyiki olmuş diyorum fistığım. çokkkkkkkk uzattım dimi bütün kızlar bana kızacak :bbo:bugün çenem açıldı işte yok sizinle vakit geçirmek çok güzel :1hug:

Büşra cım canım mümkün olduğunca aklına kötü şeyler getirmemeye çalış lütfen. Biliyorsun üzüntü ve stres de çok önemli.
ınşallah bebeğin sana sımsıkı tutunmuştur :Saruboceq:

Çok saol canım ama eşim benimle doktora gelmediği için bunları doktorun ağzından duyamıyor malesef.
Ya bu arada bugün miğdem bulanmıyor diye çok korkuyorum acaba bebeğimin kalbimi durdu yine diyorum çünkü geçen hamileliğimde bebeğimin kalbinin durduğu gün sabah uyandığımda hiç miğdem bulanmadı ve çok sevinmiştim miğdem bulanmıyor diye ama malesef bebeğimin kalbi durduğu için miğden bulanmamış o gün şimdide bulanmayınca panik yaptım :gitme:

Büşra arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.Benim de üç kaybım var.Hepsin de aslında anlıyordum bulantıdan ters birşey olduğunu.Sen kaç haftalıktın.Dr'a ne zaman gidicen.İnşallah bebeğin seninledir.Psikolojik olarak hep öyle düşündüğün için öyle hissetmiş olabilirsin.Sen pozitif düşün olur mu

kızlar anti trombin III değeri yüksek çıktığı için kan sulandırıcı iğneye başlayan var mı aranızda?
bu antitrombin III yüksekliği araştırdığım kadarıyla kan akış hızının fazla olması anlamına geliyormuş eksikliğide pıhtılaşma diye okudum şimdi benim doktorum hamile kalırsam pıhtılaşma önleyici iğne başlayacak ama bende pıhtılaşma sorunu yok sadece önlem olarak başlayacağız dedi. iğneye başlayınca benim antitrombim3 değerim yüksek olduğu için kan akışım fazla ... bu iğne pıhtılaşmayı önlüyor kan akış hızını artırıyor... oysa ki benim kan akışım fazla olduğundan iğne bu kan akışı daha da artıracağından benim için tehlikeli olmaz mı tecrübesi olan yazsın lütfen...biraz karışık oldu kusura bakmayın artık :))

dilaycım benimde antitrombin III değeri normal aralıklar 80-120 olması gerekirken 123 çıkmıştı. ama mthfr677 heterozigotluk vardı. seninde diğer pıhtılaşma testlerin nasıl. onlarda bir sorun yoksa bence iğne falan kullanmana gerek yok gibiduruyo. duyduğum kadarıyla bu doktorlar önlemamaçlı iğne falan diyolarda. kan pıhtılaşması olmayan bir insana bu iğneler verilince bence kanı çok cıvıtacağı için düşüge sebep verebilir gibide geliyo. ama tedavi amaçlı değil koruma amaçlı olarak genelde 0,2lik iğne verildiği duydum. benim son düşüğümde 0,4 kullanmıştım ama yinede düştü. ondan sonraki tahlillerde rahimde septum tespit edildi o yüzden iğnemi düşük yaptırdı septumdanmı düştü bilemiyorum

dilaycım benimde antitrombin III değeri normal aralıklar 80-120 olması gerekirken 123 çıkmıştı. ama mthfr677 heterozigotluk vardı. seninde diğer pıhtılaşma testlerin nasıl. onlarda bir sorun yoksa bence iğne falan kullanmana gerek yok gibiduruyo. duyduğum kadarıyla bu doktorlar önlemamaçlı iğne falan diyolarda. kan pıhtılaşması olmayan bir insana bu iğneler verilince bence kanı çok cıvıtacağı için düşüge sebep verebilir gibide geliyo. ama tedavi amaçlı değil koruma amaçlı olarak genelde 0,2lik iğne verildiği duydum. benim son düşüğümde 0,4 kullanmıştım ama yinede düştü. ondan sonraki tahlillerde rahimde septum tespit edildi o yüzden iğnemi düşük yaptırdı septumdanmı düştü bilemiyorum

canım benim 3 düşüğüm oldu her türlü tahlil rahim filmi vs. yapıldı. onlarda hiç bir neden bulunamadı son yaptırdığım pıhtılaşma testinde anti trombim 3 yüksek çıktı doktorum önlem olarak iğneye başlayacağız 0.4 lük dedi. kafam çok karıştı kime güveneceğim bilmiyorum... benimki sebepsiz düşükmüş.. 3 kez aynı şeyi yaşamak çok zor...

canım şuan ezan okunuyo ve allahımdan senin için bebeğinin hala seninle olması için dua ediyorum. inşallah bebeğin şuan seninle ve sağlıklı bir şekildedir. metanetli olmaya çalış pozitif düşün canım ama gerçekleri de gözardı etmemek gerekir. bir doktora görün istersen hem için rahatlar hemde böyle panik yapmazsın. benimde ilk gebeliğimde gögüslerimde aşarı hassasiyet ve uçlarında ağrı vardı bir gün sabah kalktığımda hiç ağrımıyodu gögüslerim ve bulantımda geçmişti o an acaba dedim birşeymi oldu çünkü kahverengi akıntımda vardı anneme söyledim bu bebeğe birşey olmasın diye. malesefki tahminin doğru çıktı. ama bu her zaman böyle olucak diye birşey yok tabi. inşallah seninkinde bir sorun yoktur canım. olsa bile ki herşeyde bir hayır olduğunu düşün ve güçlü dur sakat bir bebek olmasındansa bunun hayırlı olduğunu düşün bu bebek olayı ne herşeyin başı nede herşeyin sonu tamammı canım bunu sakın unutma. ama içime doğuyo seninki turp gibi orda öyle yayılmış yatıyo bak dedi dersin. hiç birşey olmadıııııııııııı

çalıkuşu funda bakın koydum profilime kaldırcam ama bi bakın baktığınızı yazın kaldırayım

Yaaaaa ben görmedim dahaaa :umursamaz: dün giremedim bugün yine koy lütven bende görmek istiyom mafoldumben

canım bunlar genelde böyle oluyo merak etme sadece seninkine özgü bir durum değil yani:umursamaz:bizimkininde normal zamanlarda eli ayağı durmaz ne zaman bebek için çalışmalara başlıycak olsak uykusu gelir adamın kıçını devirir yatar:1ninca:bebek yapıcaz deyince psikolojisi bozuluyomuş adamın kadının hazırlaması gerekiyomuşkaydirigubbakcemilekafamçokkarıştı yazıkkkkkkk dimi -tatlicadiarzu-bizim psikolojimiz nolcak kız bacım bizi düşünen yok:dilcikar:
Len bende niye tam tersi adam beni kovaliyooooo kaydirigubbakcemile

çalıkuşu kızım süpersin ya nerden buluyosun bunları böyle sırnaşık şeyallah inşallah sanada nasip eder böyle çifter çifter:Saruboceq::emir_bebek::ecrin_bebek:

daha coooook var kaydirigubbakcemile3 indirdim bir ara aldim sticke yanimda tasiyom cok tatlilar yine bi ara gönderirim sekercigim opuyorumnanaktan
Çalıkuşu orda mısın sana bir şey sorucaktım.Ben de bayramdan sonra 2.tüp denememi yapıcam da

Hülyam burdayim okuyordum sor canim

X