Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

papatyam, haklısın küsmekte :kedi: babanemiz pozcu da, pozcu postanesinin hemen arkasında oturuyolar, sen ne taraftasın? çok sıcaktı geldiğimiz dönemde canım yaa...3 gece kaldık kaçtık, pelincik iç anadolu çocuğu malum alışık değil o kadar sıcağa ter alerjisi olur diye hep korkuttu çevremdekiler, sadece bir-iki sefer foruma gittik akşam, gündüz hiç çıkmadık, evde klimanın altında oturduk, aklıma geldin tabii çok isterdim görüşmeyi ama inşallah gelecek yaza canım...hee bu arada illaki mersinde görüşcez diye bişi yok di mi...geliyosun nasılsa ankaraya kontrollere, bizde bekleriz teyzoşumuzu her zaman...tombik göbüşünle aynı gün geri dönmüyosundur heralde..kalırız bizde, misafir ederiz sizi inşallah...:1hug:a.s.

Ayy Şencim , inanmıyorum yaa demek ki içime doğmuş..Ben de pozcu postanesinin hemen arkasında , 3. sokağında oturuyorum.Yakın olmayı boşver resmen komşu çıktık.Daha çok üzüldüm şimdi , ama napalım bu sefer olmadı kısmet değilmiş ..Seneye inşallah telafi ederiz , kızlar oynarken biz de hasret gideririz , sohbet ederiz..yerimseniben Ben size tiramisu yaparım , çaylar demlerim , harika olur..Çok öpüyorum canım ikinizi de ..:1hug:

merhaba arkadaşlar,
dün lütfi beye gittim. merak eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. yarın hsg çekilecek... bakalım ne çıkacak.. bu arada lütfi bey hakkında söylenen bütün övgüleri hakediyor... geçmişi okuyamadım.. çok yorgunum, haber vermek için girdim..hepinizi sevgiyle öpüyorum...
Canım kahvelokum , bugün rahim filmi mi çektireceksin canım ? Herhalde yazmama gerek yok , hiç endişe etme , kolaylıkla atlatacaksın merak etme.Rahim filmi çok yol gösterici oluyor , Lütfü bey benden de istemişti , rahimde bişey var mı yok mu diye endişe etmeden hamileliğe başlamanı sağlıyor.Tatilde dinlendin enerji ve moral depoladın , güzel şeylere hazırsın artık.Çok öpüyorum canım..

Sevgili SILAYA , senden uzun zamandır haber alamıyoruz.Nerelerdesin , niye hiç yazmıyorsun ? Hiç mazeret göstermeden , uzun süre yazmayıp merakta bırakanlara bi ceza düşünelim kızlar..:eek:klava:

Selvihancım , seni de çok merak ediyorum ama mutlu son yaklaştığın için hazırlık telaşından yazamadığını düşünüyorum. Umarım iyisindir , çok öpüyorum..

Günaydın Simge'cim nasılsın?
Ben aslında buradayım da iş çok yazamıyorum maalesef.
Bugün doktora gideceğim ben, 13. haftamızın da ilk günü bugün.
Öğrendiğimde 3 haftalıktı henüz, evde yatmak zorundayken zaman hiç geçmiyor gibi geliyordu ama şimdi düşününce 10 hafta geçmiş gitmiş. Zaman nasıl da akıyor kızlar.
ınşallah hepimizin hamileliği su gibi, bir çırpıda, kolaylıkla sağlıkla geçer gider :)

Öğrendiğimde 3 haftalıktı henüz, evde yatmak zorundayken zaman hiç geçmiyor gibi geliyordu ama şimdi düşününce 10 hafta geçmiş gitmiş. Zaman nasıl da akıyor kızlar.
İnşallah hepimizin hamileliği su gibi, bir çırpıda, kolaylıkla sağlıkla geçer gider :)

inşallah canım,bende bugün 5+4 üm,yarın sabah dr. kontrolüm var.umarım görürüm bebişimi.dün akşam rüyamda gördüm dr. ultrasonla bakıyomuş ama ben koca çocuk görüyorum içimde ,erkek çocuğu,sarı saçlı yürüyo.hayır olsun diyorum.

İnşallah hepimizin hamileliği su gibi, bir çırpıda, kolaylıkla sağlıkla geçer gider :)

sen de güzel haberlerle dönersim umarım doktordan.

kızlar....günaydın canlarım....gecmısı oluyamadım. bu aralar kosturuyoruz hep...bebişin odasını hazırladık.allah saglıkla kullanmayıda nasıp eder ınsallah...sonra hastane cantalarımı hazırladım.ne olur ne olmaz dıye.bugun benim dogum günüm :) 34. haftayıda bıtırdık sukurler olsun.dun doktordaydık.miniğim ıyımıs cok sukur.2.100 gr :nazar:olmusuz.nst falan cekıldı heyecan yaptım bıraz:)

ıste boyle.ama sızlerı okuyamadım.yarın soz hepsını okucam.umarım herkes ıyıdır.kendınıze coook ıyı bakın nolur...dualarım hepınızle..sızde benden esırgemeyın olurmu :)))

bu arada celen nerelerde acaba? bıde ben selvıhanı uzun zamandır ormedım.yokmu benmı bakmadıgım ıcın goremedım.cunku onun baya bı yaklastı dogumu...haberı olan varmı hiç?

hepınızı opyorum

ecesem merhaba canım nasılsın umarım herşey yolundadır. geçen hafta gidecektin galiba lütfü beye nasıl geçti?şişmeler devam ediyor mu?bebişin nasıl?öptüm canım byeeee

bkalecim merhaba canım.... geçen hafta lütfü beye gittim doğru hatırlıyorsun.... ben aslında ankarada oturmuyorum... ailem ankarada yaşıyor.... doğumuda hacettepede yapacağım ve doktorumuz lütfü bey olduğu için son ayımı ankarada geçirmeye karar verdik.... eee haliyle evden bebeğe ve bana ait ne varsa ankaraya getirdik.... son bir hafta baya bir yoğun geçti....birde daha önce hiç alışveriş yapmamıştık... bir haftadırda onlarla uğraşıyoruz....artık tüm hazırlıklar bitti geri saymaya başladım diyebilirim....

lütfü beydeki kontrolüm gayet iyiydi... oğluşum 2.380 gr olmuş....doğumda 3.300 ile 3.500 arasında olur dedi....son bir kez tam kan sayımı ve tam idrar tahlili istedi...onları yaptırdık neyseki temiz çıkmış hepsi... demirim çok düşük çıkıyordu bu nedenle iki aydır günde iki defa kullanıyordum.... en son kontrolde 12.8 e yükselmiş tekrar bire düşürdük.....

hamile kalmadan önce yapılan testlerde PAI-1 yapılmamıştı bana.... lütfü beyde şu anda çok önemli değil gebelik esnasındada yapılabilir... onun sonucuna göre eğer mutasyon varsa doğum sonrasındada iğneye bir süre devam etmek gerekir demişti.... muaynede onu hatırlattım .... benim değerlerime baktı... mthfr de mutasyonu olanlara doğum sonrası iğne vermiyorum ama senin PAI-1 e bakılmamış ona bakılsın sonuca göre karar vercez dedi....

şu anda 34 haftalık hamileyim.... 56 kilo ile başladım... şimdi 69 oldum... yani toplamda 13 kilo aldım.... ama lütfü bey sağolsun aşırı kilo almışsın diyerek bi güzel moralimi bozdu....
halbuki ben kendimi hala zayıf hissediyorum.... :)

doğumda ücret ödeyip ödemeyeceğimizi sorduk eşimle.... ısrarla ben doğum ücreti almıyorum dedi....bizde usulen sormuş olmayalım diye tekrar sorduk oda almıyorum dedi.....

bacağımdaki ve ayağımdaki şişliklere baktı.... bunlar normal.. artık son ayına girdin... oturuken ayaklarını hiç sallandırma ve hergün kendini yormayacak şekilde yürüyüş yap dedi...2 hafta sonrasına tekre randevu verdi.... muhtemelen muayneden bir hafta sonrada doğum olcak....

topicte o kadar çok yeni arkadaş varki... hepiniz hoşgeldiniz... malesef çok fazla oturamadığım için geçmişi okuyamıyorum....benim yaşadıklarım bir haylken yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor... allah dileyen herkesin kucağını minicik bebeklerle doldursun inşallah....

bkalecim merhaba canım.... geçen hafta lütfü beye gittim doğru hatırlıyorsun.... ben aslında ankarada oturmuyorum... ailem ankarada yaşıyor.... doğumuda hacettepede yapacağım ve doktorumuz lütfü bey olduğu için son ayımı ankarada geçirmeye karar verdik.... eee haliyle evden bebeğe ve bana ait ne varsa ankaraya getirdik.... son bir hafta baya bir yoğun geçti....birde daha önce hiç alışveriş yapmamıştık... bir haftadırda onlarla uğraşıyoruz....artık tüm hazırlıklar bitti geri saymaya başladım diyebilirim....

lütfü beydeki kontrolüm gayet iyiydi... oğluşum 2.380 gr olmuş....doğumda 3.300 ile 3.500 arasında olur dedi....son bir kez tam kan sayımı ve tam idrar tahlili istedi...onları yaptırdık neyseki temiz çıkmış hepsi... demirim çok düşük çıkıyordu bu nedenle iki aydır günde iki defa kullanıyordum.... en son kontrolde 12.8 e yükselmiş tekrar bire düşürdük.....

hamile kalmadan önce yapılan testlerde PAI-1 yapılmamıştı bana.... lütfü beyde şu anda çok önemli değil gebelik esnasındada yapılabilir... onun sonucuna göre eğer mutasyon varsa doğum sonrasındada iğneye bir süre devam etmek gerekir demişti.... muaynede onu hatırlattım .... benim değerlerime baktı... mthfr de mutasyonu olanlara doğum sonrası iğne vermiyorum ama senin PAI-1 e bakılmamış ona bakılsın sonuca göre karar vercez dedi....

şu anda 34 haftalık hamileyim.... 56 kilo ile başladım... şimdi 69 oldum... yani toplamda 13 kilo aldım.... ama lütfü bey sağolsun aşırı kilo almışsın diyerek bi güzel moralimi bozdu....

doğumda ücret ödeyip ödemeyeceğimizi sorduk eşimle.... ısrarla ben doğum ücreti almıyorum dedi....bizde usulen sormuş olmayalım diye tekrar sorduk oda almıyorum dedi.....

bacağımdaki ve ayağımdaki şişliklere baktı.... bunlar normal.. artık son ayına girdin... oturuken ayaklarını hiç sallandırma ve hergün kendini yormayacak şekilde yürüyüş yap dedi...2 hafta sonrasına tekre randevu verdi.... muhtemelen muayneden bir hafta sonrada doğum olcak....

topicte o kadar çok yeni arkadaş varki... hepiniz hoşgeldiniz... malesef çok fazla oturamadığım için geçmişi okuyamıyorum....benim yaşadıklarım bir haylken yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor... allah dileyen herkesin kucağını minicik bebeklerle doldursun inşallah....

canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim benimde c.tesi kontrolüm vardı lütfü beyde hiç karşılaşmak nasip olmadı ben iş nedeniyle hep c.tesileri gidiyorum 20.haftamda olduğum için henüz lütfü beyle doğumu konuşmadım ama eğer kendisi giricekse hacettepe tabiki doğum için özel hastanelerden daha ii sana kesin girerim dedimi yoksa girmeme ihtimali varmı özel oda falan ayarlanabiliyomu ücret olarakta kendisi girceği için hastanelerde prof. farkı adı altında 1200-1500 civarı ücret alıyolar diye biliyorum heralde bunu hacettepeden öğrenmek gerekiyo çok öpüyorum canım inş. bende 34.haftaları görürüm kendine çok ii bak

kızlar....günaydın canlarım....gecmısı oluyamadım. bu aralar kosturuyoruz hep...bebişin odasını hazırladık.allah saglıkla kullanmayıda nasıp eder ınsallah...sonra hastane cantalarımı hazırladım.ne olur ne olmaz dıye.bugun benim dogum günüm :) 34. haftayıda bıtırdık sukurler olsun.dun doktordaydık.miniğim ıyımıs cok sukur.2.100 gr :nazar:olmusuz.nst falan cekıldı heyecan yaptım bıraz:)

ıste boyle.ama sızlerı okuyamadım.yarın soz hepsını okucam.umarım herkes ıyıdır.kendınıze coook ıyı bakın nolur...dualarım hepınızle..sızde benden esırgemeyın olurmu :)))

bu arada celen nerelerde acaba? bıde ben selvıhanı uzun zamandır ormedım.yokmu benmı bakmadıgım ıcın goremedım.cunku onun baya bı yaklastı dogumu...haberı olan varmı hiç?

hepınızı opyorum

sidocum canım ne güzel haberler böyle çok sevindim iyi olmanıza. bu arada nice mutlu yıllara bebişinle birlikte inşallah doğum günün kutlu olsuna.s.opuyorumnanaktanhihoyyyt
ohh ne güzel hazırlıklarda tamamlanmış allahım güle güle kullanmayı nasip etsin kendine iyi bak canıma.s.

canım benim güzel duaların için teşekkür edrim işallah canım sende bu günlere geleceksin inan çabuk geçiyo sanki daha dün gibi bebişimin kalp atışlarını duymayı bekliyordum bu gün 20 haftalık dediğin gibi öpüp koklayacağım günü iple çekiyorum işallah sırayla hepimiz yavrularımıza kavuşucaz allahım isteyen herkese versin yüce rabbim hepimizin yüzünü güldürsün
sen şimdi kaç haftalık oldun canımopuyorumnanaktan:dance:

AMIN CANIM INSALLAH O GUNLERI GORURUZ BEN 11+4 UM CANIMopuyorumnanaktan

canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim ne güzel senin ve bebişin adına. maaşalllah bebişin normal kilo da doğacak. umarım doğumdan sonra kullanmak zorunda kalmazsın iğneleride.
demek alışveriler falanda yapıldı ayy ne kadar güzel ve heyecanlı.bende ayın 15inden sonra başlayacağım yavaş yavaş.
doğumda para almaması çok güzel zaten her gidişimizde bayılıyoruz paraları.
inşallah sağlıklı bir şekilde doğum yaparsın ve bebişine kavuşursun canım:Saruboceq:
kilon bence gayet iyi ben 29 haftalığım 12 kilo aldım her gittiğimde bana da diyor çok moralim bozuluyor ama gerçekten çok çok dikkat etmeme rağmen alıyorum.su içsem yarıyor herhalde.çok kafaya takıyordum ama artık takmayacağım bebişim sağlıklı olsunda gerisi önemli değil diyorum. sende bozma moralini boşveeerrrr....
canım inşallah hep güzel haberlerini alırız kendine ve bebişine iyi bak.a.s.

sevgili bkale ve smmm06 ... çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.... lütfü bey doğuma kendisinin gireceğini üstüne basa basa söylüyor... en gittiğimdede ben hacettepede doğum ücreti almıyorum dedi.... ama hastane alıyorsa onu bilmiyorum.... onuda mutlaka öğrenirim... lütfü beyin hacettepedeki hemşiresi gülderen hanım sanırım bu konuda yardımcı olur.....

özel oda için şimdiden rezarvasyon yaptırdık... profların olduğu bölümde ilknur hanım diye bir bayan var. ona gidip sezeryan günün için isim yazdırıyorsun... doğum sabahıda ücretitini ödüyorsun....

bende sizler gibiydimmm. 30 lu haftaları görmek hayal gibiydi.... şimdi doğum telaşı sardı... allah hepimizi sağlıklı bir şekilde kurtarsın inşallah.... çok öpüyorum....

Doğum günün kutlu olsun sido'cum.
Ne güzel seneye bebeğinle birlikte kutlayacaksın doğum gününü.
ınşallah sevdiklerinle birlikte çok uzun yıllar huzurla, mutlulukla kutlarsın doğum gününü opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
canım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim ne güzel senin ve bebişin adına. maaşalllah bebişin normal kilo da doğacak. umarım doğumdan sonra kullanmak zorunda kalmazsın iğneleride.
demek alışveriler falanda yapıldı ayy ne kadar güzel ve heyecanlı.bende ayın 15inden sonra başlayacağım yavaş yavaş.
doğumda para almaması çok güzel zaten her gidişimizde bayılıyoruz paraları.
inşallah sağlıklı bir şekilde doğum yaparsın ve bebişine kavuşursun canım:Saruboceq:
kilon bence gayet iyi ben 29 haftalığım 12 kilo aldım her gittiğimde bana da diyor çok moralim bozuluyor ama gerçekten çok çok dikkat etmeme rağmen alıyorum.su içsem yarıyor herhalde.çok kafaya takıyordum ama artık takmayacağım bebişim sağlıklı olsunda gerisi önemli değil diyorum. sende bozma moralini boşveeerrrr....
canım inşallah hep güzel haberlerini alırız kendine ve bebişine iyi bak.a.s.

canım sorma bende 20.haftamdayım ilk 4 ay hiç kilo almamıştım 5.ayımda 2 kilo aldım lütfü bey hemen uyardı ilk almadığın için bişey demiyorum ama ayda 1.5 kiloyu geçme dedi açıkcası morlim bozuldu son aylarda nasıl olcak durum bilmiyorum sanırım lütfü bey kilo konusunda ne kadar az alırsak okadar ii görüşünde kaydirigubbakcemile3

Sido canım doğum günün kutlu olsun.Ne güzel o bebek hazırlıklarını bilirim çok keyiflidir.Herşeyin yolunda gittiğine çok sevindim.Heyecanını da anlıyorum.Ben sana daha önce de sormuştum ama okuyamadın herhalde Tekirdağ'daki doktorunun adını sormuştum.Cevap yazarsan sevinirim.Öptüm.

canım sorma bende 20.haftamdayım ilk 4 ay hiç kilo almamıştım 5.ayımda 2 kilo aldım lütfü bey hemen uyardı ilk almadığın için bişey demiyorum ama ayda 1.5 kiloyu geçme dedi açıkcası morlim bozuldu son aylarda nasıl olcak durum bilmiyorum sanırım lütfü bey kilo konusunda ne kadar az alırsak okadar ii görüşünde kaydirigubbakcemile3

ne güzel yaa bak sen ilk 4 ay hiç kilo almamışsın tebrik ederim. bende 4. aydan sonra 2şer kilo almaya başladım bana da dedi ayda 1.5 kiloya düşür diye ama ne oldu adam beni uyardı ertesi ay ben 3 kilo aldım gittim :kedi:artık iyice bi güzel uyardı :eek:klava:bu ay da 1 kilo aldım haftaya gideceğim kontrole bi yarım kilo daha alırım herhalde.

X