Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

umut sevgim canım yazdıklarını okuyunca çok duygulandım gözlerim doldu..çünkü ben de seninle aynı durumdayım buradaki çoğu insan gibi...bende şu an son adete göre 6+4 üm ve drumma gecen hafta 2 kez gittik kese çok küçük demişti 2.de normal göründü ve 1 ay sonrasına çagırdı bende 1 ay sabredemem diye ayın 29 una başka bi dr.a randevu aldım ona gidicem ama dediğin gibi kalbi atıcak mı atmıcak mı yine mi aynı şeyleri yaşıcam diye büyük bi stresteyim ve durup dururken ağlamak istiyorum hiç dr a gitmek istemiyorum kötü bişey söylerse diye...canım benimde 4.hamileliğim 1.20 haftalıkken ölü doğum 2.düşük 3.dış gebelik tabi hepsinde küretaj..insanda psikoloji diye bişey kalmıyor maleseff...ben de hibor 3.500 folic plus coraspirin 100 neroxb kullanıyorum...canımmmm inş.o döktüğün gözyaşlarını doğum yapıp bebişini sağlıklı bi şekilde kucagına alınca da dökersin...öptm Rabbim bakalım neyler neylerse güzel eyler...

Firdesciğim bunu için testler yapıldı mı?bizler genellikle Faktör V, VIII, Antitrombin aktivite, protein C, Protein S, MTHFR 677, MTHFR 1298, PAI vb. testler sonucu heterozigot veya homozigot değerlere sahip olduğumuz için kan pıhtılaşmasına sahibiz.

ve bu sitede hamilelik öncesi folik asit ve corsapin, hamilelik süresince de çeşitli dozlarda kan sulandırıcı heparin iğne kullanarak pek çok arkadaşımız bebişlerine kavuştu, ve pek çoğu da bebişlerine sağlıkla hamile

LıDYA ,hayır bu testleri doktorum istemedi,ailemde pıhtılaşma hastalığı olan kişiler olmadığından pıhtılaşmanın uzun yıllar pko tedavisi için doğum kontrol hapı kullanmamdan kaynaklandığını söyledi.bende bu testleri internette araştırarak öğrendim aslında.ama gebelik öncesinde yaptırmak istiyorum.daha şimdiden çok tedirginm hamilelik dönemim için(iğneler haplar falan bu şekilde gebelik geçiren kişilerden bilgi edinme çabasındayım.bunlarla birlikte halen daha polikistik over hastasıyım.allah hepimizin yardımcısı olsun...

Firdevsciğim moralini bozma şimdiden, senin sözünü ettiğin kan pıhtılaşması belki de bizlerinkinden değil. çünkü demin sözünü ettiğim testlerin çoğu genetik test, yani doğuştan gelen hatalı genlerin sonucu taşıyoruz bu pıhtılaşmayı.

yalnız testleri sana yazacak bir doktor bulmalısın, ya da üniversite veya araştırma hast.'e gitmelisin.onlar da düşük yapmadan bu testleri yapmıyorlar canım...yani gebelik öncesi yaptırmak istiyorsan iyi bir araştırma yap ki gel-git git-gel hastanelerde vakit kaybedip sinirini bozmayasın.

PKO için de ayrıca geçmiş olsun, allah yardımcımız olsun hepimizin. ama iğne, ilaç kısmı moralini bozmasın, umarım testlerinde birşey çıkmaz ama çıksa bile tedavisi var, merak etme

PAPATYASUREYYA bilgilerin için çok teşekkürler.
bunu bilmem iyi oldu valla bundan sonra çivt doz falan vurulcam yani ama cleksan istemiyorum bu sefer FRAKSİPARİN kullanıcam.
birde dr'un birtanesi rahim filmi çektir dedi.bu film nerelerde ve nasıl çekiliyor bilen var mı?

ravza canım nasılsın nasıl gidiyor hamilelik artık göbişin belli oluyordur demi:CüvCüv:sanki bi kaç gündür göremiyorum seni. kızını ve seni öptük allaha emanet olun.

umut sevgim hoşgelldiinn. bende seni merak ediyordum herşeyin yolunda olmasına çok çok sevindim inşallah kalan 28 haftanda böyle sorunsuzca geçer ve meleğini kollarına alabilirsin. seni de öptük.

diğer tüm canım arkadaşlarım iyi ki varsınız ben burayı çok seviyorum hepiniz dualarımdasınız. hayırlı ramazanlara.s.

izmirde ki arkadaşlar ÖMER SUDEKAN hakkında bilgisi olan var mı?hangi hastahanede çalışıyor?muaynanesi var mı?ücreti ne?hastalara tavrı nasıl? gibi sorularımı yanıtlayacak var mı?

Canım rahim filmi , devlet ya da özel hastanelerde çekiliyor. Rahme ilaçlı bi sıvı enjekte ediliyor. ılaçlı sıvının nasıl dağıldığına bakılıyor , tüplere ulaşıyor mu , ulaşmıyor mu ? Sıvı enjekte edildikten sonra röntgen filmi çekiliyor. Filmde ilacın dağılmamış göründüğü yerlerde rahimde yapışıklık var demektir , tüpler açık mı kapalı mı , tüplerin önünde yapışıklık var mı yok mu hepsi filmde belli oluyor. Basit ve ağrısız bi işlem.Sevgiler canım

bilgilendirdiğin için çok saol canım.

izmirde ki arkadaşlar ÖMER SUDEKAN hakkında bilgisi olan var mı?hangi hastahanede çalışıyor?muaynanesi var mı?ücreti ne?hastalara tavrı nasıl? gibi sorularımı yanıtlayacak var mı?

canım iyi gidiyor çok şükür 22 haftalık oldum göbüşüm belli oluyo hamilelik giyiyorum kızımda tepikleyip duruyo teyzesi bu günlere çok şükür hamdi senelar olsun
eeee bacım sen yolu baya bitirdin az kaldı 31 haftalıksın değilmi düşünmesi bile beni çok heyacenlandırıyo küçük prensesin adına karar verebildinizmi ne olacak öptüm seni ve minik kızını allaha emanet ol

umut_sevgim canım hoşgeldin çok merak etmiştik seni demek 12 haftalık oldun baya büyümüşsün her şeyin yolunda olmasına çok sevindim canım yüce rabbim hepimizim gönlünün muradını versin hepimizin yüzünü güldürsün öptüm canım

herşeyin yolunda olması çok çok güzel canım yaa demek tepikliyo hmmm yaramaz bu kızlar annesi benimki de öyle ama çoookkk tatlılar yerim bencokacimcoook evet bacım 31 haftaya girdik inan zaman yaklaştıkça çok heyecanlanıyorum hayırlısı ile kavuşuruz inşallah bebeklerimize. isimi daha netleştiremedik sağolsun eşim bu konuda bayağı bi kırk fikir oldu ama ben doğa diye düşünüyorum. sen buldun mu isim? öptüm tatlişkom iyi geceler.a.s.

nekadar saçma bişey bu düşük yapmadan yapılmıyo,illaki canımızınmı yanması gerekiyo yani.ben koşuyolu kalp damar hastanesine gidiyorum ordaki doktorum sevkle üni.hastanesine gönderebilir diye düşünüyorum ama daha araştırmasına girmedim bu işin..iyiki bu site varda paylaşımlardan bilgi ediniyoruz..pozitif yaklaşımın için teşekkür ederim lidya hepimizin bol bol morale ihtiyacı var malum...

canım benım ınakı senı cok ıyı anlıyorum mıdem bulanır ay bebege ısymı oldu bulanmaz bıseymı oldu :) rabbım yuzumuzu guldursun ınsalllah su mubarek ramzan gununde guzell dıleklerın ıcın tesekkur ederım ınsallah sende guzel haberlerle gelırsın mujdelı haberler alırızz......

şennn,ravza bkale celen dinamis ve diğer arkadşlar tesekkur ederım guzel dilekleriniz için rabbım bızım gıbılerın yuzunu guldursun tamamaına erdırsın ınsalllahhhh ıyıkı varsınızzz...

kızlar bide cınsıyet ne zaman bellı oluyo esımle suprız olsun ogrenmeyelım dıyoruz ama ben dayanamam catlarım valla....

selam umutsevgim nasilsin canim iyimisin bebisde iyidir umarim cok takip edemedigimden bide topik cok kalabalik oldugundan bazen karistiriyorum kacinci haftaya geldiniz canim
bebisin cinsiyetini sormussun ben 3.5 aylikken net olarak ogrendim bence ogren daha iyi olur ona gore sahipleniyor insan bebisini ona gore hazirliyor kendini
neyse cok uzattim allah kucaginada almayi nasip etsin insallah su mubarek gunlerde rabbim sesimizi duysun dileklerimizi kabul etsin insallah cok optuk seni opuyorumnanaktan

slm canım evet ben 2aydır ugrayamıyorum aramıza yenı arkadslar katılmıs baya bı kalabaklasmısız bız sukurler olsun 12 haftamızdayız bu benım ıcın bır mucıze valla rabbım herkese kucagına almayıda nasıp etsın ınsallahhh kız masalllahhh bebısımızde buyumus yerım ben onuuuuu rabbım uzun ve hayırlı omurler versın ınsallah benım yerıme koklaya koklaya op mınıgını guzel dıleklerın ıcın teskkur ederım canımmmmm.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…