Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sağol Şencim...Önümüzdeki hafta gideyim artık hemotoloğa...Dediğin gibi içim rahat olur...Mis kokulu pelinciğini öp benim için...

melekcim, rabbim bir daha yaşatmasın inşallah...doğru tedaviyle bebeğini kucağına almak nasip eder inşallah...sorun olursa yaz ben sonra cevaplarım...ben kaçıyorum artık....iyi geceler...

Limburg canim cok özel olmassa sorabilirmiyim sen neden tüp bebk yaptirdin canim belki yazmissindir ben kacirmis olabilirim simdiden kusura bakma.
Senin Ilk tüp bebek tutmusmuydu

YOK CANIM SAKINCASI YOK BURDA ONEMLI OLAN DERTLERIMIZI PAYLASMAK.BENDE SADECE KAN PIHTILASMA SORUNU YOKTU YANI BUNU YENI OGRENDIK SON DUSUKTEN SONRA ESIMIN SPERM SORUNU VARDI YANI HAMILE KALMAMDA ZOR OLUYORDU BU YUZDEN TUP BEBEK DENEDIK 4 KEZ. BENIM IKINCI VE DORDUNCUDE TUTMUSTU AMA MORAL BOZMAK YOK CANIM CUNKU SONRADAN OGRENDIMKI BU KAN PIHTILASMASI SADECE HAMILE KALDIKTAN SONRA BEBEK DUSMESI DEGILDE HAMILE KALMAYIDA ZORLASTIRIYORMUS BILMIORUM NE KADAR DOGRU CANIM opuyorumnanaktan

İyi akşamlar kızlar.
Biliyorsunuz bugün kontrolümüz vardı. Herşey yolunda demeyi çok isterdim ama maalesef can sıkıcı şeyler de var.
Rahimde, bebeğimin hemen alt tarafında gene kanama odağı oluşmuş, bende henüz lekelenme ya da kanama yoktu ama doktorum ultrasonda gördü..
10 gün daha istirahat verdi, oluşan pıhtıyı ölçtü. 10 gün sonra kontrole gel, büyüyor mu küçülüyor mu kontrol edelim dedi.
Eğer bu arada kanaman olursa haberim olsun, hemen ara dedi.
Ama iyi olan şey bebeğim çok iyi, kordonu ile oynuyordu bugün. Nasıl hareketli sürekli dönüyor kendi kendine. 13. haftanın içindeyiz artık.
Doktorum genel olarak konuşursak, istisnai bir durum olmaz ise vücut 10. haftadan sonra bebeği değil oluşan pıhtıyı atmaya yönelir dedi.
Bu nedenle kanaman olabilir, vücut pıhtıyı atmak isteyebilir korkma ama bana haber ver dedi.
Kanama ile birlikte ağır sancın olmadığı müddetçe endişelenme dedi.
Ama gene de herşey olabilir tabii ki dedi.
Kızlar çok korkuyorum, bebeğimi gördüm bugün, iyice büyümüştü, gelişimi çok güzel ama bu oluşan pıhtılar ne olacak bilmiyorum.
İyi şeyler düşünmeye çalışıyorum, inşallah bunu da atlatacağız. Biliyorsunuz 1 ay öncede kanamam olmuştu, ama atlatmıştık. Bu da geçecek diyorum ama gene de bir yanım da deli gibi korkmaya devam ediyor.
Onu kaybetmek istemiyorum, lütfen siz de dualarınızı esirgemeyin bizden.

CANIM BENIM YAAA OKUYUNCA NE KADAR UZULDUM ANLATAMAM SANA BITANEM YAAA BAK UZULMEK YOK TAMAMMI NE GUZEL ISTE KANAMAN FALAN OLMADAN GORMUS DRUN YA DR GORMEDEN KANAMAN OLSAYDI DAHA COK PANIK YAPICAKTIN BAK II ISTE ONCEDEN GORULMUS VE DINLEMEYE GECICEKSIN INSALLAH BUGUNLERDE GECICEK BAK HEM NE GUZEL BEBISINI GORMUSSUN ONDA BI SORUN YOK COK SUKUR CANIM EN ONEMLISI BU ISTE 10 GUN SONRA DAHA II OLACAK SIKMA KENDINI CANIMopuyorumnanaktan

ESRABENCIM COK SAOL BITANEM BIZLERIDE UNUTMAMISSIN SANA DA KOLAYLIKLAR DILIYORUM ALLAH HAYIRLISIYLA BEBISINI KUCAGINA ALMAK NASIP ETSINopuyorumnanaktan

çalıkuşu canım benim bak dememişmiydim bir sorun olmayacak diye allaha şükürler olsunki olmadı inşallah ilk denemede olur allah orucunu kabul etsin bol bol dua et ramazanda tabi bizde edeceğiz ondan sonra inşallah en az ikiz istiyoruz biri kız biri erkek herşey gönlünce olsun bu arada bol bol dinlen ve vitamin depola allaha emanet ol canım çok öpüyorum seni

dinamis canım benim üzülme lütfen 13.haftada bendede oldu rahimde kanama ama dışarda görünen hiçbirşey yoktu ve geçti allaha şükür sen bol bol dinlen şükürler olsun bebeğinde bir sorun yok sakın evde yatıyorum diye canınıda sıkma gerekirse 9 ay yatarsın yeterki bebeğini sağlıklıca kucağına almak nasip etsin unutma bir sürü yatalak hasta var belki hiç ayağa kalkamayacak allaha şükür senin durumun geçici ve çok güzel bir meyvesi var sürekli konuş meleğinle o seni hiç bırakmayacak merak etme biz senin için dua ediyoruz allah isteyen herkesin kucağını doldursun emeklerini boşa çıkarmasın ikinizide çok öpüyorum allaha emanet olun

nazlı canım benim pc açık gözüküyor nasılsın iyimisin küçük efemiz nasıl allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah doğum hikayeni daha anlatmadın müsayit olunca anlat olurmu ikinizide çok öpüyorum kendinize iyi bakın olurmu

İyi akşamlar kızlar.
Biliyorsunuz bugün kontrolümüz vardı. Herşey yolunda demeyi çok isterdim ama maalesef can sıkıcı şeyler de var.
Rahimde, bebeğimin hemen alt tarafında gene kanama odağı oluşmuş, bende henüz lekelenme ya da kanama yoktu ama doktorum ultrasonda gördü..
10 gün daha istirahat verdi, oluşan pıhtıyı ölçtü. 10 gün sonra kontrole gel, büyüyor mu küçülüyor mu kontrol edelim dedi.
Eğer bu arada kanaman olursa haberim olsun, hemen ara dedi.
Ama iyi olan şey bebeğim çok iyi, kordonu ile oynuyordu bugün. Nasıl hareketli sürekli dönüyor kendi kendine. 13. haftanın içindeyiz artık.
Doktorum genel olarak konuşursak, istisnai bir durum olmaz ise vücut 10. haftadan sonra bebeği değil oluşan pıhtıyı atmaya yönelir dedi.
Bu nedenle kanaman olabilir, vücut pıhtıyı atmak isteyebilir korkma ama bana haber ver dedi.
Kanama ile birlikte ağır sancın olmadığı müddetçe endişelenme dedi.
Ama gene de herşey olabilir tabii ki dedi.
Kızlar çok korkuyorum, bebeğimi gördüm bugün, iyice büyümüştü, gelişimi çok güzel ama bu oluşan pıhtılar ne olacak bilmiyorum.
İyi şeyler düşünmeye çalışıyorum, inşallah bunu da atlatacağız. Biliyorsunuz 1 ay öncede kanamam olmuştu, ama atlatmıştık. Bu da geçecek diyorum ama gene de bir yanım da deli gibi korkmaya devam ediyor.
Onu kaybetmek istemiyorum, lütfen siz de dualarınızı esirgemeyin bizden.

dinamisis canım çok geçmiş olsun ama endişelenme inşallah birşey olmaz bak doktorunda demiş vücut sadece pıhtıyı atar diye sen moralini bozma. annesi bak bebişinin keyfi yerindeymiş ne güzel o sana sımsıkı tutunuyor bırakmayacak seni bunu düşün. bol bol dinlen boşver işi falan gerekirse bebişlerimiz için 9 ay bile yatarız.canım allaha emanet ol dualarım sizinle:Saruboceq:

günaydın güzellerr,
dün evde dinlendik birazcık o yüzden giremedim nete(izne ayrılınca eve int bağlatıcam)

Sidocum ; mutlu yaşlar canım,
Ecesem ; eserizmir; canlarım iyi olmanıza çok sevindim
allahım hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin,
içimdeki duygularımı anlatamam,nasıl heyacanlanıyorum telaş ediyorum bazen yaa..
doğumu düşünüyorum nerde hangi saatte ne olacak nasıl olacak bebek neye benzeyecek .... neler neler gelmiyorki aklıma
çok üstüne düşmek istemiyorum pimpirikli olmayayım diyorum ama dayanamıyorum
allahım hevesimizi ümitlerimizi yarıda bırakmasın inşallah sağlıcakla kucağımıza alıp koklamak nasip etsin

tüm isteyenlerede en kısa zamanda sağlıklı gebelik ve bebek diliyorum her zaman

Dinamiscim ; benimde 14,16. haftalarda sanırım bir lekelenmem olmuştu.. doktorum kanama şiddetli olursa ve ağrılı olursa korkmalıyız demişti,yoksa telaşlanma demişti..
inşallah seninkide geçici olacak hherşey yolunda olacak sağlıcakla büyüyecek bebişn stres yapıp onuda üzme annesi

hepinizi öpüyorum kızlarr

esra ben, tabii ki cevap yazıcam canım benim gerçekten görmemişim, geçmişi tam okuyamadığımdan okuyabildiğim zamanlarda da hemen cevap yazmaya her zaman vaktim olmuyo işte malum kızçeden...mama saati, oyun saati, kaka saati vs...diye uzuyor liste...
serdar beyin iğneden çekinmesi beni de düşündürdü şimdi...hımm bencede sen o dediğin diğer hekimlede bi görüş mutlaka...hem vaktin de var nasıl olsa iki adet dönemi...hem bu arada kistler kaybolur hemde kafanda soru işareti kalmamış olur inşallah iğne konusunda...
pıhtılaşmaya neden olan faktörlerin neydi esracım senin?? belki okumuşumdur daha önce ama unuttum canım ya...bide listemiz vardı bizim bu konuda di mi? ama hangi sayfada kaldı bilmiyom...
öpüyorum canım seni, geç olsunda güç olmasın di mi ama:)
sevgiler

arkadaşlar herkese günaydın,
şencim benim değerlerim
fibrinojen -455 4G 5G HETEREZİGOT PAI -1 4G/5G MTHFR 1298 HOMOZİGOT iğnesiz tedavi olmuyor diye biliyorum bu durumda.pelini çok öpüyorum.Allah nazarlardan saklasın :nazar:

Ahh Dinamiscim , çok geçmiş olsun canım.Seni çok iyi anlıyorum ama Allaha şükür doktorun hep iyi şeyler söylemiş , bebeğin de çok iyiymiş Allaha şükürler olsun.O yüzden lütfen kendini üzme. Şu an moralini yüksek tutmalısın , biliyorsun benim de 11. haftada başıma gelmişti , doktorum moral çok önemli üzüntü rahimde kasılmaya neden olur bu da hiç iyi olmaz demişti.Bak Fundada da aynı şey olmuştu ve çok şükür şu an sorunsuz devam ettiriyor hamileliğini , buradaki çok arkadaşımızda oldu aynı şey , hatta Selvihanda 5. ayda olmuştu , çok şükür şimdi doğum hazırlığında.Şu an moralini yüksek tut ve dinlenmeye devam et , işe başlama konusunda acele etme.İyi hissetsen ve doktorun sorun yok dese bile dinlenmeyi ihmal etme.Allahım bebeğini sana bağışlasın , herşey çok güzel devam edecek hiç merak etme.Çok öpüyorum canım.

arkadaşlar herkese günaydın,
şencim benim değerlerim
fibrinojen -455 4G 5G HETEREZİGOT PAI -1 4G/5G MTHFR 1298 HOMOZİGOT iğnesiz tedavi olmuyor diye biliyorum bu durumda.pelini çok öpüyorum.Allah nazarlardan saklasın :nazar:
Sevgili esraben , seninle sonuçlarımız sanırım aynı . Bende de PAI-1 heterezigot , MTHHFR Homozigot . Aspirin+iğne kullanıyorum.

simge, dinamiss umarım kontrolleriniz iyi geçmiştir, herşey yolundadır inşallah...

simgecim, sen hamileliğin ilk dönemlerindesin henüz, bebeğinin sana sıkı sıkı tutunduğuna eminim ama bunun için ananas suyunu önermişlerdi bana bende günde bir iki su bardağı içmiştim, tutunmayı kolaylaştırıyor canım...bi zararı yok meyve suyu sonuçta, ama %100 olanını al marketlerde var...allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin...

sido cumm, ne güzel haberler vermişsin...canım benim hadi azz kaldı bebişine kavuşmana...hastane çantanı hazırlaman iyi olmuş, benim 34. haftada gelmişti sabırsız pelin biliyosun, ayy allah benzetmesin, zamanında doğur inşallah...doğum haberlerini bekliycez artık heyecanla...öptüm

sağol canım,hepiniz sağolun.şimdi doktordan geldik .gördük minik bebişi.3 mm.miş daha,kalbi atıyo pıt pıt.ama erken dedi doktor haftaya çarşambaya tekrar çağırdı kalp atışı için.normalde 5+5 tim benim hesabıma göre bugün.doktora göre 2 gün öndeyim 6. haftayı bugün bitirmişim.böyle işte kızlar.moralim iyi bugün.allah her isteyene nasip etsin.

sevgili papatya bana doktorum iğnesiz devam edebiliriz dedi.ama ben endişelendim.şuan bir gebelik yok.sen hangi iğneyi kullanıyorsun ve dozu nedir..doktorun ve tadavi şeklini yazarsan sevirim .bu arada seninde az kaldı hadi bakalım Allah en yakın zamanda bebişini sağlıkla kavuştururkaydirigubbakcemile5

Canım çalıkuşu , iyi haberlerine sevindim canım Allah dualarını kabul etsin , bizler de hep dua edicez. Belki de bi anda 2-3 çocuk annesi olacaksın ne güzel..

Ben iyiyim çok şükür canım , gebeliğe bazı sıkıntılar yaşanıyor ama napalım.Yaşaya yaşaya , sorarak araştırarak , yardım alarak atlatıyoruz. Yakında ben de sana yardımcı olacağım , çalıkuşum bak şöyle şöyle yap diyeceğim , moral vereceğim. Herşey çok güzel olacak inşallah canım..Kalsiyum konusundaki önerin için de çok teşekkür ederim , çarşamba günü doktoruma sorucam. Çok öpüyorum seni.

herkese slm ecesem canım mrba oncelıkle senı tebrık edrım canım bende lutfu beye gi,ttim bu ay benden rahım filmi istemiştı adet olmayı beklıyodum bu ay 1 kere korun masız ilişkıye girdığım için fazla umutlenmıyrdum az once test yaptım 2. çizgi çıktı hamıleyım ve drmz aynı canım senın le konnuşmak istyrm canım mumkunse şuan iğneye mı başlıycam ne yapıcam bilmiyrum

elif fidancım canım tebrik ederim... yaşadığın tatlı telaşları o kadar iyi anlıyorumki.... ben 3+6 iken öğrendim hamileliğimi ve lütfü beye mail attım .... o da hemen iğneye başla diye cevap yazmıştı.... 7. haftada da ilk ilk muayneye çağırdı.... daha önce iki kaybım var benim... onlarda kese varmı, içinde embriyo oluşmuşmu diye nerdeyse 3 günde bir doktoro gidiyordum..... bu hamileliğimde kendime söz vermiştim ve 7. haftaya kadar hiç doktora gitmedim....

sanırım samsundasın .... lütfü bey bana ilk mailinde eğer kanaman yoksa yolculuk yapmanda hiçbir sakınca yok demişti....zaten hamilelik nedeniyle insanların günlük yaşamlarını kısıtlamasına son derece karşı bir doktor....acil durumlarda muaynehanesindeki hemşire hanımla konuşabilirsin... ismi zübeyde son derece bilgili bir bayan.... seni her konuda yönlendirecektir....gerekli durumlarda lütfü beylede görüşmeni sağlıyor....sanırım 20. haftadan sonrada cep telefon numarasını alabilirsin.... en azından bana öyle yaptılar....

tekrar tebrik ediyorum canım.... sormak istediğin başka bişey olursa seve seve yine cevaplarım....

sevgili papatya bana doktorum iğnesiz devam edebiliriz dedi.ama ben endişelendim.şuan bir gebelik yok.sen hangi iğneyi kullanıyorsun ve dozu nedir..doktorun ve tadavi şeklini yazarsan sevirim .bu arada seninde az kaldı hadi bakalım Allah en yakın zamanda bebişini sağlıkla kavuştururkaydirigubbakcemile5
Canım , yanılmıyorum değil mi evet değerlerimiz aynı.

Ben ilk Hacettepeden timur hocaya gitmiştim ( Prof. Timur Gürgan ) O aspirin ve iğne kullanmam gerektiğini söyledi.Sonra Lütfü beye devam ettim , o da aynı tedaviyi verdi , bir de Hacettepeden hematoloğa gittim 3. kaybımdan sonra , iğne dozunu o belirledi. Şu an sabah 100 lük coraspin alıyorum , akşam da 0,6 lık Fraksiparin uyguluyorum.Her iki hoca da hamile kalmadan 3 ay önceden aspirin başlatmışlardı , hatta ben çok dah uzun süre kullandım , nedeyse 1,5 yıl kadar , çünkü sürekli deneme dönemindeydim.

Canım 2 hoca , bir de hematolog hoca bana iğne ve aspirin verdiğine göre ve değerlerimiz de aynı , senin de kullanman gerekir diye düşünüyorum ama bi doktorunla görüş istersen canım , hatta hemen bi hematoloğa git , büyük ihtimalle iğne verecektir , kadındoğumcuna da hematolog böyle tedavi verdi dersin . Çok öpüyorum.

X