Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

fransiyum panik yapma lütfen

en yakın sağlık merkezine git bence

pek normal gelmedi yazdıklarım

ama lütfen panik yapma,tansiyonun falan çıkar Allah korusun

korkutma bizide:sinifsinif:

[

umutluyuz sanırım se sordun değilmi egeden dr fuat akercan var prof birde sermet sağol o da prof bunlar alanında iyiymiş hatta nazlıda sermet sağola gidiyor burda

teşekkür ederim canım

Fransiyum canım benim inşallah iyi olmuşsundur.
Güzel haberlerini bekliyoruz.

Kızlar ben iyice pinpirikli bişe oldum maalesef. Dün ve bugün mide bulantım kesildi. Üstelik gerçekten beni zorlayacak kadar bulantı çekiyordum.

Bir de ilk düşüğümde de bulantım kesilmişti, kötü birşey düşünmek istemiyorum ama elimde olmadan yoksa bişe mi oldu diyorum. Dayanamadım sabah sabah doktorumu aradım, o da kesiledebilir ama yine de akşam gel bi bakalım dedi.

Aslında içimde bi umut var, o kanamaya rağmen gitmedi bebeğim, sanki benimle gibi hissediyorum ama en iyisi gidip görüp emin olmak.
ınşallah yine göreceğim bu akşam onun pıt pıt atan kalbini.

gittim zaten igneleri veren hemotolok faktör 5ler ve mthfr ve bikaç tahlil daha var daha çıkmadı verdim kanları hastaneye doktor sonuç ne çıkarsa çıksın ben bu ilçları verecegim dedi bende ki tahliller protein c 83 protein s 35 homosistein 7.2 aptt 31.0
Canım , günaydın , henüz faktör 5 lerin ve MTHFR lerin çıkmamış ama , sonuç ne çıkarsa çıksın bu iğneleri vericem demiş..Çok ilginç..Yani bilemiyorum bi bildiği vardır diycem ama , iğne verilirken ilk onlara bakılıyor diye biliyorum ben ..Belki sonuçlar çıkınca görüşünü değiştirecektir ...

Canım dün Protrombin zamanını sormuştun ya ..Şimdi dosyamdan baktım da , benden de istenmiş..Ne anlama geldiğini karşısına not almışım..Kan pıhtılaşma etmenlerinden biriymiş , sentezlenmesi için K vitamini gerekliymiş..Yalnız benim gittiğim hematolog bunun üzerinde pek durmadı , faktör 5 ler , MTHFR ve PAI-1 Gen mutasyonu üzerinde durdu , bunlara göre pıhtılaşma düzeyini belirledi ve iğne verdi...

Umarım yardımcı olabilmişimdir..Sevgiler...

Aaa bu arada bi arkadaşımız PAI-1 de sorunu olan var mı diye yazmış galiba , bende var , paı-1 heterezigot çıkmıştı...

günaydın kızlar... artık tecrübeli olmanın ceremesini çektiriyoruz biliyorum ama soru soracaktım :eek: ben mthfr 677 homozigotum ve dr bana hiç ilaç önermemişti... ben dün kendiliğimden coraspirin 300başladım... dün reglim olması gerekiyordu olmadı hala korkmaya başladım hamile olmamaktan değil artık olupda düşmesinden korkuyorum... aspirin kurtarıyormudur durumu sizce.... :uhm: mafoldumben (geçmişi okumaya çalışıyorum ama mümkün oldukça...yorucu oluyor)

Fransiyum canım benim inşallah iyi olmuşsundur.
Güzel haberlerini bekliyoruz.

Kızlar ben iyice pinpirikli bişe oldum maalesef. Dün ve bugün mide bulantım kesildi. Üstelik gerçekten beni zorlayacak kadar bulantı çekiyordum.

Bir de ilk düşüğümde de bulantım kesilmişti, kötü birşey düşünmek istemiyorum ama elimde olmadan yoksa bişe mi oldu diyorum. Dayanamadım sabah sabah doktorumu aradım, o da kesiledebilir ama yine de akşam gel bi bakalım dedi.

Aslında içimde bi umut var, o kanamaya rağmen gitmedi bebeğim, sanki benimle gibi hissediyorum ama en iyisi gidip görüp emin olmak.
ınşallah yine göreceğim bu akşam onun pıt pıt atan kalbini.
Dinamiss , şimdi kaçıncı haftadasın , 13 -14 e doğru zaten bulantılar azalıyor ..Normal gebelik seyri ..Hemen endişe etme ..Ama seni anlıyorum , ben de aynen öyle olmuştum..O sıralar her hafta ultrasona giriyordum , çok başağrısı çekiyordum , niye başım ağrıyor , gebelik hormonlarım mı düşüyor yoksa diye endişeleniyordum..Sonunda bebek kalp atımı dinleme cihazı aldım , o biraz olsun rahatlattı ..Moralini yüksek tut canım , bana doktorum öyle söylemişti , aşırı endişe edersen rahimde kasılma olur bu da iyi olmaz demişti..Şu önümüzdeki 4 hafta çok dikkat et , atlatacaksın Allahın izniyle..Birçoğumuz yaşadık , atlattık şükürler olsun...Güzel haberlerini bekliyoruz..

Proteinc ve protein s değerleri pıhtılaşmayı yapıyor bildiğim kadarıyla...Bende mthfr heterozigot...Lütfü bey ; mthfr tek başına pıhtılaşma yapmaz , mthfr folik asitle ilgili , sadece yüksek miktarda folik asit almak gerekir , eğer mthfr nin yanında protein c , protein s , anti trombin 3 aktivesi vs normal aralığın dışında ise o zaman pıhtılaşma yapar demişti...Bir başka doktorda hamile kalınca haftada bir INR , APTT , PTT değerlerine baktır , buradan kanda pıhtılaşma olup olmadığı belli olur demişti...

Belkide Gülay arkadaşımızın değerleri için doktoru buradan yola çıkarak pıhtılaşma var demiştir...

günaydın arkadaşlar dün yazmıştım ama ya kimse bilmiyor yda heralde kimse böyle bişi yaşamadığı için cevap veremedi
bu iğneler ateş veya kanama yapar mı ????
akşamki kanama yerini lekeye bıraktı
devam ederse doktora gidicem aff Allahım affff :sinifsinif:

günaydın kızlar... artık tecrübeli olmanın ceremesini çektiriyoruz biliyorum ama soru soracaktım :eek: ben mthfr 677 homozigotum ve dr bana hiç ilaç önermemişti... ben dün kendiliğimden coraspirin 300başladım... dün reglim olması gerekiyordu olmadı hala korkmaya başladım hamile olmamaktan değil artık olupda düşmesinden korkuyorum... aspirin kurtarıyormudur durumu sizce.... :uhm: mafoldumben (geçmişi okumaya çalışıyorum ama mümkün oldukça...yorucu oluyor)

Ben mthfr heterozigotum ... Doktorum 100 mg coraspin ve folbiol al demişti...Hamile kaldıktan sonrada iğneye gerek olup olmadığına bakarız demişti....Asprin için 100 mg den fazlası alınır mı bilmiyorum ama bazı arkadaşlar 85 mg alıyor , daha düşük yani...Bence doktoruna danış canım...

Ben mthfr heterozigotum ... Doktorum 100 mg coraspin ve folbiol al demişti...Hamile kaldıktan sonrada iğneye gerek olup olmadığına bakarız demişti....Asprin için 100 mg den fazlası alınır mı bilmiyorum ama bazı arkadaşlar 85 mg alıyor , daha düşük yani...Bence doktoruna danış canım...

canım işte benim homozigot olduğu için yüksek olur diye düşündüm... senin tahlilde yazan tam sonucu bana yazarmısın canım... benim sonuçda homozigot yazmıyordu sonradan bir tlf ile arayarak öğrendik homozigot olduğunu... benimkinde sadece bu yazıyor PT G 20210A / MTHFR C677T POZİTİF :uhm: :uhm:

günaydın arkadaşlar dün yazmıştım ama ya kimse bilmiyor yda heralde kimse böyle bişi yaşamadığı için cevap veremedi

çooooooook geçmiş olsun canım inşallah herşey yoluna girer... :Saruboceq: :Saruboceq:

Papatyacım teşekkür ederim canım ben 9. haftadayım henüz. Ama dediğin gibi morali yüksek tutmak gerek fakındayım. Ama işte olduğu kadar, gidip görüp gelince daha bi rahatlayacağım. O yüzden en iyisi doktora gitmek.

Fransiyum canım ben iğnelere 3 haftalıkken başladım, hamileliğimi kan testi ile erken öğrenmiştim. Ama hiç dediğin gibi bir yan etkisi olmadı bana iğnenin. Hatta hiçbir yan etkisi olmadı. O nedenle bişe diyemiyorum canım. Bence eğer imkanın varsa bekleme ve bir doktora danış mutlaka güzelim.
ınşallah önemli bişey değildir.

canım işte benim homozigot olduğu için yüksek olur diye düşündüm... senin tahlilde yazan tam sonucu bana yazarmısın canım... benim sonuçda homozigot yazmıyordu sonradan bir tlf ile arayarak öğrendik homozigot olduğunu... benimkinde sadece bu yazıyor PT G 20210A / MTHFR C677T POZİTİF :uhm: :uhm:

Benim sonucumu aynen yazıyorum...

FAKTOR 5 LEİDEN : NORMAL
PROTROMBİN 20210 A MUTASYONU : NORMAL
MTHFR ( C677T ) : HETEROZİGOT
PAI GEN MUTASYONU : NORMAL

Bunlar dışında protein c aktivesi , protein s , active protein c rezistansı ve lupus antikoagülanı ... normal değerlerde...

Arkadaşlar asprinin zararları konusunda bilgim yok ama bir kitapta şöyle okumuştum : Hamilelikte 85 mg asprn alınmalı , tabi doktora danışarak...

Arkadaşım ben bu değerlerle bebeğimi ilaçsız 37+5 e kadar getirmiştim...Başka bir sebepten dolayı bebeğimin kalp atışları durdu ve kaybettim...Neden pıhtılaşma değilmiş ama ne olduğuda bilinmiyor...Bence bugün test yaptırıp hamile olup olmadığını kesinleştir , için daha rahat olur bence...

herkese merhaba,
bugün taşınamadık maalesef...yarına kaldı.. listeyi güncelledim.. yeni evimizde bir süre net olmayacak, biraz uzak kalacağım sizden ama umarım döndüğümde güzel heberler alırım sizden..
nazlıcım da bebişine kavuşmuş olur inş..
hepinize kucak dolusu sevgiler...

canım benim sağol güsel dileklerin için. bekliyoruz senizemuszemus

Nazlı senin doğumuna az kalmıştı değil mi ?

az kaldı canım 10 gün falan işte:)) sayamıyorum artık azaldıkça. benim için dua edin olurmu..selvihancım ve gelgit de var tabi dualarınızı bekliyoruz...:Saruboceq:

canım benim iğnem günde iki kere kanamada oluyo morlukta oluyo bezede oluyo ama ateş hiç olmadı ateş yapmaması lazım dr una sor istersen

X