Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

gülay.30
canım doktorun sana hamile kalmadan mı baslattı iğnelere su anda hamılemısın yoksa yenımı basladın tedavıye bende kendımce dusunuup doktoruma oyle demeyı dusunuyordum hamıle kalmadan once ıgnelere baslamak ıstıyorum dıye. su anda kullanıyorsan bana bıraz bılgı verırmısın bı zararı varmıymıs hamıle kalmadan baslamanın?

gülay.30
canım doktorun sana hamile kalmadan mı baslattı iğnelere su anda hamılemısın yoksa yenımı basladın tedavıye bende kendımce dusunuup doktoruma oyle demeyı dusunuyordum hamıle kalmadan once ıgnelere baslamak ıstıyorum dıye. su anda kullanıyorsan bana bıraz bılgı verırmısın bı zararı varmıymıs hamıle kalmadan baslamanın?

canım yeni gördüm yazını sekilere bakıyordum evet hamile deyilim ama doktorum tedaviye başlattı iyneye folik asite ve aspirine zararı varmı bilmem aklıma gelmedi açıkcası sormak ve unutmada hemotoloji doktoru başlattı

gülaycım pekı kendı doktorun bu tedavıye bırsey dedımı?veya sen kendınde bi zararını yan etkisini gördünmü? benim doktorum tutturmus keseyi görmeden iğneye baslayamayız diye bende biliyorumkı gec oluyo artık bılıyorum hangı haftada bellırtılerım oluyo hangı haftada gelısım durmaya baslıyor ogrendım artık ıgne tedavısındede gec kalmak ıstemıyorum yarın doktorumla goruscem ısrar etcem banada igneye hamıle kalmadan vermesı ıcın ama bır zararı varmı bılmıyorum ama olsaydı sana vermezdı doktor herlade. ben yinede sansımı denıycem eger veremem derse baska doktora gıtmeyı dusunuyorum.dogru tedaviyi bulana kadar ugrascaz artık napalım. saol canım bılgı verdıgın ıcın.:1hug:

gülaycım pekı kendı doktorun bu tedavıye bırsey dedımı?veya sen kendınde bi zararını yan etkisini gördünmü? benim doktorum tutturmus keseyi görmeden iğneye baslayamayız diye bende biliyorumkı gec oluyo artık bılıyorum hangı haftada bellırtılerım oluyo hangı haftada gelısım durmaya baslıyor ogrendım artık ıgne tedavısındede gec kalmak ıstemıyorum yarın doktorumla goruscem ısrar etcem banada igneye hamıle kalmadan vermesı ıcın ama bır zararı varmı bılmıyorum ama olsaydı sana vermezdı doktor herlade. ben yinede sansımı denıycem eger veremem derse baska doktora gıtmeyı dusunuyorum.dogru tedaviyi bulana kadar ugrascaz artık napalım. saol canım bılgı verdıgın ıcın.:1hug:

hemotoloji doktoru kalp atışını görünce igneye geç kalmış olabiliriz dedi o yüzden başlayalım kan akımın düzene girsin bu ara dedi bende yumurta takibine başladım buarada herşeyin hayırlısı sen doktoruna sor zararını banada yazarsan bi zararı olp olmadıgını sevinirim ama zannetmiyorum zararı olsun olsa başlatmazdı igneye diye düşünüyorum bilmem yanlışmı düşünüyorum

bencede bı zararı olsa vermezdı hemotoloji doktoru sonucta. yarın konuscam doktorumla bı zararı olup olmadıgını arastırayım sanada bilgi veririm. insallah sendende yakında güsel hayırlı haberler alırız.hihoyyyt

gelevera çok geçmiş olsun canım ne denir bilemedim şimdi
teşekkürler canım
gelevera çok geçmiş olsun hemen ümidini kaybetme benimde çok kanamam oldu kesin bebeğimi kaybettim diyerek gittim hastaneye ama bebişim beni bırakmamıştı allahıma bol dua et ve moralini bozma belkide bebeğin sana sımsıkı tutunmuştur ssende ona tutun ve iyi düşün allaha emanet olun yüce rabbim bebeğini sana bağışlasın
YOK CANIM OLMADI DÜŞÜK GERÇEKLEŞTİ....
GELEVERA canım geçmiş olsun belki düşmemiştir canım hay allah çok üzüldüm yaa hayırlısı canım allah yardımcın olsun..inşallah güzel haberler alırsın canım..
TEŞEKKÜRLER CANIM
herkese günaydın kızlar:))
GELEVERA
cok gecmıs olsun üzüldüm gercekten ama ınsallah korktugun gıbı olmaz burda oyle kanaması olan ama hamılelıgı devam eden arkadaslarımız var ınsallah senınde oyle olur bır an once gecer fazla uzulme herseyde mutlaka bır hayır vardır.
TEŞEKKÜRLER CANIM.
canım seni o kadar çok iyi anlayabiliyorumki inan bana çok üzgünüm ve hayırlısı olsun demekten başka elimden gelen bir şey yok şuanda:sinifsinif:yaşadıklarının aynısını bende bir ay kadar önce yaşadım belki okumuşsundur. bthcg değerlerim bir arttı bir düştü bir sevindik bir üzüldük senin anlayacağın. her gün iğnemi oldum progestan fitillerini aşağıdan yukarıdan kullandım evde sürekli yattım ama olmadı:gitme:şuan o kadarda üzgün değilim artık çünkü herşeyde bir hayır vardır diye düşünüyorum ve progestan kullanımını bir dahaki hamileliğimde hiç düşünmüyorum bebek düşücekse zaten düşüyo ve bu haplar bence sadece düşüğü erteliyo ve bizi yıpratıyo. sağlıklı bebekte zaten duracaksa herşeye rağmen duruyo progestan bence hikaye. doktorum demişti bana ankarada doçentti kendisi. bu tarz hormon ilaçlarını tüp bebek yapan hastalara verdiklerini normal yolla hamile kalan kadınlarda zaten progestona ihtiyaç olmadığını sadece bu hapın olacak düşüğü ertelediğini söylemişti. düşüğe yapılacak hiç bir şey yok demişti. hatta sürekli yatmayı bile saçma buluyodu. sadece fiziksel olarak yorulacakişler yapmayın ama günlük hayatınıza devam edin demişti. sonuçta yattığın zaman kan haznede kalır ve akmaz o yüzden kanamam dindi sanırsınız ama ayağa kalktığında haznedeki kan aktığı için ayağa kalkmaktan dolayı kanamanızın başladığını sanırsınız. normalde o yatarken haznede kalan kanın ayağa kalkınca dışarı çıkmasıdır kanama başladıysa yatmayla dinmez demişti. ne kadar kötü birdoktor demiştim göz göre göre düşürtür bu bebeği demiştim. neyse bu son hamileliğimde sürekli yattım ilaçlarımı kullandım ama sonuç yine hüsran. hoş bunları deneyerek gebeliği devam eden arkadaşlarımızda var ama demekki onların gebelikleri sağlıklı ve yatsada kalksada duracak bebekler. bence kızlar kendinizi çok germeyin duracak sağlıklı bebek zaten duruyo. allah ömür verdiyse hiç birşey olmuyo. ama sağlıksızsa ne yaparsanız yapın olmuyo:1no2:herşeyde bir hayır var yani. sağlıksız bebekler olsa bir ömür boyu gözyaşı dökeriz her gördüğümüzde ama böyle 1-2 gün ağlıyoruzve geçiyo sonra önümüze bakıyoruz. yada şöyle düşünsene canım ya ilerleyen aylarda olsaydı iyice alışsaydık bebeğimize içimizde hissetseydik yıkımı daha büyük olmazmıydı sence. hem fiziksel hemde ruhsal olarak bizi mahvetmezmiydi. o yüzden şükret canım umarım hakkında hayırlısı olur. ve umarım en az yarayla atlatırsın. kendine çok iyi bak. unutma önemli olan sensin ve senin sağlığına.s.
DOĞRU SÖYLÜYORSUN CANIM.
günaydın kızlaarr geleveracım tüm gece seni merak ettim doktora gittinmi noldu hadi yaz
SONUÇ KÖTÜ CANIM İLGİNE TEŞEKKÜRLER
selam kızlarr nasılsınız bugün..
geleveracım nasıl oldun canım hiç aklımdan çıkmadın,umarım herşey yolunda gider daha güzel günler gelir bitanem..
ALLAH BAŞKA SEFERE NASİP ETSİN İNŞALLAH
bugün işim çok yoğun belki fırsatım olmaz giremem,hafta sonuda yayla evindeyim,pazartesi görüşürüz
hepinizi öpüyorum

kahvelokum listeyi yenilemişsin canım eline sağlıkk
ALLAH BAŞKA SEFERE NASİP ETSİN İNŞALLAH
canım çok geçmiş olsun morelini yüksek tut canım benim doktorum iynelere hamile kalmadan başlattı bende onun şaşkınlıgını yaşıyorum topikteki herkes hamilelikten sonra başlamış ben anlamadım hangimize dogru tetavi uygulanıyor tekrar çok geçmiş olsun sana

HAMİLE KALMADAN BAŞLAMASI İLGİNÇMİŞ GERÇEKTEN NEDENİNİ NASILINI SORUP BİZE YAZARMISIN CANIM

EVET KIZLAR DÜŞÜK GERÇEKLEŞMİŞ DÜN ÇOOOOOOK ÜZÜLDÜM mafoldumben AMA BU GÜN DAHA İYİYİM....

bencede bı zararı olsa vermezdı hemotoloji doktoru sonucta. yarın konuscam doktorumla bı zararı olup olmadıgını arastırayım sanada bilgi veririm. insallah sendende yakında güsel hayırlı haberler alırız.hihoyyyt

inşallah canım hepimiz burdan güzel haberlerimizi duyururuz en yakın zamanda inşallahhhhhhhhhhhh

Kızlar ben kan tahlılımı de yenılıyecem dr dedı bır daha bakılmasında fayda var kesın emın olalım ona gÖre ıĞnenım dozu yÜksek veya dÜŞÜk olmasın en azından.....

gelevera canım inan çok üzüldüm çok geçmiş olsun hayırlısı buymuş üzme kendini allah sana kocana can saglıgı versin biliyorum ne desem acına ortak olamam bende yaklaşık 3ay önce aynı acıları yaşadım ama gördügün gibi hayat devam ediyor ve ben yeni ümitler peşindeyim ve senden ricam sende cabuk silkelen yeni ümitlerini hayata kat olurmu

EVET KIZLAR DÜŞÜK GERÇEKLEŞMİŞ DÜN ÇOOOOOOK ÜZÜLDÜM mafoldumben AMA BU GÜN DAHA İYİYİM....

canım benim kısmet değilmiş demek ki bu sefer hayırlısı olsun ne diyelim
inşallah birdahaki sefere olacak buna yürekten inanıyorum
moralini de hiç bozma başta eşin sonra da biz her zaman yanındayız geleveracım
çok öpüyorum seni geçmiş olsun ...

Çok çok geçmiş olsun geleveracım. Allah bir daha yaşatmasın.
Ben de bu Mart ayında düşük yapmıştım, acını anlıyorum. Ama inan atlatacaksın güzelim.
ınşallah sana korunma süren biter bitmez sağlıklı bir bebiş nasip eder allahım.

slm arkadaşlar, (özellikle şen cim) sen beni tanımıyosun ama ben seni tam bir haftadır aralıksız okuduğum forumlardan çok iyi tanıyorum.öncelikle bana o kadar moral oldun ki teşekkür ediyorum sana.herşeyi o kadar açıklayıcı o kadar güzel anlatmışsın ki şuan hastalığım hakkında herşeyi tam olarak senden öğrendim diyebilirim.vereliniortak forumun ilk sayfasından beri okudum yazılarınızı. hamile kaldığın günü aşamalarını hergün hergece sanki bir kitap okur gibi okudum :) bir gece yine bilgisayarın başındayım eşim geldi yatmıyor musun dedi , bende doğuma az kaldı yatıcam birazdan deyince eşim önce bir afalladı,nerden bilsin senin yazılarının her aşamasını takip ettiğimi ve senin doğumunu yazzdığın yazını okumak için sabırsızlandığımı :)) tam olarak bin küsür sayfa okudum yani :)) sana naçizhane bir tavsiyem olacak bence yazılarının tamamını kitap haline getirsen hem senin hemde kızın pelinsu tuana için unutulmaz bir hatıra olur.çünkü o kadar güzel yazıp anlatmışsın ki bütün aşamaları inan bende seninle yaşadım o aşamaları..çok yazdım değil mi ? ne çenesi düşükmüş diyceksiniz.
ben ankaradayım.öğretmenim,birinci bebeğimi 7 haftalıkken kalp atışları durması sebebiyle kaybettim.arkadaşlarımın ısrarı üzerine zekai tahir burak hastanesinde genetik testi yaptırdım (ilk bebeklerde yapmıyolar cok zor ama ) kan pıhtılaşması çıktı. homozigot ve heterezigot ,yaklaşık 2 bucuk aydır folbiol,çinko,b 12,asprin kullanıyorum.ve artık tekrar bir bebek istiyorum. yarın yani 1 ağustosta doktora gideceğim.doktor SERDAR OĞUZ belki duymuşsunuzdur.zekai tahir in doktoru.arkadaşım ona gidiyor.riskli gebeliklere bakıyormuş .bakalım yarın ne diycek bana sabırsızla bekliyorum dua edin bana . hepinizi öpüyorum .allaha emanet olun

gelevera canım inan çok üzüldüm çok geçmiş olsun hayırlısı buymuş üzme kendini allah sana kocana can saglıgı versin biliyorum ne desem acına ortak olamam bende yaklaşık 3ay önce aynı acıları yaşadım ama gördügün gibi hayat devam ediyor ve ben yeni ümitler peşindeyim ve senden ricam sende cabuk silkelen yeni ümitlerini hayata kat olurmu

CANIM BEN ZATEN PIHTILAŞMA SORUNUNU BİLMEDEN ÖNCE İKİ DÜŞÜK YAŞADIM.... PIHTILAŞMA SORUNUMU BİLEREK İLK DÜŞÜĞÜM DOKTORUMDA ARTIK DAHA DİKKATLİ DAVRANACAK İLGİLENİYOR BAYAĞI... VALLA HAKKIMIZDA HAYIRLISI ARTIK İNŞALLAH BİZLERDE BEBEK SAHİBİ OLABİLİRİZ. :emir_bebek:

Reiscim senden haber almak çok güzel.
Burada yazdıklarını okuyunca seni görmüş gibi sevindim birden.
Demek tatile çıkıyorsun ne güzel, iyice dinlen güzelim..
Öptüm çok, iyi bak kendine.. Bolca enerji depola ve öyle bomba gibi dön tatilden:)

çok çok geçmiş olsun geleveracım. Allah bir daha yaşatmasın.
Ben de bu mart ayında düşük yapmıştım, acını anlıyorum. Ama inan atlatacaksın güzelim.
Inşallah sana korunma süren biter bitmez sağlıklı bir bebiş nasip eder allahım.

canım dr bana sadece bir ay korunma süresi verdi daha fazla korunmıycam beklemenin hiç bir faydası yok düşükse düşük yani onada alışıyor insan. Ileri seviyelerde olmasın düşük allahtan benim düşüklerim 7 haftayı geçmedi en azından. Inşallah allah bize yaşatmaz bir daha..... Senin nasıl gidiyor

CANIM BEN ZATEN PIHTILAŞMA SORUNUNU BİLMEDEN ÖNCE İKİ DÜŞÜK YAŞADIM.... PIHTILAŞMA SORUNUMU BİLEREK İLK DÜŞÜĞÜM DOKTORUMDA ARTIK DAHA DİKKATLİ DAVRANACAK İLGİLENİYOR BAYAĞI... VALLA HAKKIMIZDA HAYIRLISI ARTIK İNŞALLAH BİZLERDE BEBEK SAHİBİ OLABİLİRİZ. :emir_bebek:

inşallah hepimiz allahın izniyle bebek sahibi olacagız benimde bu sonla 3cü canım allah saglıklısını hayırlısını nasip eder inşallah hepimize:Saruboceq:

Kızlar bıde sıze bırŞey sorcam yahu benım bedenım kan vermıyor. ıkı gÜndÜr yapılacak tahlıllerde bÜtÜn damarlara gırıldı kan gelmıyor zorla elımın ÜstÜnde bır damardan bıraz kan alınabıldı o da bırsÜrÜ bekledık enjektÖr ıÇınde zorla aktı. ınanılmaz bır Şey benım Önce Öyle olmuyordu.

Esraben...... Neler ÖĞrendın canım ben okuyamıyorum baŞtan sona kadar... Çok zor oluyor. ÖĞrendıklerını benımlede paylaŞırmısın.... Dur senı arkadaŞlıĞa davet edeyım profılıme msj yazarsan sevınırım. Çooooooook zooooor halımız. Allah yardımcımız olsun

gelevera çok geçmiş olsun canım...ne denebilir ki hepimiz yaşadık aynı şeyleri .seni çok iyi anlıyoruz.moralini bozma allah büyüktür..

Ben de halen yatıyorum canım, haftaya çarşamba kontrolüm var.
Bakalım gergin bir biçimde bekliyoruz halen. Bu şekilde kanama odakları genelde 1 ayda falan anca iyileşiyormuş, Çarşamba günü ben de 25 günü doldurmuş oluyorum istirahat ederek, bakalım doktor ne diyecek..

Benim düşüğümde doktorum en az 2 adet geçirki vücudun normal düzenine dönsün demişti, ama ben kürtaj oldum belki bundan dolayı fark olabilir.

Bir de benim doktorum kürtajdan sonra bebe aspirinine başlatmıştı, hamile kalana kadar 3 ay kullandım önceden, aklında bulunsun senin de, doktoruna danış ve kullan istersen, önceden belli bir süre kullanmak da kanı sulandırıyormuş çünkü.

ınşallah bir daha hiçbirimiz bu acıyı yaşamayız canım benim. ınşallah en kısa zamanda hep güzel haberlerini paylaşacağın bir hamilelik yaşarsın.

X