Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

merhaba kızlar,

esraben, canım sana hep yazmak istedim ama bi türlü fırsat bulamadım canım ya...yazdıklarını okurken çok duygulandım, biz bu topiğe yazmaya başladığımızda sadece şüko adlı bi arkadaş vardı pıhtılaşması olupta sağlıkla bebeişine kavuşan ama o da iğne kullandığında bebeğini kaybetmiş ve sadece aspirinle bebişine kavuşmuştu yani önümüzde bize ışık olacak umut olacak bi şüko vardı ve onun da tedavisi bana uymuyordu düşün artık telaşımızı heyecanımızı, şimdi siz bizlerden daha şanslısınız bu açıdan, en azından önünüzde tedavi sürecini tamamlamış bebişine sağlıkla kavuşmuş bizler varız ve günden güne bebişine sağlıkla kavuşanların sayısı artıyoor çok şükür, umut olabiliyorsak ne mutlu, yazın beni çok mutlu etti ve önerin de çok hoş, yazdıklarımı bir araya getirmeye çalışayım bakalım güzel fikir sağol, pelincik için hoş bir anı olucak...
kayıpların için çok üzgünüm canım, allah bir daha yaşatmasın o acıyı inşallah...ilaçlarına başlamışsın inşallah doğru tedaviyle bu defa herşey daha güzel olucak..."serdar oğuz" beyi banada tavsiye etmişlerdi doktor araştırmamız sırasında evet riskli gebelk uzmanı kendisi, hatta bi arkadaşla görüştürmüşlerdi beni bizim gibi pıhtılaşma sorunu olan ve serdar beye devam edip bebeğine sağlıkla kavuşmuş ben hamile değildim henüz, o arkadaş çok memnun olduğunu hatta 2. bebeği düşündüğünü söylemişti...ama benim eşimin zekai tahir fobisi olduğundan elemiştik serdar beyi...ama hakkında hep iyi şeyler duydum, inşallah sende memnun kalırsın canım...sayfa sayfa takip edemiyorum malum sebepten, 1 ağustosta gidebildin mi doktora ve ne söyledi merak ettim, inşallah iyi haberlerle gelmişsindir...
bende ankarada öğretmenim bu arada benim kızçeden fırsat bulursam belki görüşür tanışırız bi gün...öpüyorum

şenciğim merhaba.
sana birşey danışmak istiyorum, elevit kullanan pek çok kişi var sanırım burda.
lütfü bey istiyorsan bir multivitamin kullan ama şart değil dedi ama isim sormayı unuttum!hangisini tavsiye edersin, bir fikrin varsa paylaşırsan çook sevinirim.

canım, lütfü hocaya eleviti ve birkaç vitamini daha sormuştum bende ama gerekli görmediğini söylemişti ve bende onun söylediği doğrultuda hareket ettim...normal gebelerde ilk 3 ay folikasit 3 ayın bitiminde elevite geçiliyor ama ben homozigot olduğumdan folik asiti ve bemiksi hiç kesmedi hoca, doğuma kadar devam ettim bunlarında vitamin açısından bebeğin ve benim ihtiyacımı karşılayacağını daha fazla karıştırmanın gereksiz olduğunu, bunun mideyi ve karaciğeri yormaktan başka işe yaramayacağını söylemişti.
ama istiyorsan sen kullanabilirsin tabii, ama elevitin içindede b vit leri, az miktarda folik asit vs. var, onun için elevit kullanmaya başlayınca diğer kullandıklarına devam edecek misin?

bide elevit ten daha kompleks daha iyi bi multivitamin vardı yine gebeler için "pronatal" ama bu ilacın tam adı değil ne pronataldi onu unttum hatırlarsam yazarım bence onu al kullan illaki kullanıcam diyosan...
bi de benim çok hapım vardı canım ya, hipotroidden dolayı da ilaç alıyordum ve kansızlıktan dolayı demir ilaçları o nedenlede hoca bana ekstra hap vermekten hep kaçındı, karaciğer enzim değerlerim sapıtmaya başlamıştı tahlillerde çünkü...

çok yazdım ama galiba yardımcı olamadım fazla...celen kullanmıştı 3 aydan sonra elevit aklıma geldi şimdi...hadi son bi öneri, ben olsam hocayı dinlerdim, şart değil diyosa doğrudurkaydirigubbakcemile5

öpüyoruma.s.

lidya cım, buldum, "megadyn pronatal" di söylediğim vitaminin adı...tabii sen yinede bi araştırırsın içeriğini filan ama ben o dönemde kullanacak olsaydım buna karar vermiştim...

hımm parça parça yazdım lidyacım ama aklıma geldikçe ekliyorum zaman aşımından unutuyorum bazı şeyleri, elevit vb. multivitaminleri kullanırken demir içeren "ferrumfort,ferrosanol,gynoferrosanol" gibi ilaçları kullanamıyosun buna dikkat et(multivitaminlerin içeriğinde de demir olduğundan ve fazla demir birikiminin gebelikte sakınca doğurduğundan),, benim demirim(tahlillerde ferritin, biliyosundur gerçi ama:)) çok düşük çıkıyordu ve hemen demir ilaçlarına başladık belki ondanda önermemiştir hoca...

ve ve bi de tam kan sayımı vs. yapılmıştır sanada, benim kan tahlillerimde çinko,magnezyum, kalsiyum gibi değerlerim hep iyi (normal aralıkta) çıkmıştı (çünkü ben gebelik planladığım zaman korunmayı bırakana kadar gnc nin kadınlar için olan multivit.nini eşimde erkekler için olanın kullanmıştık vitamin depolarının dolması açısından bi yerde okuyup uygulamıştık iyi geldi bize gebelikteki kan tahlillerimde hep iyi çıkmıştı o değerler...ama sakın ha gebelikte kullanılmıyor o ağır geliyor hatta korunmayı bırakır bırakmaz o hapıda bırakıyosun(gnc nin kini yani) aman deyim!!), bunu neden söylüyorum çünkü multivitaminlerin içinde de zaten b vit, folikasit, genel a,c vit ile kalsiyum, magnezyum vs. var onun için bemiks ve folik kullanıyosan tahlil sonuçlarında normalse buna göre değerlendirip karar ver canım kullanmaya...

ayyyyy ne çok yazdım hee, kız bişi sordu destan yazdım amann sefam olsun vaktim varken yazıverdim işte kızçe uyuyoda...

hadi daha fazla yerinizi zaptetmiyim ben canlarım..

öptüm hepücüğünüzü...

Son düzenleme:
hımm parça parça yazdım lidyacım ama aklıma geldikçe ekliyorum zaman aşımından unutuyorum bazı şeyleri, elevit vb. multivitaminleri kullanırken demir içeren "ferrumfort,ferrosanol,gynoferrosanol" gibi ilaçları kullanamıyosun buna dikkat et(multivitaminlerin içeriğinde de demir olduğundan ve fazla demir birikiminin gebelikte sakınca doğurduğundan),, benim demirim(tahlillerde ferritin, biliyosundur gerçi ama:)) çok düşük çıkıyordu ve hemen demir ilaçlarına başladık belki ondanda önermemiştir hoca...

ve ve bi de tam kan sayımı vs. yapılmıştır sanada, benim kan tahlillerimde çinko,magnezyum, kalsiyum gibi değerlerim hep iyi (normal aralıkta) çıkmıştı (çünkü ben gebelik planladığım zaman korunmayı bırakana kadar gnc nin kadınlar için olan multivit.nini eşimde erkekler için olanın kullanmıştık vitamin depolarının dolması açısından bi yerde okuyup uygulamıştık iyi geldi bize gebelikteki kan tahlillerimde hep iyi çıkmıştı o değerler...ama sakın ha gebelikte kullanılmıyor o ağır geliyor hatta korunmayı bırakır bırakmaz o hapıda bırakıyosun(gnc nin kini yani) aman deyim!!), bunu neden söylüyorum çünkü multivitaminlerin içinde de zaten b vit, folikasit, genel a,c vit ile kalsiyum, magnezyum vs. var onun için bemiks ve folik kullanıyosan tahlil sonuçlarında normalse buna göre değerlendirip karar ver canım kullanmaya...

ayyyyy ne çok yazdım hee, kız bişi sordu destan yazdım amann sefam olsun vaktim varken yazıverdim işte kızçe uyuyoda...

hadi daha fazla yerinizi zaptetmiyim ben canlarım..

öptüm hepücüğünüzü...

canım ben ilk hamileliğimde folik plus,ferrosanol ve bir de vitamin hapı kullanmıştım adı aklıma gelmedi şimdi ve biz bebeğin kalp atışlarını duymamıza rağmen bebeğimi kaybettim acaba senin bu dediğinle de ilgisi olabilir mi yani zararı olmuş olabilir mi bu hapların çünkü 8 haftalık hamileydim ve fazla yüklendik sanırım kan değerlerim normal değerdeydi en başta.

sevgili şenciğim, bir yandan kızınla ilgilenirken bir yandan da bana yardımcı olmuşsun, ne kadar teşekkür etsem azdır sana opuyorumnanaktan

söylediklerin benim için çok önemli! mesela GNC almayı düşünüyordum tekrar, çünkü önerilen aralıklarla ben de hep kullanırım onu, ve korunmayı bıraktığımızda bırakılması gerektiğini bilmiyordum, çook sağol çok. Bir yandan da Elevit'deydi aklım.

belki dediğin gibi benim de tam kan sayımlarımda, bin şükür, belki de bu GNC nin de bir miktar etkisiyle bir eksiklik, problem çıkmadı. Lütfü Bey de doğal olarak klinik ve laboratuvar sonuçlarıma bakarak karıştırma diyor herhalde bana da. ben paşa paşa FOLBIOL'ümü içerim, Lütfü Hocanın dediği gibi de çook aklıma takılırsa herhangi bir multivit. alır içerim, ya elevit ya dediğinden, belli ki çok da elzem değil hocanın da belirttiğinden anladığım.

sana binlerce milyonlarca teşekkür!
yavruşunla bir ömür sağlık ve neşeyle inşallah!darısı tüm isteyenlerin bizlerin başına olsun inşallah :Saruboceq:

umutluyuz, acın için çok üzgünüm, rabbim en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlısını nasip etsin tüm isteyenlere ve sana ve bizlere :Saruboceq:

Günaydın arkadaşlarım , herkese güzel bi gün diliyorum..

Kızlar ben 50 lik ve 100 lük şeker yüklemelerimi yaptırdım ..Yüksek çıktı maalesef..50 lik 170 , 100 lükte iki değer normal , iki değer yüksek ( 190 yüksek olanlar ) çıktı.Biraz canım sıkıldı , sıkılmadı değil.Çünkü ben zaten çok dikkat ediyordum.Ama ailede şeker olduğu için genetik faktörler yüzünden böyle oldu sanırım.Zaten doktorum iki hafta önce karbonhidrat -şeker kısıtlaması vermişti.Ailede şeker hastalığı olduğu için bi de kilo artışının hızlandığı döneme girdiğimi için..Ben mümkün olduğunca uyuyordum zaten.Bakalım hayırlısı çarşamba günü randevum var , belki doktorumun ekstra önerileri olabilir.Tek bebeğim iyi olsun da ne gerekiyorsa yapıcaz artık , canımı sıkarsam bebeğimi de üzerim değil mi ?

Kızlar tecrübeli hamile arkadaşlarıma bi sorum olacak ( Selvihan , meryem , funda , diğer arkadaşlarım ) Kullandığımız iğneler kemik erimesine neden olabiliyormuş ya , ilave kalsiyum alan alanınız var mı ? Doktorunuzun öyle bi önerisi oldu mu ? Ben henüz görüşemedim bu konuyu , gittiğimde sorucam , sizler nasıl naptınız merak ettim ..

Bi de sabahları çok belim ağrıyarak uyanıyorum ben..Sürekli sol tarafa yatmaya çalışmaktan kasılıyor muyum acaba , kalkıp biraz yürüyünce geçiyor..Bir iki sefer de bacağıma kramp girdi.Kalsiyum-magnezyum takviyesi veriliyor galiba bu durumda.Sizin önerileriniz var mı kızlar ?

Yaa sabah sabah çok yakınıyormuş gibi oldu ama , aslında hiç şikayet etmiyorum , çok şükür diyorum..

Hepinizi çok öpüyorum ..Herkes kendine çok iyi baksın , sevgiler...

papatyacım sıkılmışsın canım sıkılma dicem ama elde değil ama az kaldı inşallah meleğini kucağına aldığında tüm sıkıntıların geçicek

Günaydın arkadaşlarım , herkese güzel bi gün diliyorum..

Kızlar ben 50 lik ve 100 lük şeker yüklemelerimi yaptırdım ..Yüksek çıktı maalesef..50 lik 170 , 100 lükte iki değer normal , iki değer yüksek ( 190 yüksek olanlar ) çıktı.Biraz canım sıkıldı , sıkılmadı değil.Çünkü ben zaten çok dikkat ediyordum.Ama ailede şeker olduğu için genetik faktörler yüzünden böyle oldu sanırım.Zaten doktorum iki hafta önce karbonhidrat -şeker kısıtlaması vermişti.Ailede şeker hastalığı olduğu için bi de kilo artışının hızlandığı döneme girdiğimi için..Ben mümkün olduğunca uyuyordum zaten.Bakalım hayırlısı çarşamba günü randevum var , belki doktorumun ekstra önerileri olabilir.Tek bebeğim iyi olsun da ne gerekiyorsa yapıcaz artık , canımı sıkarsam bebeğimi de üzerim değil mi ?

Kızlar tecrübeli hamile arkadaşlarıma bi sorum olacak ( Selvihan , meryem , funda , diğer arkadaşlarım ) Kullandığımız iğneler kemik erimesine neden olabiliyormuş ya , ilave kalsiyum alan alanınız var mı ? Doktorunuzun öyle bi önerisi oldu mu ? Ben henüz görüşemedim bu konuyu , gittiğimde sorucam , sizler nasıl naptınız merak ettim ..

Bi de sabahları çok belim ağrıyarak uyanıyorum ben..Sürekli sol tarafa yatmaya çalışmaktan kasılıyor muyum acaba , kalkıp biraz yürüyünce geçiyor..Bir iki sefer de bacağıma kramp girdi.Kalsiyum-magnezyum takviyesi veriliyor galiba bu durumda.Sizin önerileriniz var mı kızlar ?

Yaa sabah sabah çok yakınıyormuş gibi oldu ama , aslında hiç şikayet etmiyorum , çok şükür diyorum..

Hepinizi çok öpüyorum ..Herkes kendine çok iyi baksın , sevgiler...

canım benim bebekler yüzünden birçok şey yaşıyoruz katlanmalıyız ne yapalım

ben magnezyum ve kalciyum ilacı alıyorum doktorumun önerisiyle,
bunların eksikliği dolayısıyla bir takım kramlar vb şeyler yaşanabiliyor,
çok nadiren bende yaşıyorum bazen yatarken bacağıma kramp giriyor..ama son dönemde hiç yaşamadım
süt ve yoğurdu da çok tüketiyorum ben..
ama kramp olayıcı kasılmanı söyle doktoruna canım gerekli görürse kalsiyum magnezyum başlarsın

sol tarafa yatmak evet gün geçtikçe bunaltıyor sıkıyor ama napalım katlanıcaz,sürekli sola yatınca sol tarafım ağrıyo,kolum ,bacağım sol kulağım.. bazen gece kalkıp oturur gibi yatıyorum,çok az sürelerde sağ tarafıma yatıyorum ben..

şeker konusunda bişey diyemeyeceğim canım.. bende normaldi.

kızlar selam,ben günde 1-2 limon yiyorum kanımı sulandırsın diye.faydası olur mu deneyen oldu mu acaba?
bir de akşamları yatmadan önce içilen 1 bardak süt şekeri dengeliyor diye biliyorum.huzurevinde çalışan hemşire bir arkadaşım söylemişti.

canım ben ilk hamileliğimde folik plus,ferrosanol ve bir de vitamin hapı kullanmıştım adı aklıma gelmedi şimdi ve biz bebeğin kalp atışlarını duymamıza rağmen bebeğimi kaybettim acaba senin bu dediğinle de ilgisi olabilir mi yani zararı olmuş olabilir mi bu hapların çünkü 8 haftalık hamileydim ve fazla yüklendik sanırım kan değerlerim normal değerdeydi en başta.

canım, aslında bilgi vermeye çalışırken korkuyorum çünkü birçok gebe arkadaşımız multivitamin kullanırken aynı zamanda da demir eksikliği nedeniyle hap kullanıyor tabii doktorlarının önerisiyle....onun için yazdım bunu ama sonrada endişe ettim acaba kullananların aklında soru işareti kalır mı diye...
doktor kontrolünde ve doktorunuzun önerisiyle kullanılırsa sorun yaratacağını zannetmiyorum canım...ben de 2. bebeğimi kalp atışlarını aldıktan sonra kaybetmiştim, yok bundan değildir merak etme...hem kan değerlerin normal olsa bile gebelikte bebekte kullanacağı için gereksinim artıyor ya bazı vit ve demir vs. ye o nedenle hekimin önlem olarak erken başlatmıştır, yani vardır bi bildiği, onlardan daha iyi bilecek değiliz ya di mi canım....onun için endişe etme sen, bi de benzer olaylara hekimlerin yaklaşımı farklı olabiliyor...
kaybın için çok üzgünüm, rabbim tez vakitte hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin:Saruboceq:

canım, aslında bilgi vermeye çalışırken korkuyorum çünkü birçok gebe arkadaşımız multivitamin kullanırken aynı zamanda da demir eksikliği nedeniyle hap kullanıyor tabii doktorlarının önerisiyle....onun için yazdım bunu ama sonrada endişe ettim acaba kullananların aklında soru işareti kalır mı diye...
doktor kontrolünde ve doktorunuzun önerisiyle kullanılırsa sorun yaratacağını zannetmiyorum canım...ben de 2. bebeğimi kalp atışlarını aldıktan sonra kaybetmiştim, yok bundan değildir merak etme...hem kan değerlerin normal olsa bile gebelikte bebekte kullanacağı için gereksinim artıyor ya bazı vit ve demir vs. ye o nedenle hekimin önlem olarak erken başlatmıştır, yani vardır bi bildiği, onlardan daha iyi bilecek değiliz ya di mi canım....onun için endişe etme sen, bi de benzer olaylara hekimlerin yaklaşımı farklı olabiliyor...
kaybın için çok üzgünüm, rabbim tez vakitte hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin:Saruboceq:

çok teşekkür ederim arkadaşım yaşadıklarımdan sonra her doktora da güvenemiyorum neyse hayırlısı

Papatyacım canım üzme kendini lütfen, biraz daha dikkat edersin şekerli, unlu tüketimine geri düşer değerlerin.
ınşallah sağlıkla, kolaylıkla geçireceksin kalan zamanı da güzelim.

kızlar selam,ben günde 1-2 limon yiyorum kanımı sulandırsın diye.faydası olur mu deneyen oldu mu acaba?
bir de akşamları yatmadan önce içilen 1 bardak süt şekeri dengeliyor diye biliyorum.huzurevinde çalışan hemşire bir arkadaşım söylemişti.

Canım limonu hiç duymamıştım ama kiraz yiyebilirsin bolca.
Kirazın aspirin gibi etkisi var diye duymuştum ben de, hatta kirazı öyle çok yedim ki abartmışım şimdi de markette gördüm mü midem bulanmaya başlıyor:)
Sen benim kadar abartma ama kirazın çok faydalı olduğunu biliyorum.

Bir de kanın sulanması için değil ama bebeğin rahme daha sağlam tutunması içinde doğal ananas suyu önermişlerdi. Bir doktorda gerçekten faydalı olduğunu söylemişti bana. Ben lekelenme yaşadığım dönemde bolca ananas suyu da içmiştim, etkisi oldu mu bilmem ama neticede meyve suyu zararı da olmaz.

Nergiscim sen nerelerdesin ?
ınşallah iyisindir tatlım, dilerim ki lekelenmen geçmiş bitmiş olsun :)
Güzel haberlerini bekliyoruz canım.

X