Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sağol canım Allah hepimizi sağ salim kavuştursun evlatlarımıza inşallah:Saruboceq::nazar:

celenim kısım yafrummmm ben bostanlıdan forbese gelene kadar doğurmassam geliyimkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 fokaydirigubbakcemile3 oraya daha hiççç gitmedim desem kaydirigubbakcemile3 bornova forum dicem ama sana uzak kız durmaz. kociye sorcam atarsa beni bir ara gelebilirim sanırsam ama kaçta olcak buyuk bulusma
offf valla forumda süper ama işte cemre cok gıcık hep ağlıo Çok üzgünüm çoook güvensem ona kesin forum derdim delikafadulden üüfff amma ii olurdu beeee delikafadulden
nazlım forbes cok uzak olursa baska bi yermi bulsak :uhm: konakta falanmı bulussak ne etsek :sm_confused:
forbest güzel seçim celen bana uyar
saat14,00-15,00 gibi olsun bari ha birde orda takıl cafe var orda olabilir
benim önerim bunlar sizlerin önerisine de açığım buyrun
saat uygundur bacım :lepi: ama öğlen sıcağında nazlıma dokunmasın :çok üzgünüm: ben takıldansa forbesin içinde bööle armutlu koltuk koymuslar ora güzel gibi geldi.önceden veni-vidi ydi hatırladınmı kaydirigubbakcemile5
celenim nazlım kızlar sonuyokda gelio herhal napıyoruz şimdi yarınmı buluşalım forbes mi diyonus valla bende pek bilmiyorum oraları ama hepinize uyarsa bulurum elbet aslında alsancakda da buluşabiliriz olmassa bugün bir karara varalım ben akşam nete giremem celencim sana özleden telimi yazayım bana saati yeri bildir olurmu (tabi eğer yarın olcaksa gerçi haftaya bırakırsak nazlı doğurur hep beraber ona gideriz):eek:
tamam canım kaydediyorum.nazlımdan haber alalım.senin için saat sorun olmaz umarım :Saruboceq: sana msj atarım ben yeri ve saati yerimseniben
anacım hem tanusuruk o da yetmedi doğumada giderük delikafadulden

canım , günaydın , henüz faktör 5 lerin ve mthfr lerin çıkmamış ama , sonuç ne çıkarsa çıksın bu iğneleri vericem demiş..çok ilginç..yani bilemiyorum bi bildiği vardır diycem ama , iğne verilirken ilk onlara bakılıyor diye biliyorum ben ..belki sonuçlar çıkınca görüşünü değiştirecektir ...

Canım dün protrombin zamanını sormuştun ya ..şimdi dosyamdan baktım da , benden de istenmiş..ne anlama geldiğini karşısına not almışım..kan pıhtılaşma etmenlerinden biriymiş , sentezlenmesi için k vitamini gerekliymiş..yalnız benim gittiğim hematolog bunun üzerinde pek durmadı , faktör 5 ler , mthfr ve paı-1 gen mutasyonu üzerinde durdu , bunlara göre pıhtılaşma düzeyini belirledi ve iğne verdi...

Umarım yardımcı olabilmişimdir..sevgiler...

Aaa bu arada bi arkadaşımız paı-1 de sorunu olan var mı diye yazmış galiba , bende var , paı-1 heterezigot çıkmıştı...
ilgin ve alkan için çok teşekkür ederim allahım gönnündekini hasip eder inşallah

proteinc ve protein s değerleri pıhtılaşmayı yapıyor bildiğim kadarıyla...bende mthfr heterozigot...lütfü bey ; mthfr tek başına pıhtılaşma yapmaz , mthfr folik asitle ilgili , sadece yüksek miktarda folik asit almak gerekir , eğer mthfr nin yanında protein c , protein s , anti trombin 3 aktivesi vs normal aralığın dışında ise o zaman pıhtılaşma yapar demişti...bir başka doktorda hamile kalınca haftada bir ınr , aptt , ptt değerlerine baktır , buradan kanda pıhtılaşma olup olmadığı belli olur demişti...

Belkide gülay arkadaşımızın değerleri için doktoru buradan yola çıkarak pıhtılaşma var demiştir...
canım ilgilendigin için çok sagol allah razı olsun

benm doktorum dokuz eylülün tüp bebek şefiydi ozmanlar.doç.dr.erbil doğan.

babyprin tedavülden kalkmıstı geri gelmişmi*

sidocum nasılsın?bebişin nasıl*

BEN DAHA İLAÇLAR BAŞLAMADIM DAHA İYNENİN ADINIDA BİLMİYORUM SADECE YAZARKEN BANA KİLOMU SORDU 08LİK DEDİ BEN BABYPRİNGİBİ DUYDUM YANLIŞTA DUYMUŞ OLABİLİRİM CANIM SALI GÜNÜ İLAÇ RAPORUNU ALACAGIM OZAMAN SÖYLERİM HANGİ ASPİRİN OLDUGUNU

BEN DAHA İLAÇLAR BAŞLAMADIM DAHA İYNENİN ADINIDA BİLMİYORUM SADECE YAZARKEN BANA KİLOMU SORDU 08LİK DEDİ BEN BABYPRİNGİBİ DUYDUM YANLIŞTA DUYMUŞ OLABİLİRİM CANIM SALI GÜNÜ İLAÇ RAPORUNU ALACAGIM OZAMAN SÖYLERİM HANGİ ASPİRİN OLDUGUNU

gülaycım belkide gelmştir piyasalara bende emin deilim.ama doktorun coraspin dmeiş olabilir yerimseniben

ıyı aksamlar kızlar...moralım bozuk bugun.rutın kontrol ıcın doktoruma gıttım bugun.ama doktor bebısımın gelısımının yavasladıgını soyledı.coook uzuldum.hemen doopler ve nst bağıldı.cok stres oldum. 1 2 hafta kadar gerıyız sanırım.kılomuz 31 hafta doldurduk 1600 gr :KK43:(( varmı boyle bı durumla ılgılı bılgınız.yazarsanız cok sevınırım

sidocum şimdi netten arastırdım ki eminim sende bakmıssındır.bebekteki gelişim geriliklerinin nedenlerinden biride annedeki genetik sorunlar özelliklede damar sorunları dio.doktorun ne dedi?
canım bide sakın stres yapma..bununda cok ama cok etkisi var..onuda strese sokuosun...aman ha..rahat ol..onuda rahatlat..bol bol dinlen..

sidocum şimdi yine netten baktım senin olduğun haftalarda bebeğin kilosu 1900 gr civarında verilior.biliosunki bunun eksisi ve artısı var.yani daha kilolu ve daha düşük gibi.üstelik kiloda etken rol oynayanın anneden ve babadan gelen genetiğin olduu yazıor.bende ilk okuduğumda bana normal geldi.bence kilosu ii gibi..tabi doktorun daha ii bilir ama içine inmediyse bi polikliniğe girip baktırsaydınız.cemre 38+1 de 2880 gr la doğmustu.eminim senin minik meleğin o haftada dahada kilo lu olucak :)

sidocum şimdi yine netten baktım senin olduğun haftalarda bebeğin kilosu 1900 gr civarında verilior.biliosunki bunun eksisi ve artısı var.yani daha kilolu ve daha düşük gibi.üstelik kiloda etken rol oynayanın anneden ve babadan gelen genetiğin olduu yazıor.bende ilk okuduğumda bana normal geldi.bence kilosu ii gibi..tabi doktorun daha ii bilir ama içine inmediyse bi polikliniğe girip baktırsaydınız.cemre 38+1 de 2880 gr la doğmustu.eminim senin minik meleğin o haftada dahada kilo lu olucak :)

canım benimya coook sagol.doktorum su an bı problem olmadıgını ama gecen haftalara gore gelısımın yavasladıgını bu yuzden bu tetkıklerı yaptıgımızı anlattı bana.tetkıklerı yaptırmak tabıkı ıyı oldu.ama stres oldum bende tabı.bol bol sol yan ıstırahatı,bol su onerdı.bu kadar canım.10 gun sonra gıttıgımızde duzelır ınsallah.ama korktum yanı bugun .cok tesekkurler arkadasım ılgıne.sagol canım benim

iyi akşamlar arkadaşlar ben bu gün hamile olduğumu öğrendim.. ve homozigotum daha önce yazmıştım. dr izinde ulaşamıyorum mecburen ptsi bekliycem hiçbirşey kullanmıyorum.. coraspirin kullanayımmı iki gün dr gidene kadar hamileyken hangi hapları kullandınız... :CüvCüv:

iyi akşamlar arkadaşlar ben bu gün hamile olduğumu öğrendim.. ve homozigotum daha önce yazmıştım. dr izinde ulaşamıyorum mecburen ptsi bekliycem hiçbirşey kullanmıyorum.. coraspirin kullanayımmı iki gün dr gidene kadar hamileyken hangi hapları kullandınız... :CüvCüv:

hayırlısı olsun canım benm opuyorumnanaktan ne gzl bir haber opuyorumnanaktan moralim bozuktu ii geldi qvalla hihoyyyt
ben doktora gitmeden önce coraspin ve folik asit kullanıodum yerimseniben istersen coraspin al.yada hemen bi polikiliniğe git iğne verirse kullan.tekrar hayırlısı olsun opuyorumnanaktan

hayırlısı olsun canım benm opuyorumnanaktan ne gzl bir haber opuyorumnanaktan moralim bozuktu ii geldi qvalla hihoyyyt
ben doktora gitmeden önce coraspin ve folik asit kullanıodum yerimseniben istersen coraspin al.yada hemen bi polikiliniğe git iğne verirse kullan.tekrar hayırlısı olsun opuyorumnanaktan

öyle yapayım coraspirin bir tane kullanayım artık yapcak bir şey yok opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Tebrikler galevera, Allah sonuna kadar sağlıkla gitmeyi nasip etsin inşallah sana da hepimize de:)

Ben doktoruma gittim kızlar, şükür ki evhamlarım boşa çıktı, meleğimin kalbi pıt pıt atmaya devam ediyodu.
Ama doktorum mümkün olduğunca yatmaya devam dedi, valla işe giderken de işten şikayet ederdim ama sürekli evde kalmak çok sıkıcıymış. Neyse gerçi bebeğim sağlıklı olsunda biraz daha evde kalacağım mecburen.

Tebrikler galevera, Allah sonuna kadar sağlıkla gitmeyi nasip etsin inşallah sana da hepimize de:)

Ben doktoruma gittim kızlar, şükür ki evhamlarım boşa çıktı, meleğimin kalbi pıt pıt atmaya devam ediyodu.
Ama doktorum mümkün olduğunca yatmaya devam dedi, valla işe giderken de işten şikayet ederdim ama sürekli evde kalmak çok sıkıcıymış. Neyse gerçi bebeğim sağlıklı olsunda biraz daha evde kalacağım mecburen.

aman sürekli evde kal istersende yeterki bebişimiz sağlıklı olsun :Saruboceq:

gülaycım belkide gelmştir piyasalara bende emin deilim.ama doktorun coraspin dmeiş olabilir yerimseniben

TABİ ÖYLEDE DEMİŞ OLABİLİR AMA BENİM YİYENİM BÜYÜK Bİ İLAÇ DEPOSUNDA ÇALIŞIYOR SORUP ÖGRENECEGİM AYIN 28DAHA ÇOK VAR SANA VARMI YOKMU BİLDİRİRİM AMA SEN TECRÜBELİSİN SANIRIM HANGİSİ DAHA İYİDİR BU HAPLARDAN

gulay.30;8138863;8136958 .!.:
TABİ ÖYLEDE DEMİŞ OLABİLİR AMA BENİM YİYENİM BÜYÜK Bİ İLAÇ DEPOSUNDA ÇALIŞIYOR SORUP ÖGRENECEGİM AYIN 28DAHA ÇOK VAR SANA VARMI YOKMU BİLDİRİRİM AMA SEN TECRÜBELİSİN SANIRIM HANGİSİ DAHA İYİDİR BU HAPLARDAN

hiç bilmiyorum canım yaaa :1no2: ben hamilelikten tam 1 ay önce baslamıstım abbypirine.hamile olduğumu öğreniğim gün tedavülden kaldırıldığını söölediler.cok üzülmüş endişenlenmiştim.doktorum ikisininde aynı etkiyi gösterdiğini söölemişti sengözlerimebaksanab

Coraspin i burada çok kişi kullanıyor ama benim doktorum da bebek aspirini önermişti. ıstersen bunu da bi araştır gülaycım.

Bir de arkadaşlar ben de bişe soracağım, bebe aspirinini kanamam olunca kesti doktorum. Kanama odağım düzeldiğinde yeniden başlamam gerekir mi sizce ? Sizlerin nasıl olmuştu?

Bir de hani 3 aydan sonra kan akımı daha bi önem kazanıyormuş, burada okudum onu da, o nedenle doktora da sorarım ama sanırım 3. aydan sonra aspirine de devam etsem daha mı iyi acaba ? Çünkü zaten doktorum benim pıhtılaşma değerimin az olduğunu söyledi ve sadece 0.2 lik cleaxne kullanıyorum .ınşallah yeterlidir.
Bu arada değerlerim şöyle.
protein s ve c normal. Antitrombin III aktivitesi normal.
Faktör V leiden analizi normal
Protrombin gen mutasyonu normal
Genotip normal
1298 AC GE Notip 1298AA normal

MTHFR Gen-Mut-A1298C Heterozigot
Mutant 1298AC Heterozigot
Mutant 1298CC Homozigot

Bunların dışında doktorun dediğine göre çok da etkili olmayan onlarca değere bakıldı ama onlarda normal.
Aslında bana ilk gittiğim doktor sadece aspirin önermişti, ama bu doktorum (ki kendisine güveniyorum aslında ama işte sizlerin fikirleri de çok önemli benim için) iğneye başlattı. Tam olarak pıhtılaşma değil ama pıhtılaşmaya meyil var sen de ve hamile kalınca bu meyil pıhtılaşmaya sebep olabilir dedi.

Çok uzun yazdım ama bilgilerinizi paylaşırsanız inanın beni çok sevindirirsiniz. Şimdiden teşekkürler:)

Coraspin i burada çok kişi kullanıyor ama benim doktorum da bebek aspirini önermişti. İstersen bunu da bi araştır gülaycım.

Bir de arkadaşlar ben de bişe soracağım, bebe aspirinini kanamam olunca kesti doktorum. Kanama odağım düzeldiğinde yeniden başlamam gerekir mi sizce ? Sizlerin nasıl olmuştu?

Bir de hani 3 aydan sonra kan akımı daha bi önem kazanıyormuş, burada okudum onu da, o nedenle doktora da sorarım ama sanırım 3. aydan sonra aspirine de devam etsem daha mı iyi acaba ? Çünkü zaten doktorum benim pıhtılaşma değerimin az olduğunu söyledi ve sadece 0.2 lik cleaxne kullanıyorum .İnşallah yeterlidir.
Bu arada değerlerim şöyle.
protein s ve c normal. Antitrombin III aktivitesi normal.
Faktör V leiden analizi normal
Protrombin gen mutasyonu normal
Genotip normal
1298 AC GE Notip 1298AA normal

MTHFR Gen-Mut-A1298C Heterozigot
Mutant 1298AC Heterozigot
Mutant 1298CC Homozigot

Bunların dışında doktorun dediğine göre çok da etkili olmayan onlarca değere bakıldı ama onlarda normal.
Aslında bana ilk gittiğim doktor sadece aspirin önermişti, ama bu doktorum (ki kendisine güveniyorum aslında ama işte sizlerin fikirleri de çok önemli benim için) iğneye başlattı. Tam olarak pıhtılaşma değil ama pıhtılaşmaya meyil var sen de ve hamile kalınca bu meyil pıhtılaşmaya sebep olabilir dedi.

Çok uzun yazdım ama bilgilerinizi paylaşırsanız inanın beni çok sevindirirsiniz. Şimdiden teşekkürler:)

Dinamiscim seninle hemenhemen bütün değerlerimiz aynı...Bende mthfrc677t heterozigot sadece , diğerleri normal...Sende Ankaradasın canım , doktorun kimdi ...Ben Lütfü Beye gittim en son , bena oraspin+ folbiol verdi...Hamile kalıncada iğneye gerek kalacağını sanmıyorum dedi....

Canım sağlıkla bebeğini kucağına almanı diliyorum...

X