Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

:

celencim canim bende heterozigotum ama dogumdan sonra benim tedavime devam edildi yaklasik uc hafta kadar igne yapildi bilgin olsun istedim canim seni ve minik prensesi cok opuyoruz oglusumla ben :1hug:

aslında bööle bişi hatırlıyorum margueritecim ama tamda emin olamadım.senin heteremi homozigotmu olduundan CADIARZU bi sen misin bööle devam eden baska varmı acaba?buarada hatıırlatman için tskrler yerimseniben bizde sizi öptük kocamaaaaannnn opuyorumnanaktan

arkadaşlar bende homozgiot teşhisi konuldu şu an cleaxane 2000 iğneye başladım ilk gebeliğim ve daha önce düşüğüm vs. olmadı homozigot teşhisli hastların çogu düşük yapmış hiç düşük yapmayıp iğne kullanan we bebeğini doğuran warmı *p

arkadasın sorusu burda buyrunnnnnnnnn bosuna fırca yemeyin ben alıntı yaptım :nazar:
pınarcım kimse düşük yapmadan bööle bir arastırmaya gitmedi yanlıs hatırlamıyorsam aramızda.keske en baştan tedbirlerimizi alsak hepimiz.ama insanın basına gelmeyince arastırmıyor işte.yanlız tüp bebek yaptırıcaklara genetik testler istendiğini duymustum.öörendilerse hiç düşük yapmadan önlemini almıs olucaklar ve iğneyi kullanmıs olucaklar yerimseniben

BANA DA KULAK VERİİİİN....PARDON GÖZ VERİİİİN....:gitme:İKİ DÜŞÜK YAPTIM..ama bana büle destler yapılmadı...sadece mikrop testi yapıldı..

kizlar sizlere birsey danismak istiyorum. bu kan pihtilasmasi testini yaptirmak istiyorum ekim 8ine randevu verdiler, testi yapmayi kabul ediceklerine bile emin degilim. neyse asil sorum su, on gun once 10 haftalik bebegimin kalp atisi durdu, bebek bir hafta geriden geliyordu, oncelikle sizin kayiplarinizda da boyle bir sey olmus muydu. ikinci sorumda kan pihtilasmasi testini kayiplardan belli bir zaman sonra mi yapmak gerekiyor. yani benim aldigim tarih gec ya da erken mi?

Canım geçmiş olsun, inşallah bir dahaki hamileliğin sağlıkla tamamlanır.

Benim yaşadığım düşükte maalesef hiç kalp atışı alınamamıştı. Bu nedenle kesin birşey diyemiyorum ama pıhtılaşma gelişim geriliğine de sebep olabilir diye biliyorum.

Pıhtılaşma testi için ise belli bir zaman yok diye biliyorum ben, yani Ekim'de yapılacak olması sonucu etkilemez meraklanma.

BANA DA KULAK VERİİİİN....PARDON GÖZ VERİİİİN....:gitme:İKİ DÜŞÜK YAPTIM..ama bana büle destler yapılmadı...sadece mikrop testi yapıldı..

Canım çok geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın.
Sen kendin doktorunla görüşsen, ya da bir hastaneye başvurup 2 kez düşük yaptığını bu testleri yaptırmak istediğini söylesen iyi olur bence. Bazen doktorları da bizim iteklememiz gerekiyor sanırım.

ECESEM cım gecmıs olsun arkadasım.sakın stres yapma.tetıklıyo bu tur seylerı.tansıyon normalse korkma sakın.hem bak guvenılır bı doktorda sureklı kontrol oluyosun.bu yuzden rahat olmaya calıs.bıde benım bı bılgım var ama gebelıkte sonucu nedır onu bılmıyorum.yınede yazıyım.ayaklarını gunde 15 2o dk soguk ve tuzlu suda tutarsan ınıyo sısler.ama dedıgım gıbı gebelıkte etkısını bılemıyorum.bak gousun bıdahakı kontrol ıyı gecıcek:)

NAZLIcım bugun dualarımız senle...allah kolaylıkla saglıkla yavrunu kucaklamayı kısmet etsın ınsallahhhhh:)))

kızlar bende dun kontroldeydım.bılıyosunuz bundan oncekı kontrol pek ıyı gecmemıstı.bebısın gelısımınde bı yavaslama sezmıstı doktorum.bu 10 gun hep yatmaya ve bol bol et sut tuketmeye calıstım.cok sukur bebısımız ıyıymıs.gelısımıde normal sınırlarda dedı.Allaha bınlerce sukurler olsun...

bu arada kızlar ben mthfr heterozıgotum.folbıol ve b12 doguma kadar almam gerekıyomuydu? kullanmayan varmı pekı?

selvıhan,meryem,funda,bkale,papatya,kızlar sızde anlatın kontroller hamişlik nasıl gıdıyo.yazın arada....merakta bırakmayın...

beraycım hayırlısı olsun inşallah.
özlem80 canım başın sağolsun allah benzerlerini yaşatmasın.
ebrarcım genelde herkese aynı tedaviyi veriyorlar galiba benim de aynı kullanıyorum. benim mthfr homozigot 677t..

KIZLAR BEN ıYıDEN ıYıYE KENDıMı HASTA GıBı HıSSEDıYORUM KENDıME ÜZÜLÜYORUM. BEN HASTAYIM DıYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM. YAAAA KAN ALIRKEN SıZDEDE DAMAR BULMA SORUNU YAŞANIYORMU BUNA CEVAP VERıRSENıZ SEVıNıRıM.... kaydirigubbakcemile
teşekkür ederim cnm sağolasın

sidocum bebisinin iyi olmasina cok sevindim canim
ben gebeligimin ucuncu ayina kadar kullandim canim folik asiti B 12 yide hic kullanmadim umarim yardimci olmusumdur optuk seni cok a.s.

nazlicim butun dualarimiz bugun seninle canim :Saruboceq: umarim hayirlisiyla bebegini kucagina alirsin canim allaha emanet olun ikinizde :1hug:

ECESEM cım gecmıs olsun arkadasım.sakın stres yapma.tetıklıyo bu tur seylerı.tansıyon normalse korkma sakın.hem bak guvenılır bı doktorda sureklı kontrol oluyosun.bu yuzden rahat olmaya calıs.bıde benım bı bılgım var ama gebelıkte sonucu nedır onu bılmıyorum.yınede yazıyım.ayaklarını gunde 15 2o dk soguk ve tuzlu suda tutarsan ınıyo sısler.ama dedıgım gıbı gebelıkte etkısını bılemıyorum.bak gousun bıdahakı kontrol ıyı gecıcek:)

NAZLIcım bugun dualarımız senle...allah kolaylıkla saglıkla yavrunu kucaklamayı kısmet etsın ınsallahhhhh:)))

kızlar bende dun kontroldeydım.bılıyosunuz bundan oncekı kontrol pek ıyı gecmemıstı.bebısın gelısımınde bı yavaslama sezmıstı doktorum.bu 10 gun hep yatmaya ve bol bol et sut tuketmeye calıstım.cok sukur bebısımız ıyıymıs.gelısımıde normal sınırlarda dedı.Allaha bınlerce sukurler olsun...
cok sevindim sidocum opuyorumnanaktan hem bebeğin için hemde senin rahatlaman için :Saruboceq:
bu arada kızlar ben mthfr heterozıgotum.folbıol ve b12 doguma kadar almam gerekıyomuydu? kullanmayan varmı pekı?

selvıhan,meryem,funda,bkale,papatya,kızlar sızde anlatın kontroller hamişlik nasıl gıdıyo.yazın arada....merakta bırakmayın...
ben folik plus ı ilk 3 ay.b12 yide doğum dan bir gün önceye kadar kullandım yerimseniben
nazlicim butun dualarimiz bugun seninle canim :Saruboceq: umarim hayirlisiyla bebegini kucagina alirsin canim allaha emanet olun ikinizde :1hug:

nazlı doğum saatini yazdımı?

sevgili dinamiss
canım dr un dış gebelik olabilir o yüzden iğne veremem demiş sanırım. bilmiyorum bu yolu denermisin ama hamilelikte betahcg 48 saatlik tekrar kontrolü varya. bence en erken zamanda ilk betahcgni yaptırısın daha sonra 48 saat sonra tekrar yaptırısın.eğer 2 kat artmışsa gebelik sağlıklıdır.yani dış gebelik değil bu yüzden keseyi görmeyi beklemen gerekmeyebilir.

sevgili dinamiss
canım dr un dış gebelik olabilir o yüzden iğne veremem demiş sanırım. bilmiyorum bu yolu denermisin ama hamilelikte betahcg 48 saatlik tekrar kontrolü varya. bence en erken zamanda ilk betahcgni yaptırısın daha sonra 48 saat sonra tekrar yaptırısın.eğer 2 kat artmışsa gebelik sağlıklıdır.yani dış gebelik değil bu yüzden keseyi görmeyi beklemen gerekmeyebilir.

Sana kesinlikle katılıyorum Nergiscim. Ama sen karıştırdın galiba:)
Ben zaten 3 haftalıkken aynen senin dediğin gibi, üstelik doktorumun önerisi ile (doktorum erken başlamak istemişti) kan testi ile sonuç alıp, iğneye de hemen başladım.
Şu an 11. haftamıza girdik inşallah.
Sanırım Krizantem di, doktoru nedeni ile hemen iğneye başlayamayan, hatta ben de ona kan testi ile öğrenip başlayabilirsin demiştim.

Kendine iyi bak canımcım :)

yaaaaa varya nette problem vardı dün giremedim bu gün de hepsini bir okuyuncakaydirigubbakcemile3 isimleri karıştırdım evet krizanteme yazdım ben onu pardon canım ya

sido çok sevindim bebeğinin iyi olduğuna inş bir daha üzülmez kucağına alırsın bu kadar sıkıntıdan sonra allah sağlıkla kavuştursun inş

celen nasılsın çeşmede misin yoksa gezenti hatun o gün sana buluşalım dedim ama işin bitmedi galiba
bende iş buldum çalışıyorum yine buluşalım gitmeden sen olurmu

naz yarın doğum yapacak değil mi ayy çok heyecanlı inş çok güzel geçer doğumu

ecesem çok üzüldüm ama dinlenirsen geçer inş dikkat et kendine ve bebişimize bacım

ravza anacım nasıl gidiyor gebelik sesin çıkmıyor fazla

papatya maşallah canım 23 . haftaya geldin allahım tamamına erdirsin inş minik kuzunu kollarına almayı nasip etsin rabbim

selvihan ne alemde acaba ?

ha birde fransiyum dan ses seda yok acaba nasıl gidiyor gebeliği biraz geç başlamıştı iğnelere ama bu aralar pek yazmıyor merak ettim[/B]

sido çok sevindim bebeğinin iyi olduğuna inş bir daha üzülmez kucağına alırsın bu kadar sıkıntıdan sonra allah sağlıkla kavuştursun inş

celen nasılsın çeşmede misin yoksa gezenti hatun o gün sana buluşalım dedim ama işin bitmedi galiba

ecesem çok üzüldüm ama dinlenirsen geçer inş dikkat et kendine ve bebişimize bacım

papatya maşallah canım 23 . haftaya geldin allahım tamamına erdirsin inş minik kuzunu kollarına almayı nasip etsin rabbim

ha birde fransiyum dan ses seda yok acaba nasıl gidiyor gebeliği biraz geç başlamıştı iğnelere ama bu aralar pek yazmıyor merak ettim[/B]

canımın içi o gun basım cok feci tuttu.üstüne bide cemre huysuzlandı ondn arayamadım kusura bakma.cemrenin huysuzluğıu dişine cıktı buarada kaydirigubbakcemile3 demek işe basladın nerde ne iş?
cteside calısıonmu?olmadı bi jafta sonunu ayarlarız gene delikafadulden

hakkat fransiyum nerde :sm_confused:

canım benim iyiyim 18 haftanın içindeyim bebişimde iyi allahıma şükürler olsun her şey yolunda iğnemi 1 gün durup 1 gün vuruyorum biraz tedirginim bu durumdan haftaya salı doktora gidicem soracam daha ne kadar böle devam edicem diye bu konda huzursuzum benden böle
sen nasılsın neler yapıyorsun çalışmalara başladınmı bu arada umut_sevgimden haberin varmı hamileyim dedi yok oldu sılaya da yok uzun zamandır merak ettim kızları kendine iyi bak canım yüce rabbim hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

beni soran canlarım ben iyiyiyim çok şükür.şimdilik herşey yolunda.iğne ilaç devam sona yaklaştıkça stres artıyor tabi ki.inşallah rabbim sorusuz sağlıklı doğumlar nasip eder cümlemize.bol bol dua edelim birbirimize.opuyorumnanaktan

X