Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

az kaldı canım 10 gün falan işte:)) sayamıyorum artık azaldıkça. benim için dua edin olurmu..selvihancım ve gelgit de var tabi dualarınızı bekliyoruz...:Saruboceq:

Sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşaallaaaaaaahhh.....Dualarımız sizlerle.....

Benim sonucumu aynen yazıyorum...

FAKTOR 5 LEİDEN : NORMAL
PROTROMBİN 20210 A MUTASYONU : NORMAL
MTHFR ( C677T ) : HETEROZİGOT
PAI GEN MUTASYONU : NORMAL

Bunlar dışında protein c aktivesi , protein s , active protein c rezistansı ve lupus antikoagülanı ... normal değerlerde...

Arkadaşlar asprinin zararları konusunda bilgim yok ama bir kitapta şöyle okumuştum : Hamilelikte 85 mg asprn alınmalı , tabi doktora danışarak...

Arkadaşım ben bu değerlerle bebeğimi ilaçsız 37+5 e kadar getirmiştim...Başka bir sebepten dolayı bebeğimin kalp atışları durdu ve kaybettim...Neden pıhtılaşma değilmiş ama ne olduğuda bilinmiyor...Bence bugün test yaptırıp hamile olup olmadığını kesinleştir , için daha rahat olur bence...

TEŞEKKÜRLER CANIM vereliniortak

canım bugün sordum ayrıntılı ultrasyon ne zaman yapılacak diye zaten her geldiğinde ayrıntısıyla bakıyoruz dedi. her gittiğimde sadece kan akımına ve kalp atışına bakılıyor. dışarda bir yere gitsende yapacakları benimki ile aynı işlem dedi ve gösterdi şu kalbi bu böbreği diye ama inan tam 5 dk sürdü bu sefer. yine önceki seferlerde 10 dk. falan sürüyordu. bu yüzden bugün çok sinirliyim. ne güzel sen 45 dakikadan bahsediyorsun. zoruma gidiyor valla ben 1 ay bekliyorum bebeğimi göreceğim diye gece uyku tutmuyor ama gel gelelim 5 dk. bile zor görüyorum. allahtan bi de özeline gidiyoruz özel olmasa nasıl olur bilemem.
kızlar yaa lütfü hocanın hastası olanlar varsa aranızda sizde de böyle oluyor mu yoksa bu adam beni mi tınlamıyor? çok sinirliyim çooookkk:eek:lmaz::eek:klava:

sorma canım bende 18 haftalık oldum lütfü bey aynen dediğin gibi muaynesi 5 dk en fazla 10 dk sürüyüyo ben sorarsam cevap veriyo başkada açıklama yapmıyo bizde eşimle çok sinir oluyoruz sonuçta ilgilenilsin diye özel gidiyoruz 1 ay bekliyoruz bebişi görmek için 5 dk muayne beni hiç tatmin etmiyo dr değiştirsem diye düşündüm ama cesaret edemedim lütfü bey sonuçta bu alanda uzman tecrübesine güveniyorum o yüzden vazgeçtim ama ben ayrıntılı ultrason için eyüp ekici yede gitmeyi düşünüyorum benim 3 lü taramamda afp değerim düşük çıktı tabi soluğu lütfü beyin yanında aldım ama sorun olmadığını söyledi açıkcası onada ikna olmadım üfffff yaaa napcaz biz böyle heralde bebek doğmadan gözümle görmeden kimseye güvenemiycem :çok üzgünüm:

kerkese günaydinlar dün kan verdim sonuclar haftaya cikcamis biraz erken degilmi aycica genetigede yollamiyolarmis sordum bi bilginiz varmi

ya kızlarrrrr lütfen acil cevap
bu iğneler baş dönmesi kanama,ateş yapar mı şuan kıpkırmızı ve yoğun kanama başladı
korkmamaya çalışıyorum ama sizce bu durum normal mi?????
:çok üzgünüm: dinlen bol bol tamammı..internetten bii bak düşüğü tetikleyen besinler var hatırlamıorum şimdi onlardan alma..ve bol bol dua et emi :teselli: allahıma emanet olun :Saruboceq:
baş dönmesi hamileliğie bağlı olabilr.ateşi hiç yasamadım..ama olmaması gerekir..o kırmızı yoğun kanama pek normal gelmedi bana.ben 9 haftalıkken kıpkırmızı kanamam olmustu ama az.leke gibide deil yoğunda deil.doktorunu ara ve hemen gelmek istiyorum de yerimseniben
ravzacım demek kızın olacak hayırlı evlat olsun inş canım sağlıcakla hele bi alda kucağına

dinamiss kalbim güm güm attı valla ama sonunda iyi olduğunu öğrenince sevindim

fransiyum gözünaydın sonunda iğnelere kavuştun artık derin bir ohh çekersin

umutluyuz sanırım se sordun değilmi egeden dr fuat akercan var prof birde sermet sağol o da prof bunlar alanında iyiymiş hatta nazlıda sermet sağola gidiyor burda

celen bacım buluşma tarihini ve zamanını belirleyin de bende müsait olursam gelicemm
delikafadulden oluuuurrrrr alkisalkisalkis baharda gelmek istiyor o yuzden ctesi olucak..len forbes te bulssak olar mıııı :kedi:
Fransiyum canım benim inşallah iyi olmuşsundur.
Güzel haberlerini bekliyoruz.

Kızlar ben iyice pinpirikli bişe oldum maalesef. Dün ve bugün mide bulantım kesildi. Üstelik gerçekten beni zorlayacak kadar bulantı çekiyordum.

Bir de ilk düşüğümde de bulantım kesilmişti, kötü birşey düşünmek istemiyorum ama elimde olmadan yoksa bişe mi oldu diyorum. Dayanamadım sabah sabah doktorumu aradım, o da kesiledebilir ama yine de akşam gel bi bakalım dedi.

Aslında içimde bi umut var, o kanamaya rağmen gitmedi bebeğim, sanki benimle gibi hissediyorum ama en iyisi gidip görüp emin olmak.
ınşallah yine göreceğim bu akşam onun pıt pıt atan kalbini.
dinamiscim korkma hersey yolunda..nazlım dı sanırım hiç bulantı cekmemişti :uhm:
günaydın kızlar... artık tecrübeli olmanın ceremesini çektiriyoruz biliyorum ama soru soracaktım :eek: ben mthfr 677 homozigotum ve dr bana hiç ilaç önermemişti... ben dün kendiliğimden coraspirin 300başladım... dün reglim olması gerekiyordu olmadı hala korkmaya başladım hamile olmamaktan değil artık olupda düşmesinden korkuyorum... aspirin kurtarıyormudur durumu sizce.... :uhm: mafoldumben (geçmişi okumaya çalışıyorum ama mümkün oldukça...yorucu oluyor)
canım bende mthfr 677 heterezigotum buna raĞMEN hem aspirine hem iğneye baslattı doktorum (sıkıosa başlatmasın kaydirigubbakcemile3 )başmakla ii etmişsin ama 300 lük biraz yuksek geldi banada..ben 100 lük kullandım...doktoruna iice bi sor veya dieştir bence.cunku homozigotlara diyette verilio :çok üzgünüm:
hic kimse cevap vermiyecekmi:1no2:
genetiğe gönderselerdi 1 aydan önce cıkmazdı hametcim.bu konuda ısrar etseydin keske..tüm bu sonuclar genetik testte cıkıo cunku.ama şööle bişede var burası turkiye belkiş hersey gibi bu test sonuclarıda yavas işlio olabişilir burda :)) doktoruna gösterseydin ben bunların sonuclarını istiyorum die.melek76 yazmıs mesela..

Son düzenleme:
celencim sagol cevapladigin icin dr a tromboliyle ilgilimi bu kanlar yani kanpihtilasmasiyla ilgilimi dedim evet dedi bide ben üc cesit kan verdim rahatsiz oldum kalp carpintisi nefes darligiyla ilgilide kanaldilar sanirim biri anemi karacigerve ötekisiyse tromboliyle ilgiliydi almancada az tromboliyle ilgili kani sordum genetige göndermiyoruz dedi belki daha kolay cikan laborlari vardir karmakarsikim simdi biyerde okudum bi kacgünde cikabiliyomus pihtilasma olayi eger süphelenirlerse gerekli olursa genetike gönderiliyomus haftayi bekleyim bakalim ALLAH BILIYOYA DUA EDIYOM SAGLIKLI HAYIRLI ELI AYAGI DÜZ OLAN SAKAT OLMAYAN HAYIRLI BI EVLATA GÖTÜRECEK HAYIRLI SONUC CIKSIN DIYE DUA EDIYORUM sanki pihtilasmayla ilgili pozitif ciksa sevincek gibiyim tövbe tövbe ümit iste napiyim

Sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşaallaaaaaaahhh.....Dualarımız sizlerle.....

sağol canım Allah hepimizi sağ salim kavuştursun evlatlarımıza inşallah:Saruboceq::nazar:

celenim kısım yafrummmm ben bostanlıdan forbese gelene kadar doğurmassam geliyimkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 fokaydirigubbakcemile3 oraya daha hiççç gitmedim desem kaydirigubbakcemile3 bornova forum dicem ama sana uzak kız durmaz. kociye sorcam atarsa beni bir ara gelebilirim sanırsam ama kaçta olcak buyuk bulusma

forbest güzel seçim celen bana uyar
saat14,00-15,00 gibi olsun bari ha birde orda takıl cafe var orda olabilir
benim önerim bunlar sizlerin önerisine de açığım buyrun

Kızlar merhaba yazmıştım ama cevap olmamış tekrar soruyorum belki unutmuşsunuzdur diye lütfen yardım edin ikili testi yüksek çıkan varmı veya amniyosentez sıvısı veren varmı aranızda lütfen cevap bekliyorum neee olur eğer yaşayan varsa yazsın şimdiden teşekkürederim.

Arkadaşlar merhaba bende 19 haziranda 10 haftalık bebeğimi gelişmediği için kaybettim, genetik testlerimi yaptırdığımda Protein S ve C , Mtfhr 677, ve Pt Normal değerlerde Sadece Faktör V Leiden Heterozigot çıktı, doktorumla henüz görüşmedim farklı bir doktora sorduğumda şimdiden bebe aspirini iç, gebeliğinin ilk üç ayında iğne+aspirin sonrasında sadece bebe aspirini ile devam edeceksin dedi. Sitede benim gibi sadece Faktör V değeri problemli olan varmı? nasıl geçirdiler gebeliklerini bilgi verirseniz çok sevinirim. :1no2::

Kızlar merhaba yazmıştım ama cevap olmamış tekrar soruyorum belki unutmuşsunuzdur diye lütfen yardım edin ikili testi yüksek çıkan varmı veya amniyosentez sıvısı veren varmı aranızda lütfen cevap bekliyorum neee olur eğer yaşayan varsa yazsın şimdiden teşekkürederim.

canım senin ikili yüksekmi çıktı benim ikili normal çıktı ama 3 lüde afp düşük çıktı dr önemli değil dedi amniyosenteze gerek yok dedi ondada düşük riski var dedi eğer yüksek çıktıysa hemen amniyosentez yapmazlar sonuçta daha çok erken onun için 3 lüyü beklersin ayrıntılı ultrason var bi sorun varsa onlardada çıkar ama umarım hiç bi sorun yoktur

Arkadaşlar merhaba bende 19 haziranda 10 haftalık bebeğimi gelişmediği için kaybettim, genetik testlerimi yaptırdığımda Protein S ve C , Mtfhr 677, ve Pt Normal değerlerde Sadece Faktör V Leiden Heterozigot çıktı, doktorumla henüz görüşmedim farklı bir doktora sorduğumda şimdiden bebe aspirini iç, gebeliğinin ilk üç ayında iğne+aspirin sonrasında sadece bebe aspirini ile devam edeceksin dedi. Sitede benim gibi sadece Faktör V değeri problemli olan varmı? nasıl geçirdiler gebeliklerini bilgi verirseniz çok sevinirim. :1no2::

canım benim protrombin heterozigotum ve iğne+aspirine gebelik boyunca devam edicem 18.haftamdayım dr um kesinlikle ikisinide kesmiycek ve burda bütün arkadaşlar gebelikleri boyunca devam ettiler zaten esas sorun 3.aydan sonra başlıyo bebek bizden beslenmeye başladığı için yeterli kanın gitmesi lazım sanırım adanadasın meryemmeryem arkadaşımızda adanada şu anda gebe ve drundan memnun istersen onun gittiği dr agit sende

Sülalcim hayırdır , hamile misin yoksa ? Niye haberimiz yok Aşkolsun ?

canım benim protrombin heterozigotum ve iğne+aspirine gebelik boyunca devam edicem 18.haftamdayım dr um kesinlikle ikisinide kesmiycek ve burda bütün arkadaşlar gebelikleri boyunca devam ettiler zaten esas sorun 3.aydan sonra başlıyo bebek bizden beslenmeye başladığı için yeterli kanın gitmesi lazım sanırım adanadasın meryemmeryem arkadaşımızda adanada şu anda gebe ve drundan memnun istersen onun gittiği dr agit sende

Evet meryemi biliyorum, onunla yazışmıştık. bende doktorumdan çok memnunum daha şuan tatilde olduğu için henüz bu durumu bilmiyo doktorum. peki siz düşükten sonra nekadar zamanda hamile kaldınız. benim henüz bir reglim geçti ve tam gününde oldum acaba bu ay denesemmi diyorum, doktorum iki regli demişti ama ben sabredemiyorum..

Evet meryemi biliyorum, onunla yazışmıştık. bende doktorumdan çok memnunum daha şuan tatilde olduğu için henüz bu durumu bilmiyo doktorum. peki siz düşükten sonra nekadar zamanda hamile kaldınız. benim henüz bir reglim geçti ve tam gününde oldum acaba bu ay denesemmi diyorum, doktorum iki regli demişti ama ben sabredemiyorum..

canım benim hiç düşüğüm yok onun için bişey diyemiycem

celenim nazlım kızlar sonuyokda gelio herhal napıyoruz şimdi yarınmı buluşalım forbes mi diyonus valla bende pek bilmiyorum oraları ama hepinize uyarsa bulurum elbet aslında alsancakda da buluşabiliriz olmassa bugün bir karara varalım ben akşam nete giremem celencim sana özleden telimi yazayım bana saati yeri bildir olurmu (tabi eğer yarın olcaksa gerçi haftaya bırakırsak nazlı doğurur hep beraber ona gideriz):eek:

merhaba canım benimde 3 düşügüm var en sonuncusu 30 hazıranda oldu. banada doktorum ilk aspirine baslayacagımda 2 ay aspirin iç sonra hamileliği düşün demıstı ben dayanamayıp 1 ay içtikten sonra hemen hamile kaldım iğneye basladık hamıle kalınca hemen ama olmadı belkıde dıyorum ben aspirini bır kac ay daha ıcıp sonra hamıle kalsaydım kanım yeterınce sulanırdı dıyorum ama tabı kısmet bırde.
banada doktorum sımdı 2 ay sure verdı cocuk yapmamamız ıcın bende okadar cok ıstıyorumkı 1. reglımı olduktan sonra hemen bı daha hamıle kalmak ıstıyorum ama sanada tavsıyem bence 2 reglin de gecsın ondan sonra dusun hamılelıgı rahmın ve vucudun kendını toparlasın mecbur bende oyle yapıcam cok ıstıyoruz ama napalım hem sende heralde aspirine yeni baslıycaksın benım sana nacızane tavsıyem bıraz daha bekle hem kendın ıcın hemde aspirin tedavın için.
tekrar sanada gecmıs olsun.

X