Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

gelevera çok geçmiş olsun hemen ümidini kaybetme benimde çok kanamam oldu kesin bebeğimi kaybettim diyerek gittim hastaneye ama bebişim beni bırakmamıştı allahıma bol dua et ve moralini bozma belkide bebeğin sana sımsıkı tutunmuştur ssende ona tutun ve iyi düşün allaha emanet olun yüce rabbim bebeğini sana bağışlasın

GELEVERA canım geçmiş olsun belki düşmemiştir canım hay allah çok üzüldüm yaa hayırlısı canım allah yardımcın olsun..inşallah güzel haberler alırsın canım..

TEST SONUCUMA YORUM ALAMADIM KİMSEDEN

FAKTOR 5 LEİDEN : NORMAL
PROTROMBİN 20210 A MUTASYONU : NORMAL
MTHFR (677T) MUTASYONU : NORMAL
MTHFR (1298) MUTASYONU : HOMOZİGOT

Yukarıdaki kan sonucuma göre doktorum bu ilaçları verdi;

CLEXON 0,2 cc
BECOZYME
COASPİN
FOLHOL

iğneyi hamileliğim süresince kullanmam gerekiyormuş yarın gidip iğne yapılışını görüp hergün kendim yapıcakmışım..

raporumdaki tanıdada ; Yüksek-riskli gebeliklerin diğer gözlemi + trombofili

---------------

doktorum ailemden gelen kalıtsal bir hastalıkdan dolayı kan pıhtılaşması eğilimi olduğunu söyledi...vede erken doğum,düşük yada yüksek tansiyon olabiliceğini söyledi.ama şu an çok şükür bebeğimde hiçbir sorun yok 10 haftalık oldum,

hiç düşük yapmayıp bu şekilde ilaç kullanıpda hamileliği tamamlayan oldumu?

ALLAH hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin..

herkese günaydın kızlar:))
GELEVERA
cok gecmıs olsun üzüldüm gercekten ama ınsallah korktugun gıbı olmaz burda oyle kanaması olan ama hamılelıgı devam eden arkadaslarımız var ınsallah senınde oyle olur bır an once gecer fazla uzulme herseyde mutlaka bır hayır vardır.

günaydın canım nerelerdesin?
uzun zamandır gelmiyorsun. ben iyiyim işte normal hayata döndük doktorla görüşmem var yarın ona hazırlanıyorum:) doktora bol bol kızcam antrenman yapıyorum. sen neler yapıyosun nasıl oldun atlatabıldınmı?

canım seni o kadar çok iyi anlayabiliyorumki inan bana çok üzgünüm ve hayırlısı olsun demekten başka elimden gelen bir şey yok şuanda:sinifsinif:yaşadıklarının aynısını bende bir ay kadar önce yaşadım belki okumuşsundur. bthcg değerlerim bir arttı bir düştü bir sevindik bir üzüldük senin anlayacağın. her gün iğnemi oldum progestan fitillerini aşağıdan yukarıdan kullandım evde sürekli yattım ama olmadı:gitme:şuan o kadarda üzgün değilim artık çünkü herşeyde bir hayır vardır diye düşünüyorum ve progestan kullanımını bir dahaki hamileliğimde hiç düşünmüyorum bebek düşücekse zaten düşüyo ve bu haplar bence sadece düşüğü erteliyo ve bizi yıpratıyo. sağlıklı bebekte zaten duracaksa herşeye rağmen duruyo progestan bence hikaye. doktorum demişti bana ankarada doçentti kendisi. bu tarz hormon ilaçlarını tüp bebek yapan hastalara verdiklerini normal yolla hamile kalan kadınlarda zaten progestona ihtiyaç olmadığını sadece bu hapın olacak düşüğü ertelediğini söylemişti. düşüğe yapılacak hiç bir şey yok demişti. hatta sürekli yatmayı bile saçma buluyodu. sadece fiziksel olarak yorulacakişler yapmayın ama günlük hayatınıza devam edin demişti. sonuçta yattığın zaman kan haznede kalır ve akmaz o yüzden kanamam dindi sanırsınız ama ayağa kalktığında haznedeki kan aktığı için ayağa kalkmaktan dolayı kanamanızın başladığını sanırsınız. normalde o yatarken haznede kalan kanın ayağa kalkınca dışarı çıkmasıdır kanama başladıysa yatmayla dinmez demişti. ne kadar kötü birdoktor demiştim göz göre göre düşürtür bu bebeği demiştim. neyse bu son hamileliğimde sürekli yattım ilaçlarımı kullandım ama sonuç yine hüsran. hoş bunları deneyerek gebeliği devam eden arkadaşlarımızda var ama demekki onların gebelikleri sağlıklı ve yatsada kalksada duracak bebekler. bence kızlar kendinizi çok germeyin duracak sağlıklı bebek zaten duruyo. allah ömür verdiyse hiç birşey olmuyo. ama sağlıksızsa ne yaparsanız yapın olmuyo:1no2:herşeyde bir hayır var yani. sağlıksız bebekler olsa bir ömür boyu gözyaşı dökeriz her gördüğümüzde ama böyle 1-2 gün ağlıyoruzve geçiyo sonra önümüze bakıyoruz. yada şöyle düşünsene canım ya ilerleyen aylarda olsaydı iyice alışsaydık bebeğimize içimizde hissetseydik yıkımı daha büyük olmazmıydı sence. hem fiziksel hemde ruhsal olarak bizi mahvetmezmiydi. o yüzden şükret canım umarım hakkında hayırlısı olur. ve umarım en az yarayla atlatırsın. kendine çok iyi bak. unutma önemli olan sensin ve senin sağlığına.s.

canım raporum bitti bir haftadır işteyim. müdür yok yerine bakıyorum işlerim çok yoğun şimdi bile kaçamak giriyorum nete. az sonra gidicem ne yazıkki:gitme:hayırdır neden kızıyosun doktora:1shok:

canım ya ben son hamılelıgımde doktorumun ihmaline geldıgıme ınanıyorum dusukten sonra hıc konusmadım doktorumla ınsallah yarın gıdıcem gorusmeye herkes 3 haftalıkken 4 haftalıkken ben 6 haftalıkken basladım ıgneye gelısım durudktan sonra basladık yanı doktor bıde bana yok bos gebelık falan olabılır dıye bızı uzdu. bu sefer korunmayı bırakır bırakmaz veye hamılelıgı 3 haftalıkken ogrendııgmde bana ıgneyı hemen yazın dıycem ıstemezde baska doktora gıdıcem progestan hakkında soyledıklerıne kesınlıkle katılıyorum bende bır daha kullanmak ıstemıyorum kesınlıkle dusugu gecıktırdıgıne ınanıyorum bende. doktora karsı bıraz daha bılınclı ve ısrarcı gıtmeyı dusunuyorum artık onlara bıraktıgımızda deneme yanılma yapıyolar uzerımızde ama ınsallah bır daha aynı acıları yasamak ıstemıyorum once allaha sonra ılaclara emanet dıyoruz napalım kısmetımızde varsa oluyor yoksa zaten bız ne yaparsak yapalım olmuyor. sana kolay gelsın canım. unutma burayı. ınsallah yakın zaman da senden de guzel haberler alırız.

günaydın kızlaarr geleveracım tüm gece seni merak ettim doktora gittinmi noldu hadi yaz

canım doktorların umursamaz tavırları zaten hepimizin derdi. bak birde ben allah nasip ederde yeni bir bebek verirse napcam biliyomusun. doktora gitmiycem dermişimalkisalkisalkisvalla şaka bir tarafada bende lütfü beye gitmeiy düşünüyorum genel bir taramadan geçmek için. hamile kalınca ne gibi bir tedavi uygulamam gerektiğini kaçlık iğne vurulucağımı falansorucam. hamile kalıncada zırt diye gitmiycem doktora. 6 haftalık 7 haftalık olunca ilk kan değerine baktırıcam zaten benim günüm geçtiğinde hamile kalıyorum:jeyyar:hemen iğneme başlarım vitaminimi atarım zaten prof gibi olduk kendi tedavimizi kendimiz yapabiliyoruzzemuszemushiççç boş yere erkenden doktora gidip germiycem kendimi. iki günde bir bthcğ baktır her yerimi deldir bıktım artık herşey olucağına varıyo istersen her gün git kan ver olmayınca olmuyo. köydeki kadınlar doktor yüzümü görüyo allah aşkına zaten doktorlara da güvenmiyorum artık. hayırlısı bakalım biz burdan yazışa yazışa doğururuz bacım bebekleri merak etmealkisalkisalkis:lepi:yakın zamanda inşallah hepimiz güzel haberleri veririz canım benim:Saruboceq:sizi burayı asla unutamam biliyosunuz zaten bugün yıllık iznime ayrılıyorum. işteki son günüm o yüzden yoğunum. beni soran sormayan bütün arkadaşları kocaman öpüyorum görüşünceye kadar kendinize iyi bakın canlarımmmmmmmmmmmmmmmmmm beni unutmayın anacımmmmmmmmmm:sm_cool::teytey:

reiscim canım benim bende lütfü beye gıdıcektım sımdılık vazgectım once bı kendı doktorumla goruseyım dıyorum canım sen demısın ya doktora hemen gıtmeyı dusunmuyorum bı dahakı hamılelıgımde dıye ama ıgneye baslıycaksın erkenden dımı aman aksatma ıhmale gelmıyor valla. ayy canım benım ınsallah beraber aynı zamanda hamıle kalırız aynı zamanda da dogururz ınsalllah.... ne guzel olurkaydirigubbakcemile5 hadı bakalım sana kolay gelsın ızne ayrılınca daha ayrıntılı konusuurz ınsallah.öpüyorum seniopuyorumnanaktan

Kahvelokumcum naber ? Yerleşebildin mi ?

papatyacım, beni sormuşsun canım, çok teşekkür ederim.. geçen hafta taşındık. 2 günde de yerleştirdik eşimle. iznimiz azalıyor diye daha hiç evde oturmadan eşimin ailesinin yanına geçtik konyaya. şimdide annemlerdeyiz ankarada..evde hala net yok..o yüzden eve bi uğrayıp ordan hemen tatile kaçacağız.. ev fena olmadı, biraz küçük geldi bize..hem eşya çok hem de kitap... neyse ki eşim biraz elem yaptı kitaplarda, dönünce ben de yapacağım, çalışma odasına rahatlatacağız biraz.... yeni evime beklerim...

papatyasüreyya, sanırım formda belizi görmüşsün ama o cevap yazmamış nasıl olduğunu çok merak ediyorum..
bu arada ne güçlü hafıza var sende.. benim onu merak ettiğimi hatırlıyorsun.. bi de not alıp bize açıklamada bulunuyorsun ya bayılıyorum sana..a.s.

resmi silicem sayfayı kaybettim

ama olmadı ki böyle... hem bizsiz bizsiz buluşun, hem de resimleri daha biz görmeden silin :1closedeyes: ben de istiyorumm....

şen, nihayet ses etmişsin.. iyi olmanıza çok sevindim... pelinsu kızımız da maşallah ne kadar tatlı.. sürekli maşallah diyerek baktım kızımıza.. rabbim bahtını da açık etsin..

herkese merhaba,
ne çok kaynatmışsınız, oku oku bitmedi.. aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz.. umarım en kısa zamanda kucaklarınız dolar..
ben şu listemizi bir güncelleyim bakayım durum nedir?
bu arada gelgitten haber var mı?

arkadaşlar ben hiç gebelik yaşamadım 2 defa negatif aşılama 1 defa da negatif tüp bebek tedavisi oldum. tüp bebek tedavimde 3 tane 1. kalite embriyo transfer edildi fakat tutmadı daha sonra genetik analizler yapıldı ve MTHFR (677 C/T) homozigot olduğumu öğrendim.ağustosta 2.tüp bebek için tedaviye başlıycaz size sorum benim gibi olup hamile kalan var mı? yada bu gen mutasyonu yüzünden mi tedavilerim tutmadı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Son düzenleme:
selam kızlarr nasılsınız bugün..
geleveracım nasıl oldun canım hiç aklımdan çıkmadın,umarım herşey yolunda gider daha güzel günler gelir bitanem..

bugün işim çok yoğun belki fırsatım olmaz giremem,hafta sonuda yayla evindeyim,pazartesi görüşürüz
hepinizi öpüyorum

kahvelokum listeyi yenilemişsin canım eline sağlıkk

eeeee canım sonucun yazıyor zaten açık ,sende sorun olmadığını yazmışsın zaten neyi soruyosun..... CADIARZU[/QUOTE]

canım burda yazdıklarınızı okuyorum ve bu sonuçların iyi çıkmasının bir anlamı olup olmadığını anlamaya çalışıyorum çünkü 1 ay sonra çıkacak testlerim var.

ben de 3 defa düşük yaptım 5 ve 6 haftalar arasında bir yıl içinde çok yoruldum , üzüldüm , ağladım ama şimdi iyiyim ve testlerimi yaptırmaya başladım okullar açılmadan netleşsin istiyorum...
inşallah sen , ben ve isteyen herkes bebişlerine sağlıkla kavuşur...:Saruboceq::Saruboceq::CüvCüv:

gözün aydın canım allah tamamına erdirsin a.s.

canım çok geçmiş olsun morelini yüksek tut canım benim doktorum iynelere hamile kalmadan başlattı bende onun şaşkınlıgını yaşıyorum topikteki herkes hamilelikten sonra başlamış ben anlamadım hangimize dogru tetavi uygulanıyor tekrar çok geçmiş olsun sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…