Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

papatya süreyya canım sen bi baksan tahlilime şimdiden teşekkür edrim
Canım prothrombin zamanını benden de hematolog istemişti , ne anlama geldiğini doktora sorup not almıştım..Sanırım benim de normal aralıkta değildi , o yüzden sormuş olmalıyım ..Hasta dosyam yanımda değil , yarın bakıp yazacağım söz ..Ama hematolog onun üzerinde çok durmadı , onu hatırlıyorum , önemli olan Faktör 5 ler , MTFHR ve PAI-1 gen mutasyonu ..Asıl pıhtılaşma sorununu belirleyen faktörler bunlarmış canım , hematolog söylemişti... O yüzden panik yapma...Sevgiler..

herkese merhaba,
bugün taşınamadık maalesef...yarına kaldı.. listeyi güncelledim.. yeni evimizde bir süre net olmayacak, biraz uzak kalacağım sizden ama umarım döndüğümde güzel heberler alırım sizden..
nazlıcım da bebişine kavuşmuş olur inş..
hepinize kucak dolusu sevgiler...

Canım rica ederim , sanırım eşin de çok araştırdıkça daha çok endişeleneceğini kafanın karışacağını düşünüyor , o yüzden öyle davranmıştır ..Yoksa onlar da bizim kadar stres çekiyorlar bence...Yalnız olursa olur demekle olmuyor canım , bizim durumumuzda iyi bi doktor bulmak çok önemli...Burada topu topu iki prof var 2. düşüğümden sonra pıhtılaşma sorunum olduğunu bile bulamadılar ..Son derece basit , pıhtılaşma tetkiki istemeleri yeterliydi ...En az 0, 6 lık iğne kullanacak durumda olmama rağmen ,gittiğim prof un bana " yani tedbir olarak bi sonraki hamilelikte aspirin önericem " dediğini düşün...Tam bir skandal...Araştırmalarımı , teşhisimi Hacettepe doktorları yaptılar , sağolsunlar...Neyse ki şimdi buradan çok iyi bi doçent buldum , ona çok güveniyorum.. Yani doktor çok önemli canım.. Eşini ikna edip gitmeye çalış.. Zaten Cüneyt Beye gidersen başka doktora gitmezsin , bi daha doktor değiştirme ihtiyacı duyacağını sanmam...

Herşey gönlünce olur umarım ..Sevgiler...

allahhhhhhhhhhhhh razı olsun papatya sürayya allah ne muradın varsa versin a.s.Şeniz

ohhhh ne güzel demek minik prenses 850 gr olmuş sağlığı yerinde çok sevindim doktorlara gelince hepsie aynı boşver allahın izniyle çoğu gitti azı kaldı dayan biraz işallah kızını doya doya koklayacağın günler yakın darısı bana bende bi gelebilsem 26 cı haftalara neyse canım öptüm kendine ve bebişine iyi bak

peki papatya benim doktorum faktörleri daha görmeden bana ignelerin raporunu çıkarttırdı ben anlamadım nasıl oluyor

peki papatya benim doktorum faktörleri daha görmeden bana ignelerin raporunu çıkarttırdı ben anlamadım nasıl oluyor
Canım sonuçlarına bakar mısın , faktör 5 ler , MTHFR yok mu ? Bunlara bakılarak iğne veriliyor diye biliyorum ben...Hatta eminim..Sana kaçlık iğne verdi? Hematoloğa gittin mi canım ?

Bkalecim , gözün aydın canım ..Maşallah kızına.. Lütfü bey sana ayrıntılı organ tarama testi yaptı mı , o ne kadar sürdü merak ediyorum...Benim buradaki doktorumun her muayenesi en az 45 dk sürüyor ve soracağınız şeyler var mı diye mutlaka soruyor...Sen zaman zaman kan akımını kontrol etmesini filan iste..Haklısın biz herşeyin yolunda olduğundan emin olmak için uzun muayene istiyoruz..Haklıyız bence...

Canım sonuçlarına bakar mısın , faktör 5 ler , MTHFR yok mu ? Bunlara bakılarak iğne veriliyor diye biliyorum ben...Hatta eminim..Sana kaçlık iğne verdi? Hematoloğa gittin mi canım ?

gittim zaten igneleri veren hemotolok faktör 5ler ve mthfr ve bikaç tahlil daha var daha çıkmadı verdim kanları hastaneye doktor sonuç ne çıkarsa çıksın ben bu ilçları verecegim dedi bende ki tahliller protein c 83 protein s 35 homosistein 7.2 aptt 31.0

ayyyyyy csnım ya ne guzel az kaldı cok.ne heyecanlısındır dımı.ay ben bıle heyecan yaptım sımdı.yakında gelgıtın nazlının ve selvıhanın mınık bebıslerınıde gorucez....az kaldı.rabbım en kolay hayırlı ve saglıklı bı sekılde kurtarsın ınsallah canım.dualarım senle.hepınızle...

canım evet valla yarıyı geçtik çok şükür ama merak etme zaman gerçekten çok çabuk geçiyor. daha dün gibi kanamalarımın olduğu haftalar sorana daha düşmedi diyordum(tövbe tövbe) ama şimdi 26. haftamızdayız. sende sağlıcakla geleceksin bu haftalara inşallah canım.:Saruboceq:

canım bugün sordum ayrıntılı ultrasyon ne zaman yapılacak diye zaten her geldiğinde ayrıntısıyla bakıyoruz dedi. her gittiğimde sadece kan akımına ve kalp atışına bakılıyor. dışarda bir yere gitsende yapacakları benimki ile aynı işlem dedi ve gösterdi şu kalbi bu böbreği diye ama inan tam 5 dk sürdü bu sefer. yine önceki seferlerde 10 dk. falan sürüyordu. bu yüzden bugün çok sinirliyim. ne güzel sen 45 dakikadan bahsediyorsun. zoruma gidiyor valla ben 1 ay bekliyorum bebeğimi göreceğim diye gece uyku tutmuyor ama gel gelelim 5 dk. bile zor görüyorum. allahtan bi de özeline gidiyoruz özel olmasa nasıl olur bilemem.
kızlar yaa lütfü hocanın hastası olanlar varsa aranızda sizde de böyle oluyor mu yoksa bu adam beni mi tınlamıyor? çok sinirliyim çooookkklmaz:klava:

selam kızlar ben de PAI 4G/5G rahatsızlığı var bu da bi tür pıhtılaşma bozukluğuymuş. 2 gündür forumu okudum ama benimle aynı rahatsızlığı olan birini bulamadım.LÜTFEN bu rahatsızlık hakkında bilgisi olan varsa benimle paylaşsın.aynı zamanda mtfhr c677t heterezigotum. hamile kalmadan önce neler kullanmalıyım....

merhaba,
bende de var paı. listemizde yazıyordu.. form içinde bununla ilgili şenin açıklamaları vardı.. ben hatırlamıyorum tam olarak, tekrar göz atarsan ulaşabilirsin.. geçmiş olsun..

ya kızlarrrrr lütfen acil cevap
bu iğneler baş dönmesi kanama,ateş yapar mı şuan kıpkırmızı ve yoğun kanama başladı
korkmamaya çalışıyorum ama sizce bu durum normal mi?????

ravzacım demek kızın olacak hayırlı evlat olsun inş canım sağlıcakla hele bi alda kucağına

dinamiss kalbim güm güm attı valla ama sonunda iyi olduğunu öğrenince sevindim

fransiyum gözünaydın sonunda iğnelere kavuştun artık derin bir ohh çekersin

umutluyuz sanırım se sordun değilmi egeden dr fuat akercan var prof birde sermet sağol o da prof bunlar alanında iyiymiş hatta nazlıda sermet sağola gidiyor burda

celen bacım buluşma tarihini ve zamanını belirleyin de bende müsait olursam gelicemm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…