Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

şencim çok sağol dediğin gibi arada bacaklara geçiyoruz ama bacağımda ya biz yanlış yapıyoruz ya bi sorun oluyo iğne yapılan yer ertesi gün baya bi şişiyo o yüzden biraz korkuyorum ama kollarada sanırım devam edemiycem bi süre ara vermem gerekecek mecbur bacaktan yapıcam kollarım çok acımaya kanamaya başladı tek beklediğim sağlıklı sıhatli 15 haftamın geçmesi oğluşumu kucağıma almak gerçi lütfü hoca bana doğumdan sonra 6 hafta daha iğne yapabilceğimi söyledi ama heralde oğluşum kucağımda olursa iğne falan vız gelir yerimseniben

ay canı okdar etkilendimki yazdıllarından inan gözlerim sulandı allah yardımcın olsun allah oglunu saglıklı sıhatlı kucagına almayı nasip etsin :Saruboceq::Saruboceq:

Günaydin kizlar, nasilsiniz bugün bahardan haber varmi.
Burda hava yagmurlu gökyüzü karanlik offff uykumda var

Slm kızlar siteye yeni üye oldum doğru yerdemiyim bilmiyorum
bende 1 ay önce düşük yaptım kan pıhtılaşmasından dolayı
nolur deneyimlerinizi paylaşın benimle

canım gunaydın sevındım ıgneye balamana.ıfa olun ınallah.benımde ınnohep 35 lık ıgnelerım. sımdı ılk balarda ıgne kullanımında sorun oluyo.ama zamanla dogru yerlerı ve dogru vuruş şeklını buluyosun ınankı.herkestede durum bıraz farklı oluyo.meela ben en cok gobekte rahat ettım.cunku orda yag doku var ve o yuzden hemen hemen hıc acı duymuyodum dıyebılırım.ama gobek gerılmeye baslayınca bacagada gectım arada.ama benım ıcın en kotusu koldu.ılk ıgnelerım koldandı.cok kanamıstı,acımıtı ve morarmıstı.sonra bı cearet gobege gectım.cok rahat ettım.ımdı bıraz yaglı ve yumusak kısmını parmaklarının arasına al ve yavasca ıgneyle gır oraya.o kadar korkcak bısey deıl yanı.sonrada ılacı yavas yava ver.hızlı verınce agrı olabılıyo.ıgneyı gerı ceker cekmezde yanına onceden aldıgın pamuk veya peceteyı o bolgeye bı sure bastır.acıp kanıyomu dıye bakma bakınca hava aldıgı ıcın daha cok kanar.bastır adece.hafıf ovalayabılırsınde. bı sure onra cek.goruceksın bak deneye deneye en kolayını buluyosun.ve benım ıcın vıtamınb ıcmekten farksız oldu artık bu durum.kafanda buyutme hıc.hayatı boyunca hep ıgne kullanan ınanlar oldugunu oysa bızımkının gecıcı oldugunu dusun hep.ben oyle yapmıstım.ve ıgnelerımle barısıgım:)))cunku onlar bana ınallah melegımı getırıcekler...
umarım ıgneye yenı baslayan arkadaslara yardımcı olabılmısımdır...

inş. canım evet iğnelerin son dönemleri sorun olcak gibi ama sağlıklı sıhatli doğuralımda hepsi unutulur canım ben 7 ay doğum kontrol hapı kullanmıştım genetik pıhtılaşma olduğunu bilmiyodum tabi o arada bacağıma pıhtı attı çok zor bi dönem geçirdim ama şimdi çok şükür bi sorun yok derin ven trombozundan sonra tahliller yapıldı ve protrombin heterozigot çıktı bizim gibi sorunu olanların meğerse hiç doğum kontrol hapı kullanmaması gerekiyomuş

handancım doru yerdesin..hoşgeldin aramıza vereliniortak o kadar cok paylasım varki burayı bi bastan okumaya basla derim ben yerimseniben eminim o zaman soruların daha netleşiek kaydirigubbakcemile5

hadi gözün aydın opuyorumnanaktan cem bey mi verdi?hastanede mi vuruldun?bideee heyet raporu cıkardınmı??bideee bu kadar kaydirigubbakcemile3

CANIM GÜNDE 2 TANE VURMAN 0.6'LIK TEK DOZDAN DAHA MI YARARLIYMIŞ.AÇIKLAYABİLİRMİSİN...kaydirigubbakcemile

evet canım dr uma sordum çünkü günde 2 iğne yapmak çok zor oluyodu iğnenin etkinliği 12 saat dedi daha önce derin ven trombozu geçirdiğim için riskimin fazla olduğunu bu yüzden 12 saatte bir 0.3 lük doz yapman daha ii dedi 0.6 lık tek doz uygun olsa zaten öyle derdim sana uygun değil dedi

kızlar günaydın hepinizi çok merakta bıraktığımın farkındayım ve çok özür dilerim evdeki nette problem olduğundan giremedim malesef salı günü gittim dr a fakat sonuç boş gebelik bunun kan pıhtılaşmasıyla bir alaksının olmadığını her kadında meydana gelebileceğini kalitesiz bir yumoş veya sperm yüzünden olduğunu söyledi dr um aynı merkezde riskli gebelik uzmanı kendi dr um ve bir doktok daha tam birbuçuk saat süren bir görüşme yaptık birkaç tahlil daha istendi ramazandan sonrası için daha önce yaptırmış olduğum tahlilleri riskli gebelik uzmanına gösterdi dr um baya soru sordu bana ailemle eşimle ilgili ve bundan sonra hiçbirşeyi atlamıyacağımızı beslenmeme strese çok dikkat edeceğimizi gerekirse hamiş kaldıktan sora rapor alacağımı diş sağlığımı kontrol ettirmem gerektiğini söledi yani anlıcanız böyle kızlar cuma veya pazartesi kürtaj olucam ama inanın çok iyiyim gerçekten ne olur özellik hamişlerimiz üzülmesin kıyamam size hepinizden allah razı olsun merakta bırkatığım için tekrar özür dilerim

iğneyi dik vurmuyorsun ama di mi biraz yanlamasına deri altı yani bu arada canım çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun arkadaşım sağol...

HANDANCIM ne güzel ilk düşükten sonra farkedilmesi yanlış anlamadıysam; şanslısın...benim 3.de anlaşıldı malesef...doktorun ne kadar süre verdi tekrar hamile kalmak için..

canım günaydın pek araştırmacı gördüm senikaydirigubbakcemile3güzelim bak benimde sadece mthfr677 heterozigot dün lütfü hocanın hemşiresi aradı. hamile kalıncaya kadar folbiol ve aspirin hamile kalıncada 0,3 veya 0,4 iğne başlıycaz dedi. değerlerimiz aynı olduğu için paylaşmak istedim canım

ay canı okdar etkilendimki yazdıllarından inan gözlerim sulandı allah yardımcın olsun allah oglunu saglıklı sıhatlı kucagına almayı nasip etsin :Saruboceq::Saruboceq:

amin canım çok sağol allah isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın :CüvCüv:

BAHARCIM gerçekten çok üzüldüm aynı şeyi yaşayan biri olarak bende 2008 aralıkta yaşamıştım...ama hayırlısı böyleymiş diyebilmek çok önemli..kendini üzme doktorunda dediği gibi yaşam standartlarını en iyi şekle getirmeye çalış ama çokta pimpirikli olma sakın...biliyosun sakınılan göze çöp batarmış...ken i bak canım Allah yeni bebişler nasip etsin...bütün isteyenlere...

Canim baharim yaaa senin ve esinin cani saolsun.:teselli:
Bundada bir hayir vardir. En azindan bak kendiliyinden hamile kalabildin. Bunlari hele bi atlat sonra yeni ümitler dogacak.delikafadulden
Yeterki can sagligi olsun, elbet bizim yaramazlarda er yada gec konacaklar göbüslerimize.yerimseniben

canım üzüldüm ama demekki hayırlısı böyleymiş inşallah en kısa zamanda bebişin gelir sana ve seni hiç bırakmaz kendine ii bak öptüm

canım valla sen bilirsin ama bence biraz daha bekle derim ben. yani erkenden öğrenince daha bir stres yapıyoruz sanki bana öyle geliyo. valla benbu son hamileliğimde adetime 8 gün kala öğrendim ve ondan sonrakabus dolu günlerim başladı her iki günde bir betahcg baktırmalar bir artış olması bir düşmesi bir yükselmesi resmen psikolojim mahvoldu. sonuçta herşey olucağına varıyo ha 5 gün önce ha 5 gün sonra. bence adetin bile geçsin şöyle 5 gün kadar öyle git baktır hem ondan sonrada bir 5 gün sonra bebeği falanda görürsün herşey bir arada çıkmış olur. şimdi gidicenh amile olduğunu öğrensen bile bir kaç gün betahcg artıcakmı diye telaş yaşıyacaksın sonra bir kaç gün keseyi görecekmiyim diye bir telaş alıcak daha sonra bebek görünecekmi falan falaanakannehirbenim nacizane fikrim olayı akışına bırak herşeyin hayırlısı ben erkenden 3 haftalıkken başladım iğneye de noldu stresi yettiği gibi acısı yanıma kar kaldı bebekyine düştü:umursamaz:ama yinede sen bilirsinama nekadar az stres o kadar sağlıklı bir hamilelik unutmayerimseniben

Evet canim biraz arastiriyorum sora sora bagdat bile bulunurmus ya bizlerde Insallah deneye deneye kavusacagiz miniklerimize .
Demek sende benim gibisin alkisalkisalkis insanin yanliz olmadini bilmesi cok güzel.
Dün bir doktor daha yazdi cevap , adam bana biraz kizdi :çok üzgünüm:
zaten insanlarin % 40 Heterezygot dedi yani bu düsüklerin illada kan pihtilasmasin ileri gelecegi demek degildir. Binlerce bilinmeyen sebebler var, en azindan vücüt bebegin gelisiminde problem oldugunu anlayinca disari atiyor yada hamileligi sonlandiriyor.
bunun icin sükür etki saglikli dogmasi icin vücüt ugrasiyo.
Adam bana nerdeyse düsüklerin icin sevin diyo ama tabi bir yanda hakli tabiki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…