Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ÇALIKUŞU; canım bu kanallar tıkalıysa onun cerrahi bir işlemi yokmu. mesela bizim perde histeroskopiyle alındı. laparoskopide bu kapalı tüpleri açıyolar diye duydum yanlış bilmiyosam

Çalıkuşu sana da merhaba.Ben sana daha önce de yazmıştım ama görmedin herhalde.Benim ilk düşüğümden sonra hamile kalamyınca dr'a gittim tabi.Onlar aşılama denediler.Ben de aşılamada vakit kaybettirmeyin beni laparoskopi yapın diye yalvardım dr'a.Sonra dr bana laparoskopiyi yaptı.Sen halıymışsın dedi bana.Senin iki tüpün de tıkalı normal yolla hamile kalamazsın dedi bana.3-4 ay deneyin olmazsa tüp bebek yaptırın dedi.yıl 2000 di o zaman..tabi ki bu sürede olmadı bebeğimiz.Sonra ben de senin gibi tüp bebeğe hazırlanıyordum.O zaman Cerrahpaşaya gittik.Bana tahliller falan yapıldı.Adet olunca gel ilaçlara başlıycaz dediler.Meğer ben o ay hamile kalmışım.Bir türlü adet olmuyorum.Normalde de hiç geçmez adetim.Çift çizgiyi görünce şok olduk tabi

hulyacigim görmedim herhalde mesajini canim kusura bakma Şeniz ama inan bunu iyiki tekrar yazdin , sende benim umut isigim oldun canim benim ya inan cok sasirdim :1shok:
demekki tüpler tekrar acilabiliyo ve calisabiliyo Allahtan ümit kesilmez canimInsallah banada öyle bisi olur. Peki senin tüplerin neden kapanmis dedilermi ? kendin ne kadar ugrastin hamile kalmak icin ben 1 sene falan ugrastim

iyi bak ne güzel o aşamayı geçirmiş. bizim olan spermlerde umarım gümbürtüye gitmez zamanla:kedi:

birsey olmaz canim merak etme.

Çalıkuşum yani Allahtan umut kesilmez.O tüplerim kapalı raporundan sonra 3 kez hamile kaldım kendiliğinden.Sen de tembellik etme yani.Çalışmaya devam.

Haklisin canim benimbuyrunnnnnnnnn

ÇALIKUŞU; canım bu kanallar tıkalıysa onun cerrahi bir işlemi yokmu. mesela bizim perde histeroskopiyle alındı. laparoskopide bu kapalı tüpleri açıyolar diye duydum yanlış bilmiyosam

Acabiliyorlar canim ama doktor tafsiye etmem dedi cünkü cok uzun bir ameliyatmis ve acsalar bile bu zamandan beri kapali olunca calismayabilirler yada kisa süre sonra tekrar kapanabilirler dedi. Acikcasi benimde artik ameliyatlardan gözüm korku be canim inan artik kaldiramiyorum. Bakalim Allah kerim bakarsin tüp bebis gelirkaydirigubbakcemile3

yaaa duydunmu kuş hanıımm tüplerim kapalı tüplerim kapalı rabbim ol deyince onlar geççek yol bulu sen merak etme hemen bu akşam marş marş bakiiimmm hııımmm :eek:klava:

Tamam canim yaaa :çok üzgünüm: kisma ama bu gece annemlerdeyiz :lepi: oh kurtuldum kocisten , bu gece bana cok kötü seyler planliyordu :roflol: bugün annem iftara cagirinca suya düstü hayalleri zemuszemus kaydirigubbakcemile3

cevaplarınız çok teşekkür ederim arkadaşlar.Sevgili Sido özellikle seni takip ediyorum zaten.Birkaç kez yazışmıştık da.Ben de Tekirdağ merkezdeyim.Songül hanımı da tanıyorum zaten.Daha önce yara probleminden dolayı eşine gitmiştim ben de.

canım ozelden ayrıntıları yazmak ıstedım ama ozelın acık deıl.neyse topıgımızden yazayım.sımdı songul hanım cok ıyı bı doktor.kesınlıkle.bı kere sakın.senı rahatlatıyo.ama bosverdıgı anlamına gelmıyo bu sakınlık.en ufak bı sorunda her turlu tetkıkı yaptırıyo.ayrıca su an tekırdagda heparın yanı bu ıgne tedavısını uygulayan tek doktor o.yasam hastanesıne gectı.emeklı sandıgına muayene 5 lıra.cok uygun.normal dogumlara bızzat kendısı gırıyo.ustelık epıdural ekıbı cok ıyı.ben epıdural sezeryan olcam kısmetse ınsallah. eger kendısıne gıdıp ısrarla testlerı ıstersen yazıcaktır. kararlı davran.cunku burda sadece yasam hast. yapılıyo bu testler.ıstanbula gonderıp alıyolar sonucları. testler:

trombofılı panelı
karyotıp analızı
proteın s
proteın c
aptt
fıbrınojen

dedıgım gıbı kararlı olursan yazıyo.sonuclarına gorede ıgne baslamayı pek ıstemıyo ama rısk ıstemıyorum deyınce onuda yazıyo.hemen rapor cıkartıyo.ıgneler sosyal guvencen varsa ucretsız aten...ınsallah gıt en kısa zamanda.hıc vakıt kaybetme....

ÇALIKUŞUUUUUU; canım lapaposkopi çok uzun bir ameliyat değil sadece yarım saat sürüyo benim bildiğim. ama hani tekrar tüplerin kapanma durumu olursa bilemem. kızım sen birazda tembellikten tüp bebek tüp bebek diye tepiniyosun galiba buralarda. laparoskopi çok kolay ve kısa süreli bir denesen nolurki belki açılır ve tüp bbekle uğraşmadan doğal yolla hamile kalırsın kim bilir? tüp bebek uzun ve meşakatli bir işlem canım. bence bir dene ve çok çalışşşşşşşşşşşş burda böyle geyik yapıcağına gülümmmmm:)

sido çok sağol.Özelin nasıl açıldığını bilmiyorum.Benim doktorum Levent DUMAN.son hamileliğimde ona gitmiştim.Tabi işe yaramadı.Ama bu tahlilleri yapmadan hamile kalmayı düşünmüyorum.Son kürtajım iki defa oldu.Mahfoldum.Doktorlara göre birşey değil tabi.Ben son kürtajdan sonra Çapaya gideyim dedim işte.Çapa da bana infertilite gözüyle baktı tabi.Ben onlara 3 ay önce kürtaj oldum diyorum.Ne bileyim senin gebe kaldığını diyor yüzüne bakarak diyor.Neyse Fazla uzatmayayım.Adetin 3.günü yapılan hormon tahlilleri varya işte onları yaptırmak için Devlet hastanesine gittim.O gün levent beyin muzyenehanesi yoktu.Ben de tenha diye Ahmet BAYAR'a gittim.Hikayemei anlattım tabi.Bana ne dedi biliyormusun hemen.Sen hamile kalabiliyorsun ki dedi.Ne uğraşıyorsun bunlarala senin pıhtılaşma problemin vardır onun için gelişmiyordur bebeklerin dedi.Hamile kalınca göbekten yapılan iğneler var.onlarla çok iyi sonuçlar alıyoruz dedi.Tabi ben şok oldum.Yıllardır boşuna çekmişim.Dondum kaldım o zaman.Sonra levent beye söyledim olabilir dedi.Çapada prof'a söyledim.Olabilir dedi ama bu tahlilleri yaptır demedi hiçbiri.Tesadüfen bu siteyi buldum da bilgilendim böylece.Hepiniz çok iyisiniz.Hepinizi çok öpüyorum.

ÇALIKUŞUUUUUU; canım lapaposkopi çok uzun bir ameliyat değil sadece yarım saat sürüyo benim bildiğim. ama hani tekrar tüplerin kapanma durumu olursa bilemem. kızım sen birazda tembellikten tüp bebek tüp bebek diye tepiniyosun galiba buralarda. laparoskopi çok kolay ve kısa süreli bir denesen nolurki belki açılır ve tüp bbekle uğraşmadan doğal yolla hamile kalırsın kim bilir? tüp bebek uzun ve meşakatli bir işlem canım. bence bir dene ve çok çalışşşşşşşşşşşş burda böyle geyik yapıcağına gülümmmmm:)

hayatim ben 1 ay önce falan oldum laparaskopi kafamçokkarıştı tüplere bakildi sonra hystereskopi oldum rahime bakildi, rahimde ufak ufak yapisikliklar varmis onlari actilar.
Laparaskopi ile sadece tesbir ediyorlar tüpcükler acikmi diye ve malesef kapali cikti .
Acmak icin olan amaliyat ayri canim. Bunu ancak mikro cerrahlar yapar dedi doktorcuk bilmem kac saatlik ameliyat dedi. CADIARZU
Üstelik senin cok kolay dedigin laparaskopi banim anami aglatti :dilcikar::dilcikar:
ben yazdim sen okumadinmi cektigim acilari :umursamaz:

sido çok sağol.Özelin nasıl açıldığını bilmiyorum.Benim doktorum Levent DUMAN.son hamileliğimde ona gitmiştim.Tabi işe yaramadı.Ama bu tahlilleri yapmadan hamile kalmayı düşünmüyorum.Son kürtajım iki defa oldu.Mahfoldum.Doktorlara göre birşey değil tabi.Ben son kürtajdan sonra Çapaya gideyim dedim işte.Çapa da bana infertilite gözüyle baktı tabi.Ben onlara 3 ay önce kürtaj oldum diyorum.Ne bileyim senin gebe kaldığını diyor yüzüne bakarak diyor.Neyse Fazla uzatmayayım.Adetin 3.günü yapılan hormon tahlilleri varya işte onları yaptırmak için Devlet hastanesine gittim.O gün levent beyin muzyenehanesi yoktu.Ben de tenha diye Ahmet BAYAR'a gittim.Hikayemei anlattım tabi.Bana ne dedi biliyormusun hemen.Sen hamile kalabiliyorsun ki dedi.Ne uğraşıyorsun bunlarala senin pıhtılaşma problemin vardır onun için gelişmiyordur bebeklerin dedi.Hamile kalınca göbekten yapılan iğneler var.onlarla çok iyi sonuçlar alıyoruz dedi.Tabi ben şok oldum.Yıllardır boşuna çekmişim.Dondum kaldım o zaman.Sonra levent beye söyledim olabilir dedi.Çapada prof'a söyledim.Olabilir dedi ama bu tahlilleri yaptır demedi hiçbiri.Tesadüfen bu siteyi buldum da bilgilendim böylece.Hepiniz çok iyisiniz.Hepinizi çok öpüyorum.

Canim benim ya seni okadar iyi anliyorumki bende bu igneleri kac tane doktor degistirdikten sonra buldum.

canım levent beye bende gıttım.ama bu ıgnelerle ılgılı nedense ona guvenemedım.songul hanım sankı daha temkınlı ve arastırmacı gıbı geldı bana.ama ahmet bayarı bılmıyodum.bence sen ılk ıs olarak tahlıllerı yaptır.daha sonra calısmalara basla.ama tabı bu arada folık asıt ve coraspını ıhmal etme sakın.3 ay ıkısınıde kullanıyosun.songul hanımı tavsıye edebılırım.beraber bıı yol harıtası cızın. eger ıgne verırıse tamamdır.ama vermezse ahmet beyıde deneyebılırsın.ama once mutlaka tahlıller.sonra 3 ay kadar folık asıt ve aspırın.sonra gebelık.en saglıklısının bu oldugunu burdakı tecrubeler ve doktorlarımızın ortak gorusu olarak anladık artık...gelısmelerı yaz bana. bak ozelınıde profılınden acıyosun.eger acarsan telefonumu yazıyım ben sana.haberlesırız eger ıstersen....

bu arada bana tekırdag merkezde guvenılır bı bakıcı lazım.hem ev ısı hem bebek bakabılecek genc bırısı.eger cıkarsa ve yazarsan cok sevınırm...opuyorum

hayatim ben 1 ay önce falan oldum laparaskopi kafamçokkarıştı tüplere bakildi sonra hystereskopi oldum rahime bakildi, rahimde ufak ufak yapisikliklar varmis onlari actilar.
Laparaskopi ile sadece tesbir ediyorlar tüpcükler acikmi diye ve malesef kapali cikti .
Acmak icin olan amaliyat ayri canim. Bunu ancak mikro cerrahlar yapar dedi doktorcuk bilmem kac saatlik ameliyat dedi. CADIARZU
Üstelik senin cok kolay dedigin laparaskopi banim anami aglatti :dilcikar::dilcikar:
ben yazdim sen okumadinmi cektigim acilari :umursamaz:

ne zaman oldun canım operasyonu okumadım vallahi geçmiş olsun yaa:teselli: uzun zamandır yoktum sitede biliyosun benimde doktorlarda işim vardı ne yazıkki:çok üzgünüm: ben histereskopi olurken yanımda laparoskopi olan bir kız vardı ve gayet rahattı zaten genel anestezi altında yapılmıştı ameliyatı hemde narkozdan ayıldıktan sonrada hiç acı duymadığını söyledi. ne biliyim ben senin çok acı çektiini tüh valla çok geçmiş olsun mirmirmirmirlaparoskopiyi narkoz vermedenmi yaptılar sana ya benneyaptımki

ravzacım ben hemen girip bakmıştım o sıra beni sormuşsun iyiyim ama işte biraz kemik ağrılarım arttı bir kaç gündür iyice şiddetlendi. o rahatsız ediyor sadece. kesin birşeylerin eksikliğinden kaynaklanıyor ama ne? soracağım tekrar doktora. sen nasılsın kullandın mı canım fitili?geçti mi kaşıntı? öptüm tatşlım bye

kızlar bugün test yaptım ve çift çizgiyi gördüm hamileyim,,,Bende kan pıhtılaşması çıkmamıştı ama mthfr diye test eksik pıhtılaşma olabilir belki ben buna rağmen doktorumdan iğne isticem en düşük doz mu kullanmam lazım iğnenin adı ne yardımcı olursanız sevinirim....eşim şu anda burda değil salı günü gelecek o gelene kadar doktora gidemem şimdilik coraspin kullanıyorum bu arada bundan önce 2 düşüğüm var.

kızlar bugün test yaptım ve çift çizgiyi gördüm hamileyim,,,Bende kan pıhtılaşması çıkmamıştı ama mthfr diye test eksik pıhtılaşma olabilir belki ben buna rağmen doktorumdan iğne isticem en düşük doz mu kullanmam lazım iğnenin adı ne yardımcı olursanız sevinirim....eşim şu anda burda değil salı günü gelecek o gelene kadar doktora gidemem şimdilik coraspin kullanıyorum bu arada bundan önce 2 düşüğüm var.

ayyy canım benım tebrıkler...allah kucagına almayı kısmet etsın.canım ya neden esın gelmeden gıdemezsınkı.al yanına bı yakınını gıt mutlaka.ama ıyı bı doktor olsun.doktor ne der bılmıyorum cunku pıhtılasma durumun kesın deıl.ama sen yınede doktora gıt belkı bazı teedbırler alır.belkı ıgne bıle verır...ohhhh hamışlerımız artıyo ne guzell....

ayyy canım benım tebrıkler...allah kucagına almayı kısmet etsın.canım ya neden esın gelmeden gıdemezsınkı.al yanına bı yakınını gıt mutlaka.ama ıyı bı doktor olsun.doktor ne der bılmıyorum cunku pıhtılasma durumun kesın deıl.ama sen yınede doktora gıt belkı bazı teedbırler alır.belkı ıgne bıle verır...ohhhh hamışlerımız artıyo ne guzell....

sağol canım..daha çok erken kalp atışlarını duyamazsam endişelenirim düşmeyeceği varsa da düşer allah korusun o yüzden gitmiyom birazda eşim 4 gün sonra gelcek zaten o zaman gideriz şimdilik coraspin idare eder sanırım

sağol canım..daha çok erken kalp atışlarını duyamazsam endişelenirim düşmeyeceği varsa da düşer allah korusun o yüzden gitmiyom birazda eşim 4 gün sonra gelcek zaten o zaman gideriz şimdilik coraspin idare eder sanırım

canım oyle deme ya...sen yınede al onlemını.gıt doktora.yanı kalp atısı ıcın cok erken zaten.ama eger ıgne kullanman gereklıyse en erken baslamak en dogrusu dıyo herkesın doktoru.ama sen bılırsın yınede..

canım oyle deme ya...sen yınede al onlemını.gıt doktora.yanı kalp atısı ıcın cok erken zaten.ama eger ıgne kullanman gereklıyse en erken baslamak en dogrusu dıyo herkesın doktoru.ama sen bılırsın yınede..

adetim 3 gün gecikti eşim gelince bir hafta gecikmiş olacak çok gecikmiş olur muyum gideyim mi yine de doktora haklısın ama çok çok erken diye gitmedim sağol canım

X