Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

şencim rezene çayını hangi markanınkini alıyım. bir de humana still free diye bir çaygetirmiş arkadaşım içiyim mi onu acabakafamçokkarıştı

celencim yaf dünde buluşamadık :-)))) aaaa rüyalarıma girdin yaahu Çok üzgünüm çoook

istanbula geliriz inşallah en kısa zamanda tekrar, bak o zaman peşine düşüyor muyum düşmüyor muyum..aaaa belki de rüya onu dedi bana bul celeni bul celeniiii a.s ama ben anlamaddııım :-))

yavruşunu allah esirgesin, ikinizi de çook öperim.
kaydirigubbakcemile3 allah iiliğini versin emikaydirigubbakcemile3 bi ak akallı dede görmemişin ozmanhihoyyyt
herkese günaydınn
bugün artık işten ayrılıyorum son günüm:KK43:yaa nedense çok üzülüyorum
ama bebeğimi düşününce rahatlıyorum
bebeğime herşeyi aldım ama hala paketlerde odasında duruyo,birkaç gün odasını toparlayıp düzenleyeceğim ve doğum çantamı felan hazırlıcam,acil bişey olursa hazır olsun istedim...

evde internet yok şuan,bu hafta içinde mutlaka bağlatıcam.. bugünden itibaren eve int.alana kadar giremeyebilirim belki..

şimdilik oğlişimde bende çok iyiyiz,herşey yolunda idiyor çok şükür,inşallah böyle devam ederde sağlıcakla kavuşurum bebişime..

allahım hepimize sağlıklı gebelik,doğum ve bebekler nasip etsin..
meryemcim artık hazırlmanın zamanı gelmiş sengözlerimebaksanab allahım sağslaim yavruna kavustursun :Saruboceq: allaha emanet olun :Saruboceq:
merhaba kızlar çok uzun ara verdim ve sayfalar birikmiş onları okuyorum
kayıplar için çok üzüldüm allah bir daha yaşatmasın inş ve hamileler hayırlı doğumlar nasip etsin rabbim sizlere
ben çalışıyordum akşamlarıda çok yorgun olduğumdan pc yanından bile geçmiyordum fakat çok az para aldığım için işi bıraktım inanın o kadar yorulduğuma değmiyordu bende başka iş arıyorum artık
birde bugün arıyorlar neden gitmedin diye şirketten bende açıkça söyledim parası çok az yorulduğuma değmiyor dedim işte böyle kızlar
bu arada nazlıcım tebrik ederim seni ve eşini canım biraz geç oldu ama kusuruma bakma canım allah sağsalim kavuşturdu bebeğini sana darısı bizlerin başına inşallah
hayırlısı olsun be yavrum :teselli: eminim daha ii şartlarda bi yer seni bekliyor ki bööle oldu yerimseniben
oglusum çok kusuyor bir haftadır ya :KK43:( yarın dr gitcez tekrar. yaa oglum uyandı mama istiyor !!!
senle konusacaktım, gecen gün yazdıgın yazıya taktım ya evde sorunlar var demiştin. ama oglana bakmam lazım şimdi. umarım herşey yolundadır canım.
:çok üzgünüm: bende bebiş ağladı cıkmak zorunda kaldım lalcim :gitme: müsait oldumuz bi zamanda konusuruk artıkın :1closedeyes: oğlusumu kocamaaannn öpüyorum :asigim:
formumuzun tadı tuzu... böyle bir sürü alıntı yapıp cevap yazıyorsun ya bayılıyorum sana.. valla harikasın...
kız bi başlayım çocuk yapmaya her yıl bir tane yapıcam.. çocuk var mı diye sorana, yavruları sıraya sokup göstercem hepsini .. aha da bunlar benim diye lülülülülülü

kaydirigubbakcemile3 kim tutar seni beeeeeeeee :lepi:

şencim rezene çayını hangi markanınkini alıyım. bir de humana still free diye bir çaygetirmiş arkadaşım içiyim mi onu acabakafamçokkarıştı

kaydirigubbakcemile3 gene yakaladım kaydirigubbakcemile3 şen gelene kadar benlen idare et lülülülülülü
rezeneyi bence aktardan al kendin kaynat.ben milupaın ve hipp in kullandım işe yaramadı :umursamaz: ama tohum aldım.anason ve rezene.kaynattım.hem kendim içtim hem cemreye verdim sositososito
humana still tea bende acaaaiiippp işe yaradı :lepi: kesinlikle tavsiye ederim.benm göğüslerimden fıskırıodu süt ozaman içtiğimde :1shok:

celen yavrumm senle idare edilirmi sen başlı başına kaynaksın be ya:))))) humana içiyim o zaman ben bugün buyrunnnnnnnnn. rezene çayınıda denesem ii olcak

selam kızlar nasılsınız.hepinize güzel bir hafta diliyorum biz iyi sayılırız.heycan durumları dorukta. sson iki iğnemiz kaldı.poşet poşet iğnelerden sonra bitebileceği hayal gibydi.çok şükür artık iğne olmayacak.

NAZLI celen siler ne yapıyorsunuz.

selam kızlar nasılsınız.hepinize güzel bir hafta diliyorum biz iyi sayılırız.heycan durumları dorukta. sson iki iğnemiz kaldı.poşet poşet iğnelerden sonra bitebileceği hayal gibydi.çok şükür artık iğne olmayacak.

canım benm yaaaa :asigim: okuyunca tüylerim diken diken oldu :asigim: heyecanını o kadar ii anlıyorum ki a.s cok şükür yüzdük ya.süzdük kuyruğuna geldik :Saruboceq: sağsalim kavu meleğine selvihancım :Saruboceq:

kızlar bana dr. iğneleri doğuma kadar kullanıcaz dediii benim çilem bitmeyecek sanırım. birde normal doğum yapabilirsin dedi hiç normal doğum yapan var mı bizim gibi olup... cvplarınızı bekliyorum özellikle normal doğum için ::)

kızlar bana dr. iğneleri doğuma kadar kullanıcaz dediii benim çilem bitmeyecek sanırım. birde normal doğum yapabilirsin dedi hiç normal doğum yapan var mı bizim gibi olup... cvplarınızı bekliyorum özellikle normal doğum için ::)

canım zaten iğneler için az bir zamanın kaldı kullanman üzücü bişey değil bence..
birde benim doktorum ısrarla doğumun şeklini iğneler etkilemez,sen istersen normal doğumda yapabilirsin diyor kesinlikle iğne kullanıyorsun diye sezeryan demiyorum diyor..
ama benim vücudum minyon tipli ufacık tefeciğim sadece göbeğim var şuan :) bebek normalden biraz uzun ve kilolu olduğu için normali uygun görmedi doktorum sezeryan dedi.

tekrar diyorum doktorum ;'' iğne kullandığın için değil bebeğin büyük olduğu için sezeryan diyorum sana '' dedi

ama bazen şüpheleniyorum da doktorum beni yıllardır tanır sever beni üzmemek için bazen çok şeyi anlayışla sevecenlikle anlatır izah eder,
acaba ben korkmayayım tedirgin olmayayım diye bebeği büyük uzun diye bahane edipte mi sezeryan diyor?...yoksa iğne kullandığımız için normal tehlikelide bana söylemiyor mu ? bu sorularda kafamda sürekli

sanırım fundaya da normal da yapabilirsin demişti doktoru,diğer arkadaşlarda cevap verecektir zaten bakalım

Son düzenleme:

canım niye üzülüyosunki,herkes son güne kadar kullanmak istiyo zaten,normal yani.üzülcek bişey yokki

cnmm kaçıncı haftadasın ben 32. haftadayım Allah'ıma binlerce kez şükrler olsun.
doktor bana 35. haftada iğneyi keseceğini söyledi.
AMA BEN ÇOK KORKUYORUM ONDAN SONRAKİ 2-3 HAFTA NASIL GEÇECEK BİLMİYORUM.
GİZLİDEN KULLANAYIM DİYORUM AMA..........
CELEN SEN NE DİYON CNMM BU KONUDA..

bir de ek bilgi umutluyuzcum, mthfr deki mutasyon metabolizmanın folik asidi absorbe edememesi problemi. yani hematoloğun bana söylediği bizler homozigotlar gibi ömür boyu aspirin değil ama heterolar olarak ömürboyu folik asit alacakmışız.çünkü vücudumuz bunu besinlerden ememiyormuş.hematolog şunu da ekledi: kan pıhtılaşmasında MTHFR en son bakılan en zararsız değerler arasındadır. ama k.doğum ile hematologlar bazen farklı şeyler söylüyor. mesela hematolog iğneye gerek yok demesine rağmen k.doğum gerek var diyor. dünyada da üzerine hala çalışmaların devam ettiği bir konu olduğu için farklı görüşler olması gayet doğal...

ama genel geçer gördüğüm şey: iğne bizde de önemli bir önlem aracı. kaldı ki hamilelikte her halükarda pıhtılaşma artıyor. yani böyle bir rahatsızlığı olmamasına rağmen çalıkuşu yazmıştı sanırım almanyada bildiği biri varmış, bu kan inceltici iğnelerle bebeğine kavuşmuş allahın izniyle.

Evet canim sana aynen katiliyorumopuyorumnanaktan
Burda o igneyi bana yazan doktor bulana kadar anam agladi.mafoldumben
Almanyadaki hemen hemen bütün üniversite haastanlerine mail atip derdimi anlattim.:jeyyar:
Bu igneleri kullanmam gerektigini türkiyede izine gittigimde test sonuclarima bakip Fatih hastanesinde Nilgün Turhan ( saolsun ) demisti, igne kullanmam gerektigini. Burdaki eski doktoruma gittigimde gerek yok sen sadece MTHFR Heterezygotsun senin sadece 5 mg folikasit kullanman lazim dedi.:mymeka:
Bende pesini birakmayip arastirdim:eek: ve bütün almanyanin isvicrenin altini üstüne getirdim ve nihayat suanki doktorum buldum opuyorumnanaktan.
Bana gelen e-maillerde bazilari kullan bazilari gerek yok diye yazmisti.
Ama ben kesinlikle kullanmak istedigim icin bulana kadar aradim ve cok sükür buldumda. Hatta Sayin Önderoglu hocama bile e-Mail atip sordum, oda önce gerek yok diye yazdi sonra bana diger doktorlarin yani igne kullan diyen doktorlarin yazilarini gönderdim oda sonunda dayanamadi ozaman kullan dedi.:mymeka:
Esim bana cok gülmüstü ozaman, simdi hangi ülke sirada diye kaydirigubbakcemile3 dalga gecmisti benimle ama arayan bulurmus.kaydirigubbakcemile

herkese iyi akşamlar,
yorucu bir haftasonu ve bol trafik problemli bir yolculuktan sonra eve girer girmez nete girdim.. hemen forma göz atayım dedim.. ama o kadar çok yazılmış ki, bu yorgunlukla okuyamayacağım galiba bu akşam..
ben memleketteydim... düğün vardı, haliyle bütün akrabalar... ve bildik muhabbet... çocuk yok mu? kaç yıllık evlisiniz? ve bu sorunun arkasından ya imalı bakışlar ya da densiz laflar.. çocuğun olmuyor mu diye soramıyorlar da... ama arkanı döner dönmez muhabbetin ne olduğunu tahmin etme konusunda hiç zorluk yaşamıyorsun tabi...
son günlerde nereye gitsem insanlar bana çocuğum olmuyormuş mualemesi yapıyorlar.. ve benim sabrım taşmak üzere....
uf o kadar doluyum ki...

Canim benim seni okadar iyi anliyorumki.:teselli:
Benim okadar arkadasim vardi cogunla artik bu yüzden dogru dürüst konusmuyorum . Kendini üzme lütven :eek:lmaz: birak konusssunlar.zemuszemus

herkese günaydınn
bugün artık işten ayrılıyorum son günüm:KK43:yaa nedense çok üzülüyorum
ama bebeğimi düşününce rahatlıyorum
bebeğime herşeyi aldım ama hala paketlerde odasında duruyo,birkaç gün odasını toparlayıp düzenleyeceğim ve doğum çantamı felan hazırlıcam,acil bişey olursa hazır olsun istedim...

evde internet yok şuan,bu hafta içinde mutlaka bağlatıcam.. bugünden itibaren eve int.alana kadar giremeyebilirim belki..

şimdilik oğlişimde bende çok iyiyiz,herşey yolunda idiyor çok şükür,inşallah böyle devam ederde sağlıcakla kavuşurum bebişime..

allahım hepimize sağlıklı gebelik,doğum ve bebekler nasip etsin..

Meryemcigim sana iyi izinler canim.opuyorumnanaktan
Kendine ve bebise iyi bak. kaydirigubbakcemile2

fundacım efeler baya efe oluyor aklında olsun:))) ama bir o kadar da tatlı oluyorlar:))) benim küçük efe şimdiden efe oldu bile...

Nazlim kendini toparlayinca mutlaka efenin resmini ekle canim.
Insallah gaz problemide cabucak gecer. opuyorumnanaktan

merhaba kızlar çok uzun ara verdim ve sayfalar birikmiş onları okuyorum
kayıplar için çok üzüldüm allah bir daha yaşatmasın inş ve hamileler hayırlı doğumlar nasip etsin rabbim sizlere
ben çalışıyordum akşamlarıda çok yorgun olduğumdan pc yanından bile geçmiyordum fakat çok az para aldığım için işi bıraktım inanın o kadar yorulduğuma değmiyordu bende başka iş arıyorum artık
birde bugün arıyorlar neden gitmedin diye şirketten bende açıkça söyledim parası çok az yorulduğuma değmiyor dedim işte böyle kızlar
bu arada nazlıcım tebrik ederim seni ve eşini canım biraz geç oldu ama kusuruma bakma canım allah sağsalim kavuşturdu bebeğini sana darısı bizlerin başına inşallah

Haklisin canim, bende olsam senin gibi yapardim.
Insallah emeginin karsiligini veren baska is bulursun canim kaydirigubbakcemile5

Celencigim

Nihayet bende senin gibi böyle ekleme yapmasini becerebildim.kaydirigubbakcemile3
Diger türlü karistiriyordum :uhm: böyle baya rahatmis bee .
yerimseniben

canım zaten iğneler için az bir zamanın kaldı kullanman üzücü bişey değil bence..
Birde benim doktorum ısrarla doğumun şeklini iğneler etkilemez,sen istersen normal doğumda yapabilirsin diyor kesinlikle iğne kullanıyorsun diye sezeryan demiyorum diyor..
Ama benim vücudum minyon tipli ufacık tefeciğim sadece göbeğim var şuan :) bebek normalden biraz uzun ve kilolu olduğu için normali uygun görmedi doktorum sezeryan dedi.

Tekrar diyorum doktorum ;'' iğne kullandığın için değil bebeğin büyük olduğu için sezeryan diyorum sana '' dedi

ama bazen şüpheleniyorum da doktorum beni yıllardır tanır sever beni üzmemek için bazen çok şeyi anlayışla sevecenlikle anlatır izah eder,
acaba ben korkmayayım tedirgin olmayayım diye bebeği büyük uzun diye bahane edipte mi sezeryan diyor?...yoksa iğne kullandığımız için normal tehlikelide bana söylemiyor mu ? Bu sorularda kafamda sürekli

sanırım fundaya da normal da yapabilirsin demişti doktoru,diğer arkadaşlarda cevap verecektir zaten bakalım

cnm dr um bana da cuma günü sordum normal yapabilirsin demişti.
Ama ben sezeryan istiyırum...

lidyacım bunu buldum az önce bi baksana
YAN ETKİSİ YOK!
Düşüklere karşı koruyan aşı, nasıl yapılıyor?
Lenfosit aşısı, 1978 yılından beri var. Günümüzde açıklanamayan kısırlık ve yardımcı üreme teknikleri ile ısrarla gebelik elde edilemeyen vakaların tedavisinde de kullanılıyor. Erkek eşten alınan kan örneğindeki lenfositler ayrıştırılıyor. Anne adayının koluna ve cilt altına, 4 ayrı noktadan bu aşı yapılıyor. Aşı hazırlanmadan önce baba adayı mutlaka Hepatit ve HIV açısından inceleniyor. Lenfosit aşısı hamilelik sırasında da uygulanabiliyor. Anne adayına ve gelişmekte olan bebeğe herhangi bir zararı bulunmuyor. Lenfosit aşısı ile tedavi gören anne adaylarının bebeklerinde doğumsal anomali artışı veya gelişme geriliği saptanmamıştır. Ayda bir kez olmak üzere üç kere hamilelik öncesinde, iki kere de hamilelik sonrasında yapılıyor.

Canim bu konuyla ilgili bende TV de izlemistim a.s Ismi aklima gelmedi fisfisfis ama cok meshur bir doktor istanbulda bu konuda cok basari elde ettiklerini söylüyordu, neydi kadinin adi yaa fisfisfis hah buldum sevald tasdemirdi galiba onada e-mail atmistim igne konusunda.
Galiba Fertijin hastanesinde calisiyor.

Kizlar bugün bizim evlilik yildönümüz :kedi:
8. Seneye basladik :lepi:, Esim ban cok tatli bir siir yazmis, :kedi: sabahleyin mirmirmirmir araba anahtarinin yanina koymus ben ise giderken aldim okudum :nazar:
Vay be 8 sene olmus:1shok: , bana daha dün gibi geliyor opuyorumnanaktan demekki okadarda kötü degil evliligimiz.kaydirigubbakcemile3

Canım çok geçmiş olsun...Umutların sakın azalmasın , her şey daha güzel olacak , sağlıkla gelecek bebişin inşaallah...

Merhaba canım...

Seni çok iyi anlıyorum ve hatırlıyorum , yazmıştın bana durumunu...

Canım benimde 5 ay geçti üzerinden , bende çok zor günler geçiriyorum...Aklımdan hiç çıkaramıyorum bebeğimi...Bana da kan pıhtılaşmasından dolayı olduğunu sanmıyorum dedi doktorum ( lütfü bey )

Canım bende 4 gün öncesinde bebeğimin hareketleri azaldı diye gitmiştim doktora...Nst ye girdim ve her şey iyi dediler...2 gün sonrasında kaybetmişim bebeğimi :KK43: Ve ben bu şekilde , bilmeden 2 gün daha geçirdim...Hareketlerini duyamıyorum diye tekrar gittim doktora , pazar günüydü :KK43: ve öğrendim ve sonrası sezeryan...Seninde sezeryandı hatırlıyorum...en az 6 ay demişlerdi , sen korunmayı bırakmışsındır...İnşaallah canım en kısa zamanda gelir bebişin sağlıkla...Ben biraz riske girdim ve korunmayı daha öncesinden bıraktım...Hamile kalamadım gerçi , belkide iyi olmuştur sezeryan yarası açısından tabi...Öncesinde ilk istediğimde olmuştu ve benimde ilk düşüğüm olmadı...

Canım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim...Bende bu hafta içi hemotoloğa gideceğim , testlerimide yenileteceğim , ne olur ne olmaz diye...Sana mutlaka yazarım ne dediğini...Belkide bana da düşük dozda iğne önerecekler...Sağlıkla gelsinde bebişlerimiz , başka bir şey istemiyorum...

Canım asıl ben çok uzun yazdım :) Çünkü beni çok iyi anlayacağını biliyorum ...

Sezeryan yaran nasıl canım ...Benim ilk günden beri pek ağrım olmadı...Şu anda iyi görünüyo...Belli belirsiz iz kaldı...Sırf bebeğime daha çabuk kavuşayım diye elimden geldiğince kendime iyi bakmaya çalıştım...17 kilo verdim , 3 kilom kaldı...Her gün en az 1,5 saat yürüyüş hatta son zamanlarda koşmaya bile başladım ki hayatım boyunca hiç koşmayan birisiydim...Allah emeklerimizin karşılığını verir inşaallah...Ayyy yazdıkça yazıyorum...Aslında sana anlatacağım o kadar çok şey var ki...Burayı daha fazla meşgul etmeyeyim olmazsa...öptüm canım , görüşürüz...

Merhaba Melekçim. Umarım bu üzüntülerimizin sonu mutlulukla bitecek....

Sen de hemotologa gidince bana söylediklerini yazarsan çok memnun olurum...

Bu arada ben sezeryan olmadım canım normal doğum yaptım suni sancıyla. O yüzden 40 gün sonra hamile kalabilirsin demişti doktorum ama doğal olarak ben bebek düşünemezdim bile... o psikolojiyle mümkün değildi. yeni yeni düşünebiliyorum bakalım kısmet..

alahhım hiçbirimizin emeklerini boşa çıkarmasın. en kısa zamanda hayırlısıyla kavuşuruz inşallah bebeklerimize canım.

keşke aynı şehirde olabilseydik görüşürdük :KK43:( bol bol dertleşirdik...

Kizlar ben gecen Cuma günü Prof.Dr.Ibrahim Saracoglunu aradim.
Sekreteri ile konustum. Su benim kapanmis olan yumurta yollari ile acaba bitkisel bir ilac varmi diye merek ettim. CADIARZU
Sekreterde Hocaya danistiktan sonra bana sunu dedi, Hocamiz diyorki size yardimci olacagini saniyor.

Ay benim su türkcemi seveyim kurdugum cümlelere bak :mymeka: kizlar idara edin.:kedi:
Eee 10 Yasimda ayrildim vatanimdan türkcem ancak ilkokul cocugu türkcesi nasilsa iste öyle malesef.
Bazen icimden diyorum acan celen, sen, ve diger egitmen arkadaslarim benim bu türkcemi okuyunca gülümsüyorlardir herhalde diye.
Hatalarimi bildirirseniz cok sevinirim kizler.buyrunnnnnnnnn

Neyse nerde kalmistim, ay uzatmayayim yani yarin öglenden sonra saat 16:00 ya kadar bana verdikleri telefon numarasindan hocayi arayip konusacagim.
Yarin eve erken gitmem lazim bu yüzden, normalde ben 17:00 kadar calisiyorum.
Size konustuklarimizi yazarim.zemuszemus

Çalıkuşu canım evlilik yıldönümünüz kutlu olsun. ınşallah daha çokkkk 8 seneler görürsünüz eşinle birlikte.
Saraçoğlu Hoca'nın da yardımı ile tüm problemlerinden de bir an önce kurtulur, hatta bir dahaki yıldönümünüzü kucağınızda bebeğinizle kutlarsınız umarım :)

Son düzenleme:
Meryemcim sen de işten ayrıldım diye hiç sıkılma. Ne güzel yolun sonuna geldin, bol bol dinlen.
ınşallah kalan günlerini de sağlıkla geçirip sonra buradan oğluşunu müjdeleyeceksin bizlere :)

Kızlar bu arada şaka maka derken ben de1,5 aydır raporluyum, evdeyim.
ıyice kanıksadım bu durumu, vücut yatmaya öyle alışmışki valla ayağa kalkınca 10 dakikada yoruluyorum :)
Tabii tüm bunlar bir yana bu Cuma günü kontrolümüz var, inşallah problem çıkmazda ayağa kalkarım artık. Üstelik bir de doktorum da bu Cuma günü dönüyor, şu an şehir dışında, o burada yokken birşey olursa diye de ödüm kopuyor :KK43:
Ama genede içimden bir ses iyi şeyler olacak diyor, geçen seferkini atlattık ya sanırım onun verdiği bi özgüven. Üstelik bu sefer kanamam da olmadı, doktorum ultrasonda tespit edip yat dedi. Sanırım bu daha kolay geçer bu nedenle.
Off başınızı çok şişiriyorum, lütfen kusuruma bakmayın. a.s.

Son düzenleme:
lidyacım, baktım şimdi troidle ilgili tahlillerime...unuttum adını dediğim "anti-Tg" imiş...
tekrar toparliim: tsh,ft3,ft4( bazı labaratuvarlar türkçesini yazıyo yani st3,st4), anti-TPO,anti-Tg....bunları yaptır canım,sonuçları banada yaz iki günde filan çıkıyo ünv. hastanelerinde...özel tıp merkezlerinde de aynı gün akşam veya bi sonraki güne verirler sonuçları...

bu antili yazdıklarım çok önemli düşükler için...bunlar bi yerde katil antikorlar diyordu endokrinci( bakkalcı:))...bunların kontrolsüz çoğalması vücuttaki bazı organları yabancı olarak algılamaları anlamına geliyor ve yabancı algıladıkları organı yok etmeye çalışıyorlar...ve ne yazık ki yeni bir gebelikte oluşmaya başlayan embriyoyu da yabancı olarak algılayıp vücuttan atmak için savaşıyorlar...ilk gebeliğim 5. haftada sonlandı kendiliğinden düşükle bu kaybın sonunda yapılan tahlillerde çıktı troid sorunsalım ve o zamanki kadın doğumcum başka bir problem olmadığından büyük oranda troide bağladı sebebi...pıhtılaşma sorunu ikinci kayıptan sonra bulundu...
bu sebeple mutlaka o anti lillerede baktır canım, peline hamileyken birara yükselmişti o antikorlar ölüp ölüp dirilmiştik korkudan bebişe bişi olcak diye...offf neyse geçti ama ömrümden ömür gitti tabii...

öptüm seni...

dipnot:
anti-Tg ve anti-TPO denilen antikorlara bakılır. Anti-Tg , tiroit glandı içindeki folliküllerde bulunan ve tiroit hormonlarının depolanmasında kullanılan tiroglobulin (tg) denilen maddeye karşı üretilen antikordur. Anti-TPO, tiroit hormonlarının sentezi için kullanılan Tiroit Peroksidaz enzimine karşı yapılan antikordur. Bu antikorlar, Hashimoto tiroiditinde yüksek olarak bulunur ve hipotiroidinin kalıcı olduğunu gösterir.

hashimoto troidinde tekrarlayan düşüklere sık rastlanıyor canım...
yoktur tabii inşallah sende troid mroid...yinede baktır sen...

X