Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım kolumdanda yaptırdım oda morardı sen nasıl kendinmi vuruyorsun kolundan nasıl yaniyumuşak yeri arkaya geliyor kolun nasıl yapıyorsun ozaman bizim bu hemşireler beceremiyor bu işi benim kolumun morlugu iki hafta abartısız devam etti
oturuyorum bir sndaliyeye çekiyorum sandaliyenin ustune bacamıda,hangi kolumdan vurucaksam dizimin üst kızmına kolumun yumuşak kısmını ittittirerek baskı yapıyorum soora cart sokuyorum iğneyi.delikafadulden bu esnada birine küfür edebilirsiniz:lepi:
iğneyi vuruş tarzımı annatabildimmi bilmiom:))

ya bizim burdaki hemşireler hiç bakmıyorlar kan geliyormu diye özellikle ben bugün sordum hani ögreniyim diye hep hastanede vurduramam diye geri çekecekmiyim diye yok gerek bas gitsin dedi
ya gitme hemşirelere falan kendin vur...
ve o hemşireler halt etmiş sen geri çek biraz öle vur iğneni.
damara gelebilir belli olmaz.
kendin kolundan yaparken biraz yeteneğine kalmış geri çekme olayın.biraz psikopata bağla şekerim.ben bu konularda acımasız olduğumdan bana pek koymuyo:umursamaz:
benim stilimde koldan vurman kolay olurkaydirigubbakcemilea.s.

ya arkadaşlar sizlere birşey soracam bu kan pıhtısını önlemek amaçlı iğne heparin diye okumuştum bende tahlil yaptırmıştım kan pıhtılaşması oluşmuş ondan dolayı bebeğimi kaybettim henüz tedaviye başlamadım doktorum gebelik oluştuğu an iğneye başlayacağız demişti bende bu sayfada heparin iğne diye okumuştum az önce nette baktım zararlı diye okudum bilgisi olan varsa paylaşabilirmi kullanan arkadaşlar.
canım senin geçmişin ne düşüklerde.kaç düşüğün var ve tahlillerini ve çıkan sonuçları yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz...

kaç aylık düşük yaptın?

ve pıhtılaşma probleminin tek tedavisi bu iğneler canım.

kızlar bugün test yaptım ve çift çizgiyi gördüm hamileyim,,,bende kan pıhtılaşması çıkmamıştı ama mthfr diye test eksik pıhtılaşma olabilir belki ben buna rağmen doktorumdan iğne isticem en düşük doz mu kullanmam lazım iğnenin adı ne yardımcı olursanız sevinirim....eşim şu anda burda değil salı günü gelecek o gelene kadar doktora gidemem şimdilik coraspin kullanıyorum bu arada bundan önce 2 düşüğüm var.

hayırlı olsun canım allah kucagına almayı onu koklamayıda nasıp etsın ınsallah

canım senin geçmişin ne düşüklerde.kaç düşüğün var ve tahlillerini ve çıkan sonuçları yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz...

kaç aylık düşük yaptın?

ve pıhtılaşma probleminin tek tedavisi bu iğneler canım.

tatlım, benim ilk gebelikte 7 aylıkken kaybettim bebeğimi şudur budur dedik en sonunda doktorum vücut taramanı yapalım dedi tahlil sonucuna görede rahimde pıhtı oluşmuş bebeğin suyu azalmış gelişimide ondan dolayı dedi bebe aspirirnide başla dedi aşılama düşünüyorum.iğneyede gebelikte başlayacağız inşllh hayırlısıylazemuszemus

kızlar bebişim bugün 36+0 da ve boyu 47cm. Kilosu 3300 gr.olmuş ve çok ii durumu şükür. 2 hafta sonra kontrolümüz var (çatı muayenesi) ve doğum için karar vericez yani 2 hafta sonra gittiğimde hazırlıklı gitmeliyim :) ayyyy heyecan yaptım... Iğneden dolayı kanamanın durmadığınıda söledim dr.a ve yarın bu durumla ilgili kan testler yaptırmamı istedi. Sizdede iğneden sonra kan durmuyosa dr.unuza söleyin sanırım önemli bir durum olsa gerek ve hastaneyide konuştuk. özel ege sağlıkta yapıcaz...hepinizi öptüm bacılar sizinde ii haberlerinizi bekliyorum
umutluyuz ben dr.burak ağca ya gidiyorum. şükür ii bir dr. Benim için...

cok sukur canım sabır cok az kaldı yavruna kavusmaya ahhh bır bıleseler onları ne zorlukla buldugumuzu onlar ıcın neler cektıgımızı dua et bızlerde o zamanları gorelım hayırlısıyla

umutluyuzzzzzzzzzzzzzz canım tabrık ederım rabbım kucagına almayıda nasıp etsınn ınsallahh canım bendede kan pıhtılasması yok ama bende ıgne kullanıyorumm darısı dıger kızlara ınsallah cıfter cifterrrrrrrr:)

canım teşekkür ederim.iğneyi kaçlık kullanıyorsun.adı ne?yarın askeri hastaneye gidicem ben inşallah cem bey vardır....

KIZLAR Bebişim bugün 36+0 da ve boyu 47cm. kilosu 3300 gr.olmuş ve çok ii durumu şükür. 2 hafta sonra kontrolümüz var (çatı muayenesi) ve doğum için karar vericez yani 2 hafta sonra gittiğimde hazırlıklı gitmeliyim :) ayyyy heyecan yaptım... iğneden dolayı kanamanın durmadığınıda söledim dr.a ve yarın bu durumla ilgili kan testler yaptırmamı istedi. sizdede iğneden sonra kan durmuyosa dr.unuza söleyin sanırım önemli bir durum olsa gerek ve hastaneyide konuştuk. özel ege sağlıkta yapıcaz...hepinizi öptüm bacılar sizinde ii haberlerinizi bekliyorum
UMUTLUYUZ ben dr.Burak Ağca ya gidiyorum. şükür ii bir dr. benim için...

canım Burak ağca nerde ege üniv mi

tatlım, benim ilk gebelikte 7 aylıkken kaybettim bebeğimi şudur budur dedik en sonunda doktorum vücut taramanı yapalım dedi tahlil sonucuna görede rahimde pıhtı oluşmuş bebeğin suyu azalmış gelişimide ondan dolayı dedi bebe aspirirnide başla dedi aşılama düşünüyorum.iğneyede gebelikte başlayacağız inşllh hayırlısıylazemuszemus

iyi bir dr seç bence.ve bizim gibi hastaların bebekleri 7 aylık iken doğurtuluyor genelde.çünkü kan damarlarının her an tıkanıp bebeği kaybetme olasılığı var.
ama ben genede senin rahimde pıhtı oluşma durumunu çözemedim.doktorun ne demek istedi acaba.
pıhtılaşma problemini hangi tahlille anladı biliyormusun.
örneğin
faktör v
protein s
protein c

gibi tahliller oldun mu?

bende protein c eksikliği var ve benim 3 düşüğüm oldu. en son 11 haftalık kaybettim ve hergün iğne vuruluyordum.tadavi cevap vermedi.
ama ben en son tatilde iğnelerimi arabada sıcağa maruz bırakmak zorunda kalmıştım.belki iğnelerin özelliğini yitirmiştim.bilemiyorum.
bu tedavi büyük ölçüde olumlu sonuçler veriyor.

sana da çok geçmiş olsun.çok üzüldüm.senin durumun daha zor tabi umarım allah hayırlı sağlıklı evlat nasip eder canım...

Merhaba arkadaşlar , 1 haftadır yatılı misafirim var, sizleri takip ediyorum ama yazamadım bir türlü...Yatılı misafir filan dinlemedim , çalışmalara devam ettim valla...Yarından sonra yumurtlama dönemimde bitiyor...İnşaallah bu sefer olmuştur arkadaşlar , çok ama çok istiyorum...Zaten şubattan beri çalışmıyorumda , neyseki haftaya okullar açılıyor , özledim çalışmayı valla...Eğer hamile kalırsam sabahçıda olucam arkadaşlar , öğlen dersim bitecek ve sonrasında kendimle ilgilenirim ( yani bebeşiimle )...

Bu arada yeni hamile olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum ... Sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almanızı diliyorum ...

ayyy ne güzel valla ,biz bu ay tembelis:)) o kadar doktor izin versin dee bebiş çalışmalarına başlayalım diyodum yok bizde tık yok delikafadulden
ben demiştim biz çalışmaları unuttuk diye de bana gülmüştünüz :kedi:
bu ay pek bi beklentim yok açıkcası..sürpriz olmazsa..valla melek bende senin gibi düşünüyorum sabahçı olup ek ders almamayı..kendimizi yormayalım bacım :KK70::KK70: a.s.

umutluyuz haberine çok sevindim ..gözün aydın..

adet tarihim 3 eylül :) inş adet olmam tabi :KK70: neden bilmiyorum ama içimde umut var belki gördüğüm rüya etkilemiştir bilemem tabi :) öncelikle hakkımızda hayırlısı olsun bunu istiyorumhihoyyyt

benimde 7 eylül ,ama içimde hiç umut yokmafoldumben
neyse senin iyi haberlerini beklicem canım inş..Allah a çok dua ettim hayırlısıysa olsun die,ben çok hastalandım tam yumurtlama dönemimde,vardır bunda da bir hayır dedim artıkCADIARZU

ya arkadaşlar sizlere birşey soracam bu kan pıhtısını önlemek amaçlı iğne heparin diye okumuştum bende tahlil yaptırmıştım kan pıhtılaşması oluşmuş ondan dolayı bebeğimi kaybettim henüz tedaviye başlamadım doktorum gebelik oluştuğu an iğneye başlayacağız demişti bende bu sayfada heparin iğne diye okumuştum az önce nette baktım zararlı diye okudum bilgisi olan varsa paylaşabilirmi kullanan arkadaşlar.

heparin iğnelerin kemik erimesi yaptığını veya hızlandırdığını bende okumuştum bir yerde...:ecrin_bebek: bol bol kalsiyum alalım bizde napalım onsuz olmuyo..

papatyacım evet canım osman özcebe, allah ondan da razı olsun ne kadar da ilgili.
çok sevindim senden de aynı şeyleri duyduğuma canım benim, evet B vitamini hakkında dediklerini aynen okumuştum arkadaşım hem türkçe hem yabancı makalelerde, çook doğru söylüyorsun kaydirigubbakcemile5

melekcim hadi allah hayırlısın versin inşallah hakkında canım benim :Saruboceq:

ravzacım iyiyim be bacım hamdolsun, iftar sohbetleri, ev iş, iş ev, geçiyor zaman, bir yaramazlık yok allaha şükür, allaha emanet olun bebişle inşallah :Saruboceq:

kızlar, bugün yine hacı bayram türbesine gideceğim allah kabul ederse, hepiniz niyetlerinizi içinizden geçirin çünkü herbiriniz tek tek aklımda ve gönlümde olacaksınız, allahım muradımızı versin inşallah dualarımızı kabul etsin kurban olduğum :Saruboceq:

X