Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 9 Eylül)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4 aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............4 haftalık (maaşallah)
güneş5............selin ...........4 haftalık (maşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....2 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
eserizmir................38 haftalık (erkek) (10 Eylül'de geliyor Taha bey inş)
ecesem..................38 haftalık (erkek) (10 eylüde geliyor Bora bey inş) (sa:9.30)
sido ......................38 haftalık (erkek) (11 Eylülde geliyor Doruk bey inş..)(sa: 09:00)

meryemmeryem...........36 haftalık (erkek)
çiçeklara......................35 haftalık (kız)
funda1980....................34 haftalık (erkek)
bkale (bahar)................33 haftalık (kız)
sılaya..........................32 haftalık (erkek)
papatyasüreyya............28 haftalık (kız)
smmm06.....................24 haftalık (erkek)
ravza1818(feride)...........25 haftalık (kız)
Dinamiss.....................16 haftalık
limburg1985.[arzu]........15 haftalık
umutsevgim.[sibel]........14 haftalık
nilüfersahh....................13 haftalık
simge............................9 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh...........................9 haftalık (kalp atışları duyuldu maşallah)
kardelen86.....................9 haftalık
gulsummm....................8 haftalık
_beray_.........................6 haftalık
umutluyuz ....................6 haftalık
gülay30........................6 haftalık
büşra44........................5 haftalık
göbete.........................4 haftalık
melek76.......................3 haftalık ( çookk çalıştı, başardı.. sizlerde örnek olsun hanımlar..!!!)

Son düzenleme:

FUNDACIM CANIMSENI GORUNCE YAZMAK ISTEMISTIM BAKTIMKI SENDE BIZE YAZMISSIN COK SAOL CANIM NASILSIN AYYYY CANIM YAAA BEN BURAYA GIRDIGIMDE SEN 20LI HAFTALARINDAYDIN SIMDI GORUYORUM 34 GELMISSIN MASALLAH CANIM COK AZ KALDI SENINDE RABBIM HAYIRLISIYLA KUCAGINA ALMAK NASIP ETSIN CANIM OPUYORUZ SIZIopuyorumnanaktan

canım progestan kullanıyodun dımı dr soyle gerkırse dozajını fazla al canım degerın yukselmıs ya sukur bu daha onemlı bence rabbım yardımcın olsun tez zamanda bu kabnamdanda kurtulursun ınsalllahhhh bıde devamlı uzan ıs yapama olurmuuu...

yerım benonun mınık kıyafatlerını yerimmm canım kendını fazla yormasaydın cagırsaydın gelırdım beraber utulerdık gule gule guzel gunlerde gıysın annesiii......

kız ne guzell sarkı uydurmusunn ınsallah sıra bızede gelırr heyacan dorukta olsa gerekkk eser sidoooo fundaaaaa rabbım yardımcınız olsun bızede dua etmeyı unutmayınnnnn.........

merhabalar canımmmm nasılsın bebegın hareketlerını hıssedıyomusun canım yaaa acaba ne zaman hıssederızzzzz:)

valla canım ben hıssettıgımı sanıorum ama ınternette sımdı hısssedılmez hele bırde ılk bebekse 20.haftalarda ancak hıssedılır dıyor sen hıssedıomusun sen ne kadarlıktın canım

canım çok teşekkür ederim valla inan ki yardım etmiş kadar oldun. insan bebeişi için birşeyler yaparken hiç yorulmuyor tatlım inşallah senin de böyle zevkle hazırlık yapacağın günler gelecek zaman çok çabuk geçiyor. seni ve bebişini öpüyorum canmıma.s.

valla canım ben hıssettıgımı sanıorum ama ınternette sımdı hısssedılmez hele bırde ılk bebekse 20.haftalarda ancak hıssedılır dıyor sen hıssedıomusun sen ne kadarlıktın canım

yok canım ya hıssetmıyorum ınsallah o gunlerıde gorcez 14 hafatalık olduk masallah rabbım kucahımıza alamayıda nasıp etsın ınsalllahhh....

sagol canım benım alllah razı olsun ben kendıme soz verdım bebek dogana kadar bısey almıyacam bakalım bı ogun gelsııın kendıne ve beebebıse ıyı bak tatlım.....

Merhaba kızlar, nasılsınız?

Ben bugün sabah üçlü test için kan verdim. Hani sorulan sorular arasında "Sigara içiyor musunuz" var ya ona aklım takıldı. Ben "içmiyorum" dedim ama şu anı düşünüp böyle dedim.
Ama maalesef hamile kalana kadar içiyordum, yani sigarayı 3 haftalık iken bıraktım. Acaba bunu belirtmem gerekiyor muydu? Gerçi haftaya gene doktordayım, o zaman da söylerim ama acaba benim gibi öncesinde sigara kullanan arkadaşlar varsa onlar ne yanıt vermişti merak ettim.

dinamisss ınsallah guzel sonuclar alırsın canım bende bugun dr tsh sonucları ıcın hacettepedekı yuksek cıktı dr bıde baska hastaneye yaptır dedı ıkı yere yaptırdım ıkısıde normal cıktı dr testlerı onune aldı bu teste gore yukseltmeemız dıgerlerını gore ılac bıle vermmemız gerkır dedı onu bende bılıyorum sınır oldum ne yapaalım dedım bı daha tahlıl yapalım dedı sasırdım kaldım haettepeye gıden arkadslar tsh tahlıllınde bı anarmaollık olabılırmı sızce ne yapömalıyım hergun hastanedeyım ya sasırdım kaldım

umutsevgim inşallah sizde bu günlere geleceksiniz allahın izniyle bende senin gibiyken yüksek haftalardaki arkadaşlarımızı gördükçe allahım bende bugünlere gelecekmiyim diye düşünürdüm ama allah istedikten sonra önüne hiç birşey geçemiyor iyi düşün iyi şeyler olsun canım ..... sen nasılsın nasıl gidiyor bakalım ..... bugünlerde hamile haberlerimizde çoğaldı maşallah diyorum allah herkesin muradını versin inşallah

çok teşekkür ederim inşallah allah hepimizin kucağına almak nasip etsin hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde inşallah ...... topiğimiz uğurludur bizim bak sen ve diğer arkadaşlar sırayla ne güzel hamile kaldınız allaha şükür bir sorun yaşamıyorsunuz ... allah hep böyle sağlıklı sıhhatli devam ettirsin inşallah bizde sizi öpüyoruz kendinize çok iyi bakın.....opuyorumnanaktan

Umutcum canım sağol.
Ne yapalım canım bir daha yaptırırsın artık, biliyorum zor oluyor ama işte aman sağlıkla doğsunlar da katlanıyoruz işte.

dinamiscim umarım testlerin güzel çıkar canım kendini strese sokup bebeğini üzme lütfen haftaya söylersin doktoruna ama bir sorun çıkmayacak merak etme allah emanet olun

Fundacım , bkalecim ; demek sizlerde de aynı şeyler yaşanıyor canlarım.

Fundacım , benim de aynen sende olduğu gibi kızım sağ tarafa yerleşmiş durumda.Sağ kaburgam ve sırtımın sağ arka tarafı sürekli ağrıyor. Sanki iğneleniyor gibi batıyor . Biraz yürüyünce geçiyor ancak. Özellikle sabah uyandığımda tutulmuş oluyorum çoğu zaman. Geceleri de sol tarafıma yatmaya çalışıyorum , aynen sende olduğu gibi sol kolum bacağım filan felaket uyuşuyor. Bacağımın arasına yastık koyuyorum ama uyku hali gene de uyuşuyor. Yalnız ben çoğu zaman kendimi yüzüstü dönmüş , bacaklar bükülü vaziyette buluyorum uyku sersemi. Aslında bebek için hiç uygun bi pozisyon değil , ama sürekli sol tarafa yatmak mümkün olmuyor , eşime de söylüyorum , sen yüzüstü olduğumda beni uyar sola döndür diyorum ama , o da derin uyuyor olmuyor işte..Napalım tek kızımın canı sağolsun , muhtemelen o minik ayaklarını kaburgama dayıyor yaramaz :ecrin_bebek:, ama olsun hiç önemli değil..Herşeye razıyım ben..

Bu arada siz hazırlıkları kolaylamışsınız ne güzel . Ben de pazartesi 8. ayıma giriyorum Allahıma binlerce kere şükürler olsun..Anneciğimin sıkıştırmalarıyla ben de kızım için hazırlıklara başladım . Hep ağırdan alıyordum , anne nasılsa 1-2 hafta içinde hepsini hallederim diyordum ama işin içine girince hiç de öyle değilmiş. Bi sürü detay var. Ben de tatlı kızıma bebek arabası , ana kucağı , yatak , hastane çıkışı seti , battaniye filan aldım. Alırken çok duygulandım , evde de sürekli bakıyorum , eşime gösteriyorum . Allahım hepimize nasip etsin bu duyguları inşallah. :Saruboceq:Şimdi annem doğum çantası için sıkıştırıyor , onu da bi arkadaşımla beraber hazırlıycaz , sizlerden de fikir almak istiyorum..

Böyle işte canlarım . Ben de sizin minikleri çok öpüyorum.Allahıma emanet olsunlar benimkiyle birlikte.Çok öpüyorum sizleri .:1hug: a.s.

bkale sen nasılsın canım maşallah benden hızlı çıktın ben daha yeni bu hafta bişeyler aldım ama daha eksiğimiz var bu haftadan sonra yıkarım herhalde sen maşallah hazırlamışsın teyzesi bizim oğluşun kıyafetlerinede yardıma gelkaydirigubbakcemile kıskandık biz sizi şimdi

Son düzenleyen: Moderatör:
Fundacım ben bkaleden de hızlı çıktım , baksana geçen hafta başladım hazırlıklara , Allahım ümidimizi sevincimizi tamamına erdirsin , aldıklarımız hayırlı uğurlu olsun inşallah Yarabbim. Hepimizinki.

Son düzenleme:
Sağol Fundacım. Canım yok stres falan yapıyorum sadece merak ettiğimden sordum sizlere, ama dediğin gibi doktora gidince belirtirim bu durumu olur biter:)

Papatya, Funda. bkale ne güzel ya sizler de şimdi tatlı tatlı hazırlık telaşları var. Valla ben kendimi tutmasam şimdiden alacağım çok şeyi ama erken diyorum frenliyorum kendimi, en azından 6. aya kadar durayım diyorum:)

ınşallah hepimiz sağlıkla tamamlayacağız bu süreci :1hug:

maşallah ya ben geride kaldım bende yatağını uyku setini arabasını oto koltuğunu 2 adet hastane çıkışı 2 battaniye küvet çıtçıtlı badilerini tulumlarını pijama takımı hepsinden boy boy aldım belki kışın yeteri kadar dışarı çıkıp alışveriş yapma imkanım olmaz alt açmasını düzüneyle şapka çorap eldiven aldım çok hoşuma gitti mama önlüklerini şampuanını bezini ıslak mendili ağız bezini batiklerini ayakkabısını birkaç parça kıyafetle kozmetik ürünler kaldı artık onuda bu hafta hallederim olmadı siparişle getirtirim ne yapıyım ama henüz hiç bir şeyini yıkamadım alacaklarım bitmedi çünkü hepsini alınca yıkayacağım üzüleyeceğim allah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin

İnşallah Dinamiscim , Fundanın dediği gibi bana da çok uzak geliyordu bugünlere gelmek , daha çok var diyordum ama gelip geçiyor işte . Allahım hayırlısıyla sana ve herkese nasip etsin inşallah.

Bu arada , sigara konusunda , hamile kalıncaya kadar içip içmediğin esas alınır gibi geldi bana. Çünkü bu tür testler tanıdan çok risk oranını belirlemeye yönelik. Annenin yaşı , sigara -alkol kullanımı riski arttıran faktörler ya o yüzden dikkate alınıyor. İkili testin iyi çıkmıştı çok şükür , hatırladığım kadarıyla . Benim doktorum 3 lüyü yapmadı , gerek duymadı. 2linin daha güvenilir olduğunu 3 lünün çoğu zaman yanıltıcı olduğunu söyledi. Ben 30 yaşını birazcıcık :kedi: geçmiş olduğum için , testin yaştan dolayı risk oranını fazla hesaplayabileceğini , kafama takılıp gereksiz endişe yapabileceğimi söyledi. Çoğu doktor da aynı şekilde düşünüyor. O yüzden 2 li testin iyi olduğundan için rahat olsun , çok da düşünme. Öpüyorum seni , sevgiler..:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…