Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

:1hug:baharcım canım benim geçmiş olsun seni görünce hemen girdim topiğe .... senin adına çok üzüldüm canım ama demekki böylesi hayırlıymış allah sana ve eşine sağlık versin en kısa sürede de güzel haberler vermek nasip etsin inşallah .... ama doktorun dediği gibi hayat standartlarına beslenme dinlenmene doktorun dediği gibi diş sağlığına çok dikkat etmen gerekiyor bitanem ... ben inanıyorumki herşey çok güzel olacak ... allah gönlünün muradını versin bu yolda oyalamasın inşallah canım çok öpüyorum seni kendine çok iyi bak sen herşeye değersin bunu sakın unutma tekrar geçmiş olsun a.s.

canlarım benim ya ço saolun diyorum ya iyiki varsınız hepinizi çok seivyorum saolun
sidom çok stres yaptın benim yüzümden hakkını helal et hepiniz hakkınızı helal edin sidocum sana hayırlı doğumlar inşallah güzel meleğini sağ salim alırsın kucağına eserizmir canım sende aynı şekilde bebeğini kucağına alırsın canım beni düşünüp merak ettiğiniz için çok saolun
limburgum canom meleğin nasıl bak nasılda büyüyor minik sıpamız maşallah ona
çalıkuşum tatlı kuşum benim ben inan iyiyim ve birgün o yaramaz sıpaların bize geleceğine tüm içteniğimle inanıyorum gülüm

lidyam canım sen nasılsın
geleveram bebem öpüyorum
simgecim canım ilgin için nasıl teşekkür etsem azdır
fundacım canım hayırlısı diyorum birgün bende sizler gibi koca göbüş olucam biliyorum

şencim minik prensesin güzel annesi nasılda merak edip telaşlanmışsın kıyamam saol canımın içi saol rabbimin bir bildiği var elbet bu kezde nasip değilmiş ama bir dahakine olucak inşallah seni ve minik pelinciğimi çok çok öpüyorum tatlım

celenim kısa zamanda nasılda alıştım sana her an aklında olduğumu biliyorum çünkü her an aklımdasın minik fırlamayla benden çok üzüldün kuşum kıyamam sana ama ben hep senin yaşadıklarından kuvvet aldım güzel dostluğun güzel yüreğin için saol senin gibi sizler gibi dostlar kazandım burda canımsın

sonuyok tatlım seninlede ne zamandır konuşamadık neler yapıosun meraktayım

nazlıcım minik oğlun büyümüştür ne de şeker olmuştur teyzesi için öpermisin onu çok

papatyam canım şekeri yandin aferin sana inşallah bebeğin sana sağ salim gelicek

ay kızlar daha yazarım ama işlerim çok malesef pazartesiden sonra 2-3 gün yokum o yüzden biras çalışayım hepinizi kocaman öpüyoruumm :1hug:a.s.

hadi gözün aydın opuyorumnanaktan cem bey mi verdi?hastanede mi vuruldun?bideee heyet raporu cıkardınmı??bideee bu kadar kaydirigubbakcemile3

cem bey den iğne için onay aldım iğneyi kadir bey yazdı heyet raporu çıkardım 3aylık verdiler şimdilik ama raporun geçerliliği 1 sene bir iğne yazdırmak bile ne kadar zormuş yawkaydirigubbakcemile3 Bu arada cem bey çok komik,ben onun odasına girer girmez adama soluk aldırmadan konuştum stresten ve heycandan olsa gerek , o da bana dediki dur kız dur biraz nefes al dedi gülümseyerek çok güldüm sırnaşık şeybende çok gerginim doktor bey o yüzden kusura bakmayın dedim tabi anlıyorum estağfurulllah dedi çok şeker biriymiş pozitif elektrik verdi stresimi üzüntümü o anda unutturdu bana

geleveracım, pelincik gibi yaramaz ve şekerrr gibi bi kızçe nasip etsin rabbim inşallah sana...canım, yapamasa benim eşim yapamazzdı inan çok tırsar iğne kan olaylarından ama iş başa düşünce öyle bi yapıyolar ki, senin gibi düşünmüştüm bende ve polikliniğe gittim ilk hafta , baktım olmayacak yorucu oluyo , hemşireler öğretti eşime, sağolsun bi cesaret yaptı o da...o şehir dışına çıkınca hemşirelere yaptırıyordum, beğenmiyordu onların yaptığını morartmışlar diye kızıyordu eşim...boynuz kulağı geçti yani, uzman oldu kocişim iğne yapma konusunda...bi günde kendim yapiyim dedim beceremedim...

bu arada benim, protein c aktivitesi düşük, faktör v heterozigot, mthfr homozigot, antikardiyolipin antikor pozitif, hipotroidim var, hipotroide bağlı katil antikor denilen anti tpao var gebelikte artış gösterdi , demirim kendimi bildim bileli ilaç kullanırım ama hep sınırın altında, gebelik boyunca kolesterolüm, şekerim ,tansiyonum hep yüksek seyretti, sürekli ilaç kullanımına bağlı olarak karaciğer fonksiyonlarım ve enzimlerim düzensizleşmişti...bunlara ilaveten anneden bana geçmiş olan doğuştan alerjik astımım var...unuttuğum bişi kaldımı bilmem:))yaniiii yok yok...niye yazdım bunları?? bunca şeye rağmen pelincik sağlıklı bir bebek olarak doğdu çokk şükür...tedbir bizden takdir allahtan, o ne derse o oluyor biliyosun..."ol" derse hiçbir şey engel olamıyor canım...

herşey çookkk güzel olucak inan:)

ŞEN canım benimde anne tarafında allerjik astım var. ve bende de olmasından şüpheleniyorum. bunun belirtisi nedir? mesela benim bazı parfümlere karşı allerjim var sanırım sıkınca direk hapşırıyorum birde öksürük başladı ara ara. senin belirtilerin nelerdi birde bunun için hamileyken ilaç kullandınmı canım

günaydın kızlar,bişey sorcam dün iğnemi biraz geç yaptım yarım saat kadar,bişey olmaz de mi ya.
bugün kendim yapmayı denicem hemşire yanında öğrenmem lazım,eşim yanımda değil çünkü.kışın da gece sağlık ocağına gitmek zor olacak,uzak çünkü.

canlarım benim ya ço saolun diyorum ya iyiki varsınız hepinizi çok seivyorum saolun
sidom çok stres yaptın benim yüzümden hakkını helal et hepiniz hakkınızı helal edin sidocum sana hayırlı doğumlar inşallah güzel meleğini sağ salim alırsın kucağına eserizmir canım sende aynı şekilde bebeğini kucağına alırsın canım beni düşünüp merak ettiğiniz için çok saolun
limburgum canom meleğin nasıl bak nasılda büyüyor minik sıpamız maşallah ona
çalıkuşum tatlı kuşum benim ben inan iyiyim ve birgün o yaramaz sıpaların bize geleceğine tüm içteniğimle inanıyorum gülüm

lidyam canım sen nasılsın
geleveram bebem öpüyorum
simgecim canım ilgin için nasıl teşekkür etsem azdır
fundacım canım hayırlısı diyorum birgün bende sizler gibi koca göbüş olucam biliyorum

şencim minik prensesin güzel annesi nasılda merak edip telaşlanmışsın kıyamam saol canımın içi saol rabbimin bir bildiği var elbet bu kezde nasip değilmiş ama bir dahakine olucak inşallah seni ve minik pelinciğimi çok çok öpüyorum tatlım

celenim kısa zamanda nasılda alıştım sana her an aklında olduğumu biliyorum çünkü her an aklımdasın minik fırlamayla benden çok üzüldün kuşum kıyamam sana ama ben hep senin yaşadıklarından kuvvet aldım güzel dostluğun güzel yüreğin için saol senin gibi sizler gibi dostlar kazandım burda canımsın

sonuyok tatlım seninlede ne zamandır konuşamadık neler yapıosun meraktayım

nazlıcım minik oğlun büyümüştür ne de şeker olmuştur teyzesi için öpermisin onu çok

papatyam canım şekeri yandin aferin sana inşallah bebeğin sana sağ salim gelicek

ay kızlar daha yazarım ama işlerim çok malesef pazartesiden sonra 2-3 gün yokum o yüzden biras çalışayım hepinizi kocaman öpüyoruumm :1hug:a.s.

canım meleğin kendi geliyo önemli olan bu şimdi senin için,en kısa sürede toparlıcaksın inşallah.
dişi ihmal etme,eğer bir problem varsa mutlaka yaptır,ben mecburen diş çektirdim bu yüzden hamile kalmadan önce,hemde bu korkaklıkla.

kızlar günaydın hepinizi çok merakta bıraktığımın farkındayım ve çok özür dilerim evdeki nette problem olduğundan giremedim malesef salı günü gittim dr a fakat sonuç boş gebelik bunun kan pıhtılaşmasıyla bir alaksının olmadığını her kadında meydana gelebileceğini kalitesiz bir yumoş veya sperm yüzünden olduğunu söyledi dr um aynı merkezde riskli gebelik uzmanı kendi dr um ve bir doktok daha tam birbuçuk saat süren bir görüşme yaptık birkaç tahlil daha istendi ramazandan sonrası için daha önce yaptırmış olduğum tahlilleri riskli gebelik uzmanına gösterdi dr um baya soru sordu bana ailemle eşimle ilgili ve bundan sonra hiçbirşeyi atlamıyacağımızı beslenmeme strese çok dikkat edeceğimizi gerekirse hamiş kaldıktan sora rapor alacağımı diş sağlığımı kontrol ettirmem gerektiğini söledi yani anlıcanız böyle kızlar cuma veya pazartesi kürtaj olucam ama inanın çok iyiyim gerçekten ne olur özellik hamişlerimiz üzülmesin kıyamam size hepinizden allah razı olsun merakta bırkatığım için tekrar özür dilerim

canım çok ama çok geçmiş olsun. hayırlısı böyleymiş demekki hayatta herşey bizim için. benimde son gebeliğimde kan pıhtılışmam normaldi sık sık baktırmıştım sanırım benimkide sen gibi boş gebelikte kesede bebekte görünmemişti bende sadece kan değerlerimde hamile olduğum belliydi ama hiç bir şey belli olmasada boş ta olsa üzüntü oluyo insanda ama dedimya allah sağlıklı sıhhatli nasip etsin eksiksiz noksansız versin diğer hamileliklerimizi inşallah. olan oldu şimdi önümüze bakma zamanı canım. çok öptüm tekrar geçmiş olsun

cem bey den iğne için onay aldım iğneyi kadir bey yazdı heyet raporu çıkardım 3aylık verdiler şimdilik ama raporun geçerliliği 1 sene bir iğne yazdırmak bile ne kadar zormuş yawkaydirigubbakcemile3 Bu arada cem bey çok komik,ben onun odasına girer girmez adama soluk aldırmadan konuştum stresten ve heycandan olsa gerek , o da bana dediki dur kız dur biraz nefes al dedi gülümseyerek çok güldüm sırnaşık şeybende çok gerginim doktor bey o yüzden kusura bakmayın dedim tabi anlıyorum estağfurulllah dedi çok şeker biriymiş pozitif elektrik verdi stresimi üzüntümü o anda unutturdu bana

canım hangi hastaneden aldın raporunu,çıkarmak kolay mı?

BAHARRRR aklımız hep sendeydi valla biliyorum boyle durumlarda ınsan ne soylecegını sasırıyo gecmıs olsun canım benım esın ve sen ıyısınız ya rabbım sıze ve tum ısteyenlere saglıklı hayırlı bebekler nasıp etsın canım dunya ımtıhan dunyası herkesın bı snv var ıste ama bız ınsalllah bu sınavları gecıp sabrımızın meyvelerını toplayacaz alllah yar ve yardımcımız olsun canımm

canım hangi hastaneden aldın raporunu,çıkarmak kolay mı?

canım ben askeri hastaneden aldım zaten biz başka hastaneye gidemiyoruz eşime bağlı bakılıyorum ben 1 günde çıkardım ben doktorun yardımcı olursa kolay oluyor.benim raporumu doktorum yazdı daha sonra kayıt kabule gittim 1 tane fotoğraf,nüfus cüzdanının fotokopisi ve sağlık karnesinin ön yüzünün fotokopisini istediler başhekime imzaya gitti öğleden sonrada onaylanmış olan raporu aldım doktoruma götürdüm iğneyi sağlık karneme yazdı daha sonra eczaneye gittim o raporun fotokopisini eczaneye verdim ve bana 3aylık innohep verdiler daha sonra yine aynı raporla 3 ay sonra isteyebileceğim

Evet canim biraz arastiriyorum sora sora bagdat bile bulunurmus ya bizlerde Insallah deneye deneye kavusacagiz miniklerimize .
Demek sende benim gibisin alkisalkisalkis insanin yanliz olmadini bilmesi cok güzel.
Dün bir doktor daha yazdi cevap , adam bana biraz kizdi :çok üzgünüm:
zaten insanlarin % 40 Heterezygot dedi yani bu düsüklerin illada kan pihtilasmasin ileri gelecegi demek degildir. Binlerce bilinmeyen sebebler var, en azindan vücüt bebegin gelisiminde problem oldugunu anlayinca disari atiyor yada hamileligi sonlandiriyor.
bunun icin sükür etki saglikli dogmasi icin vücüt ugrasiyo.
Adam bana nerdeyse düsüklerin icin sevin diyo ama tabi bir yanda hakli tabiki.

doğru canım biz bu minik yaramazlar gelicek diye prof gibi olduk artıkımkaydirigubbakcemile3 valla benimde burda başım sıkışınca gittiğim bir doktor var kadın bana sinir oluyo desem yeridir ondan fazla şey biliyorumçünkü daha yeni atanmış bir taşra doktorukaydirigubbakcemile3 biz ne proflar gördük dimi gıııııkaydirigubbakcemile3
evet gülümyanlız değilsinnnnkaydirigubbakcemile5 bende sendenim. evet gerçekten bizimprofta söyledi bizim gibi olupta hiç farkına varmadan normal doğum yapan çok kadın varmış aslında bizdeki bu pıhtılaşma çok yoğun ve önemsenecek bir pıhtılaşma değilmiş dedim ya çoğu kişi bunu farkına bile varmıyoakannehirama bizim başka sebeplerimizden dolayı düşük yaşıyoruz sanırım. mesela benim çok güzel bir perdem varmış rahimdeopuyorumnanaktancanım benim 30 sene onunla yaşadım 30 seneden sonra ayırdılar bizi:umursamaz:şaka bir tarafada benim bu perde bebeğin tutunmasını engelliyomuş işte biz hep kan pıhtısından bilmiştik oysa ne kadar masummuş benim pıhtımopuyorumnanaktan sonra benim kocada varikosel çıktı oda spermin kalitesinidüşürüyomuş falan falan iştelülülülülülü bir profta bana düşüklerin bir tane sebebi olmaz bir kaç sebep bir araya gelirse düşük gerçekleşir demişti. bizim baksana birkaç tane sebep varmış bile:kedi:
valla canım bende düşüklerim için çok üzüldüm ve yıprattım kendimi ama hastanede o özürlü cocukları ve onlarla uğraşan annelerini gördükten sonra inan bana şükrettim:Saruboceq: ve gerçekten inan bana öyle olmasındansa hiç olmaması daha iyi. yani biz bu türlü bir gün iki gün ağlarız ama onların devamlı gözü yaşlı ve sürekli gözlerinin önünde büyük bir acı var o yüzden sende şükret güzelim herşeyde bir hayır var ben bunu anladım. ve şimdi daha pozitif yaklaşıyorum olaylara karşı tavsiye ederim sanada. bu arada tüp bebek çalışmaların hayırlı uğurlu olur inşallah gülüm:Saruboceq:

günaydın kızlar,bişey sorcam dün iğnemi biraz geç yaptım yarım saat kadar,bişey olmaz de mi ya.
bugün kendim yapmayı denicem hemşire yanında öğrenmem lazım,eşim yanımda değil çünkü.kışın da gece sağlık ocağına gitmek zor olacak,uzak çünkü.

yarım satten birşey olmaz sanırım canım,ben eşime yaptırıcam iğneyi ama bana kıyamıyor o da biz de sağlık ocağına gideriz sanırım bir süreliğine alışana kadar bu arada benim cildim çok hassas dün ilk kez iğne oldum kolum mosmor oldu hala acıyor

Bahar canım çok geçmiş olsun canım.
Allah bir daha acı hiçbir şey yaşatmasın sana inşallah güzelim.
Eşine de sana da sabırlar diliyorum, inşallah en kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek nasip etsin allahım sana :Saruboceq:

canım ben askeri hastaneden aldım zaten biz başka hastaneye gidemiyoruz eşime bağlı bakılıyorum ben 1 günde çıkardım ben doktorun yardımcı olursa kolay oluyor.benim raporumu doktorum yazdı daha sonra kayıt kabule gittim 1 tane fotoğraf,nüfus cüzdanının fotokopisi ve sağlık karnesinin ön yüzünün fotokopisini istediler başhekime imzaya gitti öğleden sonrada onaylanmış olan raporu aldım doktoruma götürdüm iğneyi sağlık karneme yazdı daha sonra eczaneye gittim o raporun fotokopisini eczaneye verdim ve bana 3aylık innohep verdiler daha sonra yine aynı raporla 3 ay sonra isteyebileceğim

ben ssklıyım canım bana bakmaz sanırım askeri hastane,doktorum da malesef hiçbir hastanede çalışmıyor.

BAHAR çok geçmiş olsun canım hiç üzülme sakın herşeyde bir hayır vardır bir dahakine herşey çok daha güzel olacak merak etme canım

ben ssklıyım canım bana bakmaz sanırım askeri hastane,doktorum da malesef hiçbir hastanede çalışmıyor.

canım askeri hastane bakıyor size bildiğim kadarıyla,ayrıca sen ege üniversitesine falan da gidebilirsin rahatlıkla orda da çıkartabilirsin raporunu ya da dokuz eylül de olabilir

Evet canim biraz arastiriyorum sora sora bagdat bile bulunurmus ya bizlerde Insallah deneye deneye kavusacagiz miniklerimize .
Demek sende benim gibisin alkisalkisalkis insanin yanliz olmadini bilmesi cok güzel.
Dün bir doktor daha yazdi cevap , adam bana biraz kizdi :çok üzgünüm:
zaten insanlarin % 40 Heterezygot dedi yani bu düsüklerin illada kan pihtilasmasin ileri gelecegi demek degildir. Binlerce bilinmeyen sebebler var, en azindan vücüt bebegin gelisiminde problem oldugunu anlayinca disari atiyor yada hamileligi sonlandiriyor.
bunun icin sükür etki saglikli dogmasi icin vücüt ugrasiyo.
Adam bana nerdeyse düsüklerin icin sevin diyo ama tabi bir yanda hakli tabiki.

doğru canım biz bu minik yaramazlar gelicek diye prof gibi olduk artıkımkaydirigubbakcemile3 valla benimde burda başım sıkışınca gittiğim bir doktor var kadın bana sinir oluyo desem yeridir ondan fazla şey biliyorumçünkü daha yeni atanmış bir taşra doktorukaydirigubbakcemile3 biz ne proflar gördük dimi gıııııkaydirigubbakcemile3
evet gülümyanlız değilsinnnnkaydirigubbakcemile5 bende sendenim. evet gerçekten bizimprofta söyledi bizim gibi olupta hiç farkına varmadan normal doğum yapan çok kadın varmış aslında bizdeki bu pıhtılaşma çok yoğun ve önemsenecek bir pıhtılaşma değilmiş dedim ya çoğu kişi bunu farkına bile varmıyoakannehirama bizim başka sebeplerimizden dolayı düşük yaşıyoruz sanırım. mesela benim çok güzel bir perdem varmış rahimdeopuyorumnanaktancanım benim 30 sene onunla yaşadım 30 seneden sonra ayırdılar bizi:umursamaz:şaka bir tarafada benim bu perde bebeğin tutunmasını engelliyomuş işte biz hep kan pıhtısından bilmiştik oysa ne kadar masummuş benim pıhtımopuyorumnanaktan sonra benim kocada varikosel çıktı oda spermin kalitesinidüşürüyomuş falan falan iştelülülülülülü bir profta bana düşüklerin bir tane sebebi olmaz bir kaç sebep bir araya gelirse düşük gerçekleşir demişti. bizim baksana birkaç tane sebep varmış bile:kedi:
valla canım bende düşüklerim için çok üzüldüm ve yıprattım kendimi ama hastanede o özürlü cocukları ve onlarla uğraşan annelerini gördükten sonra inan bana şükrettim:Saruboceq: ve gerçekten inan bana öyle olmasındansa hiç olmaması daha iyi. yani biz bu türlü bir gün iki gün ağlarız ama onların devamlı gözü yaşlı ve sürekli gözlerinin önünde büyük bir acı var o yüzden sende şükret güzelim herşeyde bir hayır var ben bunu anladım. ve şimdi daha pozitif yaklaşıyorum olaylara karşı tavsiye ederim sanada. bu arada tüp bebek çalışmaların hayırlı uğurlu olur inşallah gülüm:Saruboceq:

cherry76 naptın canım , seni merak ettim...Hamilemisiiiiiiiiiiiinn...Haber alamadım ama hamileymişsin gibi hissettim ...İnşaallah hislerim doğrudur ve bebişini sağlıkla alırsın kucağına...Amiiiiin...

Merhaba Melekçim. sorduğun için teşekkürler. ama maalesef hamile değilim. adet oldum :KK43:( sıra sen de bakalım seni bekliyoruzz :))

Evet canim aynen senin dedigin gibi buyrunnnnnnnnn bizim pihtilar masum pihtilarmis opuyorumnanaktan şutarafagitti asil homolar öcü pihtilar :mymeka: onlar gercekten pihtilasiyormus. :roflol:
Tüp bebek icin güzel dileklerin icin saol canim :kedi:

kızlar günaydın hepinizi çok merakta bıraktığımın farkındayım ve çok özür dilerim evdeki nette problem olduğundan giremedim malesef salı günü gittim dr a fakat sonuç boş gebelik bunun kan pıhtılaşmasıyla bir alaksının olmadığını her kadında meydana gelebileceğini kalitesiz bir yumoş veya sperm yüzünden olduğunu söyledi dr um aynı merkezde riskli gebelik uzmanı kendi dr um ve bir doktok daha tam birbuçuk saat süren bir görüşme yaptık birkaç tahlil daha istendi ramazandan sonrası için daha önce yaptırmış olduğum tahlilleri riskli gebelik uzmanına gösterdi dr um baya soru sordu bana ailemle eşimle ilgili ve bundan sonra hiçbirşeyi atlamıyacağımızı beslenmeme strese çok dikkat edeceğimizi gerekirse hamiş kaldıktan sora rapor alacağımı diş sağlığımı kontrol ettirmem gerektiğini söledi yani anlıcanız böyle kızlar cuma veya pazartesi kürtaj olucam ama inanın çok iyiyim gerçekten ne olur özellik hamişlerimiz üzülmesin kıyamam size hepinizden allah razı olsun merakta bırkatığım için tekrar özür dilerim

bahar canım çok geçmiş olsun inan çok üzüldüm 4ay öncebende boş kese aldırdım seni çok ıyı anlıyorum allah sabır versin allah kocana sana can saglıgı versin olur çocuk allahın izniyle inşallah :Saruboceq:

X