Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ecesem sana bir şey soracağım canım lütfü beye gittiğin de ne kadar ultrasyonda kalıyorsun? benimki en fazla 5 dk. sürüyor. bir de telefonla istediğin zaman lütfü beye ulaşabiliyor musun yani cebi var mı sende? bir soru daha doğumu hiç konuştunuz mu? çok soru sordum.şimdiden sağol canım.

Canım inşallah en kısa zamanda sağlıkla hamile kalır sağlıkla kucaklarsın bebeğini.

Soruna gelince burada hepimizin değerlerinde senin gibi ya homozigor ya heterozigot faktörler var. Ve bu hamile kalmaya engel değil.
Bu değerler kanımızın daha çok pıhtılaşmasına sebep oluyor ve hamile kaldıktan sonra sorun oluyor. Bebeğin beslenmesini etkiliyor. Ama allaha şükür çözümü var, herbirimiz rahatsızlığımıza göre değişik dozlarda kan sulandırıcı iğneler kullanıyoruz. Bu iğnelere hamile olduğumuzu öğrenince başlıyor, hamileliğimiz boyunca hergün vuruluyoruz. Bazı durumlarda da doğumdan sonra da kısa bir müddet devam ediliyor bazen edilmiyor. Bir de genelde hamile kalmadan öncede (ben 3 ay öncesinden başlamıştım) bebe aspirini kullanabiliyoruz günder bir kere.

Son düzenleme:
geçmiş olsun geleveracım.eşine ve sana sabır diliyorum.erken olmasında bir hayır vardır.
gelgitcim hayırlı olsun meleğin
Allahım isteyen herkesede bu mutluluğu yaşatsın.

teşekkürler arkadaşlar opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

canım bende mthfr 677ct heterezigotum.1 yıllık evliyim ve 2 düşüğüm oldu. sonra bu rahatsızlığımı öğrendim. şimdi yeniden hamileyim 0.3 lük fraxiparin kullanıyorum normall yolla hamile kaldım.inşallah bir an önce sende hamile kalırsın sağlıkla sıhhatle bebişimiz olur...opuyorumnanaktan

marguerite canım senin sonucunu gördüm listeden. seninkinde protombin 20210ga yazıyor bu ne anlama geliyor ben homozigotum ama bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum :uhm:

GELGİTÇİM inan cok sevındım.bebıs ve sen sag salım gelmıssınızya cok sukur.gecmısler olsun canım.allah anneli babalı buyutsun ınsallah....

NAZLICIM sıra sende :) nasıl heyecan durumları.dualarımız sımdıde senle....

SELVIHANCIM sıcaklar zorluyo dımı?kasılmalar nasıl? duzeldımı?

GALAVERACIM canım.uzgunum.acını paylasıyorum.ınsallah bu sondur dıyorum canım.....

gelgit hayırlı evlat olsun inş allah sizlere bağışlasın

sonunda kavuştun bebeğine darısı bizlerin başına

slm arkadaslar
Bende faktörV ve mthfr heterezigotum. 4 defa kürtaj oldum.igne kullandigim halde hep 7. ile 10 .haftalar arasinda bebekleri kaybediyorum.Bu sayfayi bastan okumaya basladim,herkesin hikayesini ögrenmek icin.(daha 100.sayfadayim).
4.kürtajimi daha bugün oldum ve cok kötüyüm,ama dogum yapan arkadaslari okudukca umutlaniyorum.

Gelgitcim hayırlı olsun...Sağlıkla büyütürsün bebeğini inşaallah...

Kahvelokum bende senden iyi haberleri bekliyorum , tatil bence süper bir fırsat...

Papatyasüreyya bir kaç gündür yoksun , nasılsın ? nerelerdesin ?

Ravzacım ilk 3 ay kilo verilmesi normalmiş , bundan sonra alırsın kilo zaten...Bence hamilelikte 9 kilonun üzerine çıkmamak lazım...Ben 52 ile başlamıştım 72 ile bitirdim...Ve şu an 56 kiloyum , kilolarımı verebilmek için çok çaba sarfettim ki hala var...Bütün çabalarım yeni hamileliğimde her şey iyi olsun diye...

Herkesi
öpüyorum , kendinize iyi bakın...

Canım bundan sonra umarım her şey iyi olur senin için...

Yeni gelen arkadaşlar listeye kendinizi eklerseniz sevinirim...Sonuyokcum ara ara bende güncelliyorum sayfayı çok gerilerde kalmasın diye...öpüyorum herkesi...

COLOR="Red"]DEĞERLERİMİZ VE ÖNERİLEN TEDAVİ ŞEKİLLERİ [/COLOR]

hamileler
hamile olmayı bekleyenler
bebeğine kavuşanlar

hatice0666) mthfr=heterozigot….fibrinojen=600(yüksek)-------------------------------------------0.3fraxiparine

(kahvelokum) faktör5:heterozigot….paı=homozigot-----------------------------------------------------???

(sevda80) mthr=homozigot.…faktör5=heterozigot….proteinc=düşü k--------------------------0.2 clexan

(06EE) mthfr=homozigot….aminoasit metabolizma bozukluğu------------------------------------???

(bkale) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------------------------0.2 cexane

(güşenenes) mthfr:heterozigot…..protrombin20210 G-A----------------------------------------------???

(reisdevrim37) mthfr:heterozigot…..antitrombin ııı aktv:123(yüksek--------------------------???

(meryemmeryem) mthfr1298-677:heterozigot….prothrombin20210:heterozigot---------0.4 cexane

(papatyasüreyya) mthfr:homozigot….paı:heterozigot---------------------------------------------------0.6 fraxiparine, 100mg coraspine

(funda1980) mthfr1298-677:heterozigot------------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100coraspine,elevit,folbiol

(roselenda) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------coraspine,folik asit (şimdilik)

(çalıkuşu1978) mthfr:heterozigot-----------------------------------------------------------------------------0.3 fraxiparine,folik ast,progesteron,clomifen,orthomolfemin

(gelgit) mthfr:homozigot--------------------------------------------------------------------------------------------0.6 cexane

(şen) mthfr:homozigot...faktör5:heterozigot..protein c:düşük..06 fraxiparine,100 mg coraspin,folbiol,becozyme c --------------(tedavi başarılı pelincik annecinin kollarında)

(ravza1818) mthfr:heterozigot….tiroid-----------------------------------------------------------------------0.4 cexane

(baharçelik) faktör XIII L34 heterozigot mthfr 677 heterozigot ----------------------------------------------------------------------0.4 fraxiparine,100mg coraspin

(umut7) mthfr:heterozigot----------------------------------------------------------------------------------------------folbiol,coraspin,0.2 clexane

(rapunzel82) mthfr:heterozigot….protein c-s:düşük-----------------------------------------------------????

( sonuyok ) mtfhr C677: heterozigot… faktor 51299 R :heterozigot… GPIIIa L33 P Heterozigot …protein s yüksek------------------------------------------------------------------------------ coraspin100lük 1 folicplus1 gebe kalınca fraxparin 1 lik

(melek76 ) mthfr c677 :heterozigot-------------------------------------------------------------------------------Coraspin+fo lbiol (şimdilik)

(osmak) mthfr677:heterozigot…faktor v leiden:heterozigot ----------------------------------------????

(dinamis) mthfr 1298AC:heterozigot….mthfr1298CC : homozigot-------------------------------- bebek aspirini+elevit+0.2clexane

(hunger86) mthfr 1298, mthfr 677:heterozıgot--------------------------------------------------------------coraspın(şimdilik)

(daisy75) mthfr667:heterozigot-------------------------------------------------------------------------------------coraspiyn+iğne ( tedavi başarılı )

(hummu85) faktorv leiden:heterozigot……….protrombin:heterozıgot…….. b-fibrinojen:heterozigot ,mthfrA1298C:homozigot-----------------------------------------------????

(marguerite) factor 2 :heterozigot....protrombin 20210 GA-----------------------------------------------------------------------------------------------------????

(nazlım28) mthfr 1298 heterozigot - b.fibrinojen >588 heterozigot - protein c yüksek- anemi - B12 hiç yok………………………………………...bebe aspirin -B12 - folic plus - demir - dhea (şimdilik)

(yaren76) heterezigot PAI 4G/4G---------------------------------------0,4 clexane, coraspın100 (tedavi başarılı kızım kollarımda)

(büşra44) mthfr 1298 AC homozigot .................................................. ....?????

(nisanurhak) mthfr c677 heterozigot ,protein c 195,6 antikardiyolipin ıgg pozitif 10 .....................................günde 3 tane folic pluc şimdilik gebe kalınca fraxiparine

(binbirgece)faktör5 leiden heterozigot....................................... ..........???

(ebrar_53)faktörV G 1691A(leiden)heterozigot mthfr677 heterozigot,mthfr A 1298 homozigot...............................???

(smmm06 )------------------------------------protrombin heterozigot ----------------------------------------- 0.6 fraxparine+ coraspin 100 +folbilol +kalsiyum

(29selvihan)...............................677t hetorozigot 1298 hetorozigot............fraxiparine 0.3mg+aspirin 80mg+becozyme vitamin+folbiol

(chilekhhh) .................................................. mthfrC677T heterozigot ---------------------------------------------------fraxiparine 0,3 ml

(guzin75 ).......................................b-fibrinojen-455 g-a heterozigot, mthfr c677t heterozigot, mthfr a 1298 heterozigot --------------------------------- 0,8 cexane+aspirin folbiol+becozym

(krizantem20)....................mthfrC677T heterozigot , faktör II G20210A heterozigot-----------------------------------şimdi coraspin+folıcplus hamile kalıncada HIBOR(0,2 ml)

(niluferşahh) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ................0,2 fraxparine

(ARUB) ..................677t hetorozigot 1298 hetorozigot....................................... ...........................0,4 cexane

(nazlı 03) .......???..............................0,4 cexane

(celen 35) mtfhr 677 heterozigot...........................iğne??????

(lal 82) mtfhr homozigot ..................................0,4 cexane yarım coraspin

(sido)mtfhr 677 heterozigot ................................0,35 innohep

(FTGG7779)mtfhr 677 heterozigot......................0,4 iğne[/QUOTE]

merhaba arkadaşlar burda bi çok kişinin sonuçlarına baktım benim sonuçlarla aynı kişiler var ve iğne ilaç kullanıyorlar ben 3 tane dr a gösterdim iğne ilaç falan kullancaksın demediler kafam karıştı bende kan pıhtılaşması sebebiyle bir defa kürtaj oldum.

Benim sonuçlarım şu şekilde;
FAKTÖR5 LEİDEN NORMAL
MTHFR(C677T) HETEROZİGOT MUTASYON

Bu konuda bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim.

hayırlı uğurluu olsun benm minik paşam :Saruboceq: annesine babasına şans getirsin uğur getirsin :Saruboceq: allaım acısını göstermesin :Saruboceq:
çeşmedeydim şeker lülülülülülülülülülülülü sen ne ettin delikafadulden
sayfalar ilerledikce daha coook umutlanıcaksın yerimseniben keske gelmeseydin :çok üzgünüm: ama madem geldin sende bir zigotsun hoşgeldin en dooru yere geldin a.s.

gelevera canım benim allah sabır versin canım acını paylaşıyorum erken bir dönemde olmuş demekki hayırlı değilmiş daha ileri dönemlerde olsa daha çok bağlansaydın daha kötü olurdu herşeyin hayırlısı ama umudunu kaybetmek yok en kısa sürede güzel haberlerini bekliyoruz . inşallah bundan sonrası güzel olur ve bebeğini kucağına alırsın tekrar geçmiş olsun kendine çok iyi bak

gelgitcim geçmiş olsun canım gözünüz aydın allah analı babalı sağlıklı sıhhatli güzel günlerde büyütmek nasip etsin şansıda baktıda açık olsun küçük yağızın inşallah bizlerde o günleri görebiliriz şimdi nasıl mutlusundur küçük yavrun kollarının arasında allahım bu mutluluğunu daim etsin inşallah kendine çok iyi bak küçük yağıza bizden öpücükleropuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Son düzenleyen: Moderatör:
sidocum ve baharcım valla heycan olmazmıalkisalkisalkis.... bekliyorum paşayı haftasonu gelmesinde kimseleri bulamayız valladelikafadulde...

GELEVERA çok geçmiş olsun neler hıssettıgını neler yasadıgını anlayabılıyorum ınsallah bu son olur demekten baska bır sey dıyemıyoruz maalesef herseyde vardır bır hayır bunada sukretmemız lazım ne guzel hamıle kalabılıyoruz yasadıklarımız acılarımız sadece bunlar olsun keske daha buyuk acılar yasamayalım bunlarda gelıp gecıyor ınsallah bır dahakı sefere saglıkla huzurla olur.

GELGıT gözünaydın ne guzel sonunda bebegıne kavustun allah bızede hayırlısıyla yasatsın ınsallah bebegınle sana omur boyu mutlu saglıklı huzurlu bır hayat dılıyorum.bebişini benim için koklarsan cok sevinirim yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…