Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

geleveracım bildiğim kadarıyla b12 vitamini mthfrde heterezigot yada homozigot olsun farketnden folik asitle beraber alınması gerekiyor.... mthfr mutasyonu taşıyonu taşıyan kişilerin bebeklerinde nöral tüp defekti olama olasılığı diğer insanlara göre daha yüksek... bu nedenle veriliyor ve doğuma kadar alınıyor....heparin ve aspirin ise bildiğin gibi pıhtılaşmayla ilgili....ben b12, folik asit ve aspirine hamile kalmadan 3 ay önce , iğneye ise 3+6 günlük iken başladım....
of gidip benim dr dan isteyeyim b12 gerekliyse madem.......
canım genel konusmak ıstemem ama bence herkes erken yanı gebelıkten once baslıycak dıye bı kural yok ben folık asıt bıle almıodum hanı derler ya hamılelıgı dusunen her kadın bı kac once baslasın buna dıye ben onu bıle kullanmıodum ama boyle bı problem oldugunu bıldıgım ıcın dra erken gıttım 5 haftalık falandım hemen 0.3luk fraxaparıne ya baslattı daha o gun normal hamıleler 0.4luk folık asıt alıor bıldıgım kadarıyla dr bana 4mg verdı bırde aspırıne denk gelen bı ılac dısprıl trde varmı bılmıorum

canım heterezigotlar biraz daha şanslı sanırım benim homozigot olduğu için daha dikkatil olmak istiyorum... tabii böyle senin gibi şanslı olanlarada bin kere maşallah diyeyim :nazar:

celencim sen şen le görüşüyormusun hiç gelmiyor ondan ön tedavisini ve yaptığı diyeti öğrenmek isterim... geçmişi okumaya çalışıyorum ama toparlıyamıyorum hepsini... canım homozigot olduğundan dolayı... aynı durumdayız...

Geleveracım sıze garıp gelıcek ama ben ne oldugumu bılmıorum ınankı;bızım burda elıne vermıolar yada sonucu acıkamolar sadece kan pıhtılasması var cok dgıl ama var hamıle kalınca bıraz daha yogunlasıor ıgne kullanıcaksın demıstı dr bundan baska bısıy bılmıorum canım

marguerite canım senin sonucunu gördüm listeden. seninkinde protombin 20210ga yazıyor bu ne anlama geliyor ben homozigotum ama bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum :uhm:

canim benim tekrar gecmis olsun bu faktor doktorumun dedigine gore en dusuk seviyede olan bir kan pihtilamasiymis ama tabiki benim heterozigot seninki ne homozigotmuydu ben 0.4 luk igneyle bebigime kavustum canim insallah sende biran once muradina erersin bitanem opuyorum seni :1hug:

Geleveracım sıze garıp gelıcek ama ben ne oldugumu bılmıorum ınankı;bızım burda elıne vermıolar yada sonucu acıkamolar sadece kan pıhtılasması var cok dgıl ama var hamıle kalınca bıraz daha yogunlasıor ıgne kullanıcaksın demıstı dr bundan baska bısıy bılmıorum canım
allah allah... ben de testimi yeniletecem... bakalım banada türünü söylememişlerdi sonra biz tlf ile aradık sorduk homozigot dediler o yüzden içimi rahatlatmak için yeniletcem... yarın eşimin işlerinden dolayı ankaraya gidcem vaktim olursa orada bir hastaneye yeniden yaptırabilirim... ama ankarayı da hiç bilmiyorum bakalım artık...
kızlar merhaba nasılsınız umarım hepiniz iyisinizdir

canım iyiyim demek adetten olmuş ama ne derece doğru olur bilemem... sen iyisindir umarım

canim benim tekrar gecmis olsun bu faktor doktorumun dedigine gore en dusuk seviyede olan bir kan pihtilamasiymis ama tabiki benim heterozigot seninki ne homozigotmuydu ben 0.4 luk igneyle bebigime kavustum canim insallah sende biran once muradina erersin bitanem opuyorum seni :1hug:

teşekkürler canım...inşallah ..ben homozigotum ama aynı iğneyi kullandım ama sonuç yine hüsran bakalım bu defa en az iki ay aspirin ve folicasitle önhazırlık yapıp sonra istemeye başlıycaz bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah...

allah allah... ben de testimi yeniletecem... bakalım banada türünü söylememişlerdi sonra biz tlf ile aradık sorduk homozigot dediler o yüzden içimi rahatlatmak için yeniletcem... yarın eşimin işlerinden dolayı ankaraya gidcem vaktim olursa orada bir hastaneye yeniden yaptırabilirim... ama ankarayı da hiç bilmiyorum bakalım artık...

canım iyiyim demek adetten olmuş ama ne derece doğru olur bilemem... sen iyisindir umarım
sagol canım bugun den itibaren korunma sürem bitti 3ayı doldurduk o yüzden iyiyim canım

sorularıma muhatap neden bulamıyorum bu konu sohbet konusumu?sorularıma cevab vermeniz için kıdemli üyemi olmam gerekiyor.

sor tatlım gözden kaçmıştır ben de bu topiğe yeni yeni katılıyorum ama arkadaşlar cevap veriyorlar... evet sorunu tekrar alalım lütfen bu defa cevap gelcek
vereliniortak

sagol canım bugun den itibaren korunma sürem bitti 3ayı doldurduk o yüzden iyiyim canım

eveeeeeeeet tam istediğim cevap sendeymiş... söyle bakalım canım 3 aylık korunma süresi ne demek.... neden korunman söylendi ve bu sürede nasıl bir tedavi verildi... hadi bakalım benim için önemli.... kaydirigubbakcemile5

ECESEM CANIM ŞU B12 KISMINI AÇIKLARMISIN ONUN AMACI NE YANİ PIHTILAŞMAYLA İLGİSİ VARMI YOKSA FARKLI BİR TEDAVİMİ....... kızlar gebelikten önce hiçbir ön tedavi uygulamadan olmazmı şimdi anlamıyorum..... eee ben gebe kalınca her şeye başladık ama yeterli olmadı işte... öncesi olmadığı için herhalde :gitme:

canım b12yi bilmiyorum ben ne öncesinde ne de şimdi kullandım. ama hamile kalmadan önce hacettepe de kadın doğum anabilim dalı başkanı prof. dr. sinan beksaça gitmiştim. başka bir rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim ve tesadüfen 677 hetero olduğum ortaya çıktı. hiç düşük yaşamadım ben. ve doktor hamile kalmadan en az 3 ay önce coraspirin 100lük, folbiol ve becozym c fort kullanmam gerektiğini söyledi.tabi bu ilaçları haftanın belli günleri kullandırttı. daha sonra hamile kalır kalmaz bu ilaçlara ek olarak 0.2 lik clexane iğneye başlayacağız dedi. ve bu ilaçları da hergün almaya başlayacağımı söyledi. ben iğneye başladığımda 4+3 falandım yani kese falan görünmüyordu. şimdi çok şükür 27+3 üm. ve herşey yolunda:nazar:
canım yani hamile kalmadan önce de tedavi olmak ve vücudumuzu hazırlamak bizim için önemli.inşallah bir dahaki gebeliğinde sorun yaşamazsın. ama bence şimdiden sende başla kendini hazırlamaya.

canım b12yi bilmiyorum ben ne öncesinde ne de şimdi kullandım. ama hamile kalmadan önce hacettepe de kadın doğum anabilim dalı başkanı prof. dr. sinan beksaça gitmiştim. başka bir rahatsızlığımdan dolayı gitmiştim ve tesadüfen 677 hetero olduğum ortaya çıktı. hiç düşük yaşamadım ben. ve doktor hamile kalmadan en az 3 ay önce coraspirin 100lük, folbiol ve becozym c fort kullanmam gerektiğini söyledi.tabi bu ilaçları haftanın belli günleri kullandırttı. daha sonra hamile kalır kalmaz bu ilaçlara ek olarak 0.2 lik clexane iğneye başlayacağız dedi. ve bu ilaçları da hergün almaya başlayacağımı söyledi. ben iğneye başladığımda 4+3 falandım yani kese falan görünmüyordu. şimdi çok şükür 27+3 üm. ve herşey yolunda:nazar:
canım yani hamile kalmadan önce de tedavi olmak ve vücudumuzu hazırlamak bizim için önemli.inşallah bir dahaki gebeliğinde sorun yaşamazsın. ama bence şimdiden sende başla kendini hazırlamaya.

canım bunlar benim için çok önemli bilgiler... sinan beksaçı da duymuştum... ben de folicplus kullanıyorum günde 3 tane ve coraspirin 100 kullanıyorum hergün tabii buna gebe kaldığımı öğrendiğimde başlamıştım ama hala devam ediyorum ve edecem... ayrıca sen ankaradaymışsın canım ben yarın eşimin işinedn dolayı ankaraya eşimle gelmeyi düşünüyorum ama ankarayı bilmiyoruz o yüzden kendi arabamızla da gelmiycez... bana önerebileceğin bir hastane ve dr varmı ama aynı gün muayene olup trombofili panelimi yenileyebileceğim... tabi trombofili sonucumu daha sonra alırız onu biliyorum ama en azından perşembe orda oluruz ve orada randevusuz trombofili paneli için bir yerden giriş yaptırabilirmiyiz...

canım ben hacettepeye gittiğim için memnunum ve önerebilirim ancak çok yoğun olduğu için aynı günde işlerini halledebilir misin bilmiyorum. ben sinan beye gidiyordum fakat çok yoğun olduğu ve dışarda özeli olmadığı için lütfü beyle devam ediyorum. doktor olarak ikisine de aynı gün muayene olmak imkansız. çünkü yoğunlar. inan başka da doktor bilmiyorum bu konuda çok üzgünüm yardımcı olamadım canım. ama madem ankaraya kadar geliyorsun kalma ihtimalin yok mu?

Sevgili ecesem , çok geçmiş olsun ..Benim kan pıhtılaşması sorunu olmayan , 7. aya kadar iğne , aspirin hiçbişey kullanmayan bi arkadaşımda 7. ayında elde ayakta bayağı bi şişme oldu..Doplere aldılar , dolaşım bozukluğu çıktı, bizim kullandığımız iğneden kullandı , bi de varis çorabı vermişlerdi ona...Sonra bi sorun yaşamadı...Bu durumda bir de tansiyonun ne durumda olduğuna bakıyorlarmış , idrar tahlili yapıp , idrarda protein olup olmadığına bakılıyormuş..Gebelikte çok rastlanan şeyler canım , çözümü de var çok şükür..Geçmiş olsun dikkat et kendine...

Sevgili gelevera , B12 ve yüksek doz folik asit homosistein seviyesini düşürüyormuş..Homosistein yüksekliği pıhtılaşmayı arttırıyormuş..Benim homosistein seviyem düşük çıkmıştı , hematolog uzun zamandır folik asit ve B12 aldığın için demişti..Gebelikten 3 ay önce genellikle aspirin başlatılıyor..Folik asit zaten başlatılıyor , B12 kullanmakta da yarar var bence , vücudu hazırlamak bakımından...Ben gebelik için 3 yıldır uğraşıyorum , teşhis konduğundan beri yaklaşık 2 yıldır , her gün aspirin , folik asit , B12 alıyordum..Doktorumun da bilgisi vardı...Faydası olur zararı olmaz diye düşünüyorum..Sevgiler...

Son düzenleme:
kizlar sizlere birsey danismak istiyorum. bu kan pihtilasmasi testini yaptirmak istiyorum ekim 8ine randevu verdiler, testi yapmayi kabul ediceklerine bile emin degilim. neyse asil sorum su, on gun once 10 haftalik bebegimin kalp atisi durdu, bebek bir hafta geriden geliyordu, oncelikle sizin kayiplarinizda da boyle bir sey olmus muydu. ikinci sorumda kan pihtilasmasi testini kayiplardan belli bir zaman sonra mi yapmak gerekiyor. yani benim aldigim tarih gec ya da erken mi?

:
ne tedavime (iğneye) erken baslandı nede doğumdan sonra devam edildi.doğumdan sonra devam edilenler homozigotlar oldu burda hep..teorikte farklı pratikte farklı uygulamalar işte...yani yine deneme yanılma..ama folik asit gercekten cok öenmli :lepi:

celencim canim bende heterozigotum ama dogumdan sonra benim tedavime devam edildi yaklasik uc hafta kadar igne yapildi bilgin olsun istedim canim seni ve minik prensesi cok opuyoruz oglusumla ben :1hug:

X