Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Canım faktör V ce protrombin benim doktorumun dediğine göre en önemli değerler. Bende de mthfr lerde sorun var. Doktorum bu durumun daha kolay önlenebilir olduğunu, iğnelerin etkisi ile problem olmayacağını söylemişti.
Tabii bakılan daha başka değerler de var, protein s ve c değerlerinin de önemli olduğu söylenmişti bana.
Sanırım sen de hamilelik öncesi bebe aspirini ve folic asit, hamilelikte ise iğne kullanırsın.

Bunlar çıktı diye sakın canını sıkma, en azından düşüğümüzün sebeplerini biliyoruz, önlemini alıyoruz. ığnelerden de çekinme, inan ilk 1-2 günden sonra alışıyorsun, öyle aman aman bi can acısı falan olmuyor zaten. Bize doktorumuzun hemşiresi öğretti iğne yapmayı, yaklaşık 10 haftadır eşim vuruyor bana iğneyi ve hiç sorun olmadı bugüne dek.

ınşallah gerekli tedavi ile birlikte sağlıkla hamile kalır ve sağlıkla kucaklarsın bebeğini güzelim.

hoşgeldin gülaycım.. eee tatilinide yaptığına göre artıkım güzel habarler yakındır demek....hihoyyyt

KAHVELOKUM cum ellerine saglık ne guzel oldu bu lıste...ınsallah en yakın zamanda senıde gorelım hamişler arasında ınsallahhhhh...

NAZLICIM gecmısı okurken gordum benı sormussun canım..cok sukur ıyıız.35. haftadayız sıcaklarda zor oluyor ama sukurler olsun.senın bebiş nasıl, basladımı yaramazlıklar?

SİMGE VE BAHAR kızlar 2 guzel haber arka arkaya ne guzel oldu...dıkkat edın bebıslere ve kendınıze.Allaha emanet...

CELEN aklın ızmırda kalmıs galıba...benımde annem oralı ve gercekten yerını hıc bı sehır tutmuyo dımı?
mınık cemrecık nasıl?

SEN pelıncık nasıl? o nasıl bı mavişlik ya masallah bızım zıgotcanların hepsı coook tatllılar....

GULAY 30 senınle degerımız aynı sanırım.panıkleme hıc.onemkı olan durumu ortaya cıkarabılmek ve sen cıkarmıssın.gerısı kolay...ıgne ve aspırınle bebısını kucagına alırsın ınsallah.....

papatya, calıkusu,dınamıs,meryem,ravza,bkale,funda ve ısmını yazamadıklarım...sızler nasılsınız?

CANLARIM....
bugun SELVIHAN la konustuk..heyecan var tabı...bu aksam dualarımız ona olsun...ınsallah yarın sabah sıze guzel haberlerı yazıcam...gune mınık kızımızın guzel haberlerıyle baslıcaz ınsallahhh.....

seybayımız 1 kız 1 erkek annesı oldu..agırlıklarını bılmıyorum....

canlarım artık sıra bana gelıyo, oyle heyecanlıyımkı anlatamam...dualarınızda benıde unutmayın emı? su mubarek gunlerde.sızde benım hep dualarımdasınız...hepınızı sevıyorum

selvihan ve sido canlarım doğuma çok az kaldı.... allah koay doğumlar nasip etsin inşallah sağlıkla bebişlerinizi kucaklarsınız inşallah bu arada bize çooooooooook dua edin sizin dualarınız kabul olur.yarın selvihanın hayırlı haberlerini bekliyorum canım...

inşallah kahvelokum en yakın zamanda hamile kalırsın. çok şükür histeroskopinde iyi çıkmış.sende güzel bir sabahta bir bebiş haberi verirsin bize....opuyorumnanaktan

simgecim bebişin kalp atımlarını duymuşun çok sevindim. biliyosun kalp atımı çok önemli bir gelişme.. inanıyorum ki bundan sonraki tüm süreçlerinde çok güzel geçecek..... haaa bu arada bizlerede dua etmeye başla cicim hamişlerin duası kabul olur:dance:

CANIM KIZMADN DIMI OYLE DEDIM DIYEAYY NE GUZEL HERSEY YOLUNDA CANIM GORBAK BIDAHAKI AYA KENDINIDE EKLIYCEKSIN BU LISTEYE CANIMINSALLAHHHHkaydirigubbakcemile5

papatyasüreyya sen naptın nasılsın ,iyidir umarım herşey .Aldın mı bebişine bişiler artık

Merhaba canım iyiyim çok teşekkür ederim , umarım sen de iyisindir..Bugün foruma girer girmez çok iyi hissetmeye başladım , simgenin , smmo6 nın , baharçelik in iyi haberlerine sevindim.Dinamis in , diğer arkadaşların iyi olmasına çok sevindim. Geçen hafta maalesef üzüldük bayağı. Neyseki sıkıntıların ardından aydınlık geliyor çok şükür.

Canım ben henüz 7. ayıma yeni başladım. Çok şükür diyorum çünkü hala buralara geldiğime inanamıyorum.Baharcığımda olduğu gibi Allah zamanı geldiğinde , ol dediğinde , bebek seni seçtiğinde , istediğinde geliveriyor.ınşallah sen de en kısa zamanda güzel haberler verip , çok güzel bi hamilelik geçirirsin canım.

Ben henüz bebeğe hiçbir şey almadım canım , 8. ayda alırım diye düşünüyorum , bakmadan edemiyorum bakıyorum , indirim görünce de alsam mı diye düşünüyorum ama sonra tutuyorum kendimi.Bi de kendi başıma bişey almayayım diye düşünüyorum , kullanışlı-memnun kalınan şeyler almak için bebeği olan arkadaşlarımla çıkıcam alışverişe.

Benim de bugün kontrolüm vardı , doktorum şekerim biraz yüksek çıktığı için diyetisyene yönlendirdi. Senden hiç beklemiyordum dedi , çünkü dikkat ediyordum gerçekten , öyle aşırı bi kilo artışım da olmadı .Ama genetik miras kötü olunca napalım ordan yakalandık işte. Buradan benden sonra gelen arkdaşlarıma sesleniyorum , Dinamis , smm06 , ravza , şeker yüklemeyi yani 6. ayı beklemeden beslenmenize dikkat edin , karbonhidratı-şekeri kısıtlayın.Diyetisyenle görüştükten sonra yazarım , belki aynı sorunu olan arkadaşlar olabilir , faydalanırlar. Bunun dışında tetanos aşısını bir doz daha yaptırmamı istedi. Bebeğimin kilosu-gelişimi iyiydi çok şükür , maşallah.Artık yavaş yavaş yürüyüş yapmamı istedi , ben de o üstümdeki tedirginliği atıp yavaş yavaş yürüyüş yapıcam. Lidya ve Özlem 80 tavsiyelerinde çok haklılar sağolsunlar..

Böyle işte canım , benden haberler böyle şimdilik.Herkesin güzel haberlerini duymak , sevincini taa burdan hissetmek dileğiyle.Çok öpüyorum.

Kahvelokumcum , histereskopinin iyi çıkmasına çok sevindim, bana da iki defa yapıldı , Lütfü bey yapmıştı , küçük bi septum varmış kesilmişti.Histereskopiyi araziyi düzeltmeye benzetiyorum ben.Önce arazi düzgün olsun ki üstüne yapılacak şeyler sağlam-sağlıklı olsundeğil mi ? Histereskopiyle de , rahmi-bebeğin arazisini , yerleşeceği yeri uygun hale getiriyorsun , için rahat ediyor.ınşallah bu ay hamile kalırsın canım , eylülde hamile kalmayı çok istiyordun , inşallah gönlüne göre olur.Çok öpüyorum seni.

Simgecim , kalp atımlarını almışsın canım gözün aydın. Kalp atımını aldıktan sonra düşük riski çok büyük oranda azalıyor , gözün aydın canım.Ben de ilk zamanlar haftada bir ultrasona giriyordum , midem bulanmadığı zaman , başım ağrıdığı zaman panik oluyordum. Sonra bi kalp atımı cihazı aldım , bebek hareketlerini hissedinceye kadar o bayağı rahatlatıyor.Sakın sen benim gibi hemen panikleme , her zaman bulantın olacak diye bişey yok , zaman zaman başağrıları filan da oluyor .Herşey yolunda çok şükür.Bundan sonrası da rahat ve huzurlu geçer inşallah , çok öpüyorum.

herkese iyi akşamlar
bugün doktordan geldim...geçen ay malum kistlerim çıkmıştı ,genel bir kontrol amaçlı gittim ve çok sevindim..alkisalkisalkis doktorum kistlerden eser kalmadığını herşeyin yolunda olduğunu bu ay istersem hamile kalmayı deneyebileceğimi söyledi.delikafadulden çok şükür Allahım.bu haberi aldım sevinçten uçuyorum şuan.inş herşey güzel olur çok korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşıycam diye bana dua edin bu ay çalışmalar var DD

papatyasüreyya canım,tecrübeli birisiyle alış veriş fikri süpermiş..senden öğreneceğimiz çok şey var daha..bebişimizi 4 gözle bekliyoruz annesi..
şu kalp atım cihazı nasıl bişi kulağa hoş geliyo almak lazım D benim gibi pimpirikli birine çok lazım olacaktır :))) diyetisyene git bakalım haberlerini bekliycez

Hadi gözün aydın canım... bakalım çalışmaları unutmuşmusunŞeniz..... hadi en yakın zamanda güzel haberlerini alırız inşallah:dance:

Hadi gözün aydın canım... bakalım çalışmaları unutmuşmusunŞeniz..... hadi en yakın zamanda güzel haberlerini alırız inşallah:dance:

inşallah nergisim inşallah , herkese isteyen dileyen herkese ..
bakalım çalışmaları unutmuşmuyum :)) şen in dediği gibi hemen hatırlarım ben bu gazla :)))

evet haklısın en azından düşüklere neden olan sorunu bulduk benim protein s aktivitem düşük 35di protein c de 83 alt sınırın biraz üstünde bide benim aklıma takılan bi sorun var bu topikte herkes olmasada çogunuz b12 vitamini kullanıyorsunuz bana doktor yazmadı folbiol corsapirin bide iyne ben kendimmi alıp içmeye başlasam ne dersiniz

sidocanım tecrübelerini benimle paylaşırsan sevinirim benim protein s aktivitem düşük 35 protein c 83 birde homocysteine 7 .2 senin deyerlerin ne

papatyacım çok sevindim bebişinin iyi olmasına ne güzel 7 . ayları görmek nasip oluyor allah kucağına aldığın günleride nasip edecek inşallah

gülaycım sana hematolog 0,8lik iğne vermişti değilmi yanlış hatırlamıyorsam
ve sonuçlarında sadece mtfhr677 mutasyon var sence çok fazla değilmi iğne dozu yani eğer 0,8 lik ise çünkü burda sido celen onlarında sadece mtfhr677 ve onlar daha düşük iğne kullandılar bence bir sor derim
ha birde gülay bu ovulasyon testini kullandığın gün çift çizgi çıkınca iğneyi daha sonramı yapıyorsun anlayamadım ben onu ayrıntılı anlatırsan sevinirim

canım ben ali acara 2 hamileliğimde gitmeye başaladım ve heterozigot mutant olduğumu onun sayesinde öğrendim...bu hamileliğimde bebek düşünmeye başladıktan sonra adetten sonra diğer adete kadar 2 3 defa betahcg baktırıyordum erken tespit edelim diye ve öyle de oldu..öğrendikten sonra gittiğimizde kese çok küçük dedi( son adet tarihime göre şuan 6+1 im ama benim tahminim 4 haftalığım)3 gün sonra tekrar çagırdı o gün gittiğimizde normaldi artık rahatça görünüyordu ama ilk kontrolde hemen başladı iğneye..dediğin gibi dr.ler biraz değişikler herkeste farklı davranıyorlar ama ben başkasına gitmeyi düşünmüyorum çünkü konyada yok sadece inş.gebeliğim devam ederse ali beye ulaşamama ihtimalini düşünerek anıt hastanesindeki naciye hanıma kontrollere gitmeyi düşünüyorum..lütfü önderoğluna bir kaç defa mail attım kullandığım ilaçları yazdım ve uygun mu diye sordum uygun olduğunu söyledi..bu gebeliktede mail attım daha cevap gelmedi bekliyorum..elimdeki folic bitsin sonra folbiole başlıcam..canım ben aydınlıkta oturuyorum hemşireyim eşim ziraat bankasında çalışıyor..işte böyle biraz karışık yazdım sanırım kusura bakma..öptm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…