Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Ya kızlar bir de bişe sorcağım. Doktorum elevit kullanma konusunda ısrarcı, ama işin kötü yanı benim bulantılarım halen sürüyor. Ve elevit hiç midemde kalamıyor, ne zaman içmeye çalışsam (günün her saatini denedim) afedersiniz ama geri çıkarıyorum. Çıkarmadığım 4-5 sefer olmuştur o zamanlarda da gene afedersiniz ama kabızlık yapıyor.
Doktorun dediği herşeyi denedim, zaten çok su içerdim şimdi heralde günlük 3 litreyi bile geçiyoumdur, incir yiyorum, meyve yiyorum, kaysıyı ihmal etmiyorum ama bana mısın demiyor.
Kafayı yicem, ama yapılan tetkiklerde demirden tutunda b12 ye herşeye bakıldı, hiç bi eksiğim yok. Doktorumda gene de içmeye çalış diyor.
Bir de elevit içemediğim günlerde ben de gene folic asit alıyorum ama yine de içim rahat değil.

Sizde de böyle etkileri var mı? Varsa nasıl başa çıktınız yazar mısınız lütfen?

Fransiyum nerelerdesin?Güzel haberlerini bekliyoruz canım...

Reisdevrim
özlettin valla...

Çalıkuşu naptın canım bir gelişme var mı?Tüp bebeğe kara vermiştin sanırım ...Aaştırma yaptınmı bu konuda...

Papatyasüreyya sütüdyoda fotoğraf çektircektin ...Bekliyoruz seni ve göbüşünü ...

Dinamiscim
güzel haberlerine çok çok sevindim ...

Özlem80 bu sefer hemen hamile kalırsın inşaallah...
Melekcim , duaların için çok teşekkürler canım..Senin de tüm duaların kabul olur inşallah..Canım fotoğraf çektiricem , karnım biraz daha belli olsun diye bekliyorum , o zaman daha güzel çıkıyor..Söz göndericem size..Çok öpüyorum...

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane[/B]

hamileler
hamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar
[/QUOTE]

canım bak burdan takip edebilirsin[/QUOTE]

kızlar benden sonra gelenler bile eklendi ben diş kapının diş mandalı oldum bayagı darıldım haberiniz olsun :gitme:

Evet canım yakınız, sen 10 haftalıktın sanırım bizde 11. haftayı dün bitirdik 12 den gün alıyoruz. Ama doktorum 2-3 gün oynama olabilir diyor. Ynai 11'in sonu 12'nin başı gibi bişey.
Ama SAT'a göre bugün 12. haftanın ilk günü.
İnşallah ikimizde ve elbette diğer arkadaşlarımıza da sonua kadar sağlıkla gideriz tatlım.
Bugün 16:00'da da ikili test için NT ölçümü yapılacak bana, çok heyecanlıyım valla. İnşallah bunu da sağlıkla atlatırız :)

INSALLAH CANIM DUA EDELIM BIRBIRIMIZE HEP.CANIM YA SENDEN ISI RICA ETSEM NT OLCUMUNUN KAC MM OLDUGUNU YAZARMISIN BENIM ICIN MERAK EDIORUM HADI HAYIRLI HABERLERLE GEL INSALLAHopuyorumnanaktan

kızlar yarın kadın dogum doktoruna gidecegim ve yarın ignelere başlıyorum erkenden başlamanın sorun olup olmuyacagını tam olarak ögrenmek istiyorum benim gibi hamile olmadan igneleri kullanan yokmu aramızda lütfen çok kararsızım bana yardımcı olun

arkadaşlar merhaba herkes iyidir umarım.doğum yapan arkadaşlarımıda tebrik ediyorum Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah.Arkadaşlar ben 15 temmuzda en son adetimi oldum.dün kan testi yaptırdım 1.1 çıktı yaptırdığım yerdeki doktor negatifde diyemem pozitifde diyemem dedi kendi doktorumda hamile değilsin dedii.ama benim kasıklarım ve göğüslerim çok ağrıyor.bide hafiften bulantım var.
2 haftadır tatildeydim acaba üşüttüğüm içinmi kasıklarım ağrıyor diyorum ama içimden de acaba hamilemiyim diyorum bir türlü anlamıyorum
sizce bu sonuçtan ne anlamam gerekiyor bana yardımcı olun lütfennnnnnnn

ırazmetin canım senı yanlıs yonlendırmek ıstemem ama ben 5 in üstünde cıktıgı zaman hamılelık var anlamına gelıyor dıye bılıyorum 15 agustosa daha cok var yanı bır dahakı regline sımdıden bulantın olması bıraz garıp geldı bana ama yınede bılemıycem sımdılık belkıde kan testınde cıkmamıstır
tam net bısey dıymeıycem ama 5 ın ustunde hamılelık oluyor bence reglini bekle.

Ya kızlar bir de bişe sorcağım. Doktorum elevit kullanma konusunda ısrarcı, ama işin kötü yanı benim bulantılarım halen sürüyor. Ve elevit hiç midemde kalamıyor, ne zaman içmeye çalışsam (günün her saatini denedim) afedersiniz ama geri çıkarıyorum. Çıkarmadığım 4-5 sefer olmuştur o zamanlarda da gene afedersiniz ama kabızlık yapıyor.
Doktorun dediği herşeyi denedim, zaten çok su içerdim şimdi heralde günlük 3 litreyi bile geçiyoumdur, incir yiyorum, meyve yiyorum, kaysıyı ihmal etmiyorum ama bana mısın demiyor.
Kafayı yicem, ama yapılan tetkiklerde demirden tutunda b12 ye herşeye bakıldı, hiç bi eksiğim yok. Doktorumda gene de içmeye çalış diyor.
Bir de elevit içemediğim günlerde ben de gene folic asit alıyorum ama yine de içim rahat değil.

Sizde de böyle etkileri var mı? Varsa nasıl başa çıktınız yazar mısınız lütfen?

dinamiscim canım üzülme bebişin iyi besleniyodur benimde aynı oldu ilk 3 ay ben serumla durdum bulantı yüzünden ve çok kilo verdim doktora sölediğimde üzülme bebeğin senden besleniyo ilaçların içinde bi 10 dk bile kalsa yeter demişti kabızlık olayına gelince oda normal canım ben doktordan ilaç aldım bu yüzden 2 günde 1 kullanıyorum anlayacağın bu sorunlar bizim için normal şeyler 14 haftana geldiğinde emin ol bulantıların baya azalacak yediklerinden zevk alacaksın işte böle allahım kolaylık veriyor canım üzülme bebişin ve sen allaha emanet olun

arkadaşlar dün ben tetanoz aşısı oldum çok ağrı yaptı resmen sabaha kadar sızladı hala biraz sızı var sormak istediğim kızlar bana 1 ay sonra bi daha olcaksın dediler sizdemi 2 kere oldunuz 1 kere olmak yetmiyormu çok sızlıyor 2. ciyi olmaya korkuyorum olmasam olmazmı siz kaç kere oldunuz aşıyı arkadaşlar

ravzacım seninle aynı haftalardayız benimde 19.haftam bitti c.tesi kontrolüm var ama dr bana tetanoz aşısından bahsetmedi acaba hangi haftalarda oluyo çok acıtıryorumu aşı

arkadaşlar merhaba herkes iyidir umarım.doğum yapan arkadaşlarımıda tebrik ediyorum Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah.Arkadaşlar ben 15 temmuzda en son adetimi oldum.dün kan testi yaptırdım 1.1 çıktı yaptırdığım yerdeki doktor negatifde diyemem pozitifde diyemem dedi kendi doktorumda hamile değilsin dedii.ama benim kasıklarım ve göğüslerim çok ağrıyor.bide hafiften bulantım var.
2 haftadır tatildeydim acaba üşüttüğüm içinmi kasıklarım ağrıyor diyorum ama içimden de acaba hamilemiyim diyorum bir türlü anlamıyorum
sizce bu sonuçtan ne anlamam gerekiyor bana yardımcı olun lütfennnnnnnn

ırazmetin arkadaşım hevesini kırmak istemem ama değer 5 ve üzeri olduğunda pozitif oluyo dediğin gibi üşütmüş olabilirsin dikkat et kendine keşke bi sefer daha baktırsan için rahat eder bence git bidaha yaptır testi

ravzacım seninle aynı haftalardayız benimde 19.haftam bitti c.tesi kontrolüm var ama dr bana tetanoz aşısından bahsetmedi acaba hangi haftalarda oluyo çok acıtıryorumu aşı

canım ben aynı zamanda sağlık ocağınada gidiyorum haftalık vurunduğum iğne varya benim pruloton diye o iğnemi ebeye yaptırıyorum ordada takip ediliyorum hamilelikte aşı önemli canım bence yaptır sen sağlık ocağına kaydını yaptırmadınmı doktor genelde söylüyor ama unuttu haralde aşıya gelince biraz acıyo yani baya sızlıyo ama bebişim için herşeye katlanırım bence ihmal etme bir an önce ol aşını çünkü 20 hafta son galiba tam bilmiyorum bir an önce sor ve yaptır allaha emanet ol

bkale nasılsın canım sen tetanoz aşını bir keremi yaptırdın yoksa 2 keremi bebişin nasıl sen 27 haftalık oldun değilmi yoksa bitirdinmi işallah bende gelirim sen haftalarına öptüm canım kendine iyi bak

arkadaşlar dün ben tetanoz aşısı oldum çok ağrı yaptı resmen sabaha kadar sızladı hala biraz sızı var sormak istediğim kızlar bana 1 ay sonra bi daha olcaksın dediler sizdemi 2 kere oldunuz 1 kere olmak yetmiyormu çok sızlıyor 2. ciyi olmaya korkuyorum olmasam olmazmı siz kaç kere oldunuz aşıyı arkadaşlar
Ravzacım , bana da sağlık ocağında 1 ay sonra 2. doz için gelin dendi.Ama doktorum bir doz yeterli dedi. Bir daha yaptırmayı düşünmüyorum canım.

Canım , aşı yapılırken hiç acımıyor merak etme.Aşıdan sonra ılık bi duş alırsan ateşinin çıkmamasına faydası oluyor.Benim aşı yapıldığı gün değil de ertesi gün biraz kolum ağrıdı , biraz da halsizlik oldu .Hepsi o kadar.Sürekli taze aşı bulundurdukları için sağlık ocağını tercih edebilirsin , hem ücretsiz yapılıyor.Yani hiç gözünde büyütme , yaptır kafan rahat etsin..

Bende iki düşük yaşadım. Birincisinde kanamam başlamıştı. Sonrasında kürtaş oldum. 3 ay sonra doktoruma gittim. Rahim ultrasonu yaptı herşey normal hamile kalmanda bir problem yok dedi. Folic Plus ve Glukofen verdi. 10 gün sonrada hamile kalmıştım. 2 ay sonra bebeğin kalp atışları duyulmadı ve bebeğin gelimi durmuş olduğu tespit edildi. Kürtaş oldum. Her ikisinde de genetik tahlil hapıldı herşey normal çıkıyordu. Şimdi Genetik tanı merkezine sevk yapılacak eşimin ve benim kanımda genetik test yapılacak. Eğer yine herşey normal çıkarsa bir tedevi uygulamıyacağım dedi. Benim doktorum Zübeyde Hanım da DR.Ziya ÇETİN. Sonuçtan sizleride haberdar ederim. Yani Üniversiteye filan gidilmesine gerek yok. Ben SSK'lıyım ve ücret ödemeden yapılacak.

Canım , aşı yapılırken hiç acımıyor merak etme.Aşıdan sonra ılık bi duş alırsan ateşinin çıkmamasına faydası oluyor.Benim aşı yapıldığı gün değil de ertesi gün biraz kolum ağrıdı , biraz da halsizlik oldu .Hepsi o kadar.Sürekli taze aşı bulundurdukları için sağlık ocağını tercih edebilirsin , hem ücretsiz yapılıyor.Yani hiç gözünde büyütme , yaptır kafan rahat etsin..

çok sağol canım c.tesi lütfü beyde muaynem var zaten onada sorcam tek doz yeterliyse tek doz olurum tam olarak kaçıncı haftada yapılıyor

papatyasureyyacim nasilsin canim nasil gidiyor hamislik gerci burdan hepinizi takip etmeye calisiyorum ama bebisle bu aralar zor buyudukce zorlasiyor:emir_bebek: surekli kucak ve oyun istiyor ayricada kis temizligine basladim bayagi zorlaniyorum ama genede hepinizi buyuk bir dikkatle takip ediyorum ne kadar kaldi doguma minik kizimizda iyi cok sukur resimlerinide sabirsizlikla bekliyoruz bende koycam oglusumun ama birturlu beceremiyorum neyse kendine ve bebisimize cok iyi bak ikimizden ikinize kucak dolusu opucukler:1hug:

X