Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım öncelikle hoşgeldin çok çok geçmiş olsun. değerlerin nedir? ankarada hacettepe de prof dr.lütfü önderoğlu(ben hastasıyım) birde sinan beksaç var ben bu konu ile ilgili ankarada bu iki doktorun adını biliyorum ve bu alanda gerçekten uzmanlar. umarım bundan sonra kayıp yaşamazsın.

Öncelikle ilgilenip cevap yazdığın için çok teşekkür ederim ayrıca iyi dileklerin için de sağol gerçekten ihtiyacım vardı :)Değerlerimi hemen sizlere bildiriyorum

Araştırılan mutasyon ve polimozlar analiz sonuçları
Faktör V Leiden Normal
Faktör V R2 Normal
Protronbin Normal
Faktör XIII Heterozigot mutasyon
B-Fibrinojen Normal
PAI-1(4G/5G) 4G/5G
HPA1(a/b) (a/a)
MFHTR(C677T) Normal
MFHTR(A1298C) Homozigot mutasyon
ACE(I/D) I/D
Apo B(R3500Q) Normal
Apo E E2/3

Buna çözüm olarak doktor Folbiol,Apikobal ve Coraspin 100 lük verdi ama bu seferde yumurtlama dönemimi takip edemiyorum.İlaçlar bünyemi garipleştirdi :KK43: kafam karışık anlayacağınız.CADIARZU

feryadcım ben de lütfü hocanın hastasıyım. tavsiye ederim, riskli gebelikler uzmanı; bu işlerde oldukça iyi biliniyor.

bir de sana ankara üniv'den prof. mete güngörü önerebilirim; son kaybımda beta değerim düşmeye başlayınca panik olmuştuk eşimle. sanırım lütfü bey gidişatı anlamıştı ama o anda bize birşey belli etmeyip 4 gün sonra gel demişti. biz de o panikle 2. bir görüş olarak ankarada mesa hastanesine gitmiştik, diğer heryer doluydu. şans eseri mete hoca vardı, perşembeleri ankara mesada oluyor. lütfü hocayı değiştirmeyi düşünmüyorum allah ondan razı olsun fakat mete hoca da çok ilgili ve konuşkan rahatlatan birisi, aklında bulunsun.

allah gönlündeki muradı en kısa zamanda versin ve isteyen herkesinkini :Saruboceq:

AYY CANIM BENIM NE GUZEL zemuszemusHERSEY YOLUNDA OLDUGUNU DUYMAK COK GUZEL CANIM ALLAH INSALLAH KUCAGINDA OPUP KOKLAMYIDA NASIP EDER INSALLAH BIZDE O HAFTALARI GORURUZ CANIM:Saruboceq:

canım benim güzel duaların için teşekkür edrim işallah canım sende bu günlere geleceksin inan çabuk geçiyo sanki daha dün gibi bebişimin kalp atışlarını duymayı bekliyordum bu gün 20 haftalık dediğin gibi öpüp koklayacağım günü iple çekiyorum işallah sırayla hepimiz yavrularımıza kavuşucaz allahım isteyen herkese versin yüce rabbim hepimizin yüzünü güldürsün
sen şimdi kaç haftalık oldun canımopuyorumnanaktan:dance:

canım saol iyiyim bugün doktordaydık 3 boyutlu ultrasona girdim bebişim iç organlarına bakıldı hepsi iyi yerli yerindeydi ama hiç yüzünü göstermedihep elleriyle kapattı çok hareketliydi 20.ci haftaya girmişim benim hesabıma göre 19 haftalıktı buna sevindim 1 hafta 1 haftadır değilmi anlayacağın her şey yolunda bebişim iyi ve ben çok mutluyum darısı sana bu günleri sende en kısa zamanda görürsün işallah yüce rabbim sana dünya tatlısı bi kız versin işallah kendine iyi bak canım

maşallah canım bin kere..:nazar: inşallah hep sağlıkla sıhhatle devam eder ve kucağına alırsın....çok öptüm ikinizideopuyorumnanaktan

feryadcım ben de lütfü hocanın hastasıyım. tavsiye ederim, riskli gebelikler uzmanı; bu işlerde oldukça iyi biliniyor.

bir de sana ankara üniv'den prof. mete güngörü önerebilirim; son kaybımda beta değerim düşmeye başlayınca panik olmuştuk eşimle. sanırım lütfü bey gidişatı anlamıştı ama o anda bize birşey belli etmeyip 4 gün sonra gel demişti. biz de o panikle 2. bir görüş olarak ankarada mesa hastanesine gitmiştik, diğer heryer doluydu. şans eseri mete hoca vardı, perşembeleri ankara mesada oluyor. lütfü hocayı değiştirmeyi düşünmüyorum allah ondan razı olsun fakat mete hoca da çok ilgili ve konuşkan rahatlatan birisi, aklında bulunsun.

allah gönlündeki muradı en kısa zamanda versin ve isteyen herkesinkini :Saruboceq:

Allah hepinizden razı olsun inşallah rabbim heimizin gönlünde olanı verir..bebeğimi kaybedeli 3 ay oldu ama henüz kendimi toparlayamadım öğrendiğim gün kaybettim ben :KK43: ama çok şükür tedavisi var :)

Nergis canım çok sevindim.
ınşallah bir daha hiç aksilik yaşamadan sonuna kadar gidersin hamileliğin.
Daha önce yazmıştım, belki okumuşsundur ama tekrarlamak istiyorum.
Bunu bir doktor tanıdığım doğrulamış olduğu için yazmakta sakınca görmüyorum, ananas suyu doğal yoldan progestan gibi bir etki yapıyormuş canım, ben de 3. ayıma gelene kadar günde 2 bardak falan tüketmiştim.
Yüzde yüz doğal olanlardan kullanabilirsin sen de, neticede meyve suyu bi zararı olmaz.
Bebişin rahime daha iyi tutunmasında etkili oluyormuş diye duyup içmiştim ben de.
Tadı pek güzel değil ama işte zorlayınca içiliyor.

ınşallah hepimizin dilekleri gerçek olacak kızlar:Saruboceq:

feryadcım ben de bundan 9 ay kadar önce ilk hamişliğimi öğrendim, sonra kanamam başladı, 3,5 hafta yattım. sonra benim minik bebeğimin kalp atışını aldık kanamaya rağmen,tamam dedik, miniğimiz bizimle.tam kanama geçsin diye beklerken kalp atımı durdu karnımda. 3-4 ay kendime gelemedim.hemen testler yapıldı, mthfr 677 ve 1298 hetero çıktı. tek sebep bu olmayabilir diyor hocalar üstüne basa basa, ama en azından bu konuda önlem alıp sğlıkla devam edebileceğimizi biliyoruz önce allahın izniyle tabii. içini ferahlatır mı bilmem ama hoca diyor ki sebebini bilmesek bile tekrarlayan düşük yapan bir kadının hamile kaldığında hiçbir tedavi olmasa bile doğurma olasılığı %70 dir.her birey ayrı bir vakadır diyor.yani önce allah sonra ilaç ve iğneler hepimize şifa oluyor ve olacak da...

2. sinde ise kalp atımını alamadık, 6 hafta bitmişti sadece kese vardı, hiç beklemiyorduk ama tevekkülle karşılamaya çalıştık. elden ne gelir arkadaşım dua edip inanmaktan direnmekten başka :teselli:

kaybın için gerçekten üzüldüm ama inan ki bunları ve benzerlerini yaşayan o kadar insan var ki.beterin beteri var, inanmaktan hiç vazgeçme ve sakın kendini hastalık ve umutsuzluk psikolojisine sokma. önceyi unut hatırlama gerekirse, telkin et kendini ve her seferinde yenilenerek başla arkadaşım :1rolleyes:

feryadcım ben de bundan 9 ay kadar önce ilk hamişliğimi öğrendim, sonra kanamam başladı, 3,5 hafta yattım. sonra benim minik bebeğimin kalp atışını aldık kanamaya rağmen,tamam dedik, miniğimiz bizimle.tam kanama geçsin diye beklerken kalp atımı durdu karnımda. 3-4 ay kendime gelemedim.hemen testler yapıldı, mthfr 677 ve 1298 hetero çıktı. tek sebep bu olmayabilir diyor hocalar üstüne basa basa, ama en azından bu konuda önlem alıp sğlıkla devam edebileceğimizi biliyoruz önce allahın izniyle tabii. içini ferahlatır mı bilmem ama hoca diyor ki sebebini bilmesek bile tekrarlayan düşük yapan bir kadının hamile kaldığında hiçbir tedavi olmasa bile doğurma olasılığı %70 dir.her birey ayrı bir vakadır diyor.yani önce allah sonra ilaç ve iğneler hepimize şifa oluyor ve olacak da...

2. sinde ise kalp atımını alamadık, 6 hafta bitmişti sadece kese vardı, hiç beklemiyorduk ama tevekkülle karşılamaya çalıştık. elden ne gelir arkadaşım dua edip inanmaktan direnmekten başka :teselli:

kaybın için gerçekten üzüldüm ama inan ki bunları ve benzerlerini yaşayan o kadar insan var ki.beterin beteri var, inanmaktan hiç vazgeçme ve sakın kendini hastalık ve umutsuzluk psikolojisine sokma. önceyi unut hatırlama gerekirse, telkin et kendini ve her seferinde yenilenerek başla arkadaşım :1rolleyes:

Ben de korunmayı bıraktığımız ilk ay hamile kaldım 1. ye doktor da bunula teselli etti beni biz en azından 6 ay beklemiyoruz korunmayı bırakan çiftlerde sizin hemen olmuş bu çok önemli dedi birde en azından olduğunu biliyoruz hiç olmasa tedavi daha zor gibilerinden konuştu ve teselli etmeye çalıştı işte ...Allah büyük bu imtihanımızı da alnımızın akıyla vermek nasip olur inşallah allah cümlemize yar ve yardımcı olsun iyiki varsınız...opuyorumnanaktan

Dinamisscim umarım bebiş de sen de çok iyisin opuyorumnanaktan

çalıkuşum güzel haberlerini bekliyoruz zemuszemus, herşey gönlünce olacak allahın izniyle :Saruboceq:

Feryad cım çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın arkadaşım.
ınşallah bir dahaki gebeliğin sağlıkla, kucağında bebeğinle sonuçlanır.

Lidyacım iyi ki katıldın buraya, senin yazdıklarını okurken içim açılıyor benim. Gerçekten de geleceğe umutla bakmayı başarıyorsun ve örnek de oluyorsun kanımcaopuyorumnanaktan

Bu arada aynı anda birbirimize messaj yazmışız lidya :)

ıyiyiz canım, ama benim bulantılar süründürüyor beni..Neyse tek derdim bulantım olsun diyorum. Yarın doktorumuzdayız bakalım göreceğiz inşallah miniğimizi:)

Senin de iyi olduğunu görüyor ve çok seviniyorum.

Kızlar işe de başladım ya ben akşamları pek oturamıyorum maalesef.
Çıkıyorum şimdi de iyi bakın kendinize:)
Hepinizi öpüyorum.

Feryad cım çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın arkadaşım.
İnşallah bir dahaki gebeliğin sağlıkla, kucağında bebeğinle sonuçlanır.

Lidyacım iyi ki katıldın buraya, senin yazdıklarını okurken içim açılıyor benim. Gerçekten de geleceğe umutla bakmayı başarıyorsun ve örnek de oluyorsun kanımcaopuyorumnanaktan

iyi dilekleriniz için heinize çok çok teşekkür ediyorum ve aynı dilekleri bende sizler için canı gönülden diliyorum ...güzel haberleri alınca insan çok mutlu oluyor :) yapıyomusunuz bilmiyorum ama umarım umutla beklenen ufaklıkların resimlerini burda paylaşıyosunuzdur :)

nergis60, canım benim ne güzel dualar etmiş ne içten dileklerde bulunmuşsun...amin tüm dileklerin için ve hepimiz için olsun inşallah...rabbim sizlere de hayırlısıyla evlatlarınızı kucağınıza almak nasip etsin...sevgiler

Dinamissciim canıım sağolasın arkadaşım, sizler de benim umudum oluyorsunuz opuyorumnanaktan
bulantılarla bebişin ben burdayım annişkom diyor :ecrin_bebek:

bulantısı olmayan arkadaşlar da sakın pimpirik yapmasın ama, biliyorsunuz hamiş olduğunu 3 ay anlamayan midesi bulanmayan, uyuklamayan biirsürrrüü hamiş de var.

hakkımdaki güzel düşüncelerin için allah razı olsun, azcık da olsa faydam oluyorsa pıhtıdaşlarıma ne mutlu bana sositososito

merhaba arkadaşlar,
dün lütfi beye gittim. merak eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. yarın hsg çekilecek... bakalım ne çıkacak.. bu arada lütfi bey hakkında söylenen bütün övgüleri hakediyor... geçmişi okuyamadım.. çok yorgunum, haber vermek için girdim..hepinizi sevgiyle öpüyorum...

X