Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Canım benım 4.gebelık ama daha once hamıle oldugumu ogrenıordum bır hafta gecmeden kanamam gelıyordu ve dusuk oluyordu yanı anlıycan en fazla 6.haftaları falan gormusumdur en cok

canım benim bebiş geçen ayın 13 de düştü.... limburg sana bişey sorcam...
benimde 3 düşüğüm oldu. hepsindede kese görünüyodu ve bebiş görmek için 7 gün sonra gel diyolardı bu arada kanamam olup bebk düşüyo. 3 de bu şekilde oldu.mtfhr 677 heterozigotum ben ve 3. gebeliğimde iğne kullanmama rağmen düştü. sen nasıl bi tedavi gördün yada ne tetkikler yapıldı. bu şekilde düşüklerin sebebi ney çok merak ediyorum?

ravzacım evet benimde uykum kaçtı... bide bizim pıhtılı gacılar çok yazmışlar onları okuyorum.....bide rahim filmi istedi dr um onun sıkıntısı var üzerimde sürekli onu araştırıyorum neden istedi nasıl yapılır falan işte...

selam canım sen ne zaman yeniden çalışmalara başlıycaksın canım bak bu ay canderya gelevera hepsi yeniden çalışacaklar.... inşallah sende en yakında hamileler listesine yazılırsın tabi daha da önemlisi sağlıkla doğum yaparsın.... daha sonraki aylarda bende listeye adımı yazdırmak için drumdan izin alcam inş.opuyorumnanaktan

ecesem, gözün aydın canım.. Allah analı babalı büyütsün.. bahtı açık olsun inş..

nergis, umarım her şey güzel olur senin için ve doktorun bir an önce izin verir çalışmalara..

Günaydın arkadaşlar. Ben mthfr 1298 heterozigotum. Daha önce yazmıştım ben bebğim anne karnında beslenemediği için 29 haftalık doğum yapmak zorunda kaldım ve sonrasında bebeğimi kaybettim. Perşembe günü doktora gittim. Doktorum Namık Demir ızmirliler iyi bilir. Bana değerlerimin normal olduğunu, sağlıklı doğum yapan kadınların % 50'sinin de mthfr 1298 heterozigot olduğunu yani başıma gelenlere onun sebep olmayacağını söyledi. Bana gebelikten bir ay önce folit asit ve b vitamni kullanmamı söyledi. Asprini sordum şu an pıhtılaşmayla ilgili sorunum olmadığı için kullanmama gerek olmadığını hamilelik dönemimde ihtiyaç duyarsam kullanacağımı söyledi. Kan sulandırıcı iğne de kullanmayacakmışım. Kafam çok karıştı bildiğim kadarıyla hepiniz gebelikten önce asprin, gebelik döneminde de kan sulandırıcı iğne kullanıyorsunuz. ıçinizde sadece mthfr 1298 heterozigot olan varsa gebelik öncesi ve gebelikte uyguladığı tedaviyi yazabilir mi. Ne olur yardım edin çok kötü durumdayım. Bir bebeğimi daha göz göre göre ölüme yollamak istemiyorum.

allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin ecesemcim..BORA bebek evinize neşe sevinç sağlık getirsin :Saruboceq: inşallah ayağını sürüyüp gelmiştir :kedi: lülülülülülü darısı tüm isteyen canlarıma olsun :Saruboceq:
nergiscim yazmısmıydın hatırlamıyorum ama gebelik öncesi folik asit kullanmısmıyıdn?ve aspirine ne zaman baslamıstın?

canım ben 1298 deilim ama bi 677 olarak sana uygulanan tedavimi yazayım :1hug:
gebelik ten 1 ay önce folik asit ve babyprin(artık tedavülden kaldırıldığı için yerine coraspin veriliyor)
gebeliktede ilk 3ay folik asit ve elevit kullandım..
gebelik boyunca clexane 0.4 lük iğne (bu da bi ara kaldırıldı o zaman fraxiparine kullndım) ve coraspin 100 lüğe devam ettim..gebeliğin son 3 ayında ferplex ve magnezyum kullandım..
allahım bu sefer yuzunu güldürsün :Saruboceq: rabbim sana sabır versin..sabrınında karsılığını versin :Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:

canım benım gozunaydın saglıklı ve guzel gunlerde buyusun ınsallahh rabbım ısteyen herkese nasıp etsınnnn.....

kız hayırdır ne oldu nıye kusturduk senii benım adımda yokk banada kusmus hemsommmm((

[kızlarrr gunaydın herkeseeee dılerım hepımız ıcın guzel bı gun olurrr calısanların göbişlerı hamıslerın ıse kucakları dolar ınsalllahhh..........eserizmir da cok merak ettım ınsallah coktan bebısını kucagına almıs rahatlamıstır......

Son düzenleme:
canlarım benim nasılsıız.yoğunluktan uzun zamandır nete giremiyorum o yüzden geçmiş sayfaları da okuma fırsatı bulamadım gelişmeleri inşallah bundansonra takip edebilirim.
kızımın sarılığını atlattık derken şimdide gaz problemi başladı.çok gazlı bir bebek bu nedenle 2 saatlik uykularla geziyorum.

canlarım benim sevgili anneler bebekteki gaz problemi kolik için neler yaptınız deneyimleriniziyazarsanız çok sevinirim.

sevgili ECESEM ve SıDO bebekleriniz hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün.opuyorumnanaktan

selvihancım gecen ay nazlı dada bööle bir sorun olmustu..umarım yardımı olur sanada opuyorumnanaktan

celen nasılsın? girmiyorsun pek sık ya da ben görümüyorum seni... prensesimiz neler yapıyor? resimini koyar mısın? sevelim azıcık hı?

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 13 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........4 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)
ecesem..................Bora bey de annesinin kollarında... (dünyaya hoşgeldin Bora.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (10 eylül)
sido ......................Doruk bey annesinin kollarında..(dünyaya hoşgeldin Doruk.. hayat sana hep gülen yüzünü göstersin) (11 eylül)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................Taha bey annesinin sıcak ve güvenli göbişini bırakmak istememiş.. keyfine pek düşkün anlaşılan :)
meryemmeryem...........36 haftalık (erkek)
çiçeklara......................35 haftalık (kız)
funda1980....................34 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................33 haftalık (kız)
sılaya..........................32 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............28 haftalık (kız)
smmm06.....................24 haftalık (erkek)
ravza1818(feride)...........25 haftalık (kız)
Dinamiss.....................16 haftalık
limburg1985.[arzu]........15 haftalık
umutsevgim.[sibel]........14 haftalık
nilüfersahh....................13 haftalık
simge............................9 haftalık
aslghh...........................9 haftalık
kardelen86.....................9 haftalık
gulsummm....................8 haftalık
_beray_.........................6 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
göbete.........................4 haftalık
melek76.......................3 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)
hatice0666...................3 haftalık
GELEEEEEEVEERAAAAA - 4 (eksi dört) haftalık ama ilerde çok haftalığa terfi edecekkahvelokum yazmadı bende kendimi şöyle bir kenara iliştiriverdim. biraz fazlamı iliştirmişim

canım cok giremiyorum..cemre cadısı yürümeye basladı :)) dur su herifim kayfe istedi onu yapim koyim resmini

renkli1 yine aramızda ama sessiz sessiz okuyor yazılanları... aramıza ne zaman katılacak acaba?..şiişş ses versene renkli...

canım cok giremiyorum..cemre cadısı yürümeye basladı :)) dur su herifim kayfe istedi onu yapim koyim resmini

çok teşekkür derim.. beni kırmadığın için.. .canım ya, ne çabuk büyüyorlar değil mi... ah şimdi seni en çok yoracağı zamanlarda.. btün çekmeceler, dolaplar hedef bölgelerdir.. işin çok ve zor celen, kolay gelsin.. ama ne kadar keyifli değil mi? Allah hep güzel günler göstersin inş.. ay yüzümde kocaman bi gülümseme ile yazıyorum bunları.. Cemreyi öyle yürürken hayal edince mutlu oldum.. benim için kocaaammaaaannnnn öp onu...

kesinlikle..allah acıılarını göstermesin..buna şükür..rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar versin..

canım benım burda ev drum var turk oda saolsun cok ıyı bır hanım.benımkı tamamen tesadufu bulundu ben her dusukten sonra drla konusyoduk normal olabılır falan dıyolardı dusuk ıcın saolsun ev drum cok ılgılı bı hanım benım ne kadar uzuldugumu goruyordu ben bır gun kan vermeye gıttım oylesıne demırım falan dusuktu ona baktırmaya dıye bu benden bısuru kan aldı bıseylere baktırıcam dedı 1ay kadar sonra benı aradı arzucum sende kan pıhtılasması varmıs oncekı dusuklerınde bundan olabılır ama korkma uzulme tedavısı var hamıle kalınca 9 ay boyunca karnından ıgne olacaksın dedı bu kadar yanı benım elımde bı sonuc falan yok ne oldugumu da bılmıorum heteromu hemomu hamıle kalınca hemen aradım bunu gunum 4 gun falan gecmıstı benı hemen rısklı gebelık uzmanı bır dra gonderdı degerlerımıde ona bıldırmıs o drda ona gore ıgne verdı 4mglık folık asıt ve 0.3 luk fraxıparıne bıde 75mglık aspırın benzerı bı hap kullandım.ama ev drum bana soyle demıstı o zaman sende cok fazla yok gunluk yasamını etkılıycek derecede degıl ama hamıle kalınca yogunlasıyor o bebekte beslenemedıgı ıcın yasayamıor dıye bıde ayyyyyy cok uzun oldu neyse sonuc olarak bu gunlere geldık co sukur rabbım her ısteyene nasıp etsın ınsallah optum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…