Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Melekcim merhaba; ben dün kan değerlerimi hematoloğa gösterdim, hamile kalınca iğne dedi hem aspirin hem iğne fazla gelebilir dedi. ama doktorum sadece aspirin demişti, valla bende karamsarlığa düşüyorum bazende diyorum aspirinle başlayım, kaderine bırakim diyorum, bugün bi hemotoloğa da daha göstercem bakalım o ne diyecek? benimde şüko gibi sadece faktör V değerim heterozigot.

herkese merhaba kızlar...şu an size o kadar ihtiyacım var ki...aylardır okuyorum, hepinizi tanıyorum sanki çok yakından.benim hikayem şöyle...eşimle ilk evlendiğimizde isteyerek 1 kürtaj yaptırdık, istenmeyen bir kontrol yöntemi ama oldu işte...9 ay önce isteyerek hamile kaldım...6. haftada kanamam başladı, fakat yine de kalp atımını aldık, mucize gibi...fakat 8. haftada kalbi durdu yavrumun, kürtaj oldu...tahliller tetkikler...677 ve 12 98 MTHFR hetero. doktorum eskiden beri lütfü önderoğlu ankarada, kim bilirdi ki onun uzmanlık alanı benim derdim olacaktı...biz hiç bilmeden onu seçmiştik en başlarda...coraspin 100 başladık ve de FOLBİOL. ardından bir kimyasal gebelik yaşadım, beta 30 lardan aşağı düştü ve regl oldum...Lütfü bey kalp atımıyla iğne dedi...son durumum SAT a göre 6 haftamı doldurdum hamileyim, fakat dün kalp atımını duyamadı Lütfü Bey, erken çağırmışım önümüzdeki Salı gel dedi, yüzde 50 50 şans var dedi, hiçbirşey anlamadım, hemen betaya baktırmaya gittik eşimle, 8 gün önce 520 olan değer dün 1100 omuştu, bildirdik normal dedi..e hani ama çifter çifter artış!!!!!bişey demedik, hemen mesa da mete güngöre gittim, o da prof, şans eseri oluyor ama bunlar...dün eşimle akşam doktor arayışına girdik, lütfü beyi değiştirmem mümkün değil ama fikir soracak biri lazımdı...doktor bey beta çok yavaş tabi dedi, vajinal baktı, kese 4,5 haftalık dedi, belki geç döllenme olabilirmiş...yarın tekrar betaya baktırın dedi, lütfü beyin hastasına normalde bakmam, o bu işlerin uzmanıdır dedi, ama beni bitap görünce baktı heralde....hocam dedim ben bu akşam alıyorum clexane kullanıyorum ne olursa olsun dedim, tamam doktoruna söylemeden yap o zaman dedi, 0,6 lık veya 0,4 lük dedi. 0,6 lık yaptırdım hemen dün..ama kızlar şu beta....çok düşük...göğüs ağrım hafifledi, aklşam uyuklamaları azaldı, bunun sonu belli..çok biçareyim, ailem arkadaşlarım..kimselere anlatmadım..söz vermiştim kendime ilk düşüğümde, 3 ay beklemeye..öyle de yaptım..ama böyle olunca da bi başıma ağla harab ol,eşim de tükendi..bana bir ses nefes olun, mucize olsun salıya kalp atsın!yarına beta yükselsin...ama içimdeki his...kürtajdan da bıktım, korkuyorum artık ya bir daha hamile kalamazsam..allah rızası için dostluğunuzu esirgemeyin.

canım inan ne diyeceğimi bilmiyorum çok çok geçmiş olsun. biliyorum çok zor ve acı mafoldumben lütfen biraz güçlü olmaya çalış bak vardır herşeyde bir hayır. emin ol zamanı gelince yavruna kavuşacaksın. sakın ama sakın isyan etme ne olur. hayırlı zamanda bebeğin kollarına gelecek. ağla ağlamak insanı rahatlatan en güzel şey. ama lütfen çok da hırpalama kendini. dualarım seninle allaha emanet ol:Saruboceq:

Merhaba canım , İğne kullanmasına rağmen düşük yaşayan arkadaşları duyunca çok üzülüyorum...Ben hiç hemotoloğa gitmedim...Aklımda aslında , birde ben danışayım...Şimdi gideceğin hemotoloğun ne dediğinide yazarsan çok sevinirim canım...Benim doktorumda iğneye gerek kalmayabilir hamile kalırsan dedi...

canım ben zaten 25 günde bir adet oluyorum,adet günüm gelince bir kaç damla kanama oldu bu çarşambaya denk geliyodu,daha sonra kesilince cumartesi günü idrar testi yaptım çıktı,doktoru aradım hemen kan testi yaptır dedi,onda da çıktı,yani 3+6 cumartesi ,son adetim 5 temmuzdu

FTGGG, canım...içimi parçaladın...evet annelerine öyle sıkı tutunuyorlar ki düşmüyorlar bile....ağlamamak elde değil, benim de öyleydi ve şu an da öyle...allahım sabır ver...

Merhaba canım...İnşaallah bebeğinin kalp atışları duyulur ve sende eşinde rahatlarsın...Bende Lütfü Beye gidiyorum...Benim mthfr677 heterozigot.Bana iğneye gerek kalmaz demişti...Halbuki değerlerimiz aynı...

Canım olumlu düşünelim...Bunun sonu belli deme lütfen...Allah isterse her şey olur , bol bol dua edelim canım...Kürtaj filan olmicak ve her şey güzel gidecek inşaallah...

lidy79 tatlım sıkma canını bu kadar kendini kasarsan olmuyacağı varsada kötü sonuç alırsın rahat olmaya çalış unutmaki bazen sonucu değiştirmek elimizde olmayabiliyor... ama senin bthc iyi canım ya haftana göre düşük değilki ama heterezigota göre iğne dozu yüksek geldi bana sanki ben de mthf homozigotum ben de düşük yaptım ama bana kullanılması gereken iğne 0.4 ..... panik yapma tatlım herşey yolunda gider inşallah merak etme bak daha erken dönemdesin 11. 12. haftalarda bebeğinin kalbi duranlar var onlara bakınca onlarda eminim keşke eerken dönem olsaydı diyorlardır...... ben de geçtiğimiz hafta herşey yapmamıza rağmen düşüğümü yaptım ama allaha şükür atlattım... tatlım ama seninkine bir şey olmıycak inşallah... kırmızı kanama yoktur inşallah... dua edicem tatlım senin için inşallah sorun olmaz...

Ben 32 günde bir adet oluyorum .O yüzden bekleme süreci biraz uzun sürüyor...1hafta var , idrarda belli olmaz.Ama bu pazartesi kan testi yaptırmayı düşünüyorum...

melek allah senden bin kere razı olsun...şu anda sevinçten ağlıyorum...bunları duymak ne güzel, ne kadar rahatlatıcı...inan hasret kaldım birileriyle dertleşmeye...allah muradını versin gönlündeki....dua edicem, bu dediğini unutmicam...kötü düşünmicem, hep dua edicem..sabah isyan ettim ama bi daha yapmicam...çok teşekkür ederim hemen cevap yazdın bana.evde yalnızım ve sürekli ağlıyorum, sen bana moral verdin...

yani işte bende düşünüyorum kaderinde varsa yaşarsın, güçlü olmamız lazım ve ben bir dahaki hamile kaldığımda ailem dahil 3 ay bitimine kadar kimseye söylemeyi düşünmüyorum, çünkü herkes bilince insan daha bi kötü oluyo. Akşam üzeri hematolog bilgim gelir senle paylaşırım, medikal sektörde olduğum için bi çok doktorla paylaşma durumum oluyor, bu bakim bu ne diyecek??? Kafamızı iyice karıştırıp çorba yapalımm kaydirigubbakcemile3

canım hoşgeldin ve gözün aydın. bende lütfü beyin hastasıyım. inşallah herşey yolunda gider. ama lütfen sen moralini yüksek tut. biliyorsun senin moralin çok önemli. şuan ağlamak yerine bol bol dua et bak kese falan görünmüş.benim bebeğüiminde kalp atımı 6 haftalıkken duyulmamıştı 7 haftalıkken duyuldu. aynı şeyi yani geç döllenmiş bir bebek olabilir diya bana da demişlerdi. bende çok ağladım soranlara daha düşmedi diyordum ama şimdi çok şükür 27+6 haftalık hamileyim. kalbini ferah tut ve bebeğinin sana sımsıkı bağlanacağını düşün. allaha emanet olun.:Saruboceq:

Evet canım sana katılıyorum...Bende 3 ay kimseye söylemeyi düşünmüyorum...Valla kafamız dediğin gibi çoktaaann çorba olmuş durumda....

gelevera, çok teşekkür ederim. hayır hiç kanamam olmadı...ama 8 günde 520 olan beta dün 5000 olmalıydı, iki günde 1 çift katlamalıydı. benim sadece 1100...doğru söylüyorsun, güçlü olmalıyım...başından sonua kadar hayırlı olanı istemeliyim..allah razı olsun, muradını versin senin de...benim hem mthfr 677 hetoro hem de 1298..amerikadan bu işin uzmanı bir prof. la yazışmıştım ben..o demişti ki mesela bu değerlerle 12 saatte bir 0,4 mg. olucaksın..çeşitli ekoller var...lütfü hoca ne verir bilmiyorum daha, bu iğneyi ondan habersiz yaptım..tabii 6 hafta dolunca geç kaldım kalmadım allah biliyor, allahın dediği olsun....

Canım benim yazdıklarını görünce benimde gözlerim doldu inan...Bebeğini düşün ve ağlama lütfen , güçlü anneler olalım ... Hamileliğin verdiği duygusallıkta vardır sende , o yüzden daha da hassassındır...Seni ve bebeğini kocaman öpüyorum ve senin ve bebişin için bende dua ediyorum...Sağlıkla kalın...

bkale allah bebeğini sana bağışlasın, korusun kollasınlar sizi melekler kanatları altında....çok teşekkür ederim, şimdi daha da iyiyim.sizlerin sayesinde.demek sana da öyle oldu, nasıl umut oldun bana anlatamam, bu bile yeter bana...çok daha iyiyim çokk.

tatlım inşallah hakkında hayırlısı olsun....bizim kaderimiz bu umudumuzu kaybetmiycez ama bi taraftanda herzaman en kötüsüne kendimizi hazırlıycaz......... belki yersiz bir soru olacak ama ben de haftaya ankaraya gelmeyi ve trombofili panelimi yeniletmek istiyorum yani testi... ve gerekli tedavi şeklinin iyi bir dr tarafından belirlenmesini istiyorum.... orada önerebileceğin dr varmı tatlım... allah yardımcın olsun inşallah kalır bebişin seninle... :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

LİDYA79 cum lütfen olumlu düşün lütfen

bak bu sayfaları bastan sona oku,sana nasıl moral olacak gör

benim 2 tane çok yakın arkadasımda bu iğnelerle doğumlarını yaptılar

sakın umutsuzluğa kapılma,HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAKhihoyyythihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…