Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sağolasın papatyacım, ben de tam 30 yaşındayım, bakalım ne çıkacak sonuç.
Sigara konusunda da en iyisi doktoruma yeniden belirteyim hamile kalana kadar kullandığımı.
Esasında içim çok rahat, eğer sağlıksız olsa bu kadar zorluğa, kanamaya dayanamazdı bebeğim diye düşünüyorum:)

Yeniden teşekkür ederim sizlere, iyi yorumlar gelince tecrübeli hamişlerden daha bir rahatlıyor insan.

merhaba kızlar birşey soracağım benim 3 düşüğüm oldu. düşüklerimin bir nedeni bulanamıyor sebepsiz tekrarlayan düşük diyor doktorum. ama 4. ye hamile kalırsam kan sulandırıcı iğneye 0.4 ml. ile başlayacağını söyledi. bana biraz mantıksız geldi. şimdi bende testlerde çıkan bir pıhtılaşma sorunu olmadan 9 ay iğne vurulmak kanı sulandırmak sizce faydalı olabilir mi yoksa ne tutarsa hesabına mı girdi anlamadım sizinde içinizde benim gibi sebepsiz düşük yapıp sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı bu iğneyi kullanıpda düşük yapmadan bebeğini kucağına alan var mı teşekkürler....

merhaba kızlar birşey soracağım benim 3 düşüğüm oldu. düşüklerimin bir nedeni bulanamıyor sebepsiz tekrarlayan düşük diyor doktorum. ama 4. ye hamile kalırsam kan sulandırıcı iğneye 0.4 ml. ile başlayacağını söyledi. bana biraz mantıksız geldi. şimdi bende testlerde çıkan bir pıhtılaşma sorunu olmadan 9 ay iğne vurulmak kanı sulandırmak sizce faydalı olabilir mi yoksa ne tutarsa hesabına mı girdi anlamadım sizinde içinizde benim gibi sebepsiz düşük yapıp sağlıklı bebek dünyaya getiren var mı bu iğneyi kullanıpda düşük yapmadan bebeğini kucağına alan var mı teşekkürler....

dilaycım sana hangi testler yapıldı?cvd testi diye bir test var bu testte çıkıyor pıhtılaşma sorunu bana da aynı şekilde bi önceki doktorum önlem olsun diye bu iğneyi vericekti bana da saçma geldi doktorumu değiştirdim bir profosörle görüştüm bu test yapılmadan bu iğnelere başlayamayacağımı söylemişti bu test yapıldı mı sana?

Sağol Fundacım. Canım yok stres falan yapıyorum sadece merak ettiğimden sordum sizlere, ama dediğin gibi doktora gidince belirtirim bu durumu olur biter:)

Papatya, Funda. bkale ne güzel ya sizler de şimdi tatlı tatlı hazırlık telaşları var. Valla ben kendimi tutmasam şimdiden alacağım çok şeyi ama erken diyorum frenliyorum kendimi, en azından 6. aya kadar durayım diyorum:)

İnşallah hepimiz sağlıkla tamamlayacağız bu süreci :1hug:

bencede 6.ayı bekle canım eşim bu konuda beni çok telkin etti bekleme için ... en son arkadaşının eşi 8 aylık hamileyken kordon dolanmasından bebeğini kaybetti .... bizim durumumuzda malum bu yüzden üzülmemem için daha önce hiç alışveriş yaptırmadı bana ......... bunun yüzünden mağazaların önünden bile hızlıca geçiyorduk ........ ama artık yeter dedim :eek:lmaz: eğer olacaksa allah bana nasip etmeyecekse bu 8 aylıkkende olur doğumdada olur yada doğduktan sonrada olur bunu allah bilir dedim ve aldım .....biliyorum eşimde benim üzülmemi istemiyor en azından ani birşey olduğunda tedbirimi almış oldum ... ama çok güzel bir duygu onun için herşeyin iyisini güzelini yapmak istiyorsun helede o anda bir oynadı bir oynadı herhalde kendine ciciler alındığını anladı mutlu oldu oğluşum ..... allah herkesin muradını verin hayırlısıyla çok öptüm sizi

canım bende sebepsız 4 dusuk yaptım malesef testlerde kan pıhtılasmasına krsılasılmadı tsh falan olctur derım ben dordununde kalp etısını alamdık sımdıkı hamılleıgımde dr onlem olarak 0,4 luk ıgnelre verdı basta benımde aklım karıstı ne yapsam dıye ama rabbım nasıp edecekse bıseyler vesıle oluyo rabbım hepımızın yardımcısı olsun sen stres yapma hemen hamıle kalmya bak derım zaman herseyın gostergesıdır yasanmadan bıseylerı bılmemeızın ımkanı yokk......

dilaycım sana hangi testler yapıldı?cvd testi diye bir test var bu testte çıkıyor pıhtılaşma sorunu bana da aynı şekilde bi önceki doktorum önlem olsun diye bu iğneyi vericekti bana da saçma geldi doktorumu değiştirdim bir profosörle görüştüm bu test yapılmadan bu iğnelere başlayamayacağımı söylemişti bu test yapıldı mı sana?

canım benim cvd diye bir test ayrı olarak yaptırmadım yapılanlar şunlar eksik varsa lütfen yazar mısın bana kanda bakılan tahliller şunlar:
Anti kardıolipin IgM, Anti Kardiolipin IgG,
Anti Phospholipid IgM, Anti Phosbholipid IgG,
Lupus Antikoagülanı, Factör V leiden, Protrombin gen,
MTHFR 677 mutasyonu, Protein S, ProteinC,
Aktive Protein C resistansı
Anti Trombin III bunlar yapılan tahlillerim
bu tahlillerden sadece Anti Trombin III yüksek çıktı doktorum için bu yüksekliğin bir anlamı yokmuş ...sadece koruyucu amaçlı iğneye başlayacağız hamile kaldığında dedi.kafam karıştı. bu arada cvd diye testi kadın doğumcular mı yapıyor yoksa hematoloji bölümümü teşekkürler...

canım bende sebepsız 4 dusuk yaptım malesef testlerde kan pıhtılasmasına krsılasılmadı tsh falan olctur derım ben dordununde kalp etısını alamdık sımdıkı hamılleıgımde dr onlem olarak 0,4 luk ıgnelre verdı basta benımde aklım karıstı ne yapsam dıye ama rabbım nasıp edecekse bıseyler vesıle oluyo rabbım hepımızın yardımcısı olsun sen stres yapma hemen hamıle kalmya bak derım zaman herseyın gostergesıdır yasanmadan bıseylerı bılmemeızın ımkanı yokk......

umut -sevgim; bana da hamile kalırsam önlem olarak 0.4 ile başlanacak tiroid ile ilgili yani TSH normal bende. umarım hamileliğin sorunsuz geçer önceki düşüklerin kaçıncı haftada olmuştu şimdi kaç haftalık hamilesin. birde düşükler sonrası kürtaj olmuşmuydun ? şimdi hangi doktora gidiyorsun?

Dinamisscim merhaba canım.
şu sigara sorunu okudum. fikrimce sen zaten vakitlice bırakmışsın.
benim sigara içen pek çok arkadaşım hamile kalınca bıraktı, bi problem olmadı 3lü testte sigaraya özel tatlım.

bkale sen nasılsın canım maşallah benden hızlı çıktın ben daha yeni bu hafta bişeyler aldım ama daha eksiğimiz var bu haftadan sonra yıkarım herhalde sen maşallah hazırlamışsın teyzesi bizim oğluşun kıyafetlerinede yardıma gelkaydirigubbakcemile kıskandık biz sizi şimdi

canım ne demek gelmem mi yer oğluşunu teyzesicokacimcoook evet yaa arkadaşların ve annemin söylemeleri ile hazırladım. ama dediğin gibi sanki hep birşeyler eksik gibi geliyor. ayy onu da koyayım yok bunu da unutmayayım diye eksikleri bir türlü bitiremiyorum. yarın da kendi çantamı hazırlayayım diyorum. hazır dursun da bizim zigot yavruları belki erken gelmeye çalışırlarsa hazır dursun. aman inşallah vaktinde sağlıklı olurlar:Saruboceq: canım öptük siziopuyorumnanaktan

Dinamisscim merhaba canım.
şu sigara sorunu okudum. fikrimce sen zaten vakitlice bırakmışsın.
benim sigara içen pek çok arkadaşım hamile kalınca bıraktı, bi problem olmadı 3lü testte sigaraya özel tatlım.

Sağol canım, gerçi eşim de yanımdaydı o da geçmişi sorsalar "kullandınız mı" derlerdi ama şu anı sordular dedi.
Neyse ben gene de kontrole gittiğimde doktoruma yeniden belirtirim bu durumu.

Sen nasılsın canım. İşler nasıl gidiyor, yoğunsun sanırım gündüzleri pek girmiyorsun. Ben de akşamları erken yatıyorum karşılaşamıyoruz pek:KK43:

evet canım biraz yoğunluk biraz da işten girince pekbirşey anlamıyorum, iki ara bir dere oluyor diye girmek istemiyorum.

sizlerle şööle rahat rahat hasret gidermek istiyorum, akşam evden daha bir keyifli geliyor.

sen bol bol uyu tabii tatlım, bebişe de sana da ii gelir.

benden de iyilik sağlı canım bir yaramazlık yok, bayramda kocişle tatile hırvatistana gidicez allah izin verirse, onu bekliyorum 4 gözle yerimseniben

umut -sevgim; bana da hamile kalırsam önlem olarak 0.4 ile başlanacak tiroid ile ilgili yani TSH normal bende. umarım hamileliğin sorunsuz geçer önceki düşüklerin kaçıncı haftada olmuştu şimdi kaç haftalık hamilesin. birde düşükler sonrası kürtaj olmuşmuydun ? şimdi hangi doktora gidiyorsun?

canım benım dusuklerım genellıkle 6 haftadan sonra gelısımlerı duruyodu yanı oncekılerının kalp atıslarını bıle alamadık 2 kez kurtaj oldum oncesınde lutfu beye gıdıyodum sımdı tımur beye gıdıyorum bılıyorum aklında bırsuru soru ardır sımdı senın dıyorum ya zaman bırak stres yapmamamya calıs canım......

benden de iyilik sağlı canım bir yaramazlık yok, bayramda kocişle tatile hırvatistana gidicez allah izin verirse, onu bekliyorum 4 gözle yerimseniben

Süper bir plan bence de, kesinlikle tadını çıkarın canımcım.
Hamile kalınca arayacaksın bu rahat günlerini :) Ama inşallah seninki çok sağlıklı, normal giden bir hamilelik olur da o zaman bile gezersin gönlünce :)
Biz bu yazı nasıl geçirdik anlamadık valla, deniz yüzü bile göremedik, ama neyse diyorum bebeğim iyi oldu ya yeter...
İnşallah seneye yaza bebişle gideriz diye teselli ediyoruz kendimizi:)

Neyse ben kaçar yavaş yavaş, esnemeye başladım gene..Öpüyorum çok opuyorumnanaktan

canlarım...heyecanım gıderek artıyor...az kaldı cumaya :)) ınsallah saglıcakla bebeişimizi alıp gelelim istiyorum...dualarınızı beklıyorum.merak etmeyın dogum sırasında sıze dua gondermek ıcın bol bol vaktım olcak benımde:)) ezberler tamam yanı:)

ya kızlar dogum yapmıs arkadaslardan bırı gelsede sorsam...sımdı dogumdan 1 gun once kesılcek ya ıgne.yanı bu gece son ıgnemı olmam gerek o zaman dımı? cuma sabahı olacagıma gore.bu aksam olucam.bı tek yarın yok.hesabım dogrumu sızce???

canlarım...heyecanım gıderek artıyor...az kaldı cumaya :)) ınsallah saglıcakla bebeişimizi alıp gelelim istiyorum...dualarınızı beklıyorum.merak etmeyın dogum sırasında sıze dua gondermek ıcın bol bol vaktım olcak benımde:)) ezberler tamam yanı:)

ya kızlar dogum yapmıs arkadaslardan bırı gelsede sorsam...sımdı dogumdan 1 gun once kesılcek ya ıgne.yanı bu gece son ıgnemı olmam gerek o zaman dımı? cuma sabahı olacagıma gore.bu aksam olucam.bı tek yarın yok.hesabım dogrumu sızce???

sidocum bence kesin cvbı sana doktorurn versin..bence ööle olması gerekio ama bu bencelere kalıcak bir iş deil..

canım yaaa dualarım seninle ve yarın doğumu olan canlarımla :Saruboceq: allaha emanet olun :Saruboceq:

KIZLAR BEN DÜN YANı 8 EYLÜLDE EDET OLDUM BUGÜN 2. GÜNÜM...
SıZCE HANGı TARıHLERDE GEBE KALMA OLASILIĞIM VAR?HANGı GÜNLERDE ÇALIŞAYIMzemuszemus

KIZLAR BEN DÜN YANİ 8 EYLÜLDE EDET OLDUM BUGÜN 2. GÜNÜM...
SİZCE HANGİ TARİHLERDE GEBE KALMA OLASILIĞIM VAR?HANGİ GÜNLERDE ÇALIŞAYIMzemuszemus
regl in bitsin hergün anacım :nazar: belli olmaz bu veledin ne zaman tutacağı kaydirigubbakcemile3 tee bi dahaki regl zamanına kadar..artık öğk diosun ama napalım kaydirigubbakcemile5

canım ben de 2 düşük yapmıştım bende de pıhtılaşma kesin olarak ortaya çıkmadı sadece protein s değerim yüksekti o da pıhtı olduğu anlamına gelmiyor dedi bazı doktorlar bazıları da pıhtılaşma var dedi kime inanacağımı şaşırdım ama şuanda 6 haftalık hamileyim önlem amaçlı 0,45lik innohep kullanıyorum aynı zamanda coraspin ve folbiol da kullanıyorum umarım bu defa sorun olmaz yarın kontrole gideceğim çok korkuyorum bana olumsuz birşey söyler diye çünkü 2. düşüğüm 6.haftasında olmuştu Umarım yarın sizlere sevinçli haberler veririm

X