Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

oyle deme canım ya gecer ınsallah hersey ıyı olmaya calıscaz sukurler olsunkı hamıle kalabılıyoruz ya hıc kalamasak o daha kotu degılmı o daha acı verıcı bır durum bence neysekı hamıle kalabılıyoruz tedavı seklını bılıyoruz bırazda kısmet kader dıycez zamanı gelınce elbette olcak ınsallah neden olmasınkı onumuzde basa cıkamadıgımız bı hastalık degıl sonucta allah korusun sakat cocugum olamktansa veya hıc hamıle kalamasaydım veya baska cozumsuz bır durumum olmasından sa dıyorum allah sadece bu kadar acı versın ben razıyım dıyorum. arada bendede oluyor cok karamsarlıga kapılıyorum hıc olaamycak zannedıyorum ama bunlar bence cok dusunmekten cok kafa yormaktan ılerı gelıyor bıraz daha bence baska seylerler ugrasmalıyız yanı tabıkı ugrasıyoruz ama cocuk meselesını bıraz olsun unutmalıyız hayatımızın odak merkezını o yapmamalıyız elbette ınsallah bır gun olcak ben ınanıyorum ben sahsen cok uzukdugum zaman kendımı boyle telkın edıyorum.

ah be gülüm baharcım şimdi listeyi bulursam yeniliyim de gör ne kadar çokuz tabiki var ikisi de heterozigot olanlar canımcım mesela benimde 2 değerim heterozigot dur ben sana listeyi buliimde rahatla birz

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym[/QUOTE]

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

hamileler
hamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar
[/QUOTE]

canım bak burdan takip edebilirsin

Son düzenleme:

canım benim allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin,doğumdan sonra da allah kolaylık versin hani 3 tane diye :)

canım benim normal hesaplamaya göre 8 ekim gözüküyor ama doktorum en son konuştuğumuzda eylülün son haftası dedi,tam tarih vermedi ama eylül son haftası sezeryana hazırla kendini demişti..
ayy allahım sağlıklı doğumlar nasip etsin hepimize

allah hepimizin dularını kabul etsin canım

arkadaşlar ben de hem mther1298 hem de 678 heterozigot çıktı benimle aynı durumda olan var mı üç düşüğüm var çok kötü durumdayım konuşmak istiyorum

canım korkma rahat ol ,sherşeyden önce hamile kalabilmemiz büyük bir şans,inşallah iyi tedavi yöntemleriyle bebeklerimize kavuşucaz
burda hepimiz aynı sorunları yaıyoruz,bak ne güzel birçoğu doğum yaptı kavuştu bebeklerine
inşallah bizlerde kavuşucaz bebeklerimize
bak benim değerlerim ;
mthfr 1298 : heterozigot
mthfr 677 : heterozigot
prothtombiz20210 : heteroziot

benimde düşüğüm oldu..düşükten sonra folik plus e bebe aspirini kullandım hamile kalana kadar (5 ay sürdü) hamile kalınca clexane 0,4 iğneye başladım hala kullanıyorum,ve çok şükür herşey yolunda kısmetse bayramdan sonra bebeğime kavuşucam inşallah..

rahat ol hayatım karamsar olma
allahım en kısa zamanda herkese sağlıklı gebelik ve bebek nasip etsin

Günaydın kızlar:)
Baharçelik, krizantem güzel dilekleriniz için çok teşekkürler kızlar. ınşallah hepimiz için hep olumlu şeyler yaşanır bundan sonra.

Baharplt lütfen üzülme canım, diğer arkadaşların da dediği gibi en azından sorunumuzu biliyoruz, tedavisi olduğunu biliyoruz. ınşallah bir dahaki gebeliğin sağlıkla tamamlanır güzelim.

günaydın kızlar bugün 2 buçukta ilk doktor randevum var,4+4 ün bugün çok heycanlıyım.zaten çok korkak biriyim,kafayı yemeden atlatsam sağ salim şu 9 ayı

CANIM BENIM YAAA COK SEVINDIM zemuszemusGOZUN AYDIN SEN TAM OLARAK KAC HAFTALIKTIN BIZ YAKINIZ GALIBA SENINLE

günaydın kızlar bugün 2 buçukta ilk doktor randevum var,4+4 ün bugün çok heycanlıyım.zaten çok korkak biriyim,kafayı yemeden atlatsam sağ salim şu 9 ayı

sımgecım merak etme canım daha ne gunler atlatıcaksın bende sendenım havadan nem kapıorum acaba ıımı bıseymı oldu hersey yolundamı elımden gelse ultrason aletınden alıcam eve ben suan 10.haftanın ıcındeyım ama 4 haftalıktan berı her ahfta gıttım dr a meraktan bene senın gıbı dusunuorum resmen paranoyak oldum nasıl gecıcek 6.5 ay bılmıorum

kızlar lütfü önderoglundan randevu aldım yarın ankaraya gıdıyorum ne dıyecek acaba cok merak edıyorum ılk gorusme randevusu nasıl oluyo acaba bılen varmı aranızda?

sorma canım ya bi atlatsak hepimiz hayırlısıyla

papatya süreyya seninde hakkınıda yememek gerek arkadaşım
bilgiler o kadar değerli ki hamile kalınca nelere dikkat edeğimi aynı senin gibi sürekli not alıyorum defterime.
meleğin ve sana
Canım benim , yeni bişeyler öğrenmek o kadar güzel bişey ki .Hele de bizim durumumuzda.Düşüklerin sebebini , pıhtılaşma sorununu ilk öğrenen arkadaşlar bi panik yaşayıp , yazıyorlar ya , onları o kadar iyi anlıyorum ki.Hepimiz aynı şeyleri hissettik.Burdan çok şey öğrendim ben.Hatta buradan öğrendiklerimle doktorumu bile yönlendirip , kararını değiştirdiğim oldu. Mesela Lütfü bey iğneye kalp atımını alınca başlatmak istiyordu.Ben test pozitif çıkınca başlama konusunda ısrar edince , ikna oldu , iğneye hemen başladık.Ben de eğer bildiğim bişey olursa , arkadaşların sorduğu bi konuda biraz bişeyler biliyorsam yazmaya çalışıyorum.Birşeyler bilenin bilmeyene borcu vardır derler.Ben de bildiğim bişeyi söyleme konusunda kendimi sorumlu hissediyorum , faydası oluyorsa ne mutlu.Burada herkes hemen hemen aynı şeyleri yaşıyor , iğneye başlama , keseyi , kalp atımını görme telaşı , lekelenmeler , kanamalar , bebekle ilgili endişeler.O yüzden birbirimizi çok iyi anlıyoruz.Benim etrafımda genellikle herkesin hamileliği normal , sorunsuz devam ettiği için , iğneyle hamileliği devam ettirebileceğimi öğrenince paniklemiştim.Hiçbirşey bilmiyordum bu konuda. Sizlerin sayesinde kendimi yalnız hissetmiyorum. Herşey daha normalleşti.

Böyle işte canım . Allah hepimizin yardımcısı olsun , emeklerimizi boşa çıkarmasın.Dün eşimin kuzeni doğum yaptı.Çok tatlı bi kızı oldu.Nazlıyla aynı gün kavuştu bebeğine .İnşallah Nazlı annemiz ve oğlumuz da iyidir.Sırayla hepimiz bu mutluluğu tadarız inşallah.Darısı önce Selvihancığımın , sonra sırada kim var bilmiyorum , tüm arkadaşların , hepimizin başına olsun..Çok öpüyorum seni , sevgiler canım.

kızlar lütfü önderoglundan randevu aldım yarın ankaraya gıdıyorum ne dıyecek acaba cok merak edıyorum ılk gorusme randevusu nasıl oluyo acaba bılen varmı aranızda?

krizantem20; canım yarın benimde randevum var lütfü beyde.... senin saat kaçta .... ben ilk defa gittiğimde zaten teşhişim konmuştu ama hamile değildim.....sana tavsiyem muayneden sonra görüşme odasına geçince sormak istediğin soruları önceden bir yere yaz... hepsini tek tek sor.... senin sormak istediğin soruların bitinceye kadar dinler ve cevaplar....o yüzden aklına ne geliyorsa sorabilirsin....lütfü beyin tek kötü yanı sen konuşmazsan pek bir şey anlatmıyor.... .... ordan çıkınca kendini mutlu hissedeceksin eminim.....

ilk muaynede benim vajinal ultrasonla rahmime bakmıştı... herhangi bir anamali yok... herşey normal görünüyo demişti....şu anda senin değerlerini hatırlayamıyorum canım....ben sadece mthfr heterezigotum... bundan öncede 5 haftalıkken 1 düşük, birde 9 haftalıkken kalp atımının durması sonucu 2 kaybım var.... bana iğneye gerek yok demişti.... sadece aspirin yeterli demişti.... ben iğnede ısrar edince vermişti.... şimdide her muaynede soruyorum.... iğneye aynen devam diyor.....

bu arada ilk defa gittiğin için muay. ücreti 300 tl daha sonra sürekli hastası olursan 250 tl alıyorlar... özel aracınızla gidecekseniz park sorunu var malesef....inşallah yarın görüşürüz... öpüyorum canım...

AAAA EVEEEhihoyyytT bende okudum ama melek olmasa dikkatimi cekmiycekti canim sen hamilemisin yoksa ignelerini ondan mi aliosun ne olur guzel haberler ver canim merakla beklioruz

daha çok kesin bişiler yok kızlar ama olumlu yönde gelişme olursa mutlaka size güzel haberler veririm şu sevinmek için erken biraz yerimseniben :1no2:

hem mthfr 1298 hem 677 hetrozigot var mı nesajlar da göremedim gittikçe umudumu yitiriyorum:sinifsinif:

canım benim telaşlanma lütfen benim değerlerimde aynı sanırım selvihanda aynı değerlere sahipti bak ikimizde hamileyiz selvihanın doğumu yaklaştı bende 29 haftalık hamileyim hamilelik boyunca sorunlarımız oldu tabi ama sürekli kontrol altında olduğumuz için şükürler olsun bu günlere geldik sende hiçbir zaman umudunu yitirme ben hamilelikten 3 ay önce aspirin folbiol b12 (dodex) elevit + çinco kullandım hamileliğe karar verdiğimde çincoyu bıraktım hamile olduğumu öğrendiğim andan itibarende fraksiparin 0,4 ve diğer ilaçların hepsini kullandım zincoyu bırakmıştım zaten allaha binlerce kez şükürler olsun küçük bebeğim ve ben iyiyiz sende sakın umudunu yitirme sonuçta tedavisi olan bir rahatsızlık allahın izniyle senin küçük bir meleğin olacak bütün bu sıkıntıları unutacaksın ama herşeyi birazda oluruna bırak rahat ol çünkü allahın dediği oluyor sen rahat olursan stres yapmazsan vücudunda rahat olacak daha sonra bebeğinde rahat olacak umarım en kısa sürede hamile kalırsın ve kucağın bebek sesiyle dolar sevgiler canıma.s.

ecesem canım benım degerlerım mthfr677 ve faktor2 heterozigot ılk defa gıdıcem saat 4te randevum ama herlade bız orda 3 gıbı oluruz senınkı kacta?
mutlaka vajınal muayene yapıyormu ? benım o hıc aklmıa gelmemıstı? muayene ıstemesem kendı doktorum anomalılere baktı bısey yok desem kaul edermı acaba? benımde 3 dusugum oldu bır daha olmasın dıye bıde lutfu beye danısalım fıkır alalım dedık ınsallah olumlu sonuclarla donerız. muayene ucretını sordum hamıle degılsenız 230 dedı. hamıle olunca heralde 300 oluyo onu tam bılemıycem ama bana 230 dedı sekreterı. ınsallah dedıgın gıbı mutlu ayrılrım.
sagol canım cevabın ıcınopuyorumnanaktan

CANIM BENIM YAAA COK SEVINDIM zemuszemusGOZUN AYDIN SEN TAM OLARAK KAC HAFTALIKTIN BIZ YAKINIZ GALIBA SENINLE

Evet canım yakınız, sen 10 haftalıktın sanırım bizde 11. haftayı dün bitirdik 12 den gün alıyoruz. Ama doktorum 2-3 gün oynama olabilir diyor. Ynai 11'in sonu 12'nin başı gibi bişey.
Ama SAT'a göre bugün 12. haftanın ilk günü.
ınşallah ikimizde ve elbette diğer arkadaşlarımıza da sonua kadar sağlıkla gideriz tatlım.
Bugün 16:00'da da ikili test için NT ölçümü yapılacak bana, çok heyecanlıyım valla. ınşallah bunu da sağlıkla atlatırız :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…