Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Baharçelik canımsın sağol ben de sizleri çok seviyorum. Burada bulduğum destek o kadar önemliki benim için anlatamam.

Reisdevrim inşallah canım, inşallah güzel çıkacak sonuçlar:)

Celen canım karşılaşamadık ama prensesi çok merak ediyorum, umarım tamamen atlatmışsınızdır:)

reisdevrimcim canım benim seninde iyi olmana çok sevindim inşallah bundan sonraki tedavin güzel çıkır allahın izniyle küçük bir melek konar kollarına allah şu mübarek günlerde gönlünün dileğini versin bizde senin için dua edeceğiz bitanem

günaydın arkadaşlar.sizin topiği bir süredir takip ediyorum.Bir ara da size hikayemi yazmıştım.Hikayem bayağı uzun.Benim de 3 düşüğüm var.Aspirinle de bir özürlü oğlum var.Oğlumdan önce bir,oğlumdan sonra da 2 düşüğüm oldu.Kalp atışlarını göremedik hepsinde.Geçen sene Çapa Tıp fakültesine gitmiştik araştırılması için ama bu trombofili tahlilleri yapılmadı bana.Bugün yapılan tahlilleri bir karıştırdım.APTT sec ve fibrinojen değerlerim yüksek çıkmış aslında.Ama yine de doktor onlara neden baktırmamış anlamadım.Benim sizlere sorum bu tahlilleri tıp fakültelerinde hangi bölüme gidip yaptırıyorsunuz?Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Hepinize sevgiler.Hepinizi çok anlıyorum ben de onları çok yaşadım

Canım çok geçmiş olsun, umarım bir daha yaşamazsın bunları.
Canım ben üniversite değil ama devlet hastanesinde yaptırmıştım testlerimi. Kadın doğuma gitmiştim ben, daha doğrusu gittiğim hastane zaten kadın doğum üzerineydi. Ve doktorum yazdı bu testleri, ayrıca bir yere göndermedi yani orada kan alındı ve yapıldı. Ama sanırım kanı alıp dışarıda bir yere gönderiyorlardı çünkü sonuçlarımın gelmesi 5 haftayı bulmuştu.

kızlar ya ne kadar çok yazmışsınız. valla ne yalan sölim hepsini de okuyamadım. bu arada dr.a gittim. ultrasonla bakıldı. çok şükür herşey yolunda hamileyim. 4+6 olmuşum da haberim yokmuş. dr. amcamız haftaya kalp atışı için çağırdı. iğnelere başla dedi. claxen 0.4 kullanıyordum. aspirinide ihmal etme dedi. bakalım. inş. bu defa bu yolun sonunu da görürüz.

canım gözün aydın.. inş hiç sorun yaşamadan tamamlayacaksın ve tatlı bebişini alacaksın kucağına... amin..

ben en son 11 haftalık kaybettim...ama bu akşam aklıma birşey dank etti kızlar.ben enson 11 temmuzda tatile çıktım ve arabanın buzdolabı bozulunca iğnelerim biraz sıcağa maruz kalmıştı.sanırım tatilde vurulduğum iğneler bozulmuş olabilir:KK43: ve tatil dönüşünün ertesi günü dr'a gittiğimde yani 20 temmuzda kalbi atmıyordu.bu akşam dank etti:çok üzgünüm: allahım yoksa ben kendi kendime yaptım bu salaklığı:Saruboceq:

canım böyle şeyler düşünüp üzme kendini.. buzdolabı bozulmuş olsa bile hemen soğumaz ki.. o yüzden kendini suçlama.. bunların bize hiç faydası yok... ne hissettiğini çok iyi anlıyorum aslında.. ben de kanamam olduğunda biraz yürümek durumunda kalmıştım ve aklıma ggelir bazen acaba diye? ama bunun faydası yok.. üzme kendini...

ne bileyim canım ya kötü rüyalar gördüm akşam sanırım bu da olmucak :KK43:

baharçelik, umutsuzluk yok.. yapma lütfen.. inş her şey yolunda devam edecek canım..

ya bilmiyorum dün bi polikliniğe gittim ultrasona girdim gayet eski bir ultrasondu karından baktı dr ama hiç bişey göremedik bebeğe dair çok canım sıkıldı niye görünmedi

bahar, burda daha önce de yazmıştım ben, ... benim ank. kalp atışları görülmüştü, bir hafta sonra kanamam olunca o zaman bulunduğun şehşrdeki hastaneye gitmiştim, kalp atışlarını bırak, bebeği bile görememişlerdi... hemen ankara gitmiştik sinan beye tekrar, ve kalp atışları devam ediyordu yavrumun.. o yüzden lütfen boş yere üzme kendini.. ultrason cihazı ve doktorun tecrübesi çok önemli.. bir de canım naçizane tavsiyem, sık sık doktora gidip ultrosana girme, bu insanı çok yıpratıyor.. bence kendi doktorunun verdiği zamanları takip et sadece.. her şey yolundadır, merak etme..

dinamiss merhaba,
bebişin cinsiyetini öğrenmene az kaldı.. listede sıra sende cinsiyeti yazmak için.. sen ne hissediyorsun..

günaydın arkadaşlar.sizin topiği bir süredir takip ediyorum.Bir ara da size hikayemi yazmıştım.Hikayem bayağı uzun.Benim de 3 düşüğüm var.Aspirinle de bir özürlü oğlum var.Oğlumdan önce bir,oğlumdan sonra da 2 düşüğüm oldu.Kalp atışlarını göremedik hepsinde.Geçen sene Çapa Tıp fakültesine gitmiştik araştırılması için ama bu trombofili tahlilleri yapılmadı bana.Bugün yapılan tahlilleri bir karıştırdım.APTT sec ve fibrinojen değerlerim yüksek çıkmış aslında.Ama yine de doktor onlara neden baktırmamış anlamadım.Benim sizlere sorum bu tahlilleri tıp fakültelerinde hangi bölüme gidip yaptırıyorsunuz?Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Hepinize sevgiler.Hepinizi çok anlıyorum ben de onları çok yaşadım

canım merhaba öncelikle geçmiş olsun ben tekirdağ da değilim ama burdaki tıp fakültesinde yapılıyor ama en iyi üniversite hastaneleri bakıyor hemotoloji bölümüne yani kan hastalıkları bölümüne gitmen gerekiyor doğum hastanelerindede genetik bölümü bakıyor canım aptt ve fibrinojen kanda pıhtılaşmayla alakalı canım sen en iyisi bütün kan testlerini yaptır ondan sonrada allah sana sağlıklı sıhhatli eli ayağı düz bir bebek nasip etsin sevgilera.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen kızlar bana da bir cevap yazar mısınız

canım ben tekırdag merkezdeyım...sen neresındensın bılmıyorum.ama o bahsettıgın degerler yanı aptt ve fıbrınojen pıtılasma ıle ılgılı.kesınlıkle trombofılı panelı, proteın c ve proteın s tahlıllerını yaptırmalısın.unıversıte hastanelerınde nasıl oluyo bılmıyorum.ben burdakı yasam hastanesıne gıttım.orda dr. songul hanım var.bu tahlıllerı yaptırmak ıstıyorum dedım.oda bana sadece 1 kez dusuk yaptıgımı ve gerek olmadıgını aspırın kullansam yeterlı olacagını soyledı.ama ben ıkna olmadım.ısrarla ıstedım tahlıllerı.yazmak zorunda kaldı.650 cuvarı tuttu o zaman.1 yıl kadar once.2 hafta sonra geldı sonuclar.ve haklıydım.pıhtılasma cıktı.sonrada bu ıgne tedavısınden bahsettım.oda once aspırınle deneyelım dedı bana.bende rıske atmak ıstemıyorum.tedavıı olmak ıstıyorum dedım.garantı verebılıyomusunuz aspırının yetecegıne dedım.tabı ıgnelerı yazmak zorunda kaldı.neysekı cok sukur 36. haftam bıttı.yakında allahın ıznıyle dogum var.ama songul hanım cok tatlı bı doktor.cok ıyı.tek sorun basta bu tedavıye pek sıcak bakmamasıydı.ben onu ıkna ettım ama.sonra sorun kalmadı.sen tabı bende bahsetme ona. yanlıs anlamasın anlattıklarımı.ama gıdıp benım gıbı davranırsan gerı cevırmmıcektır.mutlaka yaptır o tahlıllerı.bu arada ıstedıgını sorabılırsın bana...ıstedıgın zaman..yardıma hazırım canım..

günaydın kızlar,baharcım hemen endişe etme,ultrasondan ultrasona fark var.dur bi doktoruna görün sen.hem umutsuzluk yok tamam mı?neyi düşünürsen onu çağırırsın.ben hep olumlu düşünüyorum bak bu sefer,sende öyle yap

dinamis canım iyiyiz allaha çok şükür bebeğim tekmelemek ne kelime el bile sallıyor teyzesi bekleyin beni başınıza bela gelir diyor evet canım hareketleri bu dönemde çok güzel hissediliyor ama artık büyüdüğü için yeri daralmaya başlıyormuş bu yüzden hareketlerine dikkat etmem gerekiyormuş allahım herkesin bebeğine sağlık sıhhat versin allah kimseye bebek özlemi çektirmesin inşallah hayal gibi bebeğimi kollarıma aldığımda bir hafta ağlarım herhalde

sen nasılsın canım inşalah herşey güzel gidiyordur sen ne zaman gideceksin doktora

dinamiss merhaba,
bebişin cinsiyetini öğrenmene az kaldı.. listede sıra sende cinsiyeti yazmak için.. sen ne hissediyorsun..

Evet canım az kaldı, elbette en önemlisi sağlıklı olması ama nedense benim de eşimin de içinden kızmış gibi geliyor bakalım hayırlısı:)

Sen nasılsın canım, iyisin umarım:)

Ben yemeğe kaçıyorum kızlar, öğleden sonra görüşürüz, hepinizi öptümmopuyorumnanaktan

cevaplarınız çok teşekkür ederim arkadaşlar.Sevgili Sido özellikle seni takip ediyorum zaten.Birkaç kez yazışmıştık da.Ben de Tekirdağ merkezdeyim.Songül hanımı da tanıyorum zaten.Daha önce yara probleminden dolayı eşine gitmiştim ben de.

dinamis canım iyiyiz allaha çok şükür bebeğim tekmelemek ne kelime el bile sallıyor teyzesi bekleyin beni başınıza bela gelir diyor evet canım hareketleri bu dönemde çok güzel hissediliyor ama artık büyüdüğü için yeri daralmaya başlıyormuş bu yüzden hareketlerine dikkat etmem gerekiyormuş allahım herkesin bebeğine sağlık sıhhat versin allah kimseye bebek özlemi çektirmesin inşallah hayal gibi bebeğimi kollarıma aldığımda bir hafta ağlarım herhalde

sen nasılsın canım inşalah herşey güzel gidiyordur sen ne zaman gideceksin doktora

Canım ne kadar güzel birşeydir kimbilir hareketlerini hissetmek.
ınşallah hep böyle sağlıkla gidersin sonuna kadar, sonra da bir bakmışsın küçük meleğim kollarında:)

Ben de bi 10 gün sonra falan gideceğim tekrar kontrole, doktorum ekstra bir durum olmazsa 16. haftada gel, üçlü testini de yapalım demişti. Onu bekliyorum bende, şimdilik iyiyiz.
Pıhtımız var ama dışarı vurmadı allahtan, sanırım artık düzeliyoruz iyice yani inşallah:Saruboceq:

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 26 ağustos)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............3 haftalık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................35 haftalık (erkek)
eserizmir................36 haftalık (erkek.. TAHA)
meryemmeryem......34 haftalık (erkek)
çiçeklara.................33 haftalık (kız)
funda1980...............31 haftalık (erkek)
bkale......................31 haftalık (kız)
sılaya.....................30 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......26 haftalık (kız)
smmm06................22 haftalık (erkek)
ravza1818...............23 haftalık (kız)
Dinamiss................14 haftalık
ftgg7779 .................13 haftalık
limburg1985.............13 haftalık
umutsevgim.............12 haftalık
nilüfersahh................11 haftalık
simge.......................7 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh......................7 haftalık
baharçelik.................6 haftalık
_beray_....................4 haftalık

Evet canım az kaldı, elbette en önemlisi sağlıklı olması ama nedense benim de eşimin de içinden kızmış gibi geliyor bakalım hayırlısı:)

Ben yemeğe kaçıyorum kızlar, öğleden sonra görüşürüz, hepinizi öptümmopuyorumnanaktan

inş sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur...
ben iyiyim canım.. beklemedeyim :)
afiyet olsun...

canım gözün aydın.. inş hiç sorun yaşamadan tamamlayacaksın ve tatlı bebişini alacaksın kucağına... amin..

canım böyle şeyler düşünüp üzme kendini.. buzdolabı bozulmuş olsa bile hemen soğumaz ki.. o yüzden kendini suçlama.. bunların bize hiç faydası yok... ne hissettiğini çok iyi anlıyorum aslında.. ben de kanamam olduğunda biraz yürümek durumunda kalmıştım ve aklıma ggelir bazen acaba diye? ama bunun faydası yok.. üzme kendini...

baharçelik, umutsuzluk yok.. yapma lütfen.. inş her şey yolunda devam edecek canım..

bahar, burda daha önce de yazmıştım ben, ... benim ank. kalp atışları görülmüştü, bir hafta sonra kanamam olunca o zaman bulunduğun şehşrdeki hastaneye gitmiştim, kalp atışlarını bırak, bebeği bile görememişlerdi... hemen ankara gitmiştik sinan beye tekrar, ve kalp atışları devam ediyordu yavrumun.. o yüzden lütfen boş yere üzme kendini.. ultrason cihazı ve doktorun tecrübesi çok önemli.. bir de canım naçizane tavsiyem, sık sık doktora gidip ultrosana girme, bu insanı çok yıpratıyor.. bence kendi doktorunun verdiği zamanları takip et sadece.. her şey yolundadır, merak etme..

kahvelokumum canım saol bunları okudukça içim rahatlıyor şimdi dr um aradı hemşiresi haber vermiş bahar aradı biraz telaşlanmış diye hemen aradı saolsun yarın öğlen git merkeze diğer dr arkadaşı aradım sana o bakacak ama bebeği ben olmadan greceğin için küstüm sana dedi canım dr um ya nasılda rahatlatıyo içimi yarın öğlen 12 de gidicem allahın izniyle

günaydın kızlar,baharcım hemen endişe etme,ultrasondan ultrasona fark var.dur bi doktoruna görün sen.hem umutsuzluk yok tamam mı?neyi düşünürsen onu çağırırsın.ben hep olumlu düşünüyorum bak bu sefer,sende öyle yap

simgem saol canım biliosun bende hep bu kez içim rahat diyodum ama zaman zaman huzursuz olabilio insan neyseki biraz daha rahatım şimdi sizlerin sayesinde çok saolun

dinamisim banada erkek gibi geldi nedense sağlklı olsunda farketmez gülüm yeterki sağlıkları yerinde olsun

baharçelik sakın kendini üzme.Geç döllenmeden dolayı zaten kalp atışı geç duyulur.Sen bütün tedbirleri aldın zaten Allah inşallah nasip etmiştir bu bebişini kucağına almayı.Etmediyse ki böyle bir ihtimal vermiyorum ne yapsan faydasız.Hem o eski ultrasonlar zaten birşey göstermiyor.

baharçelik sakın kendini üzme.Geç döllenmeden dolayı zaten kalp atışı geç duyulur.Sen bütün tedbirleri aldın zaten Allah inşallah nasip etmiştir bu bebişini kucağına almayı.Etmediyse ki böyle bir ihtimal vermiyorum ne yapsan faydasız.Hem o eski ultrasonlar zaten birşey göstermiyor.

saol hülyacım teşekkürler bu arada sende inşallah bir daha aynı şeyleri yaşamassın bu arada bende üniversitede yaptırmıştım genetik bölümünde tahlillerimi

X