Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

esraben canım benim, beni de unutmamışsın yeni gördüm.
sağol canım, biraz kafa dağıtmaya niyetimiz var kaydirigubbakcemile2
hakkında hayırlısı inşallah, allahım tez zamanda sağlıkla isteyen herkeslere nasip etsin :Saruboceq:
zamana aylara hiç takılma arkadaşım, olması gerektiğinde hiçbir güç durduramaz, allah hayırlısını nasip etsin sonuan kadar

canım ben gecen hafta ilkez lutfu beye gittim 6 aydr korunmadığımızı syledım ve kanpıhtılaşması kanszlık sorunu syledım ilk rahım filmi istedi o zamn bellı deildi hamiş olduğum zaten 1 kere korunmadık dr gıdıceğim kesınleşttı korunduk samsunda rahım filmini çekınmek için geldım adet olmayı beklıydum 2 gunum gectı evde az once test aldım yaptım çift çizgi kızardı hemen ama lutfu bey filimden sonra gel kanla ilgili testlerı hemattoloji bolumundekı osman özcebeyle beraber yaptrcaz dedi iğneye ne zamn başlıycam cep teli de yok bende kafam çok karışıkk canım ya

Limburg canim cok özel olmassa sorabilirmiyim sen neden tüp bebk yaptirdin canim belki yazmissindir ben kacirmis olabilirim simdiden kusura bakma.
Senin Ilk tüp bebek tutmusmuydu

elifciğim, rahim filmini korunmamanıza rağmen 6 ay hamile kalmadın diye istedi değil mi yanlış anlamıyorum. ama sen bu arada hamiş kaldın.hmmmm bence yarın muayenehaneye ara 446 52 99, biliyorsundur. cebini şu aşamada vermez, yani genelde vermez Lütfü Hoca. ben muay.haneyi arıyorum, müsaitse görüştürüyorlar, zübeyde hemşireye veya sekreterine derdini anlatıyorsun, o da mutlaka hocaya danışıyor sana dönüyor. fakat senin daha hematoloji pıhtılaşma değerlerin belli değilse iğn vermez, yani bilmedem değerleri vermez. bu arada testleri yaptırsan nasıl olur dicem ama onların da sonucu geç çıkıyor bayağı. belki coraspinle devam edersinizi test sonuçlarına kadar. ama belki de pıhtılaşman hiç yoktur değil mi canım o zaman kafanı boşa karıştırma derim. en iyisi hocayı yarın m.haneden arayıp danışmak derim ben.

dediğim gibi henüzonçların yok elinde, belki de hiç gerek yok iğneye canım benim.

melekcim canım benim hoşgeldin, umarım iyisindir.

kızlar bu arada bugün üstüste 2-3 düşük yapıp bebişini kucağına alan 2 insanın hikayesini dinledim, bu insanların tetkik yaptırmak gibi bir şansları ve durumları yok maalesef. demek bu doğal bir olgu. yani şunu demek istiyorum çok şanslıyız hem de bunu yaşayan çok insan var. sanırım insan ırkının yavaş yavaş zayıflaşması, eski toprak denen kavramın yok olması sonucu bu biraz da çağın hastalığı olmuş.

bizler çok şanslıyız önlemlerimizi alıyoruz, gerisi allah kerim. ama gerçekten vesveye yer vermemekte fayda var. inanın hikayeler çok benzer ve maalesef çook sık. eskiden böyle değilmiş belli ki ya da şimdi daha çok konuşuluyor sanırım.

herkese slm ecesem canım mrba oncelıkle senı tebrık edrım canım bende lutfu beye gi,ttim bu ay benden rahım filmi istemiştı adet olmayı beklıyodum bu ay 1 kere korun masız ilişkıye girdığım için fazla umutlenmıyrdum az once test yaptım 2. çizgi çıktı hamıleyım ve drmz aynı canım senın le konnuşmak istyrm canım mumkunse şuan iğneye mı başlıycam ne yapıcam bilmiyrum

Çok güzel bir haber bu :) Gözün aydın ...Allah kucağında da görmek nasip etsin :)sositososito

herkese selam :) ben istanvbuldayım :KK43: sizleri cok merak ettim..okumaya vaktim yok biri bana kısadan bi özet gecse :) bebişler hamişler nasıllar??bajarı cok merak ediyorum haber varmı?baharcım tel bozuldu arayamıyrum aklım sende??

ıyi akşamlar kızlar.
Biliyorsunuz bugün kontrolümüz vardı. Herşey yolunda demeyi çok isterdim ama maalesef can sıkıcı şeyler de var.
Rahimde, bebeğimin hemen alt tarafında gene kanama odağı oluşmuş, bende henüz lekelenme ya da kanama yoktu ama doktorum ultrasonda gördü..
10 gün daha istirahat verdi, oluşan pıhtıyı ölçtü. 10 gün sonra kontrole gel, büyüyor mu küçülüyor mu kontrol edelim dedi.
Eğer bu arada kanaman olursa haberim olsun, hemen ara dedi.
Ama iyi olan şey bebeğim çok iyi, kordonu ile oynuyordu bugün. Nasıl hareketli sürekli dönüyor kendi kendine. 13. haftanın içindeyiz artık.
Doktorum genel olarak konuşursak, istisnai bir durum olmaz ise vücut 10. haftadan sonra bebeği değil oluşan pıhtıyı atmaya yönelir dedi.
Bu nedenle kanaman olabilir, vücut pıhtıyı atmak isteyebilir korkma ama bana haber ver dedi.
Kanama ile birlikte ağır sancın olmadığı müddetçe endişelenme dedi.
Ama gene de herşey olabilir tabii ki dedi.
Kızlar çok korkuyorum, bebeğimi gördüm bugün, iyice büyümüştü, gelişimi çok güzel ama bu oluşan pıhtılar ne olacak bilmiyorum.
ıyi şeyler düşünmeye çalışıyorum, inşallah bunu da atlatacağız. Biliyorsunuz 1 ay öncede kanamam olmuştu, ama atlatmıştık. Bu da geçecek diyorum ama gene de bir yanım da deli gibi korkmaya devam ediyor.
Onu kaybetmek istemiyorum, lütfen siz de dualarınızı esirgemeyin bizden.

celencim merhaba. ben de geçen hafta 2. düşüğümü yaparak kendimi bu sayfada moral bulurken buldum :-))

hatırladıklarım şöyle: elif fidan demin hamiş olduğunu öğrendi.
çalıkuşunun kan sonuçları çookgüzel çıktı, tüpleri enfeksiyondan kapanmamış veee tüp bebiş denemelerine başlayacaklar kısa zamanda.
meryemmeryem bebişinin eksiklerini tamamlama telaşında.
kahvelokum lütfü beye gitti, rahim filmi istendi.
limburgun bulantıları var ama bebişi iyi herşey yolunda.
dinamissin kanama odağı geçti hattu hafta başladı, herşey yolunda.
başkaaa??hmmm hıh buldum, gelevera yrın ankaraya geliyor, lütfü hocaya gidecek.

ay hafızaya almışmıyım ne?hatırladıkça yazarım yine.
bu arada seninle daha önce hiç konuşmadık sanırım, tekrar merhaba.allah bebişini sana bağışlasın, darısı başımıza ve tüm isteyenlere olsun :Saruboceq:

dinamissciğim burda kanaması olan çook arkadaşlarımız oldu, kendileri de yazcaktır zaten.
canım benim 9 ay kanamayla geçiren var hem de adet kanaması gibi.
herşeyi oluruna bırakacağız, yani stres açısından.tabii çok zor ama aklına kötü birşey geldiği anda onu kovacaksın. beyninde yaşatmayacaksın,korku da bir enerjidir.ne zaman gelse seni bulsa aklına kordonuyla oynaayan bebişinin görüntüsünü getireceksin. yani korkuyu olumlu bir görüntü ile ekarte etmeye çalışacaksın canım arkadaşım.ve bol bol dua, bebişle konuşup onu sevip enerjini vereceksin.
ben eminim birşey olmayacak allahın izniyle.
dualarımda olacaksın :Saruboceq:

İyi akşamlar kızlar.
Biliyorsunuz bugün kontrolümüz vardı. Herşey yolunda demeyi çok isterdim ama maalesef can sıkıcı şeyler de var.
Rahimde, bebeğimin hemen alt tarafında gene kanama odağı oluşmuş, bende henüz lekelenme ya da kanama yoktu ama doktorum ultrasonda gördü..
10 gün daha istirahat verdi, oluşan pıhtıyı ölçtü. 10 gün sonra kontrole gel, büyüyor mu küçülüyor mu kontrol edelim dedi.
Eğer bu arada kanaman olursa haberim olsun, hemen ara dedi.
Ama iyi olan şey bebeğim çok iyi, kordonu ile oynuyordu bugün. Nasıl hareketli sürekli dönüyor kendi kendine. 13. haftanın içindeyiz artık.
Doktorum genel olarak konuşursak, istisnai bir durum olmaz ise vücut 10. haftadan sonra bebeği değil oluşan pıhtıyı atmaya yönelir dedi.
Bu nedenle kanaman olabilir, vücut pıhtıyı atmak isteyebilir korkma ama bana haber ver dedi.
Kanama ile birlikte ağır sancın olmadığı müddetçe endişelenme dedi.
Ama gene de herşey olabilir tabii ki dedi.
Kızlar çok korkuyorum, bebeğimi gördüm bugün, iyice büyümüştü, gelişimi çok güzel ama bu oluşan pıhtılar ne olacak bilmiyorum.
İyi şeyler düşünmeye çalışıyorum, inşallah bunu da atlatacağız. Biliyorsunuz 1 ay öncede kanamam olmuştu, ama atlatmıştık. Bu da geçecek diyorum ama gene de bir yanım da deli gibi korkmaya devam ediyor.
Onu kaybetmek istemiyorum, lütfen siz de dualarınızı esirgemeyin bizden.

Allah esirgesin canım Allah sana ve bebeğine sağlıklı hamilelik dönemi versin ve bebişini kucağına al inşallah bütün dualarım seninle...:Saruboceq:

ınşallah Lidya'cım inşallah güzel olacak her şey.
Sanırım kendimi inandırmıştım iyice, artık işe bile başladım, bir daha olmayacak, normal bir hamilelik geçireceğim ben diyordum sürekli kendi kendime.
Bugün gidip de bunları görünce,duyunca birden kötü oldum, hiç beklemiyordum.
Ama yapacak birşey yok, sadece dua edip bekleyeceğim.
Ama yazık değil mi o sağlıklı olduğu halde, benim kanım yüzünden ona birşey olursa nasıl başa çıkarım bilmiyorum.
ılk düşüğümde bu sorunu bilmiyordum, belki de bebeğim sağlıksızdı ondan gitti diyordum.
Ama şimdi böyle düşününce içim içimi yiyor.
Neyse en iyisi bunları hiç düşünmemeye çalışmak.
Umarım bunu da atlatacağız.

Çalıkuşu canım, sonuçlarına çok sevindim.
Orucunu da tutacakmışsın, inşallah tüm duaların kabul olur arkadaşım.

İnşallah Lidya'cım inşallah güzel olacak her şey.
Sanırım kendimi inandırmıştım iyice, artık işe bile başladım, bir daha olmayacak, normal bir hamilelik geçireceğim ben diyordum sürekli kendi kendime.
Bugün gidip de bunları görünce,duyunca birden kötü oldum, hiç beklemiyordum.
Ama yapacak birşey yok, sadece dua edip bekleyeceğim.
Ama yazık değil mi o sağlıklı olduğu halde, benim kanım yüzünden ona birşey olursa nasıl başa çıkarım bilmiyorum.
İlk düşüğümde bu sorunu bilmiyordum, belki de bebeğim sağlıksızdı ondan gitti diyordum.
Ama şimdi böyle düşününce içim içimi yiyor.
Neyse en iyisi bunları hiç düşünmemeye çalışmak.
Umarım bunu da atlatacağız.

Çalıkuşu canım, sonuçlarına çok sevindim.
Orucunu da tutacakmışsın, inşallah tüm duaların kabul olur arkadaşım.

haklısın dinamiscim kim olsa senin gibi hissederdi.
ama sen şimdi bunları düşünme, bol bol dinlen, hatta benim yerime de yemekteyizi izle hala sabahları varsa :-))
ne zaman istersen de yaz, biz hep seninleyiz...

canım pıhtıdaşlarım, iyi geceler.
malum yarın yolculuk var valiz hazırlayacağım.
allah herkesin gönlündeki muradı versin inşallah :Saruboceq:
dinamisscim ve herkes, hepiniz allaha emanet olun.

Dinamiscim burda henüz yeniyim ama iyi düşün iyi olsun bizim dualarımız hep seninle olacak...
Ben buraya katılmadan önce kendimi çok yalnız hissediyordum ama şimdi içim daralınca buraya girip sizlerin yazılarını okuyup rahatlıyorum...

canım pıhtıdaşlarım, iyi geceler.
malum yarın yolculuk var valiz hazırlayacağım.
allah herkesin gönlündeki muradı versin inşallah :Saruboceq:
dinamisscim ve herkes, hepiniz allaha emanet olun.

Lidyacım hayırlı yolculuklar ... unutma yolcunun duası kabul olur dualarını esirgeme bizlerden kendine iyi bak..

dinamisscim öncelikle gözün aydın mı demeliyim geçmiş olsun mu bilemedim.gözün aydın çünkü bebeğin çok sağlıklı,geçmiş olsun beklemediğimiz bir durum oluştu. sakın stres yapma bunuda atlatacaksın eminim.şanslısın ki doktorun önceden görüp seni uyardı. hiç canını sıkma yat istirahat et.bol bol dua et.eminim sen bunuda atlacaksın

X