Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhaba kızlar 9 ay boyunca sebepsiz olarak hamile kalmadım rahim filmi çekildi şubat ayında hamile kalıp Nisan ayında düşük yaptım aile öykümden ötürü pıhtılaşma şüphem olduğu için 4000 oksapar vurulmuştum 5. Haftadan itibaren Haziran ayında pıhtılaşma testi yaptırdım s proteinim düşük çıktı trombofoli testini de görsel olarak ekliycem. Doktorum normalde regenesis kullandırtıyordu dün söylediğine göre vücudum folatı erittiyormış regenesisi bıraktırıp folata başlattı. Hamile kaldığını öğrenir öğrenmez de 6000 oksapara başlayacaz dedi. Bu süreci nasıl geçirdiniz tedaviniz nasıl oldu bilgi verebilir misiniz. Tekrar bir kayıp yaşamaktan çok korkuyorum

Eklentiler

• IMG_20240712_145049.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 65
Canım benimde iki kaybim var iki genim homozigot bir genim seninle aynı 4G/4G olan o zaten baya sıkıntılı bir gen. Diğer geninde folik asit eksikliğinden kaynaklanıyor folbiol kullanman gerekebilir. Bende şuan yeni hamileyim 6000 lik kullanıyorum daha kalp atışı dinlemeye gitmedik diğer gebeliklerimde hiç olusmamisti. Benim bide kilom var ve iki genim homozigot olduğu için hamileligimi öğrenir öğrenmez Dr başlattı. Umarım yeterli gelir

Bide coraspin ve aktif folat içiyorum

Cevap verdiğin için teşekkür ederim kaybın için başı sağolsun. İnşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın dualarım seninle folat kullanmamın dahha iyi olacağını söyledi doktor en temiz içerik olanı vericem dedi benim kilom yok ama geçen sefer 4000 lik az geldi ya da kanamam başladığı için iğneyi durdurmak zorunda kaldı doktor 17 gün direnebildi yavrum sonra kalbi durdu. Hem 6000 lik hem aspirin kullanıyorsan yeterli gelir ama

Bide hibor 5000 lik var o da çok etkiliymis. Bu genlerde olan bir tanıdığım var 2 düşükten sonra 2 hamilelik daha geçirdi ikisinde de 4000 kullandı yine düşürdü. 5. Hamileliğinde şuan hibor 5000 kullanıyor 21. Haftasında şuanda.

Hiboru hiç duymadım canım ama bu süreç gerçekten çok yıpratıcı tekrar hamile kalmaya aynı şeyleri yaşamaya çok korkuyorum

Merhaba canım
2 düşük sonrası bende perinatoloji bölümüne gittim. Tüm testler yapıldı. Sonuçlar normal geldi. Tek denildi ki hafif pıhtılaşma sorunun var. Hamile kalınca corasprin kullanman lazım dediler 3. Gebeliğimi yaşadım. Bebeğimin kalp atışları durmuş doktor açıklayamadı kan sulandırıcı da garanti olmuyor dedi. Tekrardan deneyeceksin dedi. Fotoğrafta da pıhtılaşma testimin sonucu var. Çok yorucu bir süreç…

Eklentiler

• IMG_3683.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 63
Canım bu hafif bir pıhtılasma değil. Paı özellikle. Heleki homozigot. Benimde aynı genim homozigot hamile kalır kalmaz 6000 lik iğne ve coraspin başladık. Keseyi görünce falan değil hemen başladı doktorm. Bazı doktorlar gerekli değil falan diyo aslaaaa inanma... Bazen dozu bile yetersiz gelebiliyor. Benim kilo olduğu için ve iki genim homozigot olduğu için 6000 lik başladık. Coraspin tek başına senin bu genlerine hiçbir etki etmez ki. Ay gerçekten bu doktorlardan aşırı gına geldi. Hepsi ayrı kafa ya

Gittiğimiz doktor profesördü canım bilmiyorum ki öyle dedi. Benim gibi değerleri aynı olan arkadaşım vardı oda coraaspirin kullandı bebeğimi kucağına aldı. İlk gebe olduğumu öğrendim bende kan sulandırıcı başladım ama yeterli miydi yeterli değil miyidi bilmiyorum. Gene sonum hüsran oldu

Merhaba arkadaslar, soracagim soru sacma gelebilir ama tam olarak bilgim yok bu konuda. Sizler daha tecrubelisiniz duye danismak istedim.
Benim 1 oglum var, 3 yasina girecek. Yeniden hamile kaldim ve 10. Haftada kalbi durdu bebegimin. Pihtilasmam olsa ilk gebeligimde de sorun yasardim degil mi?
Cuma gunu hastaneye yatacagim ilacli tahliye yapacaklar. Ise yaramazsa kurtaj.

Çok geçmiş olsun canım. Maalesef ki pıhtılasması olup ilk gebeligini sağlıklı geçirip bı sonrakilerde sorun yaşayan milyon insan var. Bu platformda da çok var. Etrafımda da var. Bazen genetik pıhtılasmalar bile engellemiyo

Benim iki genim heterezigot 2 kimyasal gebelik yaşadım. Tıbbı genetim doktorum pıhtılaşma var diyemem b12 eksikliği de tekrarlayan düşüklere sebep olabilir dedi. Bilemiyorum ne derece doğru veya yanlış.

Cok tesekkur ederim. Çok sasirdim bunu bilmiyordum. Bir daha hamile kalmayi dusunursem kesinlikle oncesinde test yaptiracagim.

Benim betam duzenli artmiyordu. Ilk 3-4 beta duzenli artti sonra yavasladi. Ama ciddi oranda yavasladi. Ona ragmen bebek olustu, kalp atisi olustu guzel ilerliyordu. Peki beta artisi nasil oluyor bu durumda bilgin var mi?

Betanin yavas artmasi trizomiler ile alakali olabilir diyorlar. Doktordan bebegim icin genetik test isteyecegim kabul eder umarim. Yurt disinda yasiyorum genelde 2. Dusukten sonra arastiriliyormus.

Bir sonraki gebeligimi sansa birakmamak icin elimden geleni yapacagim ben. Dile ne kolay en az 2-3 dusuk olsun ki arastiralim diyorlar. Biz kadinlarin hem fiziksel, hem psikolojik olarak neler cektiklerini dusunmuyorlar hic.

Evet maalesef bende ilk düşüğümde naptıysam test yapmadılar ikincide yaptılar... Beta konusunda normalde böyle yavaş arttığı zaman ya kimyasal gebelik olur ya da dış gebelik olur. Sizinkinde kese oluşmuş kalp atışı oluşmuş olduğuna göre dediğiniz gibi trizomi olabilir. Hakkında hayırlısı buymuş canım çünkü eğer trizomi ise o bebek buyuseydi daha çok acı çekebilirdin üzülebilirdin belli bı yerden sonra aldırmanı istiyor doktorlar veya doğarsa bile ömürleri bı seneden azmış.

Benim iki genim heterezigot 2 kimyasal gebelik yaşadım. Tıbbı genetim doktorum pıhtılaşma var diyemem b12 eksikliği de tekrarlayan düşüklere sebep olabilir dedi. Bilemiyorum ne derece doğru veya yanlış.
Canım, kimyasal gebelik yaşayan ve kan pıhtılaşması sonucu çıkan dünya insan varken doktorların umursamamasına deli oluyorum. B12 vitamini gayet yerinde olup kimyasal gebelik geçiren yokmu yani? Kimyasal gebelik bebeğin oluşum anıyla alakalı bı durum. Bu yüzdendir ki gebe kalır kalmaz öğrenir öğrenmez kese gozukmeden kan sulandırıcı başlanmalıdır. Sen tabi yine hamile kalmadan önce folik asit ve B12 ve hangi vitaminin eksikse onları düzeltmeye çalış ama kendine başka bı doktor bul. Bu sitede bile kaç tane insan var kimyasal gebelik geçirip kan sulandırıci kullanıp bebeğini kucağına alanları

Canım senin paı 4G/4G miydi ? Birde mthfr 1298 homozigot ve mthfr 677 heterezigot mu ?

Ben sağlıklı gebelik yaşadım bebeğim de sağlıkla doğdu ilk gebeliğimdi zaten. Doğumdan bir hafta sonra emboli geçirdim akciğerden. Doktorum hemen 7500lük hibor başladı. 5. Aydayım daha dün gittim herşeyim tertemiz çıktı iyileşmişim. Genetik testim de bugün çıktı yarın gideceğim göstermeye ona göre tedavi sürecine devam edeceğiz. Çok zor bir durum ölümden döndüm resmen.

Eklentiler

• f7aa6d5c-1188-42d9-9b68-622e8e3a1034.jpeg
    105,1 KB · Görüntüleme: 52
Hastanedeyim yatisim yapildi. Umarim ilac ile tamamiyle dusuk gerceklesir. Israr ettim bebegime genetik test yapacaklar. Doktor ilk dusukte yapmiyoruz falan dedi ama yine de kabul etti. Tek uzuntum geri vermeyecek olmalari.

Evet trizomi ile dogsa daha buyuk uzuntuler yasayabilirdik. Ben beta duzensiz artinca hep dua ettim evladimin cani hakkinda karar vermek zorunda kalmayayim diye. Insan cok uzuluyor ama hayirlisi boyleymis diye kendimi teselli ediyorum.

Canım benim sakın üzülme aynı zorlukları bende yaşadım ama sen benim yaptığım hatayı yapma üstüne git araştır. Pıhtılaşma baktır genetik kromozom tahlili yaptır ne gerekiyorsa yaptır ki bı sonraki gebeliğin sağlıklı olsun. Ben doktorların sözüne çok itimat ettim diye biraz da böyle oldu tabiki Allah'ın takdiri yaşayacağımız varmış. Ama sen bı sonraki için hazırlan. Sağlıkla gelecek bebeğin hiç üzülme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…