Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

kızlar herkese günaydın. aman allahım dün giremedim diye amma çok yazmışsınız ne kadar güzel allah hep böyle muhabbetimizi arttırsın.ama oku oku bitmedi.
çalıkuşu tatlım harikasın valla enerjin süper coşturmuşsun topiği bence sen daha 20lik bile yoksun çünkü enerji harika:lepi:
kızlar bişey soracağım özellikle celen şen lal doğum yapmış olan arkadaşlara sorum funda tabi sana da çünkü haftalarımız çok yakın. kızlar benim kemiklerim acayip sızlıyor sabahları uyanınca ağlatacak kadar çok. önceden sadece ayaklarım ve ellerim ağrıyordu. şimdi kollarım bacaklarım sırtım tüm eklem yerlerim ağrıyor. ne yapabilirim var mı önerileriniz? sizde de olmuş muydu?kalsiyum eksikliğindendir diye bol bol süt yoğurt tüketmeye çalışıyorum kalsiyum ilacı da alıyorum. magnezyumda alsam mı diye sormuştum lütfü beye gerek yok demişti. aceba alsam mı? lütfen bi akıl verin şuanda yazı yazarken bile parmaklarım çok canımı yakıyorsenağlama
hepinizi öpüyorum ve güzel bir gün diliyoruma.s.

herkese günaydınnn arakadaslar....
uzun zamandır giremiyordum nete ama arada sizleri takip ettim hep.
umarım herkes iyidir GELEVERA LİDYA CALIKUSU DİNAMİSS BKALE SİMGE BAHAR CELEN SONUYOK REİSCİM ve daha ismini yazamadıgım BÜTÜN arkadaslarım ınsallah ıyısınızdır hergun hepımız ıcın bol bol dua edıyorum allah ınsallah kabul etsin.

BAHARCIM aklına öyle kötü düşünceler getirme hamile degılmısın gıbı davran dusun kendıne düşündükce ınsanın aklına hep baska seyler gelıyor bende yasadım bunları daha ıyı bır ultrasona gırseydın bır daha ama sakın aklına kotu seyler getırme hep pozitif olmaya calıs bız bunu yapmaya mecburuz canım ınsallah hersey yolunda gıder gorursun bebısını.

bu arada yas ortalamaları sorulmus sanırım topicimizin en çıtır anne aday adayı benım 2 ay sonra 22 olcam.:kedi:

reiscim nasılsın?

en çıtır anne adayıııııııııııııııııı:sm_cool:iyiyim güzelim sen nasılsın:1hug:valla kızım kendimi yaşlı hissetmeme sebeb oldun şimdi sen yaaaa:smiley-cool:

reiscim canım benim ıyıyım valla ne olsun aynı bıldıgın gıbı bende bı degıısklık yok kendını yaslı hıssetme sekerım olurmu oyle sey onemlı olan ruhun genc olsun yas hersekılde gelıp gecıyor ıste:eek:
sen nasılsın neler yaptın sonuclarının hepsı bellı oldumu?

canım dur bakalım .... o kadar hzırız kı umutsuzluga kapılmaya...bak benımde ılk basta gozukmesı gereken zamanda gozukmemıstı.sonra vajınal baktı gene bısey yoktu.bana dedıkı 10 gun dınlen sonra gene gel.ama hazırlıklı ol herseye dedı.ben yıkıldım tabı. aradan 1 hafta gectı burda ultrasonu 4d olan bı doktorun muayenehanesıne gıttım.esımın bıle haberı yoktu.belırsızlk benı bıtırmıstı cunku.adama hep dusuk olusa bundan sonrası ıcın nasıl tedavıler gormem gerektıgını sorup duruyodum.adam dedıkı. e hele bı dur bakalım.once durumu gorelım dedı.yattım.karnımdan baktıgı halde hemen hem bebıs hemde kalp atısı duyuldu.ınanılmazdı canım.ama kendı doktorumun cıhazı eskı bıraz.sadece sıyah beyaz ve yıpranmıs bı alet.sanırım bebıs bu yuzden gozukmemıstı.bılmıyorum.bak bugun allahın ıznıyle 36. hafta bıttı.yanı demem o kı hersey olacagına varıor.ama o olacaga varmadan once moral bozmaya hıc gerek yok.bıde gercekten herseyın hayırlısı olsun.allah saglıklıysa sana bagıslasın ınsallah...amın.bence ıyı bı ultrason cıhazı olan bırıne gıt. 3 ve 4 boyutlu olarak bakmasını ıste....haberlerını beklıyorum merakla bahrcım.guclu oluyoruz hep...

bkalem canım saol kuşum umut olun bana inşallah dediğin gibidir inşallah bende görürüm bu kez desteğin için çok saol arkadaşım hepiniz çok saolun sizleri üzmek hiç istemiyorum o yüzdende kalp atışını duyana kadar sölemicektim aslında ama dayanamadım kötü bişey olursa sizleri üzmek istemiyordum çünkü hatta dün ultrasona girdiğimi göremediğimi bile sölemicektim ama içim içime sığmadı sizlerle paylaşmaan daha büyük sıkıntı oluşacaktı içimde şimdi daha iyiyim iyiki varsınız

herkese günaydınnn arakadaslar....
uzun zamandır giremiyordum nete ama arada sizleri takip ettim hep.
umarım herkes iyidir GELEVERA LİDYA CALIKUSU DİNAMİSS BKALE SİMGE BAHAR CELEN SONUYOK REİSCİM ve daha ismini yazamadıgım BÜTÜN arkadaslarım ınsallah ıyısınızdır hergun hepımız ıcın bol bol dua edıyorum allah ınsallah kabul etsin.

BAHARCIM aklına öyle kötü düşünceler getirme hamile degılmısın gıbı davran dusun kendıne düşündükce ınsanın aklına hep baska seyler gelıyor bende yasadım bunları daha ıyı bır ultrasona gırseydın bır daha ama sakın aklına kotu seyler getırme hep pozitif olmaya calıs bız bunu yapmaya mecburuz canım ınsallah hersey yolunda gıder gorursun bebısını.

bu arada yas ortalamaları sorulmus sanırım topicimizin en çıtır anne aday adayı benım 2 ay sonra 22 olcam.:kedi:

reiscim nasılsın?

krizantem saol canım desteğin için destekleriniz için iyiki varsınız:1hug:a.s.

Baharcım canım burada sevinçleri de üzüntüleri de mümkün olduğunca paylaşmaya çalışıyoruz. Belki de günlük hayatımızda etrafımıza yansıtamadığımız duygularımızı burada aktarıyor ve rahatlıyoruz.
Bu nedenle lütfen bizi üzmemek adına kendini kasma canım benim.

Ama merak etme inşallah sen bu kez üzüntünü değil sevincini paylaşacaksın bizlerle:1hug:

Lütfen hep umutlu ol canım.
Düşünsene benim lekelenme falan değil bildiğin kanamam başladı ve ben kesin gene kürtaj olucam, düşük yapıyorum diye ağlaya zırlaya doktora gittim ve kalp atışını gördüm o gün.
Bana da deseler asla inanmazdım o gün bebeğimin kalbini göreceğine.
Ama ne olacağı hiç belli olmuyor tatlım.

ınşallah sen de kısacık bi zaman sonra kalp atışlarını gördüğünü yazacaksın bizlere, dualarım seninle ve bebişinle.

kızlar herkese günaydın. aman allahım dün giremedim diye amma çok yazmışsınız ne kadar güzel allah hep böyle muhabbetimizi arttırsın.ama oku oku bitmedi.
çalıkuşu tatlım harikasın valla enerjin süper coşturmuşsun topiği bence sen daha 20lik bile yoksun çünkü enerji harika:lepi:
kızlar bişey soracağım özellikle celen şen lal doğum yapmış olan arkadaşlara sorum funda tabi sana da çünkü haftalarımız çok yakın. kızlar benim kemiklerim acayip sızlıyor sabahları uyanınca ağlatacak kadar çok. önceden sadece ayaklarım ve ellerim ağrıyordu. şimdi kollarım bacaklarım sırtım tüm eklem yerlerim ağrıyor. ne yapabilirim var mı önerileriniz? sizde de olmuş muydu?kalsiyum eksikliğindendir diye bol bol süt yoğurt tüketmeye çalışıyorum kalsiyum ilacı da alıyorum. magnezyumda alsam mı diye sormuştum lütfü beye gerek yok demişti. aceba alsam mı? lütfen bi akıl verin şuanda yazı yazarken bile parmaklarım çok canımı yakıyorsenağlama
hepinizi öpüyorum ve güzel bir gün diliyoruma.s.

canım çok geçmiş olsun benim sadece sabah kalktığımda bacaklarım ağrıyor ben sürekli aynı yöne yattığımız için ona bağlıyorum çünkü bir süre sonra geçiyor birde sırtımın sağ tarafı kaburgalarım sürekli ağrıyor bunuda doktor boyum kısa olduğu için bebek kendine yer açıyormuş bası yaptığından dolayıda bu tür ağrılar oluyormuş ama ellerimde ayaklarımda ağrım yok benim kalsiyum ilacıda kullanmıyorum sadece süt içiyorum bu hafta soracağım doktoruma kalsiyum ilacımı gece kramplarımda yok çok nadir 10-15 günde bir oluyor bununda önemli olmadığını söyledi doktorum sen en iyisi doktorunla bir görüş normal değil sanırım kalsiyuma takviye magnezyumda verebilir ihmal etme bence .... canım kendine çok iyi bak allaha emanet olun.....:emir_bebek:

Reis cim tüm sonuçlar ne zaman çıkacaktı tatlım? Çıkınca yazmayı unutma sakın, inşallah bir an önce tamamlanır tüm kontrolle, ve sonra da tatlı bir bebiş gelir konar göbişine:1hug:

reisdevrim lütfen canım karamsarlığa kapılma sidonun dediği gibi aynı sorunlar bendede oldu mesela ben adetime 2 gün kala betahcg 4,65 çıktı ben hamile değilim demiştim ama adet olmadım üçgün geçince tahlil yaptırdım 500 cıvarındaydı ertesi gün hemotolağa hemen iğne yazdırdım c.tesi kendi doktoruma gittim 5 haftalıktı 5+2 sadece kese 5+4 kese+yolk sac 6+2 kese + yolk sac gözüktü 4 gün sonraya randevu verdi tekrar gözükmezme bebeğin alacağız dedi o an yıkılmıştım bütün ümitlerim yok olmuştu iğneyede başladımtım ama fayda etmediğini düşünüyordum son gittiğimde hastaneye yatacak gibi bütün hazırlıklarımı yaptım valizimi hazırladım gittim ama bebeğim ordaydı kalbide atıyordu o an eşim ve benim sevincimi görmeliydim bu yüzden karamsarlığa kapılma herşeyden önce allah ne derse o olur sen üzülsende kendini parçalasanda ne yaparsan yap önüne geçemezsin bence hemen iyi ultrasonu olan bir doktora git bekleme inşallah herşey çok güzel olacak ben inanıyorum karamsarlığa kapılıp kendine ve bebeğini üzme oldumu canım çok öpüyorum seni........

canım çok geçmiş olsun benim sadece sabah kalktığımda bacaklarım ağrıyor ben sürekli aynı yöne yattığımız için ona bağlıyorum çünkü bir süre sonra geçiyor birde sırtımın sağ tarafı kaburgalarım sürekli ağrıyor bunuda doktor boyum kısa olduğu için bebek kendine yer açıyormuş bası yaptığından dolayıda bu tür ağrılar oluyormuş ama ellerimde ayaklarımda ağrım yok benim kalsiyum ilacıda kullanmıyorum sadece süt içiyorum bu hafta soracağım doktoruma kalsiyum ilacımı gece kramplarımda yok çok nadir 10-15 günde bir oluyor bununda önemli olmadığını söyledi doktorum sen en iyisi doktorunla bir görüş normal değil sanırım kalsiyuma takviye magnezyumda verebilir ihmal etme bence .... canım kendine çok iyi bak allaha emanet olun.....:emir_bebek:

canım sağol cevabın için zaten test sonuçlarım için arayacağım doktoru o zaman tekrar bir sorayım. kesin birşeylerin eksikliğinden kaynaklanıyor bu ağrılar. tatlım kandine ve oğluşuna dikkat et allaha emanet olun öptüm.

sidocum sen nasılsın canım son günlerini yaşıyorsun ufuktaki anne adayımız sensin doğum tarihin belli oldumu allah hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah canım çok öpüyorum siziŞeniza.s.

KRıZANTEM,, DıNAMıSSSS kızlar sonuçlar çıktı aslındada ben bilmiyorum:)))) lütfü hocanın muayenesine fakslanmış. bir tek kromozom kaldı o da 1 ay sonra çıkıyo. yani sizin anlayacağınız kromozomda çıkınca hepsini bir öğrenmeye gidicem. zaten histereskopi sonrasi 6 hafta sonra USG kontrolü vermişti doktor. 5 haftam kaldı canım sonuçları öğrenmeye korkuyom kızlar dua edin nolur birşey çıkmasın:KK43:(

günaydın arkadaşlar.sizin topiği bir süredir takip ediyorum.Bir ara da size hikayemi yazmıştım.Hikayem bayağı uzun.Benim de 3 düşüğüm var.Aspirinle de bir özürlü oğlum var.Oğlumdan önce bir,oğlumdan sonra da 2 düşüğüm oldu.Kalp atışlarını göremedik hepsinde.Geçen sene Çapa Tıp fakültesine gitmiştik araştırılması için ama bu trombofili tahlilleri yapılmadı bana.Bugün yapılan tahlilleri bir karıştırdım.APTT sec ve fibrinojen değerlerim yüksek çıkmış aslında.Ama yine de doktor onlara neden baktırmamış anlamadım.Benim sizlere sorum bu tahlilleri tıp fakültelerinde hangi bölüme gidip yaptırıyorsunuz?Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Hepinize sevgiler.Hepinizi çok anlıyorum ben de onları çok yaşadım

reisdevrim lütfen canım karamsarlığa kapılma sidonun dediği gibi aynı sorunlar bendede oldu mesela ben adetime 2 gün kala betahcg 4,65 çıktı ben hamile değilim demiştim ama adet olmadım üçgün geçince tahlil yaptırdım 500 cıvarındaydı ertesi gün hemotolağa hemen iğne yazdırdım c.tesi kendi doktoruma gittim 5 haftalıktı 5+2 sadece kese 5+4 kese+yolk sac 6+2 kese + yolk sac gözüktü 4 gün sonraya randevu verdi tekrar gözükmezme bebeğin alacağız dedi o an yıkılmıştım bütün ümitlerim yok olmuştu iğneyede başladımtım ama fayda etmediğini düşünüyordum son gittiğimde hastaneye yatacak gibi bütün hazırlıklarımı yaptım valizimi hazırladım gittim ama bebeğim ordaydı kalbide atıyordu o an eşim ve benim sevincimi görmeliydim bu yüzden karamsarlığa kapılma herşeyden önce allah ne derse o olur sen üzülsende kendini parçalasanda ne yaparsan yap önüne geçemezsin bence hemen iyi ultrasonu olan bir doktora git bekleme inşallah herşey çok güzel olacak ben inanıyorum karamsarlığa kapılıp kendine ve bebeğini üzme oldumu canım çok öpüyorum seni........

canım yok karamsar değilim. ama bazen aklıma hiç çocuğum olmayacakmış gibi gelmiyoda değil hani:eek:inşallah bana da allahım seninki gibi bir mucize nasip eder:Saruboceq:tabi bana değil sadece burda o mucizeyi bekleyen tüm arkadaşlarada nasip eder inşallah:Saruboceq:

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 26 ağustos)
(celen35)........ cemre...........10 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........8 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)
(lal82)..............ege..............4aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)
(Marguerite).....azat.............3 aylık (maaşallah)
gelgit)..............yağız.......... 1 aylık (27 temmuz doğumlu) (maşallah)
nazlı03.............efe..............3 haftalık (maaşallah)
seybay................... ???
29selvihan.......ipek selin.....1 haftalık (20 ağustos doğumlu) (maşallah)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):
sido ......................35 haftalık (erkek)
eserizmir................36 haftalık (erkek.. TAHA)
meryemmeryem......34 haftalık (erkek)
çiçeklara.................33 haftalık (kız)
funda1980...............31 haftalık (erkek)
bkale......................31 haftalık (kız)
sılaya.....................30 haftalık (erkek)
papatyasüreyya.......26 haftalık (kız)
smmm06................22 haftalık (erkek)
ravza1818...............23 haftalık (kız)
Dinamiss................14 haftalık
ftgg7779 .................13 haftalık
limburg1985.............13 haftalık
umutsevgim.............12 haftalık
nilüfersahh................11 haftalık
simge.......................7 haftalık (kalp atışları duyuldu bızdığın maşallah)
aslghh......................7 haftalık
baharçelik.................6 haftalık
_beray_....................4 haftalık

Baharcım canım burada sevinçleri de üzüntüleri de mümkün olduğunca paylaşmaya çalışıyoruz. Belki de günlük hayatımızda etrafımıza yansıtamadığımız duygularımızı burada aktarıyor ve rahatlıyoruz.
Bu nedenle lütfen bizi üzmemek adına kendini kasma canım benim.

Ama merak etme inşallah sen bu kez üzüntünü değil sevincini paylaşacaksın bizlerle:1hug:

Lütfen hep umutlu ol canım.
Düşünsene benim lekelenme falan değil bildiğin kanamam başladı ve ben kesin gene kürtaj olucam, düşük yapıyorum diye ağlaya zırlaya doktora gittim ve kalp atışını gördüm o gün.
Bana da deseler asla inanmazdım o gün bebeğimin kalbini göreceğine.
Ama ne olacağı hiç belli olmuyor tatlım.

İnşallah sen de kısacık bi zaman sonra kalp atışlarını gördüğünü yazacaksın bizlere, dualarım seninle ve bebişinle.

Saol canım inşallah efet allahtan ümit kesilmez tabiki dün gece yine çok okudum allahım bebeğimi koru diye inşallah rabbim bu kez kendiliğinden gelen bebeğimi korur çünkü ona çok ihtiyacım var ohhh biraz rahatladım şimdi :Saruboceq:alkisalkisalkis sizi çok seviyorum yaa dinamisim ve diğer tüm kızlar rabbim en büyük mükafatla mükafatlandırsın sizleri mis kokulularınız korusun inşallah amin

canım fundam bana yazdın bunları sanırım çok saol gülüm inşallah tek temennim tek duam ebeğimi görebilmek adına şimdi onun dışında birşey isteyemiyorum allahtan yeterki onu göreyim sağ salim kavuşayım gerisi boş şu an benim için dualrını eksik etmeyin benden nolur :Saruboceq:

baharcım sen nasılsın canım dün doktora gitmişsin bence 3-4 boyutlu ultrasonu olan bir doktora git ve kendini bu kadar yıpratma istersen kendi isteğiyle gelen bebeğinide üzme olurmu bitanem bence bugün hiç vakit kaybetmeden bir doktora git için rahatlasın baksana senin doktor pazartesi gelecekmiş en azından kendini rahatlatırsın ama olacak bir şey varsada bugün yada pazartesi engel olamayız ama ben inanıyorum bebeğin orda ve seni çok seviyor sende bebeğini üzme tamam mı canım allah güzel haberler vermeyi nasip etsin inşallah

baharcım sen nasılsın canım dün doktora gitmişsin bence 3-4 boyutlu ultrasonu olan bir doktora git ve kendini bu kadar yıpratma istersen kendi isteğiyle gelen bebeğinide üzme olurmu bitanem bence bugün hiç vakit kaybetmeden bir doktora git için rahatlasın baksana senin doktor pazartesi gelecekmiş en azından kendini rahatlatırsın ama olacak bir şey varsada bugün yada pazartesi engel olamayız ama ben inanıyorum bebeğin orda ve seni çok seviyor sende bebeğini üzme tamam mı canım allah güzel haberler vermeyi nasip etsin inşallah

ah fundam canım ya varya ağlatçanız şimdi beni yaa iyiki hepiniz burdasınız üzmücek bu kez annesini kuşum inşallah tek isteğim o

X