Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

çalıkuşu canım evlilik yıldönümünüz kutlu olsun. Allah eşinle birlikte güzel ve uzun bir ömür nasip etsin size. inşallah birde bebişiniz olur ve seneye onunla birlikte kutlarsınız yıldönümünüzü..

şencim rezene çayını hangi markanınkini alıyım. bir de humana still free diye bir çaygetirmiş arkadaşım içiyim mi onu acabakafamçokkarıştı

canım, rezeneyi naturalist diye bi marka var ben onu içiyordum,granül formda yani sıcak suya atıp karıştırıyosun oralet gibi çok iyi geldi bana, yalnız bebiş için milupanın rezene çayı var yine granül formda ondan alıp vermiştim, benim içtiğimden değil...bir ara benimki bitince kızın milupa rezenesinden içtim ama bana hafif geldi onun için naturaliste devam ettim..

humana nın still tee adlı çayını tam 6 ay içtim ben günde iki büyük kupa içiyordum...çok güzel süt getiriyor, bana doğumdan sonra hastanede vermişti hemşireler, evdede devam ettim...tamamen bitkisel canım içinde çemen otu var bol süt yapar çemen otu...birazcık kokarsın çemen çemen ama kaydirigubbakcemile3 olsun bi de beni acayip rahatlatıyordu o çay, süt vermeyi bırakana kadar devam ettim...iç yani faydalı bi çay...ben sabahtan başlıyodum akşama kadar bi rezene bi humana öyle devam ediyordum...çarpıntı falan yaparsa içme aralarını süre olarak uzun tut, ılık iç...kışın ben hep sıcak içmiştim...

son bişi, bu poşet çaylardan alma sakın rezeneyi denedim bende işe yaramadı, ot şeklindede uğraşmak istemedim en iyisi granül formda olanlar...a.s.

selvihancım bende son iğne yaptığım gün nasıl yani bu son mu oldum... ama insan o kadar çabuk alışıyorki şimdi sanki 9 ay iğne olan ben değilim aklıma bile gelmiyor iğne saati falan. bende son iki gün vurulmadım. şükür doğumda da sorun yaşanmadı. zaten bir serum takıyorlar sezeryandan sonra. ayyyy çok heycanlı az kaldı minik kızının sana kavuşmasına ne güzel..

tamam canım evde var humana hemen alıyorum şimdi. diğerine de başlarım. oğlan şimdi uyuyor. bir de ne sorcam ilk dönemlerde ne sıklıkla emzirdin şen. gece uyuyor oğlum kaldırıp emziriyorum aç kalmasın diye:))) bir arkadaşımda sakın kaldırma benim doktor gece 12-6 arası meme verme alışmasın dedi dedi. napsam ki....

gene yazmış celen gacısı benden önce hee:eek:klava: yeni gördüm lülülülülülü

nazlım sen celene bakma uğraşma otla çöple al sen granül olanı hemencik hazırlar içersin...

celennnaniknanik

24 saat içinde 3-6-9-12 şeklinde gece gündüz toplam 8 kez emziriyordum ben canım, bi de prematüreydi ya benim kızçe onun için doktorumuz hastaneden ayrılırken sıkı sıkı tembihlemişti gece unutma sakın emzirmeyi diye,saat kurup kalkıp emzirdim bende hep, kan şekeri düşer bebişin sarılık olur allah korusun...sen söylenenlere aldırma canım, kalk emzir bebeğini, gece kalkmama olayına daha sonra alışıyorlar zaten ama ilk aylar çok önemli beslenme saati ve düzeni...sonra zamanı gelince kendileri alışıyor zaten gece kalkmıyorlar...

Sencigim merhaba canimopuyorumnanaktan , seni bulmusken sorayim bende.:kedi:
Benim homocysten degerim 9 cikti doktor normal dedi coktan beri soracaktim sana ama firsat olmadi canim.
Gerci kagitlarim evde ama 9 falandi senin kac cikmisti canim

eserizmir, korkma canım bende doğuma kadar kullandım hatta doğum yaptığım gün bile aspirinimi yutmuş iğnemi yapmıştım...hiç bişi olmaz allahın izniyle...ama normal doğum için bişi diyemiycem, yanlış hatırlamıyosamm ben hiç duymadım bizim durumumuzdakilerde ama duyan varsa yazar...sen normal doğum konusunu bir daha konuş doktorunla...

Sencigim merhaba canimopuyorumnanaktan , seni bulmusken sorayim bende.:kedi:
Benim homocysten degerim 9 cikti doktor normal dedi coktan beri soracaktim sana ama firsat olmadi canim.
Gerci kagitlarim evde ama 9 falandi senin kac cikmisti canim

çalıkuşum, gebelik öncesi ve gebeyken o kadar folikasit almama rağmen benim homosistein hep 10 ve üzerinde çıkıyordu...aslında tahlillerde 13-14 e kadar normal aralık gibi gösteriliyor ama hematoloğum bana 9-10 üzeri olduğu zaman sıkıntılı pıhtılaşma eğilimivar demektir 10 üzerindeyse direk pıhtılaşma vardır diyebiliriz demişti...benim gebelik boyunca 10civarında kaldı bazen üzerinede çıktığıoldugebelik sonrası 8.5 e düşmüştü ki buna bile hematolog hala fazla düşmemiş demişti....yani, 9 kadın doğumculara göre normal olabilir ama kan hekimlerine göre sınır olarak görülüyor...umarımanlatabilmişimdir...

çalıkuşum,yediklerine azıcıkdikkat et olur mu? şu metioninden kısıtlı diyet varya orada yazanları biraz dikkatli tüketirsen homosistein değeri düşüyor...

cnmm kaçıncı haftadasın ben 32. haftadayım Allah'ıma binlerce kez şükrler olsun.
doktor bana 35. haftada iğneyi keseceğini söyledi.
AMA BEN ÇOK KORKUYORUM ONDAN SONRAKİ 2-3 HAFTA NASIL GEÇECEK BİLMİYORUM.
GİZLİDEN KULLANAYIM DİYORUM AMA..........
CELEN SEN NE DİYON CNMM BU KONUDA..
canımın içi korkma bende 36, haftada kesmiştim.38 de doğum yaptım.allahın izniyşe hiçbirsey olmaz.tabi ozamanlar bende cok endişe etmiştim senin gibi.doktoruma ısrarla kullanmak istediğmi söölediğimde artık bebeğin bu iğneye ihtiyacı olmadığını kendi hayatını devam ettireceğini söölemişti :sm_confused:
kaydirigubbakcemile3 yanlız cok hoş esercim doğuma kadar kullanacağı için korkuyor sende önce keseceğin için kaydirigubbakcemile3 ne kadar hassas bir şey annelik :çok üzgünüm: allahım korusun hepsini :Saruboceq:
Evet canim sana aynen katiliyorumopuyorumnanaktan
Burda o igneyi bana yazan doktor bulana kadar anam agladi.mafoldumben
Almanyadaki hemen hemen bütün üniversite haastanlerine mail atip derdimi anlattim.
Bu igneleri kullanmam gerektigini türkiyede izine gittigimde test sonuclarima bakip Fatih hastanesinde Nilgün Turhan ( saolsun ) demisti, igne kullanmam gerektigini. Burdaki eski doktoruma gittigimde gerek yok sen sadece MTHFR Heterezygotsun senin sadece 5 mg folikasit kullanman lazim dedi.:mymeka:
Bende pesini birakmayip arastirdim:eek: ve bütün almanyanin isvicrenin altini üstüne getirdim ve nihayat suanki doktorum buldum opuyorumnanaktan.
Bana gelen e-maillerde bazilari kullan bazilari gerek yok diye yazmisti.
Ama ben kesinlikle kullanmak istedigim icin bulana kadar aradim ve cok sükür buldumda. Hatta Sayin Önderoglu hocama bile e-Mail atip sordum, oda önce gerek yok diye yazdi sonra bana diger doktorlarin yani igne kullan diyen doktorlarin yazilarini gönderdim oda sonunda dayanamadi ozaman kullan dedi.:mymeka:
Esim bana cok gülmüstü ozaman, simdi hangi ülke sirada diye kaydirigubbakcemile3 dalga gecmisti benimle ama arayan bulurmus.kaydirigubbakcemil
Celencigim

Nihayet bende senin gibi böyle ekleme yapmasini becerebildim.kaydirigubbakcemile3
Diger türlü karistiriyordum :uhm: böyle baya rahatmis bee .
yerimseniben
süper olmus valla :lepi: darısı yapamayanlara lülülülülülü
seni bööle ii görmek nasıl güzel anlatamam calıkusum :1hug: hep bööle mutlu ol emi :asigim:
Kizlar bugün bizim evlilik yildönümüz :kedi:
8. Seneye basladik :lepi:, Esim ban cok tatli bir siir yazmis, :kedi: sabahleyin mirmirmirmir araba anahtarinin yanina koymus ben ise giderken aldim okudum :nazar:
Vay be 8 sene olmus:1shok: , bana daha dün gibi geliyor opuyorumnanaktan demekki okadarda kötü degil evliligimiz.kaydirigubbakcemile3
a.s. nice nice 8 seneler olsun inşallah :Saruboceq: allahım sizi hiç. ayırmasın..hatta aksine kalabalıklastırsın :jeyyar: :Saruboceq:
Kizlar ben gecen Cuma günü Prof.Dr.Ibrahim Saracoglunu aradim.
Sekreteri ile konustum. Su benim kapanmis olan yumurta yollari ile acaba bitkisel bir ilac varmi diye merek ettim. CADIARZU
Sekreterde Hocaya danistiktan sonra bana sunu dedi, Hocamiz diyorki size yardimci olacagini saniyor.

Ay benim su türkcemi seveyim kurdugum cümlelere bak :mymeka: kizlar idara edin.:kedi:
Eee 10 Yasimda ayrildim vatanimdan türkcem ancak ilkokul cocugu türkcesi nasilsa iste öyle malesef.
Bazen icimden diyorum acan celen, sen, ve diger egitmen arkadaslarim benim bu türkcemi okuyunca gülümsüyorlardir herhalde diye.
Hatalarimi bildirirseniz cok sevinirim kizler.buyrunnnnnnnnn

Neyse nerde kalmistim, ay uzatmayayim yani yarin öglenden sonra saat 16:00 ya kadar bana verdikleri telefon numarasindan hocayi arayip konusacagim.
Yarin eve erken gitmem lazim bu yüzden, normalde ben 17:00 kadar calisiyorum.
Size konustuklarimizi yazarim.zemuszemus
kaydirigubbakcemile3 ta gülüyordum ki yazmıssın kaydirigubbakcemile3 önemli olan anlasılmak calıkusum :1hug: e sende onu hallediosun zaten kaydirigubbakcemile5
Kızlar bu arada şaka maka derken ben de1,5 aydır raporluyum, evdeyim.
İyice kanıksadım bu durumu, vücut yatmaya öyle alışmışki valla ayağa kalkınca 10 dakikada yoruluyorum :)
Tabii tüm bunlar bir yana bu Cuma günü kontrolümüz var, inşallah problem çıkmazda ayağa kalkarım artık. Üstelik bir de doktorum da bu Cuma günü dönüyor, şu an şehir dışında, o burada yokken birşey olursa diye de ödüm kopuyor :KK43:
Ama genede içimden bir ses iyi şeyler olacak diyor, geçen seferkini atlattık ya sanırım onun verdiği bi özgüven. Üstelik bu sefer kanamam da olmadı, doktorum ultrasonda tespit edip yat dedi. Sanırım bu daha kolay geçer bu nedenle.
Off başınızı çok şişiriyorum, lütfen kusuruma bakmayın. a.s.
hayırlı haberlerle gel dinamisscim :Saruboceq: eminm hersey yolundadır :Saruboceq:
gene yazmış celen gacısı benden önce hee:eek:klava: yeni gördüm lülülülülülü

nazlım sen celene bakma uğraşma otla çöple al sen granül olanı hemencik hazırlar içersin...

celennnaniknanik
herseyin doğalı makbuldur nazlım önceden granülmü varmıs al sen tohumlardan :mymeka:
ahan bu da şen e lülülülülülü kaydirigubbakcemile3
şaka len şaka hepsi olur nazlım.şifa olsun tek ki :1closedeyes:

ŞENCİĞİM! PEK ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM sositososito

baktırmam mı!!ilk fırsatta eşimden gizlice bi öğle tatilinde aç karnına Tunalı'ya, şimdi ismi lazım değil tam adı, kıtırın oraya lab'a (zaten akraba olduk yaarabbim yaaa gülüyorum artıkın :-)

şaka bir yana ailemde guatr ve tiroid geçmişi var. E doğal olarak takılıyor aklıma...
Hocama saygım sonsuz ama total'in yanında free olmayışı çok şaşırttı beni...neyse vardır bir hayrı...Halleder halletmez yazıcam Şenciğim, allah razı olsun. Kızı öpüyorum kocaman ve seni de.

Çalıkuşum, nice yıllara bebiş sesleriye inşallah yaaraabbim :Saruboceq:

çalıkuşum yinede telaşlandırmiim seni, yüksek değil değerin ama sınır diyelim...mesela bazı labaratuuvarlar da 20 ye kadar normal diyor ama doktorum ortası önemli bizim için demişti yani 10 civarını baz alırız biz dedi, 10 un üzeri tehlikeli, 10 un altı tehlikesiz sayılır dedi, seninki 9, 10 a yakın yani bu nedenle sınır dedim ama tabii doktorun daha iyi bilir canım...merak etme ...

bu arada biz anlıyoruz senin yazdıklarını boşver...bozuk türkçeni sevsinler
senin:))

çalıkuşum,yediklerine azıcıkdikkat et olur mu? şu metioninden kısıtlı diyet varya orada yazanları biraz dikkatli tüketirsen homosistein değeri düşüyor...

Senim canim benim tahmin etmistim, CADIARZU cünkü banada dedigine göre bu deger sinirda ama yinede birsey yapmana gerek yok demisti. Ben ozamandan beri sanada sormak istedim ama bir türlü firsat olmamisti.:1no2:
Ben senin verdigin listeye bir bakayimda önlem olarak yinede dikkat edeyim canim.cokacimcoook
Dün evde kagitlarimi dosyaya yerlestirdigimde gözüme carpti :1shok: gecen senede diger doktor bu testi yapmis ama ben pek dikkat etmedim sanirsam.kafamçokkarıştı
Sen burda söyledikten sonra ben kendim ev dokrotumda yaptirmistim hatta kendim ödedim sigorta karsilamiyor diye.
ve 9 cikmisti, gecen seneki kagitta 5.8 yaziyor, bunu görünce aaa bu testi 2008 kadin doktorum zaten yapmis diye sasirdim baya.:1shok:

lidyacım, ne demek rica ederm...bende o lab.a gidiyordum ahh ahh hamileyken şeker yüklemeler geldi aklıma saatlerce beklemiştim bende kocişle oralarda amaaa geçti bitti gitti çokkk şükür...
öptüm

X