Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

tabi canım kromozon testleri tamamen farklı ben eşimle yaptırdık allaha şükür ikimizinkide temiz çıktı... yani bununla hiçbir ilgisi yok...

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 15 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........4 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (10 eylül)
sido ......................Doruk bey annesinin kollarında..(dünyaya hoşgeldin Doruk.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (11 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................Taha bey annesinin sıcak ve güvenli göbişini bırakmak istememiş.. keyfine pek düşkün anlaşılan :)
meryemmeryem...........36 haftalık (erkek)
çiçeklara......................35 haftalık (kız)
funda1980....................34 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................33 haftalık (kız)
sılaya..........................32 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............28 haftalık (kız)
smmm06.....................24 haftalık (erkek)
ravza1818(feride)...........25 haftalık (kız)
Dinamiss.....................16 haftalık
limburg1985.[arzu]........15 haftalık
umutsevgim.[sibel]........14 haftalık
nilüfersahh....................13 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
kardelen86.....................9 haftalık
gulsummm....................8 haftalık
_beray_.........................6 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
göbete.........................4 haftalık
melek76.......................3 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................3 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim

dinamis canım merhaba en son kontrollerin güzel çıkmış çok sevindim nasıl artık hissediyormusun bebeğini biraz inatçı anlaşılan senin bebiş olsun canım sağlığı yerinde olsunda önemli değil öptüm ikinizide

gelevera fraksiyum nasılsınız kızlar bebek çalışmaları ne zaman başlıyor fazla ara vermeyin güzel haberler bekliyorum sizden bebeklerimi kaybettiğimde önce bende çok mutsuz ve tedirgin oluyordum ama inanın tekrar hamile olduğu duyunca içinde umut çiçekleri tekrar yeşeriyor tek farkı biraz tedirgin oluyorsun ....... allah bebek isteyen herkesin dualarını kabul etsin özellikle bu mübarek günde ..........

kandiliniz mübarek olsun ben burdaki bütün arkadaşlarım için dua edeceğim sizde benim için dua edin olurmu kızlar ........

eserizmir canım benim şimdi hastenedesin normal doğum yapamadıysan sezeryandasındır şimdi allah hayırlı doğumlar nasip etsin bak ne güzel bir günde doğum yapıyorsun ...... güzel haberlerini bekliyoruz senin ve taha bebeğin allaha emanet olun

Günaydınlar:)

Fundacım sen de tüm arkadaşlar da hep dualarımdasın canım.ınşallah hepimiz sağlıkla dünyaya getirip, mutlulukla, sağlıkla büyüteceğiz bebişlerimizi :Saruboceq:

Ama bebişi hissetmiyorum sanırım ya da ben fark edemiyorum ama dün doktora da sordum normal dedi, 19-20. haftalarda hissedersin dedi, bakalım bekliyoruz.

Bugün inşallah üçlü test sonucunu öğreneceğim, saat 10 gibi doktora telefon edeceğim bakalım, umarım sonuçlar çıkmıştır ve de iyidir.

Fundacım senin ne kadar kaldı şimdi, çok bi sıkıntın yok umarım canım :)

Papatya senden ses çıkmadı, şeker kontrolü sonrası doktora gidecekti ama yazmadı sanırım, merak ettim papatyacım seni, sen de bebeğin de iyisiniz inşallah:)

Eserizmir inşallah sağlıkla kucaklayacaksın bebeğini canım, dualarımız seninle.

selam kızlar...2 kere 7 haftalık bebeğimi kalp durması sonucu kaybettim...ve araştırıldı bende mthfr heteroziğt gen mutasyonu olduğu analşıldı...onun dışında herşey normal...önümüzdeki ay tekrar bebek çalışmalarına başlayacağız...dr um 2 ay önceden çinko s ve folbiol başladı....b vitamin kompleksi ve coraspirin başlamadı...b vitamin oranım iyiydi kanımda coraspirinde hamile kalınca başlarız dedi...ama ben önceden başlamak istiyorum...2. bebeğimdede hamile kalınca başlamıştık coraspirini....sizce ne yapmalıyım çok kararsız kaldım.....

kimse bana cevap yazmamış....:a015::çok üzgünüm:

kızlar moralim çok bozuk şekerim 146 çıkmış sınır 140 mış yüksek çıkmış dr agöstermedim ama neden yüksek çıktı anlamadım tatlı çok tüketmiyorum sadece meyve kavun falan çok yemiştim ondan dolayımı yükseldi anlamadım bakalım dr um ne dicek

günaydın kızlar,dün akşam iğnemi yine kendim yaptım iğneyi çıkardıktan sonra 1 damla ilaç geri çıktı,sonra hemen pamuğu bastırdım tabi.daha önce sağlık ocağında yaptırırken hiç bakamıyodum iğne yerine yani çıkıyomuydu bilmiyorum.zaten iğnenin dozajı çok az korkuyorum bi de böyle boşa giden oluyo,ya yetmezse diye.başına böyle bişey gelen var mı ya?

günaydın kızlar,dün akşam iğnemi yine kendim yaptım iğneyi çıkardıktan sonra 1 damla ilaç geri çıktı,sonra hemen pamuğu bastırdım tabi.daha önce sağlık ocağında yaptırırken hiç bakamıyodum iğne yerine yani çıkıyomuydu bilmiyorum.zaten iğnenin dozajı çok az korkuyorum bi de böyle boşa giden oluyo,ya yetmezse diye.başına böyle bişey gelen var mı ya?

Canım bazen bizde de oluyor bu durum, başlarda ben de korkmuştum ama sonra doktoruma sordum o bir damlacıktan birşey olmaz dedi.

Meraklanma, ama iğneyi hemen çıkarma, yavaşça çek o zaman olmuyor genelde.

kimse bana cevap yazmamış....:a015::çok üzgünüm:

Canım ben de hamile kalmadan 3 ay önce bebe aspirini kullanmaya başlamıştım, doktorum gerekli olduğunu söylemişti. Değerim MTFHR gen mutasyonu
Mutant 1298AC heterozigot ve Mutant 1298CC Homozigot benim ama.

Neticede bebe aspirini başlasan diyeceğim ama doktoruna sor gene de bence. Neticede burada her ne kadar birbirimize deneyimlerimizi aktarsak da doktorlarımızın sözünü dinlemeliyiz öncelikli olarak diye düşünüyorum.

İnşallah bir daha ki gebeliğin seni bekletmeden gelir ve de sağlıkla sonuca ulaşır güzelim.

kızlar moralim çok bozuk şekerim 146 çıkmış sınır 140 mış yüksek çıkmış dr agöstermedim ama neden yüksek çıktı anlamadım tatlı çok tüketmiyorum sadece meyve kavun falan çok yemiştim ondan dolayımı yükseldi anlamadım bakalım dr um ne dicek

Canım bozma moralini sınırı geçmemiş olması önemlidir sanırım değil mi?
Bak papatyanında böyle çıkmıştı, diyet yapıyor şimdi, o kadar zor bir diyet de değilmiş gerekirse sen de yaparsın düşürürsün geri şekerini inşallah canım.
Doktorun ne diyecek bakalım bize de yaz mutlaka.
Stres de yapma lütfen seni de bebişi de çokça öpüyorum :1hug:

SİMGECİM sanırım sende 8 haftalıksın...hibor 3.500 folicplus coraspirin100 progestan kullanıyorum...kendi dr.um en son kontrolden sonra 1 ay sonrasında çağırdı bende kontrolden 2 hafta sonra başka bi dr.a gittim(kendi dr.um tıpta ulaşılabilirliği daha kolay ve bilinen başka bi dr.) banada proluton verdi ama kendi dr.um görmeden yaptırmak kafamda birsürü soru işareti bıraktı ve kendi dr.uma sordum prolutonu yaptırayım mı diye ve bana prolutonun bebekte kalp atışlarını durdurabileceğini söyledi ve bende yptırmadım sen progestan kullanıyor musun canım...dr.un prof mu yoksa normal uzman mı...:nazar::nazar::nazar:

canım mrb. yeni gördüm yazdığını o gün iğneyi aldım ama yaptırmadım.dr. ağrın dayanılmaz boyuta gelirse yaptır,dinlenince geçerse yaptırma demişti.ben de dinlendim ve geçti şükür.umarım gerek kalmaz.korktum şimdi.bu hafta 11. haftam,haftaya cuma kontrolüm var.hamilelikle ilgili hiçbir belirtim yok sadece göbeğim büyüdü,umarım yolundadır herşey.

Canım bazen bizde de oluyor bu durum, başlarda ben de korkmuştum ama sonra doktoruma sordum o bir damlacıktan birşey olmaz dedi.

Meraklanma, ama iğneyi hemen çıkarma, yavaşça çek o zaman olmuyor genelde.

teşekkürler canım,çok evham yapıyorum ya.bu haftaları hiçbir hamileliğimde görmemiştim.allahım bundan sonra üzüntüye uğratmasın hiçbirimizi.

Canım haklısın hepimiz için sonuna kadar hep bir tedirginlik oluyor maalesef.
Ama elinden geldğince rahat olmaya çalış biliyorsun stres de çok önemli, bak hem en tehlikeli dönem sayılan ilk 3 ayı da bitirmek üzeresin maşallah:nazar:

Bak ben senin haftalarındayken evde raporlu yatıyordum, 7. haftada kanamam oldu, sonra pıhtılar oluştu derken 45 gün yattım ama bebeğim şimdi iyi, artık ayağa da kalktık şükürler olsun. Hep pozitif olmaya, bebeğimin benle kalacağına inandım, sürekli onunla konuştum. Ve atlattık inşallah.
Sen de hep iyi şeyler düşünmeye çalış, geçmişi hatırlama bile tatlım.
ınşallah sağlıkla sonuna kadar gideceksin.

Canım haklısın hepimiz için sonuna kadar hep bir tedirginlik oluyor maalesef.
Ama elinden geldğince rahat olmaya çalış biliyorsun stres de çok önemli, bak hem en tehlikeli dönem sayılan ilk 3 ayı da bitirmek üzeresin maşallah:nazar:

Bak ben senin haftalarındayken evde raporlu yatıyordum, 7. haftada kanamam oldu, sonra pıhtılar oluştu derken 45 gün yattım ama bebeğim şimdi iyi, artık ayağa da kalktık şükürler olsun. Hep pozitif olmaya, bebeğimin benle kalacağına inandım, sürekli onunla konuştum. Ve atlattık inşallah.
Sen de hep iyi şeyler düşünmeye çalış, geçmişi hatırlama bile tatlım.
İnşallah sağlıkla sonuna kadar gideceksin.

inşallah canım

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 15 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........4 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (10 eylül)
sido ......................Doruk bey annesinin kollarında..(dünyaya hoşgeldin Doruk.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (11 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................Taha bey annesinin sıcak ve güvenli göbişini bırakmak istememiş.. keyfine pek düşkün anlaşılan :)
meryemmeryem...........36 haftalık (erkek)
çiçeklara......................35 haftalık (kız)
funda1980....................34 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................33 haftalık (kız)
sılaya..........................32 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............28 haftalık (kız)
smmm06.....................24 haftalık (erkek)
ravza1818(feride)...........25 haftalık (kız)
Dinamiss.....................16 haftalık
limburg1985.[arzu]........15 haftalık
umutsevgim.[sibel]........14 haftalık
nilüfersahh....................13 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
kardelen86.....................9 haftalık
gulsummm....................8 haftalık
_beray_.........................6 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
göbete.........................4 haftalık
melek76.......................3 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................3 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim

kızz beni niye çıkarttınız listeden:gitme::gitme:
çalışmalara başladık biz 15 günn sora allahın izni ile benimde çivt çizgi çıkma olasılığım çok yüksek:gitme::gitme:

Kızlar şimdi doktorumla görüştüm telefonda, üçlü test sonucumuz çıkmış.
Gayet güzel dedi doktorumuz zemuszemus
5113 de 1 çıkmış sonuç, allahım bunu da atlattık, inşallah böyle sonuna kadar hep güzelce gideriz hepimiz :)

Kızlar şimdi doktorumla görüştüm telefonda, üçlü test sonucumuz çıkmış.
Gayet güzel dedi doktorumuz zemuszemus
5113 de 1 çıkmış sonuç, allahım bunu da atlattık, inşallah böyle sonuna kadar hep güzelce gideriz hepimiz :)

DıNAMıSS tebrikler canım çok sevindim.allah şu mubarek günde hepimizin dualarını kabul etsin.
KANDıLıNıZ MUBAREK OLSUN KIZLAR. iyki varsınızkaydirigubbakcemile5
GELEVERA CANIM SENıN ÇALIŞMALAR NASIL:kedi::kedi: BENıMKı 8. GÜNDE BAŞLADI
BU rada bahar nereler ya!!! bilen var mı??

X