Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Benmde paı genim homozigot ve mhtrf olanın biri de homozigot 677 olan heterezigottu sanırım hematoloji doktoru hibor 5000 1+1 şeklinde tedavi önerdi ama dediğiniz gibi kadın doğum doktorları 4000 bin yeterli diyip geçiyorlar coraspin vermişlerdi bana bide hocam düşük olmasın dozajı dedim coraspinle dengeliyorum falan dedi 2 sağlıklı gebelik yaşadım 4binlik iğne ve coraspin ile ama 2.cocuğm kalbinde 3 delikle doğdu sebeb olarak büyük ihtimalle coraspin kullanımından denildi. Gerçekten bilmiyorum doktorlar bir acayip.

Canım coraspin kullanmadan da kalpte delik oluşabiliyor. Ve şuanda pıhtılasmasi olan o kadar insan varki herkes coraspin ve iğne kullanıyor ama böyle bir sorun yaşadıklarını hiç duymadim. Başka etkenlerde olabilir yani. Bende şuan 0.6 lık ve coraspin kullanıyorum inşallah yeterli gelir

İnşallah gelir. Dediğim gibi ben 4000 lik iğne ile aldım kucağıma sizinle homozigot genlerimiz aynı benm bide heterezigot var mthrf c677t olan inşallah yeterli olur. Tabi ben 45 50 kilolarndaydım hamilelik boyunca kilo da etkenmiş

Son düzenleme:
Tıbbi genetik bölümünün sekreterine bağlanın dediğiniz gibi yapsalar iyi olur yada orda oturan bı tanıdık da gidip alabilir
Hastanede çalışan bi tanıdık var o ilgilenecek testin sonucu kaybolmadıysa inşallah . Ben e-nabızdan son gebeliğimde iğne için çıkarılan raporu buldum onla şansımı zorlicam eğer bulamazsa o tanıdık.

Sonucu bulamıyorsanız, ya inisiyatif alabilecek başka bir doktora gideceksiniz ya da yeniden test yaptıracaksınız.

Maillerinizi bir kontrol edin, belki mailinize de gönderilmiştir vakti zamanında. Telefonunuz da androidse silinen fotoğrafları google fotoğraflarıma girerek görebiliyorsanız tabi eğer google yedeklemede de yeterli yeriniz varsa.

Her yere baktım 2 gündür kafam patladı resmen. Ve cabası bacağımın birinde iki tane morarma oldu 1 lira büyüklüğünde ve o morartıların olduğu yerde sert ve mosmor küçük damarlar var. Diğer bacağımın da bütün damarları deri yüzeyine çıkmış gibi kılcal damarlar da mor mor . İyice strese girdim sabah olsaydı bi kaç hastane gezerim bilmiyorum inşallah bir çözüm bulurum.

Devlete mi gitmiştiniz? Şimdiden hemen stres yapmayın yrn gidersiniz, coraspin içtiyseniz yeterli olur belki sizin için. Ilk gebelik takibinizi yapan doktorunuzun numarasi varsa arayip bilgi alamaz mısınız? Belki o içinizi rahat ettirmek adına bir şeyler söyler.

Bu arada bnm doktorum da bana sonucumun yanımda olup olmadığını sordu. Ben yanımda olmadığını söyleyince "neyse, ilkinde kullanmışsın bunda da kullanacaksın demek ki" diyip bir daha sonuç muhabbetine girmedi. Yani içinizi ferah tutun her doktor aynı sekilde yaklaşmıyor.

Ay inşallah yarın gideceğimde bana böyle der devlete gittim cuma günü yarın yine devlete gidicem raporu onlar çıkardığı için ama yine aynı cevabı alırsam direkt özel hastaneye gidicem. İlk doktorumun numarası yok maalesef bide şuan farklı şehir olduğı için bulsamda bi şey yapabilir mi bilmiyorum. 2.gebeliğimde de k.maraş tıp fakültesinde yaptırdım takiplerimi orayı da sabah arayacağım malum haftasonu girdi araya ters gibi

Kızlar kontrolden çıktım doktor riskli gebelik doktoruna sevk etti sonuç elinde değilse elinde olan ne varsa belge olarak onları götür yarın dedi . Progestan değerim beta hgc artışım iyiymiş iğne raporu çıkarıp çıkarmamak onların inisiyatifine kalmış artk beni aşar bu durum zaten riskli gebeliklere bakmıyorum dedi .

Sonuca ulaştım arkadaşlar bugün keseyi göremedik beta hgc 2153 ama iğneyi yine yazmadılar keseyi bebeği görmeden yazmayız diyorlar gerçekten ben mi derdimi anlatamıyorum anlamak mı istemiyorlar bilmiyorum. Diğer iki gebelikte kese falan beklemeden değer iki kat artınca vermişlerdi iğneyi erken dönem düşükler yaşadığım için bunlara anlat anlat anlamıyorlar

Canım çok haklısın özelde doktorlara git. Bende 2 kalp atışı olusmayan gebelik yaşadım.devletteki doktor bana kalp atışı oluşsun öyle iğne vercez dedi. E hocam benim zaten kalp atışı oluşmuyor dedim e o zaman keseyi görünce dedi. Onların da düşüncesi kimyasal veya dış gebelikse tehlikeli olabilir. Onlarda kendilerince haklı ama bende başka doktora gittim o da adetin 1 gün bile geçse hemen gel iğne baslicaz yoksa kaybedersin dedi. Yaşadığım şehirde değil bu Dr yine de ben ona gittim öğrenir öğrenmez. Diş gebelik olursa evet çok korkunç olur korkuyorum ve ben 0.6 lik iğne kullanıyorum. Yanında coraspin. Ama Dr hemen raporu da yazdı. Ama kese görmeden iğne baslicaz doktor sayısı coook az maalesef. Hangi şehirdesin büyük sehirdeysen Dr seçeneğin çok olur ben ilcedeyim

Bende ilçedeyim bilmiyorum da pek bir yer yeni taşındk sora sora Bağdat bulunur hesabı 1 haftadır dolanıyorum cuma günü de keseyi görüp yazmazsa özele gidicem artık. Haklısın keseyi görmeynce dış gebelik ihtimalini düşünüyorlar haklılar bi bakıma coraspin kullanıyorum limoonlu su içiyorum hayırlısı bakalm cumaya neler olcak

Canm için rahat etmiyosa kese gozukene kadar eczaneden ücretli al. Ben olsam öyle yapardım zaten ne kalmış şunun surasinda madem önceki hamileliğin böyle ilerlemis

Bence de bekleme özele git. Beta hcg sağlıklı artışını görünce başlıyorlar normalde

Canm için rahat etmiyosa kese gozukene kadar eczaneden ücretli al. Ben olsam öyle yapardım zaten ne kalmış şunun surasinda madem önceki hamileliğin böyle ilerlemis
Yarın kese görmek için tekrar gidicem görürsek ve yazmazsa özele gidicem orda da derdimi anlatamazsam ücretli alıcam. Çünkü içim rahat değil.

Bence de bekleme özele git. Beta hcg sağlıklı artışını görünce başlıyorlar normalde
Evet diğerlerinde öyle oldu çünkü yarın netleşicek artık her şey sabah olsaydı bir. Ve özelde yine başlattıramazsam ücretli alıcam başka çaresi kalmadı . Coraspine başladığım için plt ve MVP değerim suan normal sınırlar içerisinde ben bide limonlu su içiyorum.

kızlar merhaba ilk gebeliğim ve 13+1de başında pıhtılaşma başlangıcımı yakaladık doktorum iğne kullanıcaz dedi ama benim kromozomlarda bi şey yok sadece plt trombosit ve hgb yüksekliğinden dolayı riske atmamak için iğne yazdı 0,2 dozda isviçredeyim. bu dozla başlayan ya da bu dozu kullanan oldu mu hiç. aspirin kullanmıcaz dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…